Až najdu klíč

Až najdu klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521045/bmid_az-najdu-klic-jms-521045.jpg 3 340 111

Klíč série

Lars Kepler přichází s napínavou detektivní sérií pod novým pseudonymem! Soukromá vyšetřovatelka Julie Starková přijímá u sebe v kanceláři neohlášenou návštěvu. Per Günter Mott, který je jedním z majitelů úspěšné rodinné firmy, se předchozího dne zúčastnil schůze správní rady firmy a povečeřel na svém panství v severozápadním Švédsku. Ráno pak v mobilu našel fotografii zkrvaveného svázaného muže s pytlem na hlavě. Kvůli výpadkům paměti způsobeným velkým množstvím vypitého alkoholu ale netuší, jak se snímek do jeho telefonu dostal a kdo je na něm zachycený. Ze strachu o svoji pověst si Per Günter chce Julii najmout, aby očistila jeho jméno, než se do případu vloží policie. Julie požádá svého bývalého manžela Sidneyho Mendelsona, který pracuje u městské policie, aby si vzal volno a s vyšetřováním jí pomohl. Stále ještě trochu doufá, že by to mohla být šance získat ho zpět. Julie a Sidney se společně vydají do honosného sídla, kde se postupně seznamují se všemi členy rodiny Pera Güntera. A jak se brzy ukáže, každý z nich má své tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Jag kommer att hitta nyckeln , 2023

sépie
26.12.2023 odpad!

To bylo utrpení to dočíst. Několikrát jsem se ztratila, něco mi nějak nespínalo. Za mě kalamita, do další knihy už nejdu.

mcabr
24.12.2023

Mě se knížka líbila. Mělo to spád, bylo to čtivé, příběh i zápletka.

nada3314
22.12.2023 4 z 5

Byla jsem hodně zvědavá, co si pro nás manželé Keplerovi připravili. Takže jsem neotálela a skoro hned si knihu přečetla. Detektivky miluji, ale od této jsem neměla téměř žádné očekávání, bylo mi jasné, že to bude úplně něco jiného, než jejich předchozí série s Jonem Linou. Zatím jsem si nevytvořila žádný vztah k hlavní hrdince, ale věřím, že příště už budeme kámošky. Za mě palec hore – první díl je vždy takový seznamovací, takže chápu i to pomalejší tempo. Ale vůbec mi to nevadilo, přečteno jsem měla za jeden den.

Na konci knihy nám manželé připravili překvapení, už nastínili další případ a vypadá to, že by se mi opět mohl líbit. Tato detektivka nebude pro všechny čtenáře, ale já si čtení užila. Takže kdo má rád toto pomalejší tempo bude spokojený.

AlbionFoxyFox
21.12.2023 2 z 5

Velke zklamání, nesympatická povrchně líčená dvojice vyšetřovatelů, z nichž Sid byl zbytečný, neuvěřitelně se chovající postavy, neustálé líčení jídla a naprosto zbytečné pasáže. Pod tímto pseudonymem dvojici autorů asi vyhledávat nebudu...

derrry
21.12.2023 1 z 5

(SPOILER) Má vyřešit vraždu, ale hlavně chce ojet exmanžela. A protože má superschopnost zpomalit čas, tak to trvá celou knihu a...

ddkk
20.12.2023 2 z 5

Tohle bylo k neučtení. Nudné, zdlouhavé, s nesmyslnými dialogy a detaily, které nemají vůbec žádný význam (viz už zmíněný popis čůrání). Pořád jsem doufala a průběžně zapomínala o čem to vlastně je.
A stýskalo se mi po Joonovi...jak tohle mohli napsat stejní autoři?!
Dávám milosrdné dvě hvězdy a moc nedoporučuju, leda by po ruce nebyla žádná jiná kniha...

Didi15
19.12.2023 2 z 5

(SPOILER) Četlo se to rychle , ale jinak naprostá katastrofa . Musela jsem smát , že ukazují fotku na který je muž s pytlem přes hlavu . Ihned označen jako mrtvý , přičemž se to nedá z ničeho odvodit a jestli prý ho nikdo nezná. Od této dvojice jsem čekala mnohem víc . Tohle se fakt nepovedlo.

alnahu
18.12.2023 3 z 5

První díl nové detektivní série od Larse Keplera - po dalším díle,ale nesáhnu.

Jenny055
18.12.2023 1 z 5

Na dvojicu Lars Kepler to teda nevyzerá. Bolo to tak slabé, že mám pochybnosti o autorovi. Hlavná hrdinka mi bola nesympatická a o jej vyšetrovaní ani nehovorím. S Agathou Christie by som knihu ani neporovnávala, lebo Agatha Christie vedela zdôvodniť každú indíciu, prípadne dôkaz, predpoklad, ale tu sa vynáralo veľa rodinných tajomstiev, ktoré si hlavná hrdinka vycucala z prsta alebo donútila svojím "prísnym pohľadom" rodinných príslušníkov, aby jej niečo prezradili. Pokračovanie asi čítať nebudem.

Ka-čí
17.12.2023 odpad!

