Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1734 1734

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

Mi--LADA
01.10.2020 5 z 5

Na knížku jsem se těšila - a trefa do černého. Dívky v městě mizí beze stopy, už to je tajemné a napínavé. Co se autorce zvláště povedlo, je vykreslená postava vyšetřující policistky, ženského detektiva Josie Quinnové. Josie je zajímavou, silnou ženskou postavou, která dělá příběh ještě více zajímavým. Život vyšetřovatelky se pomalu rozpadá, má svojí těžkou minulost, kterou řešila nějakou tou sklenkou a byla suspendována. Přesto se věnuje pátrání a objevuje nedořešené případy z minulosti dalších pohřešovaných dívek... Dobré, čtivé, taková má zajímavá detektivka být.
Těším se na další knížku ze série.

Martiiiik
29.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda.. :-) nesmírně čtivé, od první stránky se stále něco dělo, velmi napínavé.. hlavní hrdinka je velmi sympatická, má kuráž.. výborná kniha a vřele doporučuji :-)

divnoláska
29.09.2020 5 z 5

Jako fanynka Angely Marsonsové a Roberta Bryndzy jsem si "pochutnala" i na Mizejících dívkách. Velmi čtivé, napínavé, plné zvratů, ale pořád logické a uvěřitelné. Navíc se mi moc líbí obálka. Zařazuji na čestné místo na knihovničce a těším se na další díl.

DariDerek
24.09.2020 5 z 5

Naprostá bomba. Jossie jako vyšetřovatelka je pro mne něco jako Erika Fosterová od R. Bryndzy, ale více vyrovnanější. Ač nemá na růžích ustláno, hodlá s tím něco dělat, takže je navíc ještě jakýsi prototyp superhrdinky, která se nenechá odradit a semlít okolnostmi. Celý příběh je skvěle zamotaný, a ač mi nejdříve nesedělo to, co se odehrává na tak malém městečku, v konečném důsledky to bylo dobře promyšlené. Za mě perfektní díl nové série a rozhodně si nenechám ujít ani díl následující.

SmilFlaška
24.09.2020 5 z 5

Supr. Děj má dobrý spád. Zápletka vám není hned jasná. Na postavách vám záleží, nejsou totiž ploché a nedůvěřivé.

Josie Quinn mi zprvu byla nesympatická, ale jak jsem více odkrýval její minulost, tak jsem pro její chování a rozhodování měl čím dál větší pochopení až pak i obdiv.

Není to kniha, nad kterou budu přemýšlet ještě další rok, ale rozhodně mě bavila, občas i troch uděsila. Doporučil bych dál.

BookloverKlara
23.09.2020 5 z 5

Velmi čtivá detektivka, kterou jsem zhltla jedním dechem. Navíc moc hezká obálka. Doufám, že bude další díl!