Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1734 1734

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

a.k
04.11.2020 5 z 5

Detektiv Josie Quinnová nemá zrovna šťastné dny. V práci byla suspendovaná a v soukromí řeší rozvod. Ze všeho nejraději by se zapojila do pátrání kolegů po zmizelé sedmnáctileté Isabelle.
Kniha je svižně napsaná, napínavá a vývoj událostí přináší nečekaná překvapení. Původně jsem cítila pochybnosti nad celou zápletkou, která mi přišla svým rozsahem až nereálná, ale nakonec, proč ne. Napsané to je bravurně, přičtu-li trýznivé pasáže z pohledu uvězněné dívky a nesčetná dramata, která vás přikovají ke stránkám, není, co si více přát. K tomu závěrečný epilog, který tomu všemu dodá až bolestivou korunu. Zkrátka výborné čtení.
Doporučuji.

EmillyT
04.11.2020 4 z 5

První případ Josie Quinn se mi moc líbil. Po dlouhé době detektivka, jejíž závěr čtenář opravdu nečeká. Příběh si po celou dobu udržuje svižné tempo. Už se moc těším na další díl z této série.

lena.o.knihach
02.11.2020 4 z 5

Když sáhnu po žánru, který obvykle nečtu, musí mě kniha dostat už od začátku. A Mizejícím dívkám jsem propadla od prvních stran. Může za to hlavně sympatická Josie Quinnová, která si nenechá do ničeho kecat a do všeho jde naplno.

Krátké a výstižné kapitoly mě po celou dobu udržovaly v napětí. Bylo to svižné, ani na chvíli jsem se nenudila a u jedné scény jsem měla dokonce slzy v očích.

Narovinu musím přiznat, že na hlavního pachatele jsem nepřišla. Ale ještě před polovinou knihy jsem uhádla, kdo má s mizejícími dívkami co do činění.

Kdyby se příběh odehrával ve větším městě, možná by to bylo uvěřitelnější. Tady jsem stále musela myslet na to, že by si někdo něčeho dávno všimnul a nezašlo by to tak daleko.

Kromě Josie jsem si oblíbila i jiné postavy, kterým dala autorka v knize prostor. Doufám, že se s nimi setkám i v dalších dílech.

JarkaK82
02.11.2020 4 z 5

To se mi hodně líbilo. Svižný, napínavý, brutalni... policajtka ve stylu Kim Stoneove... doufám, že brzy bude dalsi. Určitě si ji přečtu.

Nuttelka
01.11.2020 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné, ráda si přečtu i další díly, pokud vyjdou, ale vyloženě na prdel jsem si z toho nesedla. Josie je mi sympatická, bavila mě, ale nevyhnete se přirovnání ke Kim Stone od Angely Marsons nebo Erice Foster od Roberta Bryndzy.

ellescorpio
01.11.2020 2 z 5

Nemastné, neslané. Po přirovnání k Bryndzovi a Marsons jsem byla hodně natěšená-tak ani omylem. Nezáživné, ne a ne se začíst a vůbec mě to nebavilo.

LukBook
01.11.2020 5 z 5

Parádní thriller, trochu připomínající knihy u nás populárnějšího Roberta Bryndzy. Napínavý a mrazivý děj, nechybějí ani nějaké ty vztahy, pořádná policejní práce a nakonec brutální finále.

koubinda
01.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha, četla se velmi dobře. Další díl si ráda přečtu. Vřele doporučuji.

oolinkaa
01.11.2020 2 z 5

Na knihu jsem se těšila , tento styl a žánr miluji , ale kniha mě ničím nezaujala , nemohla jsem se vůbec začíst . Pro mě toto žádná topka není , bohužel

Pajka.cte
30.10.2020 5 z 5

Těšila jsem se na zahadno a spíš duchařinu ale tohle?pecka:)

MichaelaS081
30.10.2020 5 z 5

Luxusní kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Jedna z nejlepších co jsem.

zuzana2599
30.10.2020 5 z 5

Nepopírám, že jsem si i já hrdinku nové série Josie Quinnovou zamilovala a již teď se těším na další díl s touto sympatickou, silnou ženou. Bylo to vynikající čtení, svižné, plné stupňujícího se napětí a taky drsné a já při posledních kapitolách nevěřila vlastním očím... Tolik zla, krutosti, bolesti. Kdo má rád knihy Roberta Bryndzu, ten si určitě oblíbí i tuto sérii, já při čtení cítila určitou podobnost ve stylu psaní, která mě provázela po celou dobu čtení.
Takže cítím velkou spokojenost a očekávám další případ !!

