Létající jaguár

Létající jaguár https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5073/bmid_letajici-jaguar-kXK-5073.jpg 4 184 44

Nejrychleji napsané knihy na světě. Novela o cestách, o marnosti a největší životní lásce, napsaná za výlohou knihkupectví na náhodně vylosovaná, autorovi předem neznámá témata. Příběh o lásce a andělovi, kterého, když je vám nejhůř, pošle sám LÉTAJÍCÍ JAGUÁR.

niki-chan
niki-chan
27.01.2023 2 z 5

Obdivuji čas, za který byla kniha napsaná. Příběh obdivuji už méně, stejně jako jeho zajímavost. Poselství s andělem bylo pěkné a to si hvězdu zaslouží.

Katka2382

Lili
Lili
27.08.2021 4 z 5

Ukázka:

„Láska je neudržitelná. Od někoho ji dostaneš a někomu ji zase dáš. Je to taková tichá pošta.“
„Jak to víš, ty chytrej?“
„Jsem anděl,“ usmál se.
„Kde jsi teda celou tu dobu byl?“
Tramvaj zazvonila.
„Jsem pořád s tebou.“
Jako by jí něco došlo, rozběhla se k mladíkovi:
„Hej, ať jsi kdokoli, já chci tu tvoji lásku!“
Anděl si všiml, že pláče. Dveře se zavíraly a jeho hlas ještě proklouzl k ní:
„Miluj život a dostaneš lásku.“

***
Cestu, po které jdeme, si vybíráme pouze my sami. Až tohle pochopíme, budou všechny cesty krásné a se šťastným koncem, protože si půjdeme za svými sny.
Sázky ráda nemám, ale i tady asi platí pravidlo, že »všechno zlé je k něčemu dobré.«
A ještě něco. Moc se mi líbí přebal knihy: typografie a ilustrace Dalibora Nesnídala. A kouzelně maličký formát.

Sejna1955
Sejna1955
26.08.2021 3 z 5

V rychlosti, ve které byla kniha napsaná, tak to šlo.

Ema22
Ema22
24.06.2021 4 z 5

Přečteno za cca hodinu. Zajímavý pokus, i když mi jsou podobné rekordy trochu proti srsti. Na druhou stranu proč ne. Příběh je čtivý. Potěšil mě.
"Cesta je láska."
"Pro mé vzpomínky je důležitější, jak si je pamatuji, a ne jak se staly."
A létajícímu jaguárovi se nesměju, ani náhodou.

raccoon81
raccoon81
24.04.2021 4 z 5

Rychlovka na jeden večer s čtivým příběhem, který sice nejde (a vzhledem k okolnostem, za kterých kniha vznikla, asi ani nemůže jít) příliš do hloubky, ale neviděl bych to jako zásadní problém - i tak se dá v příběhu najít leccos k zamyšlení.

girdi
girdi
14.02.2021 4 z 5

Jednohubka. Spíš povídka než román, ale na necelých 12 hodin psaní perfektní práce. Příběh to není překvapivý, ale má v sobě nezaměnitelné Formánkovo kouzlo i skrytou hloubku.

lencin
lencin
04.09.2020

Příběh o lásce a andělovi, kterého, když je vám nejhůř, pošle sám létající jaguár.
(2009)

KejmlP
KejmlP
16.05.2020 4 z 5

Takové celkem příjemné čtení na jeden zátah před spaním. Tady jde asi spíš o onu autorovu sázku, než o nějaký hluboký příběh, a v tomto ohledu se mi knížka líbila. Občas se mi zdálo, že spojení mezi jednotlivými liniemi je trochu slabší, že jde spíš o několik ad hoc propojených historek, ale co už, všechny se více či méně povedly. Jinak klasická formánkovina, kdy čtenář netuší, kde končí autorovo zamýšlení a začíná příběh, ale to mám na jeho knihách rád. Přečtením rozhodně neprohloupíte. I kdyby vás dílko nenadchlo, za tu půlhodinku času nic nedáte.

