Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327/kmotr-327.jpg 5 4926 4926

Kmotr / Krstný otec série

Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola. "Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questa guerra e cosa Nostra - Tato válka je naše věc.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

Ječmínek
12.12.2012 2 z 5

Pozor, kniha je vychválená, ale upozorňuji, že je jen pro lidi, kteří mají rádi gangsterky. Mně se moc nelíbila. Mafiánské rodiny, různé čachre, napětí mezi rodinami, ten postřelí toho, ten se pomstí, začne válka gangů, střílení, umírání, ten je zabit, ten bude hlavou rodiny, čest, pravda, černý obchod, pistole.

Karinita
22.11.2012 5 z 5

Grandiozni.. jedním slovem!

Kapik
17.11.2012 5 z 5

Přiznám se, že nevím co napsat, aby to knihu přesně vystihlo. Snad jen, že kdyby se mě někdo zeptal, jaká je moje nejoblíbenější kniha, bez zaváhání odpovím: Kmotr.

kika 13
14.11.2012 2 z 5

Pěkná knížka a dost známá.

Lenka Žofka
07.11.2012 5 z 5

Tohle už je snad naprosto samozřejmá klasika...

daneva
03.11.2012 5 z 5

Super kniha, vsem moc doporucuji

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Moje oblíbená kniha,kterí patří do mých TOP 10.Vřele doporučuji!

sovic
28.10.2012 5 z 5

Už je to tak 10 let co jsem to četl. Předtím jsem viděl film, který je naprosto skvělý, proto jsem se obával že kniha už mě moc bavit nebude, ale opak byl pravdou, kniha mě naprosto vtáhla a jestli byl film skvělý tak kniha je 2x tak skvělá :)

Mýša
08.10.2012 5 z 5

Upřímně se musím přiznat, že jsem ke knize přistupovala se značnou nedůvěrou, ale šeredně jsem se zmýlila. Kniha se opravdu čte jedním dechem. Autorovi věříte vše od první stránky do poslední. První jsem viděla film a poté četla knihu. Vhledem k tomu, že jsem spíše milovník knih než filmů, stojí kniha o něco výše, i když Marlon Brando jako Don Corleone je opravdu vynikající. Všem vřele doporučuji knihu přečíst, myslím, že málokdo bude úplně zklamaný.

Shortyna
23.09.2012 5 z 5

Aj keď som film videla skôr, siahla som po knihe. A neľutujem. Kniha ma pohltila už po niekoľkých stránkach. Veď koho by neočaril šarm Dona Corleoneho?
Možno sú niektoré pasáže trochu zbytočné (Lucy, Jules), ale ako celok pôsobí Krstný otec ako presvedčivé rozprávanie o živote jednej mafiánskej rodiny.

Vernika
06.09.2012 4 z 5

Hezká knížka, líbila se mi.

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Knížku jsem měla přečtenou už dávno, ale k filmu jsem se "dokopala" teprve teď a musím říct, že kvalitou jsou vážně srovnatelné. Nicméně kniha je kniha a pro mě vyhrála ona :)

Dera
22.08.2012 5 z 5

V tomto žánru to nejlepší, co můžete číst. Další knihy Maria Puza už zdaleka tak dobré nebyly. Kmotr nasadil laťku příliš vysoko. Pro mě je tu jedna zajímavost: Z mého pohledu jediný případ, kdy je film stejně dobrý jako kniha. Skvělá hudba a herecké obsazení. Obyčejně se film ke knize kvalitou ani nepřibližuje.

Darinka11
03.08.2012 5 z 5

Skvělá klasika. Skvělé čtení. Co dodat. Doporučuji

JohnCZ
01.08.2012 5 z 5

"V pozadí každého velkého majetku je zločin" - Balzac

Kmotr je výborná kniha, o tom není pochyb. Puzovo vyprávění o famiglii Carleonovců na vrchol mě ke čtení připoutalo na celé hodiny a to je znamením hodně kvalitní knihy. Kmotr hodně změnil můj pohled na sicilskou mafii. Vždy jsem je měl za skupinu vrahů a násilníků, ale z knihy je cítit, že byla situace mnohem složitější. Byly to těžké časy, řád tehdy ve světě nebyl zcela takový, jaký by měl být a odnášeli to nebozí lidé. V mnoha ohledech byla mafie někdy i mnohem menší zlo, než tehdejší rád. Až nečekaně jsem při čtení Kmotra pociťoval ke Carleonovic rodině silných sympatií. A jestli Mario Puzo něco přikrášlil a nebo mafie takto skutečně fungovala, je mi ve výsledku jedno. Puzo totiž stvořil nesmírně komplexní dílo, které nemá obdoby. Až na občasné trochu zdlouhavé pasáže nemám prakticky co vytknout a celých takřka 400 stránek jsem se skvěle bavil.

Leprikon
20.07.2012 5 z 5

Kultovní záležitost mezi knihami, kterou si prostě nesmíte nechat ujít. Kmotra jsem četla několikrát a pokaždé mě naprosto uchvátí. Mario Puzo je skvělým vypravěčem. Precizně popsané mafiánské prostředí a organizovaný zločin, komplikované vztahy mezi členy rodiny dona Corleona, které jsou neustále narušovány světem zločinu a zároveň stmelovány společným bojem proti konkurenčním rodinám... Svět, o kterém si s chutí přečtete, ale v němž jste nikdy nechtěli žít...
Filmové zpracování Kmotra je jednou z mála výjimek, kdy film nezaostává za knihou. Velmi doporučuji shlédnout všechny tři díly najednou. Je to sice vzhledem k délce všech dílů náročně, ale zážitek je to výjimečný.

slaava
07.06.2012 5 z 5

Z nějakého podivného důvodu jsem se knížce a fimu docela dlouho vyhýbal. První jsem viděl film, který byl naprosto skvělý a nedovedl jsem si představit, že by ho kniha mohla překonat. Další velká chyba! Kmotr je totiž fenomenální kniha, kterou jsem doslova přečetl jedním dechem. Tleskám, pane Puzo!

suzan
06.06.2012 5 z 5

Kniha, ktorá sa číta jedným dychom, film dobre spracovaný s úžasným hereckým obsadením a nádhernou hudbou, Ale myslím, že je lepšie prv si prečítať knihu a až potom pozrieť film.

Barbanka
19.05.2012 5 z 5

Skvělá kniha, skvěle napsaná. Bavila mě od začátku do konce...

Horxus
16.05.2012 4 z 5

Tohle zkrátka není moje téma. Ani film ani kniha nepatří k mým nejoblíbenějším. Nejlepší kniha je podle mě ta, od které se nemohu odtrhnout a u které nechci aby skončila. A tady je znovu ten největší problém- moc stránek o tom samém, proto jen 4