Kto je to dievča?

Kto je to dievča? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173373/kto-je-to-dievca-173373.jpg 4 316 81

Keby som vedela to, čo viem teraz... Predstavte si, že by ste sa mohli vrátiť o desať rokov späť a stretli vaše mladšie ja. Aké rady by ste mu dali? Používaj krém na opaľovanie, vyberaj si len bavlnené oblečenie, nedávaj tomuto idiotovi svoje telefónne číslo, ale tento je ten pravý a nenechaj ho odísť. Hlavná hrdinka Charlotte sa v knihe stretáva so svojím mladším ja a má to prekvapivé následky ... Charlotte je úspešná v oblasti PR, má vlastnú firmu, kopec peňazí a príťažlivého priateľa. Napriek tomu je neurotická, vystresovaná a pesimistická. Jedného dňa na ceste do práce je uzavretá diaľnica a doprava je odklonená. Počas tejto obchádzky sa Charlotte stretne so svojím o desať rokov mladším ja. Zisťuje, že vtedy bola oveľa bezstarostnejšia a uvoľnenejšia. Staršia Charlotte sa snaží svojej mladšej verzii posunúť rokmi nadobudnuté skúsenosti a zároveň sa ju snaží varovať pred chybami, ktoré počas rokov urobila. Čoskoro sa však aj ona dozvedá niečo podstatné...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Noxi , Kristián Entertainment

Who's That Girl , 2009

tynka65
15.11.2015 4 z 5

Nestalo se mi, že by mě Potter zklamala a to se nestalo ani u této knihy. Pokaždé se skvěle bavím ;) . Není to kniha pro někoho, kdo čeká bůhvíjak silný děj, ale je pro čtenářky, které si rády u knih odpočinou a pousmějí se nad strastmi života. ;) A za to mám Potter nesmírně ráda, za ty oddechové chvilky, které prostřednictvím jejích knih pokaždé prožívám.

ŽanKaa
11.10.2015

Mne sa kniha páčila.Zaujímavý námet.

xhinh01
27.05.2015 2 z 5

Velmi oddechové čtení s až moc zbytečnými detaily např. obsah dámské kabelky.

NoelHudson
25.05.2015 5 z 5

Ideální kniha když je vám jednadvacet nebo o 10 let víc. :) Podle mě nejlepší autorčina kniha. Přečetla jsem jedním dechem, zasmála jsem se a málem i slza mi ukápla! Doporučuji!

Ivka162
18.04.2015 1 z 5

Bože! Jedna velká nuda!

inuska6280
21.03.2015 odpad!

Nuda, Nuda, Nuda, otevřela jsem knížku v mezičase, než mi dojdou nové objednané. Chtěla jsem to brát jako oddychovku. Skončila jsem na 130. straně, s tím, že jsem knížce dávala pořád nějakou naději, že se neco stane, že mě něco nadchne. ... :D Marně, knížku už neotevřu.

Petrasuvicka
07.03.2015 2 z 5

Hrdinka je nesympatická káča, která neví, co chce, přehnaně se kontroluje a je příšerně švihlá. Má přítele, který nijak nikoho neoslovuje a dějová linka stagnuje na jednom bodě, polovinu knihy se toho moc neděje, respektive se toho neděje moc po celou dobu a k tomu ještě ten za vlasy přitažený nápad o cestování časem. Nuda a ztráta času. Ano, je fajn si občas přečíst něco naivnějšího, ale tohle je příliš

