Kuky se vrací

Kuky se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36927/kuky-se-vraci-36927.jpg 4 206 48

Nejoblíbenější hračkou šestiletého Ondry je plyšový Kuky. A právě toho mu maminka vyhodí do popelnice. Z Kukyho se totiž sype dřevitá vlna, a to není dobré pro Ondrovo astma. Večer před spaním si Ondra představuje, jak se Kuky chce vrátit domů, jak uteče ze skládky a setká se v lese s malými bůžky, kteří si stavějí domky pod kořeny stromů a prohánějí se mezi pařezy ve vozítkách vlastní výroby. V téhle divočině nejsou na mazlení zvyklí a nikdo tu Kukymu nepomůže. Musí se postavit na své plyšové nohy, naučit se překonávat strach, získat si přátele a porozumět lesní moudrosti. Teprve pak se mu snad podaří najít cestu domů a možná se stane i hrdinou. Jan Svěrák tuto pohádku napsal podle stejnojmenného filmu Kuky se vrací, který natočil v roce 2010. Ilustracemi text doplnil autor výtvarné podoby filmu Jakub Dvorský.... celý text

simca9342
14.01.2023 5 z 5

Přečteno před lety.

Nádherný příběh o dětské představivosti a jedné cestě malé plyšové hračky zpátky domů.

Ondra je alergický na prach, ma astma . Mamka mu proto vyhodí jeho Kukyho- malého červeného plyšaka s velkýma černýma očima a usmevem, který má příšitý takže se směje i když sám nechce. Skončí na skládce, že které se dostane do lesa, kde potká plno kamarádů, kteří mu pomůžou se dostat zpět za Ondrou.
Film - kniha je přesně podle něho a taky se mi moc líbil. Viděla jsem ho před roky a pamatuji si přesně hlas pana Zdeňka Svěráka a dětský hlas Kukyho . Krásný a dobrodružný film. Jo a abych nezapomněla.. ilustrace jsou boží, luxusní :*

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

Příběh Kukyho si zamiluje každý, kdo má rád plyšáky a přírodu :) kniha není jen rozmilým pohádkovým příběhem.. když budete pozorně číst mezi řádky, najdete v ní hluboká a rezonující závažná temata dnešní doby :)

PeťulaV.
22.04.2021 5 z 5

Krásný a milý příběh o dětské představivosti, přáních a lásce ke svému plyšovému medvídkovi. Knížka je plná dobrodružství, pohádkových postaviček a navíc s pořádným překvapením na konci. Konec jsem čekala úplně jiný, bylo to dojemné a opravdu milé. Knížka je napínavá od začátku až do konce, četla se skoro sama. Moc krásný příběh :o)

Johanečkaa
17.08.2020 5 z 5

Překrásná knížka, nic tak milého jsem dlouho nečetla!

Delphín
19.02.2020 5 z 5

Jako malý jsem miloval film Kuky (2010) a konečně jsem se tedy odhodlal, přečíst si i knihu. Při čtení jsem si mnohdy při čtení vzpomenul na všechny ty události z filmu např s Anuškou, a tak nějak mi tělem při čtení probíhala vlna krásné nostaligie. Skvěle ale zároveň jednoduše zachycený příběh o dětské představivosti a Kukyho dobrodružstvích v lese. Dost lidí si stěžuje, že se v prolínání příběhu ztrácelo. Mě to problém nedělalo, ale uznávám, že místo to může působit dost zamotaně.

Jirka840cz
27.08.2019 4 z 5

Skvělá knížka pro menší děti doporučuji

Gustik5
27.05.2019 4 z 5

Velmi hezky zpracovaná kniha, její zvláštní pohádkový příběh a atmosféra jsou podobné, jako u stejnojmenného filmu.

Ikkju
20.03.2019

Za mě naprostá paráda (hodnotím knihu i film jako celek), mám pocit, že se dalo dohromady všechno dobré ze Skály, Dvorského i Svěráků ve správném poměru - prťácká miniauta, svět mechu a něhy a příběh, který začíná jako pohádka a končí naprosto dospělým dějem.

Marketka-ketka
27.09.2018 4 z 5

Právě čteme se skoro pětiletým synem, který je nadšený, což jsem ani úplně nečekala. Jinak psané pěkně, trochu těch "ostřejších" slov myslím v pohodě. Děti jich kolem sebe slyší mnohem víc a horších.

Neloušek
25.01.2018

Knihu jsem četla ve třinácti letech, a myslím, že tato knížka je spíše pro mladší děti. Knihu jsem dostala v 8mi letech ke svátku a k ní i plyšáka Kukyho. Moc se mi líbila, četla jsem ji asi pětkrát za sebou. Kukyho jsem nosila vždy u sebe. Ale teď už mě moc nenadchla, i když děj je zajímavý. Spíše doporučuji mladším dětem.

Zombrman
25.01.2018

Tato knížka se mi velice líbila. Moc hezky se mi líbilo ztvárnění postav. Také se mi hodně líbil děj knížky, který se mi hodně líbil. Jsem typickí lýbylfil ... knížku doporučuji protože 1) ztvárnění postav 2) děj- originální , nadchne 3) zabaví text jsem však četl z donucení :D

tomaskac
25.01.2018

Knihu jsme měli jako povinnou četbu ve škole. Kniha je zajímavá a dobře napsána. Velmi obdivuji autorovu schopnost popisu prostředí.

JancusKrystofus
25.01.2018 4 z 5

Knížku jsme četli ve škole, zaujala mě příběhem který je podobný filmové verzi která se mi líbila. Knížka samotná je místy zajímavá a napínavá.

061204
25.01.2018

Kniha je hezká a má něco do sebe, ale dala bych přednost jiné, jelikož je spíše pro menší děti (od pěti let). Příběh mě zaujal, protože jsou v něm různé situace, ze kterých by se mohl leckerý člověk poučit. Také je svým způsobem originální - vypráví se z pohledu plyšáka

AdamNový
25.01.2018

Knížka se mi velice líbila, ale spíše mi přišlo ze je to pro děti. Místy nezajímavý a spíše nudné.

Dominik007
25.01.2018

Kniha je moc pěkná a má pěknou ilustraci, časem i napínavá. Doporučuji

Malýstromeček
25.01.2018

Tato kniha se mi moc libila jako malemu klukovi. Když jsem si ji poprvé přečetl začal jsem věřit v to že hračky mají život a i troška víry v hračku dokáže vytvořit spoustu fantazie. Tato kniha je klasická kniha, která dokáže fantazii rozvinout.

PetrNový
25.01.2018 3 z 5

Kniha je moc pěkná a má pěknou ilustraci. Spíše doporučuji pro deti do 10 let, protože je místy nezážvná a dětská.

Whiskasound
25.01.2018 4 z 5

Líbil jsem mi nápad s plyšovým medvídkem a o představivosti malého kluka,také se mi líbilo zakonponování postav do příběhu,hlavní byl nápad s tím že mají věci duši a smysly.Sem tam jsem se vcítil do role malého Ondráška,vše bylo podáváno pro malé děti ale jinak byla knížka moc nádherná.

AnetaŠtruncová
25.01.2018 3 z 5

Tato kniha se mi docela líbila. Nějakými částmi na me působila detinsky. Ale příběh byl hezky.

přátelství zfilmováno pro děti od 5 let

Jan Svěrák
česká, 1965
2010  76%Kuky se vrací
2019  53%Bohemia
2014  86%Tři bratři
1998  80%3x Oscar pro český film
2023  81%Světakrásy

Kniha Kuky se vrací je v