Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1734 1734

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

soupik2012
21.11.2020 4 z 5

Zápletka příběhu není příliš originální. A hlavní postava knihy, suspendovaná s traumatem z dětství Josie Quinnová, tak to již vůbec ne. Ale je to model, který téměř pokaždé zaujme a je snad větší umění podobný příběh pokazit, než-li ho napsat slušně. A to je i tento případ. Napsané je to moderním způsobem, tedy krátké kapitoly, ve kterých se neustále něco děje. Bohužel rozsah samotného zločinu a také jeho vyřešení, byl hodně za hranou věrohodnosti. Možná jsem tolik kritická i z toho důvodu, že audioknihu načetla má nepříliš oblíbená narátorka Zuzana Slavíková.

Ivana2342
20.11.2020 4 z 5

Ale jo, mě to bavilo. Předtím jsem ovšem přečetla nejnovějšího Bryndzu, kde byl podobný motiv, takže to mě zpočátku rozladilo. Pak jsem se ale začetla a během dvou dnů ji zmákla. Napínavá detektivka to každopádně je, styl čtivý, tempo odsýpá- občas chyba překladu a na konci pravopisná hrubka- ale to jsem zamhouřila oči. Na hlavní hrdince mi taky něco vadilo, mé naprosté sympatie si nezískala. Kdyby mi někdo další knihu s Josií půjčil, přečtu si ji, ale kupovat ji nebudu. Zas tolik ji ve své sbírce detektivek netoužím mít.

jeani001
18.11.2020 1 z 5

Vzhledem k množství pozitivních komentářů a hodnocení mám pocit, že jsem snad četla jinou knihu než ostatní...

Protože popravdě řečeno, divnější detektivku jsem ještě nečetla...

Nepříjemná hlavní hrdinka asi s pohnutou minulostí (netuším protože jsem skoro nic týkající se hlavní hrdinky nepochopila), plus hloupá a jednoduše "uplácaná" zápletka a celkově naprosto nelogický příběh mě zanechal naprosto rozčarovanou.

Takže nevím, buď jsem nedokázala knihu správně pochopit a přicházím tak o skvělý zážitek nebo...

Mrzí mě to, ale nedoporučuji!

mala.bloncka
16.11.2020 3 z 5

Mou nastavenou laťku to bohužel nepřekonalo. Hlavní hrdinka mi lezla dost často na nervy, až jsem se divila, že z ní autorka musela udělat tak naivní detektivku...

veronika9761
16.11.2020 4 z 5

Poměrně příjemné čtenářské překvapení, i když v první části knihy mi hlavní hrdinka solidně lezla na nervy. A potěšilo mě, kdyz sem zjistila, že jde o sérii.

marsden
16.11.2020 4 z 5

Tohle je krimi pro holky. To nemyslim vubec zle, ale vsechno mi to k tomu pasuje. Nebylo to spatne cteni, ale cekal jsem asi vic. Ono je to tezke, po precteni serie od Helen Fields, to je ta latka hodne vysoko. Ale asi dalsi pribeh dam.

rodak
15.11.2020 4 z 5

Oproti Kim a Erice z podobných sérii je tedy Josie dračice. Četlo se dobře, rád přečtu další díly.

Lusle
15.11.2020 4 z 5

Skvělá kniha.

Horallka
11.11.2020

Skvělá detektivka, napínavá a za mě velmi zajímavý příběh - k zamyšlení...

Lenka_S
09.11.2020

Přestože byl začátek pomalý tak jsem knihu nemohla jen tak odložit. Zvláště od chvíle, kdy se objevila další unesená žena a příběh dostal spád. Už teď se těším další případy Josie.

Hella
09.11.2020 2 z 5

Ať se snažím sebevíc, závratné množství zúčastněných šmejdů a podobně vysoké číslo obětí mi prostě přijde stupidní. Zrovna tak mi vadí, když si někdo plete thriller s erotickou literaturou a musí i tam ty sexuplné pasáže naflákat.
Za mě pouhý průměr.

Nikola_
08.11.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst.. Začala mě bavit až od půlky, ale nakonec to bylo fajn počtení :)

kneslova
08.11.2020 4 z 5

Průměrná detektivka, celkem dobře se čte a to je její plus.

Dela111
08.11.2020 3 z 5

Tento příběh se zpočátku jeví velmi nadějně, začátek mě upoutal. Zápletka je chytře vymyšlená a celé se to lehce čte. Postupně ovšem začíná být vidět, že zpracování je jednoduché, místy naivní a občas zavání hollywoodskou produkcí. Celé rozuzlení by se dalo označit za méně reálné.