Safienka
05.03.2015 5 z 5

Další příjemná oddychová kniha s magickým námětem od Alexandry Potter. Tentokrát se jedná o návrat do minulosti a potkání se se svým o deset let mladším JÁ.
Určitě se mi námět příběhu líbil víc než u předchozí knihy Já a pan Darcy. Ač je od začátku jasné, jak to dopadne, tak jsem měla alespoň přehled a nějakou takovou představu, jak je to celé myšleno.
Třecetidvouletá workoholička Charlotta bydlí v Londýně, pracuje v PR agentuře, má na první pohled dokonalého přítele, skvělý byt, moderní auto, úzkostlivý strach o své zdraví a hlavně má pocit, že všechno musí stihnout co nejdřív. Žádný čas na zbyt. V průběhu celého děje dochází k uvědomění pomocí setkání se svým mladším já, které ji mění ve šťastnou babu, která si dokáže užívat života a jít za svými sny. Ač se vše odehrává v zhruba týdenním časovém rozmezí, tak se dočkáme docela dosti zvratů. Romantická zápletka je jasná hned od prvního setkání, což možná příběhu dodává trochu nudy, ale zase není to první ani poslední kniha se stejným průběhem, takže už by nás to ani nemělo překvapit:-)Pro některé čtenáře to může být příběh, který je donutí k zamyšlení a odstartuje jim třeba i nějaké ty změny v životě.
Styl psaní tohoto romantického příběhu je velice čtivý. Autorka evidentně ráda zapojuje netradiční magické prvky, které dodávají příběhu jisté kouzlo a punc zajímavosti. Příběh příjemně plyne, v mém případě jsem se ani nenadála a knihu přečetla za jednu podzimní sobotu.
Takže ano, stojí za přečtení :-)

baterka.gs
30.09.2014 4 z 5

Začátek super ale potom malinko slabota.. ovšem poslední čtvrtina knihy mě dostala. Moc se mi líbilo vysvětlení i poselství, které (kupodivu) tahle romance má. Jsem moc ráda, že jsem podpořila takové smýšlení a knížka má čestné místo v mé knihovně.

Odehnalka
04.08.2014 3 z 5

Kniha mě nadchla až na posledních stránkách. Zatím asi nejslabší, co jsem od Potterové četla. Nápad dobrý, ale bohužel podání a hlavní hrdinka se moc nepovedla.

ivzu77
31.07.2014 4 z 5

Všechny její knihy jsou oddechovky, u kterých se pobavíte, ale nemusíte moc přemýšlet. Jednou za čas to mám ráda. Čte se to moc hezky.
Romantické duše si přijdou na své...

Ankavi
27.03.2014 5 z 5

Oddechová pohodová knížka, u které jsem se krásně odreagovala. Romantické čtení, které pohladí po duši. Nápad s návratem do nedávné minulosti (pozorování o deset let mladšího "já") je kouzelný, stejně tak jako některé povahové rysy hlavní hrdinky Charlotty - například hypochondrie :-)

Safienka
25.02.2014 5 z 5

Takže ano, stojí za přečtení :-)

DarkFireflies
20.01.2014 3 z 5

Přečtení nelituji, ale na to, jak byla kniha krátká, se až neskutečně táhla.. Když ale člověk překonal začátek, byla to výborná kniha, pohodová, milá, oddechová, což je asi přesně to, co člověk hledá, když se pustí do podobné knihy.:)

Aracely
11.12.2013 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala, stejně jako její ostatní. Velmi čtivé. Líbí se mi, jak se setkala se svým mladším já a jak
ji chtěla změnit, poučit,ale nakonec se poučila a změnila sama. Ten její přítel mi byl od začátku nesympatický.
Za to ten majitel baru mi byl sympatický a líbilo se mi jak se pošťuchovali :-) A co se týče prolínání minulosti, trocha fantazie neuškodí. Všechny její knihy jsou takové. Už mám doma S tebou už nikdy,tak jsem zvědavá.

Patt
09.11.2013

Nedočteno, nezaujalo mě to.

LiLinka
22.09.2013 3 z 5

Jelikož jsem od této autorky po všech těch recenzích čekala více, tak mě má první její přečtená kniha až tolik nezaujala... začátkem jsem se celkem prokousávala, poté už čtení šlo rychle. Co se týče děje, tak \"nic moc\"..

wamplady
15.08.2013 5 z 5

Moc dobře čtivý román, oblíbila jsem si autorku

tandula
13.08.2013

Nová autora Alexandra PotterPo Meg Cabot a Sophie Kinsela a podobných autorkách tohoto stylu zase něco podobného. Knížka se četla moc hezky, jako se většinou tenhle druh literatury čte. Lehké, oddychové, nenáročné. Jediné, co mi nešlo dohromady bylo, že charakter hlavní hrdinky v osobním životě mi neodpovídá typu člověka, který by vedl PR agenturu. Nějak mi to nejde dohromady. Ale to je asi můj problém.

danuska
04.08.2013 2 z 5

Taka oddychovka, ale dost nudna. Preklad je OTRASNY.