Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1732 1732

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

alnahu
včera 5 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka této knižní série, je nekmpromisní vyšetřovatelka Josie Quinnová,která bojuje statečně za spravedlnost.A tak je to i v tomto prvním díle "Zmizelé dívky"této série.V příběhu se vydáme do malého městečka, kde se ztratila mladá dívka Isabell.Vyšetřováni se ujme právě mladá vyšetrovatelka Josie.Ta v té době prochází osobní krizí-nemá to jednoduché,za svou výbušnin povahu je suspendována a k tomu se ještě rozvádí a přesto se do pátrání pustí,aby ztracenou dívku našla a když se ukáže,že není první,která zmizela o to z větší vervou se pustí do vyšetřování. Josí rozkrývá příběh plný tajemství,zapletek a intrik,aby pronikla do hlubin lidského zla.Styl psaní této autorky se mi líbí ,jak umí rychle vtáhnout do děje.I obálka knihy k příběhu sedí.

limruska
20.05.2024 5 z 5

Paráda , mám ráda série. Když takhle dobře začne první díl, začíná skvělá jízda. Za mě super.

Zuzunda
03.05.2024 5 z 5

Tak to byla síla! Nemám slov, hltala jsem každou kapitolu. Prostě doporučuji, doporučuji, doporučuji !!

Bája89
03.05.2024 3 z 5

Odposlechnuto jako audiokniha a musím říct, že mě příběh od začátku bavil. Měla jsem několik domněnek, kam děj povede a vždy jsem byla úplně vedle. Tím si mě autorka dokonale omotala kolem prstu.

olivie303
02.05.2024 4 z 5

Povedený začátek série.
Četlo se to samo, pěkné zvraty, jen trošku natahované a Josii pořád nad něčím přemýšlela.
Doufám, že další díly budou, i podle hodnocení, ještě lepší.

keiko33
29.04.2024 4 z 5

Počúvané ako audiokniha. Nesadol mi veľmi hlas čítajúcej, skôr by sa hodil k Agate Christie a nie k novej detektívke. Takže možno aj vinou hlasu čítajúcej mi chýbali emócie. Bolo to také chladné čítanie. Ako prvá kniha v sérii príbeh ušiel, ale zároveň celá tá zápletka bola dosť nereálna. Príliš veľa postáv, niekedy som sa v tom strácala. Ale ak sa to v ďalších častiach zlepší, tak sa dá tento nie príliš istý začiatok odpustiť.

kittlerka
29.04.2024 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a pořád si nejsem jistá, zda mi přednes uplně sedl. Každopádně do půlky knihy to bylo jen o Josie a to mě tedy vůbec nebavilo, od druhé půlky se to trochu rozjelo, ale celkově děj byl za mě takový nepropracovaný. Celkově mě knížka vůbec nevtáhla, nic ve mě nevyvolala.

baji42
24.04.2024 3 z 5

Průměrná detektivka s mnoha nelogičnostmi a dost často za hranou uvěřitelnosti. Vedlejší příběhy hlavní hrdinky s oběma muži byly spíš z červené knihovny.

Blanka29
22.04.2024 4 z 5

Po neustálém doporučování této série jsem se odhodlala k přečtení. Musím říct, že jsem zvyklá na styl Slaughter Karin, M.W. Craven, Andreas Gruber, kteří přistupují někdy až nechutně k popisu vražd a celkově zajímavě rozuzlují celý příběh :) Tento příběh nebyl ve finále špatný, ale místy byl až zbytečně natahovaný a konečné vyřešení bylo zase moc rychlé....Postavy nebyly vesměs ničím zajímavé a nějak by mi nevadilo, i kdyby "řádění" nepřežily.....

Anavi8912
22.04.2024 5 z 5

Dobře napsaná kniha, čtivá a napínavá až do konce. Libil se mi styl psaní, krátké kapitoly nutící číst dál a dál. Moje první setkání s autorkou a myslím, že nebude poslední.

Pain
15.04.2024 4 z 5

V tomto prvním díle mi Josie přišla velmi nesympatická, Noah jako trouba. Příběh byl zajímavý. Ale že bych nad knihou jásala, to ne. Konec se mi zdál velmi urychlený a hodně přitažený za vlasy.

Mininka
10.04.2024 5 z 5

Za mě slibný začátek série. Dějová linka byla velmi dobrá, zvraty šokující. V budoucnu si přečtu i další díl. :-)

albert19
10.04.2024 4 z 5

Vcelku mě obsah knihy uspokojil po celou dobu čtení.

lenka.plaszova
10.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Začátek mě zas tak moc nebavil a trochu jsem měla zmatek v postavách, ale pak se děj "rozjel" a já se skoro nemohla odtrhnout. Hned rozečtu další díl!
Jediné, co mi začíná vadit (a bylo to i u jiných knížek), že hlavní postava detektiva "musí" mít nějaké trauma nebo nelehkou minulost. Tady mi přišla lehká podobnost s Kim z knih Angely Marsons. Anebo na "první pohled" nesympatická reportérka - opět podobná postava jako ze série s Kim. Ale třeba se mi to jen zdá :-)

molisa
01.04.2024 5 z 5

Pěkně napsané, napínavé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Těším se na další knihy od této autorky.

Jani23
29.03.2024 5 z 5

Pěkně napsaná detektivka. Kniha se dobře čte, děj je napínavý.

noki2
29.03.2024 4 z 5

Začátek pro mě byl komplikovaný a musela jsem se hodně snažit, aby mě kniha získala. Možná i proto, že audioknihu mi četl někdo, na koho nejsem zvyklá. Posléze jsem se od knihy nemohla odtrhnout a překvapující závěr jsem doposlehla v kuse. Určitě se pustím do dalšího dílu.

Lka
28.03.2024 5 z 5

Audiokniha :
Moje první seznámení s Josii Quinnovou a za mě super. Čtivé, napínavé. Poslech byl taky super. Už se těším na další díl.

Hanouch072
22.03.2024 5 z 5

Super detektivky od Lisy Regan, pokud se nechcete vyspat, doporučuju, to čtete, čtete, čtete a nemůžete přestat a ráno zaspíte :-) Zatím jsem přečetla 3 díly a vážně dobrý. Doporučuju přečíst tak, jak jdou po sobě, jako tenká nitka se tam vine osud vyšetřovatelky. Příběh je v každé knize jiný, nenavazují.

Mišák240
20.03.2024 3 z 5

První díl nebyl špatný, spíše průměr, ale jsem zvědavá na další příběhy s Josii.