Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327/kmotr-327.jpg 5 4926 4926

Kmotr / Krstný otec série

Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola. "Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questa guerra e cosa Nostra - Tato válka je naše věc.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

oli.rock
12.07.2011 5 z 5

tato kniha mě zcela ,,zmafianizovala,, :o)

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

Pokud bych nějakou knihu měl klasifikovat jako mou nejoblíbenější, Kmotr by určitě byl jedna z prvních možností. Způsob, jakým mě tato kniha uchvátila se nedá na tak krátkém prostoru vyjádřit. Některé zdlouhavější pasáže z Los Angeles jsou možná trochu zbytečné a lehkou vadou na kráse, ale jinak...

Thomas.on
03.07.2011 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame. Naprosto perfektní kniha. Vřele doporučuji.

Adriana.82
09.05.2011 5 z 5

zpočátku sem do ní "šla" s nedůvěrou. Mafie není můj šálek čaje .. a teď po přečtení ???? VÝBORNÁ ...!!!!!!!!!!!!!!!!!! NEJLEPŠÍ !!!!!!! Doporučuju na 200% :)))

bovinka
27.04.2011 4 z 5

Pro mě trochu těžkopádnější..., ale nebyla špatná. Konečně vím, co je to "zalehnout na matrace"

Kvikvinka
16.04.2011 5 z 5

Opravdu fantastická knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Všem vřele doporučuji!

Kvothe
10.04.2011 5 z 5

Suprová knížka, která má výbornou zápletku a nenatahuje počet stran jen kvůli popisům atd. - naopak akce je rychlá a svižná - od jedné zápletky k druhé - občas nějaké ty úplatky, předvedení Kmotrovi autority a moudrosti - navíc všechny postavy působí velmi lidsky a skutečně - v další vteřině je oblíbená postava mrtvá. No co víc dodat - skvělá kniha, ktereou jsem dlouho míjel, ale nakonec jsem jejího čtení ani v nejmenším nelitoval. Doporučuji!!! (P.S. - reakce na Bibli mužu: to mě hodně pobavilo!!! určitě to není Bible můžu - je to prostě výborná kniha steně jako Egypťan Sinuhet a může se líbit oboum pohlavím - Bible mužu je skutečně zvláštní novinka - to jsem ještě neslyšel :-)) - čímž nepopírám, že se to může říkat.

s.macuska
07.04.2011 5 z 5

Výborná knížka a podle mého s filmem naprostro nesrovnatelná... Rozhodně doporučuju nejdřív přečíst a pak koukat :)

Lenka Kadeřáb
31.03.2011 1 z 5

Film jsem neviděla, ale pořád jsem slýchávala, že tohle je Bible všech mužů. Po přečtení teda fakt nechápu proč. Asi mám divný vkus. Chlapi milujou i Egypťana Sinuheta, ale ani na něm neshledávám nic výjimečného. Ale jsem holt ženská:-))

Niktorius
29.03.2011 4 z 5

Samozřejmě, že daleko lepší je film, bobánci. Už proto, že vypouští extrementoidní a s hlavním dějem nesouvisející pasáže o dekadentních zbohatlících, novinářích, filmařích atd...

MrMail
08.03.2011 5 z 5

Snad nejlepší kniha kterou sem četl .

Domenica
03.03.2011 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha, co víc dodat.

MartyMcFly
02.02.2011 5 z 5

Kniha byla výborná. Další z momentů, kdy jsem byl rád, že jsem poznal knihu dříve, než film. Je to unikátní zážitek a jsem za něj vděčný. Do filmu se plno scén nevešlo a tak je kniha poměrně bohatá na příběhy, i když pomalé a vážné tempo vypravování má též.

Nebudu trhat partu a dávat jiné hodnocení, protože u této knihy cítíte, že v rukou držíte jednu z těch nejlepších. Je to tak a záleží jen na čtenáři jaký je a jak dokáže ocenit knihu. Pro některé to nefunguje, ale to se stává. Mě tento styl ke knize sedl.

JP
17.01.2011 4 z 5

Skutečně nevím, kde nebo čím mi to uniká. Ať jde o film nebo knihu, obojí ve mě nevyvolá pocity výše, než že se jedná "pouze" o nadstandart. Don Corleone je ovšem úžasný, ať jde o jeho literární zpracování nebo filmového Marlona Branda, právě Don má to největší charisma, jaké jsem kdy u jaké postavy spatřil.

Zzanka
13.01.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenější. Perfektně vystavěný příběh.

ajka
29.12.2010

Patří k mým oblíbeným. Četla jsem ji , myslím, více než 10x. Naposledy před porodem.Jejím prostřednictvím jsem pochopila některé lidské typy.

Apoxyomenos
13.12.2010 5 z 5

uzasny pribeh, cital som jednym dychom som ani spavat nechcel, maloktoru knihu si tak uzivam ako som si prave tuto uzival. A pre mna osobne Sonyho smrt bola jedna z najcitlivejsich okamihov v knihe, z ktorej som bol smutny po cely den. A samozrejme po precitani som planoval zalozenie vlastneho klanu :D. Len skoda ze mi dojem trosku pokazil Marlon Brando, nepoznam snad nikoho koho by neokuzlila postava Dona Corleoneho svojou charizmou, autoritou a proste vsetkym co ma mat silna a veduca osoba naproti tomu mi vo filme nadobudzal dojem stareho zlomeneho cloveka zniceneho a utrapeneho zivotom

p.mihoc
07.12.2010 5 z 5

Naprosto nádherná kniha. Puzo musí mít v rodině mafiána. Jak tohle mohl vše tak do detailu vystihnout a popsat. Nechápu.

phalene
30.11.-0001 5 z 5

Vynikající kniha, díky které jsem přesvědčena o tom, že se musím provdat do rodiny mafiánů :)

luper
30.11.-0001 5 z 5