Tak za mě tedy ne... styl trochu jako Christie, vyšetřovatelka labilní a celkový příběh a vyšetřování jako z roku 1920 v některých chvílích jsem čekala,že se tam zjeví Colombo... kniha sice nebyla dlouhá,ale děj absolutně o ničem a tolik stránek co kniha má je jen díky tomu,že tam jsou důležité informace jako šla na záchod,vyčůrala se,osušila se toaletním papírem,..... další díl číst nejspíš nebudu

zuzana2599
17.12.2023 4 z 5

A víte, že mě nová detektivka od švédského manželského dua bavila ? Nebyla dlouhá, byla čtivá, srozumitelná, líbilo se mi prostředí či oba vyšetřovatelé, kteří jsou zmítáni svými démony. Julie i její bývalý manžel Sidney Mendelson.
Nebudu váhat a jistě sáhnu i po dalším jejich případu. Ten, který se otevřel v závěrečném epilogu nevypadá vůbec špatně. Prý ji pronásleduje mrtvý snoubenec... Už teď jsem zvědavá !

exlibris470
15.12.2023 1 z 5

Slabota. Cílem prý byla "klasická" detektivka, logika a tak dále. Logického toho tam mnoho není, už od začátku jsou karty rozdány prapodivně. A pokud se bez
účasti policie vyšetřuje pravděpodobně mrtvý muž na fotografii, u které asi pátý dotázaný zjistí, že by to mohl být nejstarší člen zazobané rodiny, který ovšem žije kdesi v divočině, nikdo se ale nenamáhá tuto informaci nějak ověřit, je to divné. Ztráta času, bez dalších dílů se snadno obejdu.

Knižní střípky
13.12.2023 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem očekávala přeci jen poněkud propracovanější kousek. Když si vzpomenu na jejich thrillerovou sérii, a to z ní mám přečteno pouze prvních pár dílů zatím, tak tam bych řekla, že to mají autoři mnohem více vymakanější. Každopádně ještě zkusím další díl, až u nás vyjde, pak se definitivně rozhodnu, jestli budu v této sérii pokračovat...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

Zuzulinka
13.12.2023 5 z 5

Mně se kniha líbila! Jsem nadšená.

veriszv
11.12.2023 4 z 5

Pár věcí podle mě nebylo dokonalých. Určitě by se to dalo více rozepsat, jít s psychologií postav víc do hloubky a ještě trochu víc si pohrát s atmosférou. A pokud jste už alergičtí na pošramocené detektivy, tak vás hlavní vyšetřovatelka Julie taky moc nepotěší. (To mně osobně nevadilo, ale chápu, že už je to trochu ohrané.)

Nicméně pokud máte rádi detektivky s uzavřeným okruhem podezřelých a vyšetřování postavené na výsleších, bude vás to bavit.
Celou dobu můžete vyšetřovat společně s detektivy a zkoušet to uhodnout společně s nimi. A to mě baví, i když se mi to nikdy nepovede.
A jako bonus, žádné vyžívání se v krvavých a násilných scénách, což já velice oceňuju.

Nekonečná
11.12.2023 2 z 5

Nebylo to úplně špatné, mě to ale nebavilo, musela jsem se nutit, abych knihu dočetla. V knize nebyla jediná sympatická postava, všichni byli takoví "nijací", závěr byl celkem zajímavý, vraha jsem neodhalila. Jako celek je pro mne kniha zklamáním.

bookcase
11.12.2023 3 z 5

Taková konverzačka, hodně věcí ohledně Julie načatých, ale bez vysvětlení, takže předpokládám, že se budou postupně odhalovat v dalších dílech.

Petronela16
10.12.2023 4 z 5

A vôbec mi nevadilo, že to bolo na spôsob Poirota!
Už ten novy pseudonym ,nie Lars Kepler, dával tušiť, ze to bude z iného súdka.A aj bolo.Mne sa to veľmi páčilo,aj keď chápem, že ľudia si pri autorovi predstavuju niečo iné.Ja som si nič nepredstavovala, prečítala som si ukážku, ktorá ma bavila , tak možno preto , že som nemala očakávania hodnotím ako hodnotím.Knizka je nedlhá , dobre sa číta, musim sa však priznať, ze hlavna postava Julie mi je vrcholne nesympaticka, naproti tomu Sid bol v pohode.Kto ma rád take kľudnejsie detekrivky typu Poirota tak vrele odporúčam .Kto nie, nech si číta od Larsa Keplera .Howgh!

EvikU.
10.12.2023 3 z 5

Moje první kniha od Keplera s novým pseudonymem. Julie je soukromá vyšetřovatelka, která vlastní detektivní kancelář. Jedno ráno má neobvyklý případ. Přijde za ní Per Günter, aby zjistila, co se včera v noci stalo. Našel ve svém mobilu zkrvavenou mrtvolu s pytlem na hlavě a nic si nepamatuje.

Hodně pije alkohol, k tomu si vzal odpoledne nějaké léky a má tzv. okno. Potřebuje zjistit pravdu než se toho ujme policie. Julie si k případu najímá svého bývalého manžela, aby jí s případem pomohl. Sid pracuje u policie a má k některým věcem přístup, bere si tedy dovolenou a jede s Julií na odlehlé lesní místo, kde žije velká rodinná firma pracující se dřevem.

Od začátku je jasné, že vrah musí být někdo z rodinného klanu, protože je to od ostatní civilizace poměrně daleko. Jak už to tak bývá ve velké bohaté rodině, každý má nějaký škraloup na sobě a moc dobré vztahy mezi sebou také nemají. V podstatě má motiv kdokoliv z rodiny.

Zavražděný totiž je také jeden z přibuzenstva, který se chystal přijet na schůzi, co s rodinnou firmou dál. Julie si postupně promluví se všemi členy rodiny s každým zvlášť. Sid je s ní a spolu se snaží tomu přijít na kloub.

Je to trochu na způsob klidné detektivky jako u Agathy Christie, ale u ní mi přijde trochu logičtější rozmotání. Tady jsem na konci byla trochu překvapená, jak k tomu Julie přišla. Kniha tak nějak plynula a skončila tak jak začala. Za mě průměr. Hodnotím na 3*.

Hvězdinka
08.12.2023 2 z 5

Rodinné vztahy, tajemství, každý je podezřelý..... Nebavilo mě to. Přestože není kniha příliš silná, vleklo se to, v podstatě se nic nedělo. Závěrečné defilé neohromilo.