Až najdu klíč

Až najdu klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521045/bmid_az-najdu-klic-jms-521045.jpg 3 340 111

Klíč série

Lars Kepler přichází s napínavou detektivní sérií pod novým pseudonymem! Soukromá vyšetřovatelka Julie Starková přijímá u sebe v kanceláři neohlášenou návštěvu. Per Günter Mott, který je jedním z majitelů úspěšné rodinné firmy, se předchozího dne zúčastnil schůze správní rady firmy a povečeřel na svém panství v severozápadním Švédsku. Ráno pak v mobilu našel fotografii zkrvaveného svázaného muže s pytlem na hlavě. Kvůli výpadkům paměti způsobeným velkým množstvím vypitého alkoholu ale netuší, jak se snímek do jeho telefonu dostal a kdo je na něm zachycený. Ze strachu o svoji pověst si Per Günter chce Julii najmout, aby očistila jeho jméno, než se do případu vloží policie. Julie požádá svého bývalého manžela Sidneyho Mendelsona, který pracuje u městské policie, aby si vzal volno a s vyšetřováním jí pomohl. Stále ještě trochu doufá, že by to mohla být šance získat ho zpět. Julie a Sidney se společně vydají do honosného sídla, kde se postupně seznamují se všemi členy rodiny Pera Güntera. A jak se brzy ukáže, každý z nich má své tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Jag kommer att hitta nyckeln , 2023

marekB78
17.11.2023 4 z 5

Je potřeba nebrat to jako Joonu. Odprostit se od toho, co autorská dvojice napsala dřív. Za mě je to celkem odpočinkové čtení ve stylu Agathy (i když ta je nepřekonatelná) a přišlo mi to i čtivé. Určitě to má slabší pasáže, ale konec fajn a překvapivý.

Silwinka87
13.11.2023 3 z 5

Příjemná detektivka. Děj pěkně plynul, četlo se to samo. Počítala jsem s tím, že bude ve stylu A. Christie, takže zklamaná nejsem. Na hlavní hrdinku si budu muset zvyknout, ale tak to někdy je. Vraha jsem neuhádla:-). Závěrečné rozuzlení mě bavilo a taky konec nám prozradí o čem asi bude pokračování. Další díl si určitě koupím.

ankaras
12.11.2023 3 z 5

Takový nepodařený pokus o Agathu, ach jo, těšila jsem se...

petrarka72
12.11.2023 2 z 5

Finále v pořádku, zbytek nuda a šeď.

lucakuca
10.11.2023 3 z 5

Je mi jedno, kdo to napsal (jasně, vím to).
Asi od půlky nastal čtecí kopr a nastala fáze rychloumrtvení. Lepší než prášek na spaní.
To už zas přeháním, ale fakt nezáživný. Pro mě. Mě rozleptávající, že už jsem se chtěla přiznat k vraždě já sama ho zabila!!!
Možná ten případ? Možná hlavní hrdinka, která je zajímavá, ale nudná? Je chytrá, má unikátní způsob vyšetřování, ale zatím o tom jen čtu, zatím pusto prázdno vymetýno...
Protože autorům fandím, z protekce zkusím časem určo další díl, ale mají to nahnuté.

Andrea7272
10.11.2023 2 z 5

Tak za mě zklamání. Žádné napětí nic.... klasická detektivka...
Joona Linna je prostě Joona Linna :-)

Mona-Lisa
09.11.2023 4 z 5

Klasická vkusná detektivka.
Probíhá na malém prostoru, s hrstkou podezřelých, v krátkém časovém intervalu.
Za jménem z přebalu Ahndoril se skrývá duo manželů, které stojí i za autorem Lars Kepler. Ano, ta série detektivek s Joonem Linnou. Za mě teda temná, drsná, propracovaná, právem populární.
Až najdu klíč se též odehrává na severu, taky nahlédneš do soukromí vyšetřovatelů a je to stejně chytlavé.
Samotný případ je ze začátku dokonalý.
Rodina zbohatlíků, kteří se předhání ve vzájemné nenávisti a ten největší křivák a hajzlík ze všech je samozřejmě oběť vraždy. Podezřelí jsou tudíž všichni.
Vyšetřování se opravdu skládá jen z výslechů.
Nejvíc mi na této knize přišlo sympatické, jak nahazovala čtenáři udičku. Části klíčových informací vyslýchaní prohodili mimoděk nebo je někdo přerušil a spolu s vyšetřovateli bylo na vás doplnit si celkový obrázek.
Mám tu pár ale. Ta temnota, které se manželé/autoři asi nemůžou ubránit, se vyloupla až křečovitě naráz na samém konci. Nebránila bych se tomu, kdyby ji víc sázeli už od začátku. Hlavní vyšetřovatelka prováděla nelogické kroky a to mi kazilo dojem.
Mozkům, co stvořily Joona Linnu dávám za toto dílko 4 hvězdičky. Umí víc dechberoucí věci.

iveta3689
09.11.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, nesmí mít člověk přehnaná očekávání. Celkem dobrá detektivka, snadno se čte, odsýpá. Závěr mi přišel trochu zjednodušený, ale nevadil.

Hana62
08.11.2023 4 z 5

Trochu zklamání. Potěšilo mě, že autoři upustili od drsných detektivek, kde krev a násilí vévodí, ale tento styl autorům nesedí. Třeba se časem "vypíšou", ale na mě působila až křečovitě snaha napodobit Agátu Ch. a možná i Poirota.
Neznám vyšetřování ve Švédsku, ale dost mě udivilo, že policie po nálezu mrtvoly nezačne s výslechy svědků, ale čeká až obdrží výsledky pitvy...
Přesto dám "Keplerovi" šanci a další díl budu chtít přečíst.

ellescorpio
07.11.2023 4 z 5

Už dlouho jsem neměla z knihy tak moc rozporuplné pocity. Příběh skvělý, postavy perfektní, závěr famózní. Hlavní hrdinka Julie byla ovšem tak strašně nesympatická postava, že mi knihu dost kazila. Úplně mi nesednuly pasáže, kdy v hlavě odbíhá k úplně jiným událostem a návaznost na současnost byla místy dost nekonzistentní. Proti Lars Keplerovi hodně jiný styl psaní, což mě překvapilo.

Jenny46
04.11.2023 5 z 5

Na knihu jsem byla hodně zvědavá a těšila se celou dobu, ale měla i obavy, jak se s tím bývalý L. Kepler popere, který ted bude psát pod pseudonymem Alex Ahndoril....

Určitě mě zaujalo, že opustí styl drsné detektivky a budou psát ve stylu anglické detektivky.
Je to velký rozdíl si zvyknout na vyšetřovatelku Julii S. má taky své démony a uvidíme v dalším pokračování kam se postava bude vyvíjet.
Jinak příběh je opravdu ve stylu Agathy Ch ,velké panské sídlo, rodina s tajemstvím, jedna velká záhada, dobře vykreslené postavy a atmosféra.
Psychologická detektivka, která si najde své čtenáře 4,5*