Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1594 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

reccal
23.12.2014 4 z 5

Příjemně svěží a zelení prokvetlý labyrint se mění na dusné a vyprahlé spáleniště, což je po dalším dobrodružství v lesním prostředí poměrně příjemná změna, i když, pravda, asi ne pro hlavní hrdiny.
Zrádce, blesky, raplové, žárovky, tunely, chlast a bůhvíco ještě spolu vytváří tak zajímavý koktejl, že ten chybějící plátek pomeranče v podobě předvídatelného konce prostě přejdete s přivřenýma očima. I přes spalující žár je druhý díl příjemně svěží a rozhodně má co nabídnout. Tak, Thomasi, posbírej zbývající kámoše a nestvůry a hurááá do třetího dílu.

verunkab
21.12.2014 5 z 5

Díl se mi líbil víc než první! Trošku mě kniha dohání k šílenství ale jsem ze série nadšená! Rozhodně jedna z nejlepších !

Nelly
20.12.2014 5 z 5

Úžasné pokračování - napětí, gradace a hlavně spousta dalších otázek, které zabíjejí Vaši logiku. Jsem zvědavá, jak si se vším autor poradí - a doufám, že se ctí! - Třetí díl by měl vyjít 1.4.2015, tak doufám, že z toho nakonec nebude APRÍL.

Ronnie68
18.12.2014 5 z 5

Knihu jsem hltavě přečetla. Myslím si, že to bylo dokonce i lepší než celá první kniha. Úžasný strhující příběh + napětí .... no prostě bych to doporučila všem, co mají rádi takové příběhy.

Nevka
14.12.2014 5 z 5

Mám takový pocit, že nějakého náhodného autora této knihy na místě zabiju. Svým způsobem toho řekl tolik, ale přesto tak málo. Jasně, už to nemělo to prostředí Labyrintu, ale mě se kupodivu Spáleniště líbilo víc. Už pěkně dlouho jsem nezažil, že by autor nevyložil všechny karty na stůl maximálně do poloviny. Jak už jsem řekl, Dashner z vás udělá totální blázny. Kvalitně dávkované napěti a vaše teorie a předpoklady se bortí jako domečky z karet. Prostě a jednoduše už nebudete věřit absolutně ničemu. Jak řekl ten Krysák: ,,Nevěřte tomu co vidíte ani vnímáte. Nedůvěřujte ani vlastnímu mozku."

estelina2300
10.12.2014 4 z 5

Sice trochu slabší než minulý díl, ale i tak mě tento díl moc bavil. A Teresa?? Co to mělo znamenat? Měla jsem ji docela ráda. To nemyslí vážně. Hodně mě zklamala. Škoda, že se tam tak málo oběvoval Newt s Minhem. Jinak ten konec..... To nemyslí vážně, a to mám vydržet do června. :(

hanjana
08.11.2014 5 z 5

Sakraaa. I když člověk už od první stránky čeká od pokračování The Maze Runner úplně všechno, stejmně se plete.
Neskutečná jízda. Druhý díl na kvalitě této sérii vůbec neubral, ba naopak. Docela děsivě graduje. Všechny nové postavy jsou... Nevím, jak to správně zakončit, protože mi pan spisovatel zamotal hlavu tak, že už se bojím věřit čemukoli.
A to je právě to, co dělá tuhle knihu něčím úžasným - prostě vůbec netušíte, co se děje a nedá vám to chvíli klidu.
Kde je sakra další díl? No co je to zase za konec? Dashnere, já si tě najdu!

Clare98CZ
28.10.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem byla překvapená po přečtení komentáře slečny Ivy.. První díl jsem přečetla hned, co vyšel a poté jsem nemohla počkat a musela jsem si další díly objednat v originální předloze - tedy v angličtině.
Série The Maze Runner je to nejlepší, co jsem kdy četla a jsem si jistá, že to už nic jiného nepřekoná. Spisovatel je naprosto úžasný a má dokonalou fantazii, dějová linka je neskutečně propracovaná a já nemůžu být více vděčnější, že napsal tuhle sérii. Nyní v ruce držím čtvrtý díl a nepustím to z ruky dokud to nepřečtu.
Musím říct, že druhý díl se mi líbil více než první díl. Při nejmenším je stejně úžasný jako ten první. Je v něm tolik emocí, rozhodnutí a člověk se občas musí zastavit a zeptat se sám sebe, co by udělal na jeho místě on.
Možná tu teď bleptám do prázdna, ale po přečtení celé série jsem s každým mluvila o téhle knize. Musela jsem se zkrátka z ní vymluvit a tohle píšu, abych usnadnila ostatním v rozhodování zda koupit tuto knihu nebo ne.
Já téhle knize dávám plný počet hvězdiček, může jedině doporučit. Ani v jednom dílu není čas pro nudu.

Snofru
10.10.2014

Druhý díl je sice slabší, to je fakt, ale může to být jen můj dojem, protože mi tam strašně chyběl Minho a Newt, kterým se v této knize autor až tak moc nevěnuje. A Tereza...z té mi šly ruce do škrtící křeče, jen o ní byla zmínka. V prvním díle mi lezla v uvozovkách jen na nervy, ale tady jsem ji nemohla vystát.
I tak jsem však knihu v angličtině přečetla za 3 dny. V každé kapitole něco zajímavého a nového, každý konec kapitoly mě nutil číst dál a dál. Nakonec si říkám, že si ho určitě přečtu i v češtině, protože si myslím, že mi v cizím jazyce určitě nějaké ty špíčky unikají.
A ten konec, bože, infarkt, co to zase je? Vůbec si nedovedu přestavit, co s nima plánuje autor udělat dál a jaké další hrůzy si na ně ještě připravil.

pink_ivy
22.04.2014 3 z 5

Po tom, jak jsem byla nadšená z prvního dílu přišlo tvrdé zklamání v podobě dílu druhého. Někde v půlce mě to začalo lehce bavit, ale bylo to v podstatě to samé omílání neustále dokola, spousta záhad, nic se nevyřešilo. 3* a to upřímně ještě nadhodnocuju za první díl.