stesti.s.knihou
29.10.2020 5 z 5

Knihou nás provází hlavní hrdinka Josie Quinnová, kterou si zřejmě oblíbíte od prvního momentu (stejně jako já). Josie je momentálně suspendovaná z výkonu práce kvůli použití nepřiměřeného násilí v předchozím případu. Jelikož však přitahuje nebezpečné situace, ocitne se jako svědek u havárie auta. A nejedná se o ledajakou havárii - auto narazí do budovy benzinové stanice krátce poté, co je doslova provrtáno kulkami. V autě se nachází členové gangu a středoškolský učitel. Záhy proniká na povrch informace o spojitosti členů posádky s případem mizejících dívek v okolí. Případu se ujme místní policie, Josie však nic nenechává náhodě a případ si vyšetřuje po vlastní ose. A je dobře, že to dělá - přichází totiž na věci, které by policie nikdy nebyla ochotna zveřejnit... Děj navíc prolíná Josiino bilancování nad starým a novým vztahem, které příjemně ředí hladinu policejního vyšetřování.
Kniha je plná napínavých momentů, v podstatě od prvního okamžiku se nenudíte, ba naopak jedete spolu s Josie na vlně záhadných zmizení. Zápletku určitě nečeká ani jeden ze čtenářů - i pro mě byla překvapením. Mám radost, že se ke mně tento #skrytypoklad mezi thrillery dostal a jsem moc zvědavá na pokračování série s detektivkou Quinnovou!

zuziosi
28.10.2020 5 z 5

Další kniha se svižným dějem, která vás pohltí. Ano, samozřejmě bych našla pár společných jmenovatelů se známějšími knihami - hlavní hrdince, která byla v dětství týraná (momentálně snad každý můj knižní hrdina má nějaké bubáky z minulosti), téměř nikdo nevěří, jede na vlastní pěst.. ale tohle není důvod ke snižování hodnocení. V dnešní bestsellery nabité době je nemožné vymyslet nového originálního hrdinu. I přesto se mi Josie líbila.

Matita310
28.10.2020 5 z 5

Tato kniha mi zpříjemnila poslední dny mé karantény. Musím říct, že kniha se četla velmi dobře. Těším se na další pokračování.

oblakaknih
27.10.2020 4 z 5

Další skvělý začátek nové série!
Osobně mám krimi série hrozně moc ráda, užívám si začínání nových a těším se na každého nového vyšetřovatele. A tento první díl odstartoval sérii skvěle!
Námět knihy je jasný už z jejího názvu a mě hned napadlo, že jsem toto téma ještě v žádné knize nenašla. Považuji ho tedy za velmi originální a skvěle zpracované.
Ze začátku jsem byla z knihy dost nejistá. Pořád mi připadalo, že se nic moc neděje a příběh zůstává na jednom místě. Potom se ale děj pořádně rozjel a já hltala každou stránku. Co mě ale opravdu přesvědčilo, že se na další díl těším, byl konec.
Detektivka, která v příběhu vystupuje byla trochu odlišná od těch, které už znám. Opět byla tak trochu černá ovce, ale tady se s tím alespoň prala a nikdo její provinění neututlal. Občas se chovala trochu přehnaně, ale na druhou stranu byla neuvěřitelně statečná a vše, do čeho se pustila, udělala naplno.
Hodně jsem si také oblíbila její babičku a kolegu Noaha.
Autorčin styl psaní mi hodně připomněl knihy Roberta Bryndzy, takže se kniha četla velmi dobře a rychle.
Kniha ve mě vyvolala hodně pocitů. Při čtení mi běhal mráz po zádech, bylo mi nepříjemně, ale také jsem byla dojatá a na konci nechyběly ani slzy v očích.
Pokud bych srovnávala s jinými thrillery, určitě jsem četla lepší. Přesto je to hodně povedený první díl a já se moc těším na další!

LukesAdamek
26.10.2020 5 z 5

Napínavé, temné, skvělé. Nic víc není potřeba psát!

rumova_kulicka
26.10.2020 5 z 5

To bylo hodně dobré! A neděle víte kde... Jestli to je nebo není reálné neřeším, spád to mělo, napnutá jsem byla taky. Další díl si ráda přečtu.

prestiggio
25.10.2020 5 z 5

Zo začiatku som sa nevedela ponoriť do deja. No potom už to išlo super. Dej dobre plynie.

Léňa2510
25.10.2020 5 z 5

úžasná kniha, nemohla som ju odložiť, nechýbalo napeti...super, teším sa na dalsiu čast