Kuky se vrací

Kuky se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36927/kuky-se-vraci-36927.jpg 4 206 48

Nejoblíbenější hračkou šestiletého Ondry je plyšový Kuky. A právě toho mu maminka vyhodí do popelnice. Z Kukyho se totiž sype dřevitá vlna, a to není dobré pro Ondrovo astma. Večer před spaním si Ondra představuje, jak se Kuky chce vrátit domů, jak uteče ze skládky a setká se v lese s malými bůžky, kteří si stavějí domky pod kořeny stromů a prohánějí se mezi pařezy ve vozítkách vlastní výroby. V téhle divočině nejsou na mazlení zvyklí a nikdo tu Kukymu nepomůže. Musí se postavit na své plyšové nohy, naučit se překonávat strach, získat si přátele a porozumět lesní moudrosti. Teprve pak se mu snad podaří najít cestu domů a možná se stane i hrdinou. Jan Svěrák tuto pohádku napsal podle stejnojmenného filmu Kuky se vrací, který natočil v roce 2010. Ilustracemi text doplnil autor výtvarné podoby filmu Jakub Dvorský.... celý text

minde
20.06.2013 5 z 5

Kukyho jsem četla svým dětem. Zpočátku mi trvalo se do knihy vcítit, ale postupně jsem si Kukyho oblíbila natolik, že když jsme došli na konec knihy, bylo mi trochu smutno, že už se musíme s Kukym rozloučit.
Určitě doporučuji všem rodičům, kteří neví co svým dětem číst :-)

tyzik.cejka
24.04.2013 5 z 5

ahoj.. film jsem viděl a dokonce mam DVD film je vcelku rodinej a tak se mi moc zamlouval už s autem velmi dobře udělané a kniha není taky nic ke nadávkám to je i s filmem na 5

Kate.S
27.12.2012 3 z 5

Zábavná kniha především pro mladší čtenáře:)

martousek
21.12.2012 3 z 5

Ráda svůj oblíbený žánr kriminálních případů proložím něčím jiným, ani dětské literatuře se nebráním, ale s Kukym jsem celkem bojovala. Po prvních 20ti stránkách jsem myslela, že kníhu odložím, nakonec jsem ji dočetla, především díky její tenkosti, ale bez žádného velkého nadšení.

onysek123
22.06.2012 5 z 5

Tato kniha je zábavná:D:D:D

Willie
21.04.2012 4 z 5

Mě třeba knížka dokonale okouzlila :) Příběh mi přešel milý, jazyk roztomilý :) Má úplně nádherné obrázky i obálka knížky úplně volá o přečtení. Já mám prostě Kukyho ráda :)

tee
14.04.2011 3 z 5

Tato kniha byla pěkná, hezky čtivá a její ilustrace byly velký bájo. Některých pasáží bych se ale zřekla, jako třeba příběhu o vážkách, přišlo mi to do dětské knížky zvláštní. Nejsem nijak předpojatá nebo staromódní, ale nechtěla bych tu pasáž dítěti vysvětlovat., huh.
Příběh byl ve své podstatě kouzelně zpracován, některé myšlenky byly výborné (,, když zrychlí auto, začne sněžit atd.).
Určitě se podívám i na film, pro porovnání a dotvoření obrazů v mé hlavě:)

Frakira
21.03.2011 3 z 5

Musím říct, že jsem se těšila...bohužel kniha je pro mě zklamáním. Nejlepší na ní byly ty obrázky! Film jsem sice neviděla, ale po přečtení už po tom ani netoužím, nicméně věřím, že si své příznivce najde...PS: možná jsem divná, ale používat v dětské knížce slova jako "bordel" se mi prostě nelíbí

přátelství zfilmováno pro děti od 5 let

Jan Svěrák