Laurie

Laurie https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528127/bmid_laurie-657788b13bb1e.png 4 29 10

Že je Stephen King milovníkem psů, je dostatečně známo. Proto nepřekvapí, že na památku jedno ze svých čtyřnohých kamarádů napsal povídku "Laurie". Bonusová povídka Stephena Kinga v překladu Lindy Bartoškové.

Literatura světová Povídky
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Laurie , 2018

ddkk
26.01.2024 5 z 5

Laurie je moc milý příběh o jednom stárnoucím, osamělém a smutném muži, kterému rozsvítí a nakonec i doslova zachrání život roztomilé štěně. Těch pár stránek je napsaných tak, že ani jediné slovo tu nechybí a - u Kinga obzvlášť nezvyklé a o to cennější - ani jediné slovo tu není navíc.

Laurie mi hned po ránu pozvedla náladu a já moc děkuji své oblíbené momo01 za skvělý tip.

Doporučuji.

MíšaS.
24.01.2024 5 z 5

Krásná povídka pro milovníky psů :)

evickakyticka
23.01.2024 4 z 5

Krátká milá povídka aneb proč si na stáří pořídit štěně.

Janizoun
22.01.2024 5 z 5

Povídky vyhledávám, Stephena Kinga už také a tato krátká, ale napínavá povídka se mi moc líbila a určitě ji doporučuji k přečtení.
Lloyda a Laurie jsem si zamilovala.
Jen je škoda, že nevyšlo knižní vydání, ráda bych ho měla ve své knihovně, tak jsem si "vydala" aspoň vlastní :-)

evineckY
20.01.2024 5 z 5

Inspirovala jsem se svým oblíbeným čtenářem a nelituji.
Kraťounká, ale moc pěkná povídka o muži, kterému zemřela manželka a ztrácel chuť do života.
Jelikož mněl milovanou sestru, ta mu nečekaně přivezla štěně .
Kdo by se nezamiloval do štěněčích očí, není člověk se srdcem.

Se vzpomínkou...
na Piškotka

n.ezn.amy
19.01.2024 5 z 5

Vdovec Lloyd dostane od sestry fenku křížence borderkolie a mudiho, která mu vnese do života nejen impuls po smrti ženy, ale i něco navíc .... Sice krátká, ale přesto výborná povídka, která ovšem vyšla pouze v elektronické podobě. Přesto by toto čtenáře nemělo odradit. King dokáže i v krátké povídce vystavět silný příběh.

Nic nenasvědčovalo tomu, že Bůh natahuje kohoutek své pětačtyřicítky.

heavy66
17.01.2024 5 z 5

Spousta slavných spisovatelů psala o pejscích, vzpomeňme Dášeňku, Bellu, Gumpa nebo Bílého tesáka. Ovšem nebyl by to Stephen King, aby nepřidal něco děsivého navíc. Protože na světě existují mnohem horší potvory než je štěně border kolie.

momo01
15.01.2024 5 z 5

ke stažení volně zde: https://nakladatelstvibeta.cz/Laurie

lejera
09.01.2024 5 z 5

Přiznávám, že povídky a novely moc nevyhledávám, avšak po téhle jsem sáhla z důvodu toho, že ji napsal můj oblíbený autor a také proto, že miluji psy. Trošku jsem se obávala, kdo to odnese. No, každopádně se příběh opravdu vyvedl, mile mě překvapil a chytil za srdce. Na e-book jsem narazila úplnou náhodou, neměla jsem tušení, že existuje. Za sebe doporučuji k přečtení.

jadunka
07.01.2024 5 z 5

Protože je to King, mistr hororu, tak jsem od začátku měla milion scénářů, kdo zemře a proč. No, netrefila jsem se. A možná právě proto tahle krátká povídka za přečtení určitě stojí každému, ať už má či nemá pejsky rád.

Stephen King
americká, 1947