blackoutzuzi
blackoutzuzi
13.05.2020 4 z 5

Josef Formánek uzavřel sázku - dobrovolně si sedl do výlohy knihkupectví a za 12 hodin tam napsal knihu. Tuhle knihu. Není sice tou nejlepší, co kdy napsal, ale rozhodně má své kouzlo. Formánkův styl psaní i jeho myšlenky fakt ráda a Létající jaguár, který místy připomínal spíše volný styl psaní na téma lásky, cestování a lidské marnosti, můžu jedině doporučit.

nik077
nik077
31.05.2019 5 z 5

Bezva rychlé počteničko ????

Makropulos
Makropulos
29.03.2019 5 z 5

Od tohoto pokusu jsem nic moc nečekala, ale dostala jsem prostě Formánka, tak jak ho mám ráda, krásné ilustrace a anděla. Co víc chtít od příběhu napsaného za takových okolností?

freejazz
freejazz
31.01.2019 4 z 5

má to všetky znaky úspešného produktu, Formánek využil cirkus, ktorý sa strhol po uvedení Prsatého muža, nie je mu čo vyčítať. a rozhodne neuráža vkus čitateľov.
kniha... no, kratšia poviedka.
rekord... 8. 8. 2004 v nedeľu som od 9:00 do 16:00 napísal poviedku Veľká prestávka. mala a má 70.854 znakov, čo je viac ako dvojnásobok jaguára. takže napísať sa to dá. akurát tému som si vybral sám, žiadne žrebovanie. a nemal som pritom čumilov za výkladom ani notára, ktorý by mi to overil. a už vôbec nie vydavateľa, ktorý by to bral ako dobrý nápad a podujal sa za rovnaký čas z poviedky urobiť knihu. jednoducho marketing som nezvládol.:)
odporúčam všetkým adeptom na literárnu slávu - skúste to! najmä tí, čo sa na takýto čin pozerajú s dešpektom a dávajú najavo svoje urazené literárne city:).

los
los
30.11.2018 odpad!

rekord nerovná se literatura

greetchen
greetchen
22.10.2018 3 z 5

Spíše taková literární zajímavost, kniha napsaná za jediný den. Občas působí jako ledva zachycený volný tok proudících myšlenek, ovlivňovaných právě sledovanými situacemi, ale právě v tom jej její krása. Že i v této lehkosti lze postavit příběh s pevnou kostrukcí, který je milé číst.

janica09
janica09
16.07.2018 3 z 5

Krásná ukázka toho, jak lze za jedenáct hodin dostat do tak útlé knížky příběh, který má hlavu a patu a čte se s lehkostí.

Suzynka29
Suzynka29
25.02.2018 5 z 5

SUPER!

hankabe
hankabe
27.06.2017 5 z 5

..o tom, jak pan Formánek exceloval v souboji s Láskou, Marností a Cestou za výlohou jednoho knihkupectví.

JaneH
JaneH
25.11.2016 4 z 5

Je krásné, jak dokáže vzniknout tak krásný příběh za 12 hodin. Kniha má své kouzlo. Nemyslím si, že by příběh nebyl nijak promyšlený. Má děj, hlubší myšlenku. Má duši. A hlavně těch neskutečných 12 hodin psaní ve výloze na třídě obrovského náměstí, v obklopení nespočtu rušivých elementů. A dalších 12 hodin tisku a k dostání ve vybraných knihkupectví. A výtěžek na dobrou věc.
Pro mne neskutečná kniha. Všem vřele doporučuji na krátké, ale krásné odpočinkové čtení.

laepus
laepus
24.11.2016 4 z 5

Člověk si říká, že to bude jen taková marketingová blbost, ale nakonec je to příjemné hodinové čtení. Chvílemi je to ještě klasicky formánkovsky tlačené, ale i tak mám rád jeho styl vyjadřovaní a jeho chápání (ne)reality.