Loď plná nevěst

Loď plná nevěst https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509689/bmid_lod-plna-nevest-cyI-509689.jpg 4 364 364

Píše se rok 1946. Druhá světová válka skončila a po celém světě začínají mladé ženy plnit sliby, které daly mužům, za něž se během války provdaly. V australském Sydney se čtyři ženy připojí k dalším šest set padesáti válečným nevěstám na neobvyklé cestě do Anglie na letadlové lodi Victoria, která převáží nejen zbraně a letadla, ale i tisíc námořních důstojníků. A byť na palubě panují přísná pravidla, životy cestujících se začnou přes hrozbu přísných sankcí proplétat. A Frances Mackenziové, komplikované mladé ženě, utíkající před minulostí, změní tato plavba navždy život… Na základě skutečné události.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ship of Brides , 2005

Evaho73
17.01.2024 4 z 5

Dojemný román s originálnym námetom, kde sú dômyselne a hlavne autentický prepojené historické udalosti s fikciou.
Za silné stránky považujem, že autorka dokázala vykresliť silné ženské postavy, ktoré si prechádzajú náročnými životnými skúsenosťami. Román je historický presný a oceňujem autorkin prehľad, ktorý sa odzrkadľuje v atmosfére príbehu.
Za slabšie stránky považujem, že niektoré postavy sú menej rozvinuté a príbeh má miestami sentimentálny nádych. Takisto tempo príbehu bolo na môj vkus dosť pomalé, čo neprispelo k efetnejšiemu vystupňovaniu zápletky.
Román je vhodný pre čitateľov, ktorí majú radi historické romány s pútavým príbehom a silnými ženskými postavami.

Gracinka
14.01.2024 3 z 5

Neurazí nenadchne.
Dvě sympatické hlavní hrdinky v davu hloupých slepiček. Děj se zvolna táhnul. Knížka mohla být poloviční a ani tak by čtenář o nic nepřišel.

anndrra
13.01.2024 3 z 5

Začátek mě vyloženě nebavil a nazlobil mě o to víc, že autorce posloužil především k tomu, aby se čtenářem mohla na konci knihy sehrát typicky klišoidní šarádu. Bez té by kniha byla o tu jednu hvězdu lepší, protože to ostatní bylo jako obvykle dokonale promyšlené, hluboké a báječné.

mnohoknih
13.01.2024 3 z 5

Příběh na základě skutečné události? To by mohlo být zajímavé. 650 žen pohromadě na omezeném prostoru? No tak to bude masakr. Začátek byl trochu dost zdlouhavý a nezáživný. Popisy žen a drobné ukázky domovů, ze kterých nastupovali na letadlovou loď byly úmorné a nudné. Nikdo by se nemohl divit, kdybych knihu odložila. Knihomolská vlastnost "ještě jednu stránku" mě donutila příběh zkousnout celý. Nelituju, ale pokud nejste romantik nebo všečtenář, tak to není pro vás. Hlavní děj se točí ne kolem jedné, ale kolem čtyř postav, které obývají jednu kajutu. Každá z těch čtyř představuje jiný typ ženy, jinak tráví čas, má jiný důvod pro cestu do Británie a samozřejmě i jiný konec cesty. Asi aby si každá čtenářka přišla na své. K tomu podlí i charizmatičtí mariňáci, zápletky chabé i chrabré. Závěr je snadný. Možná je to příběh na základě skutečných událostí, ale dostala ho do ruky spisovatelka romantických knih a ta neuhla ani o píď ze svého stylu.

Petrasuvicka
08.01.2024 3 z 5

Asi jsem čekala trochu něco jiného, než poválečnou plavbu šesti set nanynek. Na můj vkus moc limonadove a stylem naivní pubertální spisovatelky, co se zápletek týče. Druhá polovina už ale byla lepší, nicméně jsem od Moyesove četla lepší.

Marti1212
06.01.2024

Chvilku mi trvalo začíst se a zorientovat se v postavách, mám pocit, že ke zvratu v ději došlo až za půlkou knihy, ale bylo to hezké čtení, příjemné. Od autorky mám nejraději Dívka, již jsi tu zanechal.

blueberrypink
04.01.2024

Nedočteno, nebavilo, nemohla jsem se začíst.

GaleW
03.01.2024 4 z 5

Mé druhé setkání s touto spisovatelkou (ano, první bylo Než jsem tě poznala), její knížky se mi čtou celkem lehce, ústřední téma zajímavé, různorodé hlavní hrdinky a všude kolem toho dobrodružná plavba na válečné lodi. Jako oddychovku doporučuji přečíst.

Dandy1
02.01.2024 5 z 5

Co kniha to perla. Autorka se inspiruje skutečnými událostmi, o kterých bych se asi nikdy nedozvěděla. A tak si můžu rozšířit obzory a zároveň prožít emotivní příběhy. Děkuji.

