Kde jsi, když nejsi

Kde jsi, když nejsi https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514753/bmid_kde-jsi-kdyz-nejsi-Rk5-514753.jpg 4 1043 1043

Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu. Toto je příběh o svobodě, závislosti, zbabělosti a statečnosti. O poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O těch nejlepších a nejhorších rozhodnutích. O naději a beznaději. O zraňování a zraňování se. O tom, co se stane, když s něčím tak strašně moc škubneš. Toto je příběh bez pravidel. Je to jenom hra, anebo jde o život?... celý text

Lupis
08.12.2023 4 z 5

Paní Třeštíková prostě psát umí. Koncept přeházených kapitol byl zajímavý a vůbec mi nevadil. Stojí za přečtení.

Twoo
05.12.2023 5 z 5

Literarni talent tam rozhodne je Nechapu ty brutalni komentare.

petr4927
04.12.2023 3 z 5

Rozhodně doporučuju knihu číst, tak jak je řazená. Ze začátku vás bude trochu nudit, v půlce vás chytne a čekáte, jak šílený a převratný závěr přijde. Jenže on bohužel nepřijde a konec se rozplizne do ztracena.

Charaktery postav jsou černobílé a nenajdete ani jednu vyloženě sympatickou figuru. Vyloženě zápornou ano - říkáte si, že nikdo nemůže být takový kretén jako Marek.

Tak trochu supermarketová literatura, ale donutí vás dočíst.

Vlaďkaa4
29.11.2023 4 z 5

Jednu hvězdičku dolů za vulgarismy. Ty mi přišly zbytečně. Příběh smutný bohužel dost častý. Pomíchaní kapitol mě nadchlo.

karol.cadex
28.11.2023 5 z 5

1.) Tato autorka pro mě vždycky byla jenom synonymem nevkusu, prvoplánovosti a jednoduchosti. Nikdy jsem ji nečetla a tuto knihu jsem si rozhodla dát jako takový svůj osobní sociologický průzkum.

2.) Jsem vysokoškolsky vzdělaná, jsem matka od dvou dětí v hezkém manželství. Opovrhuji bezohledností, uřvanejma lidma, vulgárníma lidma a taky matkama, co najednou nutně musí něco dohánět s kýmkoli z tinderů a barů. A nenávidím číst cokoli, kde je nadmíru erotiky. Nechutný.

3.) Po sečtení výše uvedeného je jasné, co mělo vyjít. A nevyšlo. Tohle jsem přečetla na jeden zátah. Střídavě jsem se přistihovala, jak se chichotam nebo naopak pobouřeně krčim čelo. Jak se s Dášou stydim a zároveň jí tak rozumím. Její sebeironie a zároveň zoufalství z obou vztahů z knížky úplně stříká. Její zmatečný myšlenkový pochody by někoho mohly nudit, nicméně to jen skvěle utváří celek jejího pekla.

4.) Rozhodně to neni žádnej literární zázrak, proto nerozumím zdejším nářkům, kterak někdo u tohoto jednoduchého příběhu se nedokázal srovnat s přeházenými kapitolami. Naopak od začátku člověk ví, jak to dopadne, a může se jen věnovat absurdním dialogům. Jsem Win, win win, double win. Mam cash, ty debílku.

5.) Je mi líto, musím dát plnej počet. I ten konec mě skoro rozplakal.

ladush
26.11.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila ze všech knih od Radky asi nejvíce. Oceňuji především silný a poutavý příběh, názvy kapitol a jejich zpřeházení, na které jsem přišla až v půlce knihy (díky Radko!:-). Během čtení mě párkrát napadlo, jestli je příběh inspirovaný skutečností, stále jsem si totiž fiktivního Jakuba představovala jako NobodyListen. Možná to byl záměr a právě tahle hra "na pravdu" mě na tom všem dost bavila :-) co z toho Radka zažila nebo ne, se pravděpodobně nikdy nedozvím, přesto vnímám, že do příběhu dala kus sebe a svých odžitých emocí, které prostě jen tak nejde vymyslet.

bakamova
22.11.2023 1 z 5

Divné. Nebavilo mě to. Nedočteno.

Lenuna89
22.11.2023 odpad!

Nečitelné. Spousta vulgarismů a děj vůbec nedává smysl.

Peggy2711
14.11.2023 1 z 5

Zatím jsem ji nedočetla, stále přemýšlím, proč bych vlastně měla? Přeházené kapitoly mi velmi brzy ukázaly, co mě čeká, dovedu si představit, co se bude dít dál, vlastně nic moc. Stále přemýšlím, proč ty kapitoly přeházela? Nefunguje to tak jak u jiných autorů, kde dochází k náhledům do minulosti, budoucnosti, prolínání dějů... tohle je chaos. Jednu hvězdu dávám za obálku a za kapičku humoru, kterou jsem tam zaznamenala. Jinak je to škoda, možná, kdyby to napsala opravdu jako román, kterým půjdeme pěkně popořádku, tak by to mělo i nějaké to tajemství a lépe by se do postav dalo vžít.

TinaBookBlog
14.11.2023 2 z 5

Rozhodla jsem se vrhnout na tuto knihu, která měla opravdu neuvěřitelné promo. Polovina lidí jí opěvuje a polovina se k ní staví negativně. Já po přečtení patřím do "negativní skupiny".

