Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1594 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

Holanka
22.05.2017 5 z 5

Při čtení prvního dílu Labyrint : Útěk jsem byla nadšená, jak z příběhu, který mě pohltil, ale i z psaní samotného autora. James Dashner píše strašně poutavě. Druhý díl ze série The Maze Runner jsem si zamilovala stejně jako první. Kniha plná zvratů a detailů nového světa mě, čím dál tím více ohromuje a baví. Už se moc těším až si přečtu třetí díl z triologie The Maze Runner a pokud možno budu doufat, že James Dashner bude psát dál takové to knihy, které jsem si oblíbila a jsem na nich přímo závislá.

kalinkacz
15.04.2017 4 z 5

Skvělé pokračování, nemohu tvrdit, že se vyrovná prvnímu dílu, ale i tak to bylo čtivé, originální, napínavé a tajemné... Dostali jsme odpověď na spousty otázek, ale ještě více věcí se opět zamotalo, takže se opravdu není čemu divit, že každý po dočtení jen čekal na vydání závěrečného dílu... Tuhle knihu jsem přečetla za 5 hodin v práci a nechodila jsem ani na záchod, takže asi tak :D

Babsie
05.04.2017 4 z 5

Bavila mě, byla jsem napjatá jak kšandy ale přišla mi trochu zbytečná. Už jsme se mohli něco dozvědět a ne sledovat další a další utíkání. Mohla být o dost kratší. Přesto jsem si čtení užila, oblíbila si postavy a dějová linka mě zabavila tak akorát:) Musím zmínit skvělý styl autora, jeho slova vás prostě chytnou.

pupak13
13.03.2017 3 z 5

Jestliže jsem první knize dal čtyři hvězdičky, tak zde musím dát tři. Za prvé je to dějově trochu slabší - nápad s Labyrintem z první knihy byl daleko zajímavější. V této knize jsou hluchá místa - například plynová komora nebo závěrečná bitva. Co ale autor nezvládá je přímá řeč. Pokud se drží jen popisu děje, tak kniha má spád a čte se dobře. Jakmile se ale začne pouštět do rozhovorů nebo dialogů, tak je to bída. Několikrát bylo vidět, že si s dialogy vůbec neví rady (např. při zatčení skupinou B, kdy měl hlavní hrdina pronést zásadní obhajobu). Také jsem pochopil proč je film tak odlišný od knihy - film se snaží odstranit právě tady ty hluchá místa (i když se mu to moc nedaří). Škoda, spisovatel psát čtivě umí, to je bezpochyby fakt, ale nějak mi to připadá, že ta kniha byla napsaná "horkou jehlou". Každopádně se to číst dá a už se těším na třetí díl.

misamiska
22.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Nemám slov. Mám tolik otázek. Doufám, že další kniha bude stejně strhující.

Bebe_0897
07.02.2017 5 z 5

Četla jsem jako první z celé série, a po dočtení jsem si hned objednala všechny ostatní díly i s dodatkovým :) opravdu super. Film je oproti knížce s prominutím sračka. Točí se to neustale dokola a uplně změnily príběh. Film bych zakázala, uráží to děj knihy.

AnetaM
06.02.2017 5 z 5

Tahle knížka me dostala. I když jsem necetla první díl a viděla jenom filmy... Přesto jsem nic nečekala, vtahla se do děje a za pár dní měla docteno.
Autor umí vyprávět neuvěřitelně poutavě a napinave. Nikdy dopředu nevíte co čekat. U většiny knížek jste si jisti, ze hlavní hrdinové přežijí . Tady jsem se o me ale opravdu bála...
Doporučuji!

Ewilka
17.01.2017 4 z 5

Začátek byl sice pomalejší, ale jakmile se všechno rozjelo, o překvapení nebylo nouze.

Bradavička
31.12.2016 5 z 5

Knizka byla naprosto uzasna. Ale neudelejte stejnou chybu jako ja a nedivejte se na film!

dendula123
20.12.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, děj byl zajímavý a moje představivost si mohla dělat, co chtěla. O to víc lituji toho, že jsem šla na film do kina. Film byl podle mě propadák, ale s tím se musí oproti knížce počítat. Každopádně knížku bych si klidně přečetla znova!

mamzila
06.12.2016 4 z 5

Tak druhý díl mám za sebou. Četlo se mi to celkem dobře, tenhle žánr mě dost bere. Nicméně musím uznat, že kniha je určena pro mladší čtenáře a ti starší, kteří se do ní pustí, s tím musí počítat. Děj ubíhá příjemně, není zbytečně natahován a už teď se těším, jak to vlastně dopadne, protože zatím fakt nevím, komu věřit.

cie
15.11.2016 2 z 5

Zbytečné protahování děje, v podstatě žádné alespoň trochu uvěřitelné vysvětlení proč...kdybych už neměla půjčený třetí díl, tak už dál rozhodně nečtu.