Ratatka
01.01.2024 4 z 5

První třetina mě moc nebavila, nevyhledávám romantickou literaturu, dramatická linka a závěr knihy za mě působivější.

evelýny
01.01.2024 4 z 5

Na vlnách houpající se, pozvolna do cíle klouzající příběh několika stovek válečných nevěst.
Letadlová loď Victoria pravě vyplouvá.
Start: australské Sydney
Cíl: Anglie - Plymouth

Vše o tomto příběhu již zde bylo napsáno. Tedy ve zkratce: pomalý rozjezd, trochu zmatek, trochu nuda, stejně jako když se šest neděl plavíte ve stísněných podmínkách, bojujete s mořskou nemocí, nedostatkem vody a vlastně ani nevíte, co vás v cíli plavby čeká. Protože osud se někdy neptá a bývá silnější, než sebetvrdší vůle.
Na konci happy end s emotivní zápletkou.

A já nad tímto příběhem budu ještě dlouho přemýšlet a možná si občas pokusím půjčit odvahu ,,válečných nevěst."

Ať naše cesty vedou jenom tím správným směrem

P.S.: Ach Maudie...

,,Je po všem. Je čas jít dál. A to je na tom to nejlepší, Frances. Že můžeme. A co víc, máme na to právo."

Peťulka3
22.12.2023 5 z 5

Další krásný příběh. Nevím jak to dělá, že jsem měla neustále potřebu číst a číst. A závěr krásnej.

mirinda973
29.11.2023 3 z 5

Tato kniha mě nijak nezaujala. Na můj vkus se příliš táhla, žádná z hlavních hrdinek mě nezaujala natolik, abych prahla po jejím dobrém konci. Jediné plus je, že jsem si rozšířila obzory a dozvěděla se o této plavbě, která byla po 2.světové válce skutečná.

mia.com
24.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Tahle je rozhodne jedna z tech autorcinych lepsich knizek. Ac je dlouha, pribeh se mi urcite netahnul. Naopak byl velmi zajimavy a nejvic miluju, kdyz je neco alespon nejakym zpusobem podle skutecnosti. Ja si vubec nedovedu predstavit, ze bych podstupovala 6 tydnu na lodi kvuli chlapovi! Ja jsem ten typ, co by si rekl, nooo bydli tisice kilaku daleko? Tak smula, najde se jinej. A jeste mam klaustrofobii, takze zavrena v pidi kabince? Nutne potrebuju mit sve soukromi a travit cas sama, takze takovou dobu se spolubydlama a porad mezi lidma? No dekuju pekne. Ty zenske vazne obdivuju! Nicmene me ale velmi nastvala Margaret. Jako pardon, ale kdyby nebyla sobecka hloupa pipina, nikdy by toho pejska s sebou nevzala. Kdyby ho milovala nesobecky. Coz nemilovala proste. Ja bych mu to nikdy neudelala (a taky jsem neudelala a pejsek zije stastny s rodici na baraku a ma uz 14 let mimochodem, protoze jsem ho mela moc rada na to, abych ho tahala po podnajmech). Takze to me fakt nastvalo, jinak nemam co vytknout.

Petula.N
17.11.2023 5 z 5

Kdyby to šlo, dám víc jak 5 hvězd. Jojo prostě nikdy nezklame. Úžasný příběh !!

Mandlevest
04.11.2023 5 z 5

Tohle je taková pomalá romantika, ve které hlavní roli hraje "příběh", který Jojo Moyes tentokrát vymyslela pro své čtyři hrdinky, které se sejdou na "lodi pro nevěsty" vstříc novému životu. A každá hrdinka je trochu jiná a na loď ji přivedly jiné, často nevyzpytatelné, cesty osudu. Krásná, laskavá kniha od mé oblíbené paní spisovatelky, kterou si vždy užiju naplno. Možná může zklamat toho, kdo bude očekávat rychlou romantiku, banální dialogy a pře(s)míru erotiky. Ne, to v tomto romanticko-historickém příběhu nenajdete, takto Jojo nepíše. Ale často spletité osudy osamělých duší, doufajících, že i ony najdou ten svůj kousek štěstí, toho se Vám dostane mírou vrchovatou. Plný počet, jak jinak :-).

ropotamo
02.11.2023 3 z 5

Musím říct, že mě kniha bůh ví jak nenadchla. Osud žádné z nevěst mě nezaujal na tolik, aby mě to nutilo číst dál. Žádné napětí a v podstatě žádná silná dějová linka. Od autorky jsem četla už lepší.

amanda99
15.10.2023 4 z 5

opět super,kniha se četla dobře....

mcabr
11.10.2023 5 z 5

Pěkné a zajímavé téma, kniha dobře četla.

marky2558
09.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Zajímavá kniha, nebude asi patřit mezi mé nej ale možná si ji ještě jednou přečtu. Oceňuji námět, ještě jsem o válečných nevěstách neslyšela. Každopádně to ve finále byla prostě typická lovestory, což možná, kdyby se s svým mariňákem nikdy již nepotkala a nebo trošku jinak třeba později, možná by to na mě více zapůsobilo..