Dáša (která nikdy nemluví sprostě) má dvě děti, žije v nespokojeném manželství, ve kterém se dusí a je utlačovaná. Její nově nabyté alter ego Daisy (které vulgarismy nevadí) se schází s drogovým dealerem Jakubem, občas si dá nějakou drogu a oddává se každodennímu sexu.
No, a to je vlastně celý příběh... Dáša neví, na kterou stranu se vydat. Skáče sem tam stejně tak jako kapitoly v knize.

Kniha je sondou do nešťastného manželství, zbabělosti, výmluvách a obhajování se. Výhodou knihy je, že i přes tento děj se čte opravdu rychle a svižně. Druhá polovina knihy byla za mě o něco málo povedenější, ale celkově to na mě působilo špatným dojmem a knihu rozhodně nemohu doporučit.

Lena_CB
12.11.2023 3 z 5

Zajímavá sonda do manželství, které se přežilo. Ale určitě se to dalo trochu víc rozpracovat a milenec je az moc jednoduše dealer, místo aby autorka třeba zkusila hlubší generační srovnání čtyřicátníků a generace 20+. Škoda... Ale Třeštíková psát umí.

Lu_Si
08.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Tak mám dočteno a jsem ráda, že mě neodradily negativní recenze. Ve zkratce je to smutný příběh o 3 lidech, z nichž ani jeden není úplně normální a místy jsem měla problém určit, kdo z nich mi vadí víc. Přesto mě to díky nadsázce a ironii autorky bavilo. A nakonec mi sedly i přeházené kapitoly, což příběh oživilo a dobře dávalo do kontrastu události současné a minulé. V zavěru mi vlastně nejvíc vadil konec. Pokud knihu čte žena, která se s postavou hlavní hrdinky ztotožní (a těch dle recenzí není málo), mohla by jí dát autorka trochu naděje, že odvážný krok odpoutat se ji může posunout aspoň dále... tak třeba nám Radka happy end dopřeje příště.

encyklopedie
03.11.2023 5 z 5

...tak jsem zjistil, že jsem posledních 50 roků v manželství žil na dvě věci - na nic a na .....
...teď kdy už si ani neprdnu, jsem zjistil, že nejlepší životní sex je s milenkou /milencem
tuhle knihu si vystavím a budu přemítat o tom, jak jsem promrhal život ....
100% za tuhle blbost je málo ....

Atara16
03.11.2023 1 z 5

Čekala jsem něco jiného když je na tuto knihu tolik reklamy, dočetla jsem. Nic po čem bych šáhla znovu.

Blanka586
02.11.2023 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Vadily mi zpřeházené kapitoly. Přestože takto píše hodně autorů, tady to působilo zmateně. Vadily mi vulgarismy. Kniha mě vůbec nenadchla. Nakonec jsem ji dočetla. Rozchody jsou dramatické a nepříjemné, nic nového.

Zuzaa
02.11.2023 5 z 5

Nečekala jsem to (ani trochu), ale jsem nadšená!
Možná RT žije trochu tak, aby to bylo skvělé PR pro příběh, možná je to inspirováno realitou, možná je to čistokrevná fikce, kdo ví.
Pro mě příběh není až tak nosným tématem knihy. Já jsem unešená ze zpracování.
Promluvy se čtenářem, předbíhání v příběhu, přeházené kapitoly, slovní spojení a ten sloh! Všechno jsem jí to věřila, i ty explicitní scény, měly své opodstatnění. Číst tohle pro mě bylo pohlazením po literární duši i strhující jízdou a jednou pro vždy se u mě RT vymanila z kategorie "průměrná mainstreemová spisovatelka" do "týjo ona umí fakt psát, bez ohledu jak (ne)sympatická mi je". Rozhodně nejlepší kniha autorky a dávám 5* a ukládám bez váhání do "doporučených".

darinakovacova
01.11.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, možná proto, že jsem ve věku hlavní hrdinky. Přišlo mi to neotřelé a připomnělo mi to návrat do teenagerských let, kdy jsem četla Sartra a Viana. Chápu, že pro někoho to může být přes čáru.

Zdeňula
31.10.2023 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Čekala jsem od ní popravdě více. Přecházené kapitoly mi nevyhovovalo. Některé jsem musela číst opakovaně...pro mě zklamání.

99jana99
29.10.2023 odpad!

Knihu jsem dostala od manžela (netušil kdo je Radka Třeštíková)a to byl jediný důvod proč jsem se rozhodla jí přečíst. U 3.kapitoly, která nebyla třetí, jsem bojovala s tím, že nedočtu. Nepochopila jsem přeházené kapitoly, úplná zbytečnost, vadila mi spousta vulgarismu, ikdyž jak někteří tvrdí, se tak mluví, tak já to ráda nemám a vůbec ne v knihách. Zbytečné je i popisování - vlastně čehokoli, zbytečná kniha, u mě poslední od p. Třeštíkové. Téma zajímavé jen bohužel zpracované špatnou osobou. Nedoporučuji.

Kuci12
29.10.2023 2 z 5

Co napsat? Kniha mě vyčerpala a těšila jsem se, až bude za mnou. To nezní moc lichotivě, já vím a možná to zní až příliš tvrdě, ale tohle je můj problém s tou to knížkou - byla na mě příliš. Příliš hluboká a místy až moc nízká, chtěla toho sdělit moc a byla rozlítaná, jako čmelák na jaře... Přišlo mi, že autorka chtěla do 400 stránek dostat, všechny pocity i názory světa. Umně poskládat kapitoly, vulgarismy proložit zajímavostmi o ptácích, genech, drogách, pudech a pak zase další várka z života, který Dáša ani Daisy nechtěly žít a žily. Celkový nápad je dobrý, ale zpracování mimo moje hranice pochopení.