Létající jaguár

Létající jaguár https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5073/bmid_letajici-jaguar-kXK-5073.jpg 4 184 44

Nejrychleji napsané knihy na světě. Novela o cestách, o marnosti a největší životní lásce, napsaná za výlohou knihkupectví na náhodně vylosovaná, autorovi předem neznámá témata. Příběh o lásce a andělovi, kterého, když je vám nejhůř, pošle sám LÉTAJÍCÍ JAGUÁR.

441513
07.07.2016 5 z 5

opět skvělá práce pana Formánka.

levac
26.06.2016 4 z 5

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, říkala jsem si, že by mohla splnit kategorii "Přečteno za jeden den" v rámci čtenářské výzvy. Přečetla jsem ji za hodinu a bavila mě.

Klarinet
15.01.2016 2 z 5

Nejrychleji neznamená nejlépěji...ale dobrý, milý, andělský příběh o stvořiteli, lidském životě a potkávání se. Mluviti pravdu mám pořád v hlavě, na tuhle knížku brzo zapomenu a těším se, až se budu dívat na květnové stromy nebo bouřkové mraky :)

Dixinka
07.01.2016 3 z 5

Formánek má i lepší knihy. Byla jsem trošku zklamaná. Myslím si, že knize chybí promyšlenost, je uspěchaná jak při psaní, tak i v rozvoji příběhu.

bejan
27.09.2015 1 z 5

Kniha šitá rekordně horkou jehlou a je to na ní znát. Ostatní Josefovy knihy přečteny a vysoce ohodnoceny, ale tahle..? Asi je to tím, že mě už od čtrnácti nezajímají rekordy a ani ty knihy s pivním názvem, které je evidují...

Rade
09.03.2015 4 z 5

Velice podařené - milé, vtipné, chytré, navíc s úžasnými ilustracemi Dalibora Nesnídala.
Plus jsou velmi netradiční okolnosti vzniku knížky a trošku i to, že výtěžek akce šel na podporu mých oblíbených ústeckých slonic.

Adam Bartoš
17.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha, se skvělým příběhem, který máte přečtený do pár minut. Škoda, že ten příběh nebyl trochu delší.

Pivísek
23.07.2014 4 z 5

Líbila. Moc. A příběh kolem knihy jí jen dodal grády.

TheCiko5
17.07.2014 4 z 5

Příběh "kolem vzniku" je na jednu stranu nafouknutý a jakoby zastiňuje text samotný. Na stranu druhou...napsat osmdesáti stránkovou knížku za 11 hodin ??? To je přece typicky česky vtipné! PROČ jí nenapsal Irving? Murakami? Bukowski? Pratchett? PROČ jí nenapsal Vian,který díky srdeční vadě psal rychle a hlava nehlava? PROČ??? Protože to prostě jde.:-) i jen za 11 hodin se dá zklidnit mysl a napsat knížka. Krásné hluboké myšlenky,výborně napsaný anděl. Kdyby každá osmdesátistránková knížka byla takhle obsažná,nemusely by se kácet lesy kvůli papíru...
Samozřejmě nemůžu srovnávat s výpravnými čtyřsetstránkovými romány,byla zde vytvořena samostatná kategorie.

anthraxCZ
27.01.2014 3 z 5

Nic to nemění na tom, že kniha se dobře čte a díky ilustracím a své útlosti celkově pěkně plyne. Formánek píše skvěle, jazyk ovládá naprosto mistrně. To, že šlo o pokus o rekord a sázku, je však na "Létajícím jaguárovi" znát. Kdyby kniha nevznikla v presu, pravděpodobně by šlo o zcela obyčejný text, který by zapadl. Příběh kolem knihy je totiž zajímavější než obsah knihy samotný. http://opynion.blogspot.cz/2014/01/recenze-josef-formanek-letajici-jaguar.html

hrbosek
14.01.2014

Hezké počtení, díky jaguáre.

Carcoolka
13.12.2013 5 z 5

jsou knihy, které ani nemusí být pravými literárními skvosty, prostě jen příjdou ve správný čas a změní vám život. PROČ? Zeptejte se na to svého anděla, kterého vám, když je vám nejhůř, sešle LÉTAJÍCÍ JAGUÁR :)
Prostě nenáročná milá novela na jednu cestu autobusem :)

Katuska001
19.10.2013 4 z 5

Jak povídka rychle vznikla, tak se i rychle čte, taková oddechovka na půl hodinky, doplněná kresbami ;-). Jj také by se mi líbilo promluvit si se svým andělem, aby mi poradil ;-).

Firefox4
16.07.2013 5 z 5

Taková delší povídka, rozpracovaná na několik kapitol, řekla bych. Bez ohledu na původ vzniku je milá, přesně tohle slovo mě napadlo... A pak, když jsem šla z knihovny (protože takové knížky čtu rovnou mezi regály), napadlo mě, že přesně takhle píše o andělech chlap.

Jonny
02.05.2013 4 z 5

Je až zarážející kolik toho může vzniknout za ani ne 12 hodin psaní. Ale kdybych o tomhle faktu nevěděl, tak mi Létající jaguár bude připadat jako podprůměrná knížka.

Joges
06.04.2013 4 z 5

NOVELA, čtenářská jednohubka vhodná třeba na cestu vlakem, moudrá i poučná, plná fantazie, kapitoly jsou dobře propojeny, chytne za srdce, nasadí brouka do hlavy, konec potěší. Jen škoda, že je tak krátká. No jo, ty sázky a rekordy ....

Slovanka
26.03.2013 4 z 5

Přála bych si potkat svého anděla, seslaného létajícím jaguárem. :) Knížka se mi líbila, zdála se mi zvláštně záhadná stejně jako Umřel jsem v sobotu. Už od začátku nám autor ukazuje pointu, ale odkrýt ji je možné až na konci.

hoopoo
25.02.2013 4 z 5

Zajímavej příběh.
U knížky byl přibalen i plyšový slon , protože výtěžek měl jít na malého nenarozeného sloníka v ZOO Ústí nad Labem. Ten bohužel bohužel nezvládl porod... :(

rakytnik
08.02.2013 5 z 5

Nejrychleji napsaná, vydaná a rozdistribuovaná kniha.
Z mého pohledu ale rozhodně nejde o žádnou rychlokvašku.

Martin, Vyškov
30.11.2012 5 z 5

Tento světový rekord se Josefovi opět vydařil :-)