Tato kniha je slabší průměr. Od čtení ale neodrazuji, protože někomu se to bude líbit hodně, tady záleží na osobní náročnosti v tomto žánru. Kdo má rád detektivky a thrillery a má jich skutečně hodně načtených, takže může bohatě srovnávat a jednoduché zpracování ho nenadchne, naopak má vysoké nároky, tady spokojený nebude.

RADOST
08.11.2020 4 z 5

První třetina knihy mě rozčilovala, stále mi připadalo, že něco podobného jsem už četla. Charakter, urputnost , odhodlání i těžkosti v osobním i profesním životě a hrůzné zážitky v dětství nejsou zde poprvé. Podobně jsou vykresleny ženské vyšetřovatelky i v jiných thrillerech. Přesto mě kniha pozvolna zaujala, byla napínavá i zajímavá námětem. Další díl série, pokud u nás vyjde, si určitě přečtu.

Krchnaida
08.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Skvěle promyšlený děj. Hltala jsem každé slovo, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. A těm chlapům bych nejradši ..... !!!

Zuzvil
07.11.2020 4 z 5

Málokdy hodnotím vlastnosti dané knihy, ale tady musím. Velmi mě potěšila její lehkost a dobře otevíratelnost vazby v jakékoliv části knihy, paráda, také ale zároveň musím říct, že v knize bylo hodně chyb, překlepů. Teď už k samotnému námětu a stylu autorky. Moc se mi líbí krátké kapitoly (to ve všech knihách), jasný a zřejmý text, který čtenáři vše osvětlí a nic nezůstane nevysvětleno, to také kvituju s povděkem. Námět se mi také líbil, zaujal a vtáhnul mě, ale musím taky přiznat, že tolik, jak jsem očekávala, v tomto stylu knih většinou chci číst dál a dál, taky jsem tu potřebu neměla, klidně jsem dočetla kapitolu a pokračovala další den. Každopádně knihu řadím k těm povedenějších thrillerům a těším se na další knihy od autorky.

Ráčkajda
06.11.2020 4 z 5

Díky vysokému hodnocení jsem asi čekala něco o malinko víc....četlo se to dobře, děj celkem ubíhal, detektiv Josie mi byla sympatická, ale četla jsem i detektivky, thrillery a krimi, u kterých jsem ani nedýchala a hltala každou stránku, což tady se mi nestalo, ale tím nechci vůbec říct, že by to bylo špatné. Slušné 4 hvězdičky.

Spímsknihou
04.11.2020 5 z 5

Díky podcastu "Opravdové zločiny" jsem začala mít radši thrillery a detektivky. Proto jsem u této knihy neváhala a sáhla jsem po ní. Zaujala mě totiž anotace knihy. A já jsem moc ráda, že jsem dala na první "přečtení", protože tohle byla vážně síla.
Dobře tedy, začátek měl takový pomalý rozjezd. Ale potom? To byla smršť. Najednou příběh dostal takový spád, že jsem se musela několikrát pozastavit, abych to všechno vstřebala. Opět jsem objevila knihu, která pro mě byla plná nečekaných zvratů. A ten konec? Uf, tohle jsem fakt nečekala.

Příběh byl moc hezky promyšlený. Líbilo se mi, že se tu objevovaly i střípky z minulosti. Celému příběhu to dalo skvělý nádech.
Josie Quinnová se pro mě stala hrdinkou. I přes všechny její vlastní problémy a démony se nevzdala odhalování pravdy. Nebála se ničeho a nikoho. Byla rozhodnutá odhalit pravdu. Postavila se pravdě, postavila se minulosti a tajemstvím, která zjistila.

Takže, tu máme skvělý příběh. A ještě bych k tomu ráda přičetla skvělý styl psaní, který mě donutil se od knihy nehnout.

Kniha plná tajemství, záhad, zrady, zvratů, ale také i kniha o lásce, přátelství, odvahy. Kniha, která se skvěle hodí k podzimnímu čtení.

martineden
04.11.2020 2 z 5

Přiznám se, že mě nalákala obálka knihy. Samotná kniha mi připomínala nepříliš zdařilé slohové cvičení, hlavně tedy primitivním jazykem. Je to možná dáno překladem. Co to je modulární domek? Přesto se určité napětí upřít nedá.