Létající jaguár

Létající jaguár https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5073/bmid_letajici-jaguar-kXK-5073.jpg 4 184 44

Nejrychleji napsané knihy na světě. Novela o cestách, o marnosti a největší životní lásce, napsaná za výlohou knihkupectví na náhodně vylosovaná, autorovi předem neznámá témata. Příběh o lásce a andělovi, kterého, když je vám nejhůř, pošle sám LÉTAJÍCÍ JAGUÁR.

Verrrunka
07.11.2012 4 z 5

Řekněme, že to byla taková zábava na půl hodinky :-) Ale opravdu obdivuji dobu, za jakou byla kniha napsána. Navíc je i docela vtipná! Na konci knihy je popsáno, jak probíhalo celé to rekordní šílenství, u toho jsem se také docela pobavila. Rozhodně zajímavý počin a některé pasáže mě opravdu upřímně rozesmály.

Morgainne
21.09.2012 3 z 5

Zastavil se, celý se třásl a přemýšlel. Co teď? Vtom se vedle něj zjevila postava.
„Ha! Co tady děláš?!“ zeptal se polekaně feťák.
„Nic. Jsem tvůj anděl strážný.“
„Ty vole, ty si děláš prdel, ne?“
„Viděls někdy anděla, že by si dělal prdel?“
„Ne, to ne,“ připustil feťák.
„Tak vidíš.“
Heroinista neurčitě pokýval hlavou.
„Co máš za problém?“ zeptal se anděl.
„Jestli mám skočit, nebo ne,“ klepal se feťák a ruce mu vibrovaly jako jehla šicího stroje.
„Skoč.“
„A nestane se mi něco?“
„Neboj. Jsem tvůj anděl strážný.“
Mladík skočil a dole to jen lehce křuplo, ani se neptejte, co to bylo přesně za zvuk, a jak mladík umíral, bylo slyšet, jak šeptá: „Jako můj anděl strážnej seš docela pěkná svině.“
„Když to tak musí bejt, tak i anděl je svině,“ řekl anděl a zmizel.

Vec1980
07.04.2012 5 z 5

Román neromán, ale to až tak podstatné není, jako povídka by se to otisknout nedalo :-D. Stejně tak není podstatné, že za vznikem stojí sázka. Výsledek jako takový má dle mého názoru určitě smysl a na těch několika stránkách čtení k několika odpoledním kávám je nečekaně více věcí k zamyšlení než v mnohých jiných "románech". Kdybych si pozadí napsání románu přečetl dříve než jako komentář na konci tisku tak si ještě k té kávě koupím ten doutník ... není důvod litovat ani koupě ani přečtení, slon neslon.

WEIL
23.12.2011

Sledoval jsem v TV jak se J. Formánek pokoušel o rekord. No, ale ruku na srdce - román to rozsahem není - a Pepa to sice napsal za 24 hodin, ale předtím to měl už moc dobře promyšlené...