Roselunda 1928
21.10.2016 4 z 5

Takhle série se mi líbila, dokud jsem si o ní jednou nepovídala se svým tátou. Jeho reakce byla vesměs takováhle: "Aha, takže ve světě je apokalypsa a oni místo toho, aby vzali ty, co mají největší šanci na přežití, a investovali peníze, které vrazili do labyrintu, na to, aby je vycvičili, tak zaplatí majlant za labyrint a rmuty a všechno a ty nadějné postupně vraždí? Jo, to je dobrý..." A největší problém byl, že zvlášť v první půlce knihy to bylo neskutečně cítit, tahleta "neuvěřitelnost". Není to špatné, hlavní postavy nejsou nesnesitelné, je tam napětí (někdy až moc) a čte se to rychle, jen tam tohle bylo strašně cítit a dost mi tam tahle nedomyšlenost vadila.

A řekněte, jsem jediná, komu je líto Teresy?

PanKérka
15.10.2016 5 z 5

Kniha je skvělá jen mi přijde, že se v ní autor už trochu opakoval pořád dokola. Konečně jsme ale měli možnost nahlédnout do skutečného světa. Závěr je docela překvapivý ve stylu Noemovy archy. Ale tak jako tak... ZLOSIN je dobrý.

Mamosvain
30.09.2016 5 z 5

Páni. Páni! PÁNI!
Tak to je teda něco. Do téhle knížky jsem se začetl opravdu šíleně moc. Strašně obdivuju jak dobře je to napsané a jsem naštvaný na filmaře, že ten film tak hrozně spackali. Přijde mi, že podle konce filmu bude třetí díl úplně o něčem jiném, než kniha...
Jo... a pozor! Tady bude asi tak trochu spoiler :D Ale neni nijak velkej, takže klídek ;)
No... Ale abych tady tuhle knížku pořád jenom nechválil, tak musím poznamenat, že nenávidím Thomase... Jo jasně. Teresa mu hodně ublížila, ale všechno to dělala jenom proto, aby Thomas nezemřel! Nechápu proč je na ní naštvanej. Obětovala přece jejich vztah jenom kvůli tomu, aby jemu zachránila jeho frasáckej krk!

klara5086
28.09.2016 5 z 5

Podle mě nejlepší díl z celé trilogie.♥

BarkaS
28.09.2016 3 z 5

Po přečtení tohoto dílu už jsem si třetí nepořídila. Víte, jak někdy člověk čte knížku nebo kouká na film už jen proto, aby zjistil, jak to skončí? Tak to mě v tomhle případě v průběhu čtení druhého dílu dokonale přešlo. Přitom to není úplně špatné, jen se mi prostě nepodařilo sžít s hlavními hrdiny.

KateChatt
06.09.2016

Byla jsem si dost nejistá, jestli si mám přečíst další díl labyrintu,jelikož ten první díl mě moc nebavil,ale nakonec jsem docela ráda, že jsem si ji přečetla. Nebylo to sice nic extra, ale mělo to určité kouzlo.

ivca3710
01.09.2016 4 z 5

Popravdě, mě více bavil první díl. Bylo to někdy zdlouhavé,a někdy jsem něco nepochopila, ale šla jsem dál, ale tenhle díl taky není k zahození. Kniha byla úplně jiná než film, (až na nějaké maličkosti, které byly stejné) a přesto se mi více líbila kniha. Byla více záživnějsí a podle mě lepší.

blonde_elis
26.08.2016 4 z 5

I druhý díl této série vnímám velice kladně, ačkoliv se mi děj zdál místy trošku zdlouhavý a celkově bych už uvítala nějaké pořádné rozuzlení. Tohle pokračování mě už nedokázalo chytnout tak maximálně jako první díl, i tak jsem si ale čtení užila. Dobrým osvěžením pro mě byla zápletka s Teresou. Teď si dám od Labyrintu nějaký čas pauzu a pak se vrhnu na poslední díl. Jsem zvědavá, co dalšího se ještě může semlít a doufám, že se konečně úplně vysvětlí všechno, k čemu jsem zatím dostala jen útržkovité nápovědy :).