Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2292 457

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

Richardson
21.06.2015 4 z 5

Souhlasím, kdyby takovéto příběhy byly například tři pohromadě v jedné knize, působilo to lépe. Je pravda, že HH to není, ale špatné také ne.

pkweb.eu
19.06.2015 4 z 5

Pro původní záměr, kdy měla kniha sloužit jako dodatek k jinému románu, by to bylo dobrý. Takhle, jako dosti propagovaná novinka od Nesba, to po předchozí nastavené laťce se sérií HH pokulhává, a trochu to um autora sráží. Také mě trochu dráždilo zdůrazňování hlouposti hlavního hrdiny a při tom jeho myšlení a znalosti převyšovali mé.
Není to špatné, ale spíš bych to viděl třeba jako povídku do knihy s více podobnými příběhy a ne jako celou knihu.
(3 hvězdy za příběh, 1 hvězda za oblibu autora)

happy-smile
19.06.2015 4 z 5

Velmi mi to svým stylem i délkou připomnělo humoristké krimi knihy od Westlakea. Vlastně jsem před touto knížkou četla Jak nevodit policii za nos a chvílemi jsem zapomínala, že teď už čtu jiného autora. Knížka by se ještě dala přirovnat k 10 rád nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr od Helgasona, i když ta byla více postavena na absurdnu. Nesbo jde cestou, kde spíše mírně kombinuje humor a krimi, a opravdu mu to vychází.

LENITYEL
18.06.2015 2 z 5

Do čtení jsem se musela doslova nutit.

Vilas1979
18.06.2015 4 z 5

Nečekal jsem vůbec nic a dostal jsem příjemnou detektivku na jedno odpoledne. Četlo se to dobře, Nesbo prostě psát umí, zápletka samozřejmě není nikterak propracovaná, na tak málo stránkách to ani nejde, ale mně to bavilo. Těžko říct, pro koho je kniha určená, skalní fanoušci budou pravděpodobně zklamáni, a kdo od Nesboa zatím nic nečetl, budou od dalšího čtení spíše odrazeni.

iva23
18.06.2015 4 z 5

Podle komentářů jsem nic moc nečekala, ale jsem příjemně překvapena. Vždyť nemusí vždy a všude být všechny postavy propracované a do detailu promyšlená zápletka.. tento příběh plyne jako život a je na čtenáři kolik toho pochopí.

maphiosso
16.06.2015 2 z 5

Zklamání. Na 150 stranách Nesbø nemá dostatek prostoru využít svých největších zbraní - psychologii a propracovanost postav a silnou, do detailu promyšlenou zápletku. Ta je v případě Krve na sněhu fádní a otřepaná a čekal jsem, co originálního s ní mistr současného krimi románu provede. K mému zklamání neprovedl nic a celý děj byl od začátku do konce snadno předvídatelný. Troufám si tvrdit, že kdyby novelu vydal Nesbø pod pseudonymem, jak původně zamýšlel, neštěkl by po ní ani pes.

leniess
16.06.2015 5 z 5

Příjemné čtení na jedno odpoledne, rozhodně dost zajímavé, abyste to přečetli jedním dechem a nechtěli knihu odložit.

DejnaDee
15.06.2015 2 z 5

S velkým očekávání jsem se pustila do čtení další z knih mého oblíbeného autora. Musím ale přiznat, že jsem zklamaná. Jo Nesbo v serii s Harry Holem nasadil laťku zatraceně vysoko, takže se asi bude strašně težko překonávat. A bůhví, zdali to vůbec překonat půjde. Shrnula bych to asi takhle, byla to taková životní zpověď, zpověď člověka-zabijáka, který si zvolil jako své živobytí zabíjení svých bližních.

jindrusa
14.06.2015 4 z 5

Trochu zklamání, romantická detektivka, no nevím, myslím, že to autor umí i líp!!!!

marlowe
14.06.2015 4 z 5

Nečekaně malý formát – a stejně nečekaný závan poetiky, až nepatřičně kontrastující s "krvavými skvrnami na bělostném sněhu".
Řada zajímavých momentů, překvapujících zvratů a jako v refrénu se vracejících motivů.
Vlastně hodně zajímavá knížka…

M.S.
13.06.2015 3 z 5

Po přečtení jsem měla trochu rozporuplné pocity. Nesbo Olava popisuje jako hlupáka, podle jeho vyjadřování - často i přemýšlení - ale působí opravdu chytře. Trošku mě zmátla maličká nepropracovanost příběhu, který by mohl být trochu více "objemnější". Chybělo mi Nesbovo klasické popisování obyčejných věcí, takže ať už jsem se těšila sebevíc, tohle pro mě bylo prostě zklamání. Olava jsem si vůbec neoblíbila, myslím, že za to může i autorův přístup k jeho popisu.

Péťa86
08.06.2015 3 z 5

Jsem z této knížky trošku v rozpacích. Četla se mi dobře, rychle to šlo "od ruky", ale...??? Něco tomu chybělo. Byla to spíše forma trošku prodloužené povídky. Záleží jaký byl autorův záměr. Kdyby byli v jedné knize tři povídky tohoto typu, tak bych byla spokojenější. Bylo to "jen" fajn...

bosorka
08.06.2015 2 z 5

Nebylo to ono. Těšila jsem se na nový příběh, nový styl, nové postavy. Ale nic z toho mě v Krvi na sněhu vlastně neoslovilo. Podobné téma bylo zpracováno mnohokrát a tady Nesbø bohužel nic nového nepřináší. Jak mě vždycky v předchozích knihách zaujaly postavy, které měly za sebou zajímavý příběh, tady ne. Ani Olav, u kterého autor čtenářům vysloveně nutí, že by si ho měli oblíbit, mi nesedl, nezaujal a navíc jsem téhle postavě nemohla uvěřit. Mluví o sobě v podstatě jako o hlupákovi a přitom hází citáty od filozofů, neumí si spočítat dvě a dvě a přitom je to přemýšlivý zabiják. Nechápu, proč z něj autor udělal takového prosťáčka, důvod jsem vlastně nenašla. Celé knize chyběl trochu šmrnc a obávám se, že za chvíli si na ni ani nevzpomenu. Škoda.

Mikik
05.06.2015 4 z 5

Je to Nesbo, takže kniha se vám prostě nemůže nelíbit :-D I když bych ocenila mnohem propracovanější příběh a trochu více stran. No asi jsme namlsaní z jeho předešlých knih :-D Ale i tak to stojí za to si příběh přečíst.

evasamankova
30.05.2015 4 z 5

Nesbo trochu jinak, než jak ho známe ze série s HH. Změna stylu, jednoduchá zápletka, rozsah 150 stran...
Výsledkem je úplně nový Nesbo, který přesto nepřestává bavit, napínat a překvapovat. Jen opravdu jiným způsobem.
Krev na sněhu je čtivá jednohubka, která rozhodně neurazí!
Recenze:

Melindaaaa
27.05.2015

Nečekejte nového Harryho Holea. Opoutejte se od Nesbøa jakožto autora geniálního a charismatického vyšetřovatele a užijte si knihu tak, jak to Jo zamýšlel. Krev na sněhu není o nic horší, než jeho ostatní knihy. Jen je jiná a s tím se budete muset pokusit smířit, jinak nedoceníte její stručnou genialitu.
Kompletní recenze v záložce Recenze