Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327/kmotr-327.jpg 5 4928 4928

Kmotr / Krstný otec série

Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola. "Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questa guerra e cosa Nostra - Tato válka je naše věc.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

Eneo
20.08.2013 4 z 5

Mario Puzo dal jasně najevo, jak se píše román o americkém podsvětí ve zlatých létech. Spletité větve famiglí čtenáře uvedou natolik do děje, že má pocit, že jim skutečně rozumí. A tak se ptám, kdo dneska takhle píše?

Manifest blech
14.08.2013 5 z 5

Úžasné, jen nyní váhám, zda si přečíst další díly, aby mne nezklamaly.

Hlavně neporovnávejte film a knihu, každá je skvělá a to jinak.

sisipv
01.08.2013 5 z 5

Perfektní kniha přečtená jedním dechem

Jajulle
01.08.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, plná napětí, od kterého se jen tak neodtrhnete. Doporučuji i těm co nemusí gangstarské povídky, protože tohle je fakt bomba.

Grejdus
31.07.2013 5 z 5

Výborné čtení, jenž mi bohužel brzy došlo. Film je oproti knize velmi stručný.

ElisR1
29.07.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Výborně napsaný příběh ke kterému se ráda vracím.

MildeZ
25.07.2013 5 z 5

Skvělé čtení - kniha potvrdila svou pověst, která ji předcházela.

megi
23.07.2013 5 z 5

Paráda. Knihu jsem začala číst, protože tu měla výborné hodnocení a já se k němu musím rozhodně přidat (dokonce jsem si ji vzala i na festival abych mohla ve volnu číst =)). Udivovala mě jednoduchost a prostota s jakou autor sděloval čtenáři dějové zvraty jako že někoho zabili atd. Prostě to oznámil v jedné větě (žádné dramatické rozpisování na tři kapitoly), až jsem tomu opravdu nechtěla věřit. Opravdu jsem nadšená.

Snow-White
15.07.2013 5 z 5

Po pár prvních stránkách jsem se ke knize přilepila jako žvýkačka k botě a ne a ne se odlepit. Propracované postavy, akce pomalu na každé stránce, výborně gradující závěr. A pár otázek k zamyšlení.

miseb
08.07.2013 5 z 5

Knížku jsem četla před dvaceti lety a od té doby se k ní pravidelně vracím. I když jí znám téměř nazpaměť, nikdy mě nenudí. Perfektně vykresluje dobu, prostředí. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

bobina58
20.06.2013

Tato kniha mně nadchla již před 20 lety,tehdy jsem ji měla pujčenou. Po přečtení jsem si ji koupila a od té doby se k ní ráda vracím. Viděla jsem i film,také ho mám na dvd,ale kniha je lepši,je tam toho daleko vice.

Tyyynab
16.06.2013 5 z 5

Skvělá sociální studie!!! Vynikající vykreslení postav.

Roman1988
13.06.2013 5 z 5

Legenda žánru, a podle mě dosud nepřekonaná..

Pa3k
12.06.2013 5 z 5

Určitě stojí za to jí přečíst.

fialka voňavá
09.06.2013 5 z 5

Tento román byl podle mých záznamů rok a čtvrt na seznamu bestsellerů v USA /rok 1968 vydán/,dostáváme se do prostředí mafie,tzv. sága rodu Corleonů, začíná svatbou dcery dona Corleona Conie. Rozvíjí se spleť osudů všech jeho synů,pojednává se zde i o obchodu s narkotiky, tím se rozpoutal obrovský boj gangů. Tato kniha opravdu stojí za přečtení a je pořád aktuální ve světové literatuře.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

V tejto knihe je všetko čo má v správnej knihe byť. Je to klasika, ktorú by mal prečítať každý, pretože zážitok máte zaručený. Kto čítal pochopí, kto nečítal o veľa prišiel.

miruska1
08.06.2013 5 z 5

Toto bola pre mňa prva kniha zo sveta dospelych a musim povedať že najlepšia. Film ma apsolutne sklamal.keď že som mala možnosť srovnavať s knihou. Kto videl film a nečital knihu. prišiel naozaj o veľa.

AlchymistaD
02.06.2013 5 z 5

Nejprve jsem viděl film, který se mi tuze líbil. Až poté jsem si přečetl knihu s domněnkou, že to bude stejný jako film. Nikdy jsem se tak nemýlil. Je to sakra dobrá knížka, velmi dobře se četla. Pokud si myslíte že film je dobrý tak kniha je ještě lepší.

bzung
22.05.2013 5 z 5

No prostě klasika... :-)

Divi
15.05.2013

Zajímalo by mě, jestli je napsaná podle skutečnosti. A jestli rodina Corleone vážně existovala.