Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1733 1733

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

tulip131
14.12.2020 3 z 5

Celý případ vyřešila jedna neoblíbená, po celou dobu suspendována policajtka. Slušná zápletka. Čtivé.

Lethania
11.12.2020 4 z 5

Pozor, zbystřete! Je tu další napínavá detektivka, která může hravě konkurovat Erice Fosterové či Kim Stoneové. Je ale za nimi v těsném závěsu, protože mi některé situace v knize přišly dost nepravděpodobné, a jako kdyby byla Josie vždy ve správný čas na správném místě. Děj byl napínavý, ale ke konci autorka jaksi ztratila spisovatelský dech - konec trochu vyšuměl do prázdna. Jinak povedená detektivka, která rozhodně stojí za přečtení.

jankka0s
09.12.2020 5 z 5

Napínavá od začátku do konce, skvěle napsaná, doporučuji.

Sidonka3
09.12.2020

Detektivka mi držela v napětí. Správně zabavila. Přečetla jsem jí šmahem. Takže vcelku spokojenost. Nejedná se o psychothriller, jde spíš o poutavé pátrání po unesených dívkách s tragickým osudem, kde kromě pátrání po zločinech je vsunutá i osobní linka detektiva Josie Quinnové. Josie chvilku dramaticky pátrá, chvilku řeší peripetie s manželem, který se s ní nechce dát rozvést a hodně toho pro ní v minulosti udělal. Dostane se i na příhodičky milencem, který je klaďas jako vystřižený z románků pro ženy a který toho pro ní dělá dost nyní. Zato Josie má pořádný temperament, svým drsným chováním je skoro až moc „pochlapená“, nicméně jinak by asi nepřežila, má za sebou kruté dětství. Víc prozrazovat nechci, abych ty, co ještě nečetly, nepřipravila o překvapení. Vše psáno jednoduchým jazykem, proto se text snadno čte a není nad něčím dlouze přemýšlet. Zkrátka temná oddechovka, která má spád.
Styl psaní Lisy Regan má jedno úskalí. Většina textu je OK, občas jí to ovšem ujede a napíše s odpuštěním blbinu. Ne že by se to někomu jinému někdy nestalo (třeba mně osobně :)), ale u autorky bestselleru mi to zarazilo. Nad některými větami jsem se pozastavila a chvíli si říkala, jestli to autorce prostě jen nevyšlo, dělá si z nás srandu nebo je napsala ještě kdysi na základce. Naštěstí jde převážnou část knížky brát vážněji a opravdu umí zaujmout.

Grety
07.12.2020 4 z 5

Můj šálek kávy, drsná spravedlivá policistka a kupa zlých zkorumpovaných poldů. Těším se na další díl.

Janík511
07.12.2020 4 z 5

Zajímavá, ze začátku dost napínavá kniha. Za konec ale ubíram hvězdičku, neboť takhle napínat čtenáře a useknout konec se opravdu nedělá. Veškerou policejní činnost přehodit na FBI a nic moc už neřešit se mi nelíbilo, byla jsem ochuzena o dramatické zakončení. Příště to chce určitě lepší závěr!! Takhle jsem si nepřišla na své....

ela1972
05.12.2020 4 z 5

Moc dobrá detektivka

hanap
05.12.2020 4 z 5

Krimi příběh, dramatický, napínavý, postupně se rozmotává vyšetřování s hlavní postavou detektiva mimo službu JesiI Quinnovou, jejiho přítele policisty Luka a zatím ještě stále manžela Raye, také policisty. Jesii neví komu může věřit...Knihu k přečteni doporučuji.

AlbionFoxyFox
03.12.2020 3 z 5

Průměrný thriller, který se dobře četl, ale byl velmi nereálný, s poměrně nesympatickou hrdinkou. Na knize se mi líbil hlavně poutavý úvod a prostředí. Vadilo mi, že poslední třetina knihy je vesměs dořešení případu a během celého děje se nic moc zajímavého neděje.

lenka7679
03.12.2020 5 z 5

Perfektní čtení. Po tom, co jsem poslední dobou četla, musím dát pět hvězdiček a doporučit. Pokud se vám líbí Robert Bryndza a třeba Angela Marsons, jako mně, tak je tato kniha jistotou. U knih nehodnotím, zda je to uvěřitelný příběh, protože knihy jsou fantazie, fikce, tedy většina. Takže uvěřitelnost pro mě není kritériem k hodnocení. Tím je čtivost a umění autora příběh podat, umění upoutat ho příběhem a vtáhnout do děje tak, že se nemůže odtrhnout. To tato kniha splňuje, Originalita? Co to je, dá se vlastně ještě vůbec vymyslet něco nového?

ddkk
02.12.2020 4 z 5

Další z krimi románů, v nichž jde o únosy mladých dívek. Naštěstí v té obrovské záplavě thrillerů na stejné téma se Mizející dívky přece jen vymykají mnohem propracovanějším obsahem a komplikovanějším dějem. Ani závěr není jednoduchý a stručný, jak se často stává. Naopak, kniha je po celou dobu napínavá a rozluštění není prvoplánové. A když už se zdá, že všechno je jasné, ukáže se, že ještě zdaleka nebylo všechno vyřešeno...

Navíc Josie patří mezi mladé a chytré policistky se sympatickou tvrdohlavostí a smyslem pro spravedlnost. Ačkoli má za sebou zřejmě také neradostné dětství, naštěstí netrpí žádnou závislostí na čemkoli ani depresemi...i když malé temné prostory jí moc radosti nedávají...

Docela jsem si početla, bavilo mě to až do samotného konce.

Evule *
29.11.2020 4 z 5

Napinave, ale misty tezko uveritelne. Ja cekala vic, dalsi dil si urcite prectu..

alexis818
29.11.2020 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, jednu hvězdu ubiram za liknavy začátek. Ráda si přečtu další díly.

FejKýý
29.11.2020 5 z 5

Tenhle příběh byl úžasný, nikdy bych se k němu nedostala kdyby ho holky nedoporučovali na Instagramu. Jsem ráda že jsem nakonec do ní šla a určitě si přečtu další díly, pokud u nás výjdou. V příběhu mě tedy ale strašně mrzela jedna věc co se tam stala a do teď jsem se s tím ještě nesrovnala. Moje hodnocení je 4,5*.

veruptackova
26.11.2020 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu.
Osobně nechápu přirovnání ke knihám Roberta Bryndzy, ale kniha se mi líbila. Ač se dalo odhadnout o co jde a kdo za to může, příběh mě bavil a další příběh s Josie si ráda přečtu/poslechnu.

Nepri
26.11.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji skoro na jeden zátah. Pěkně napsaný thriller. Určitě jsem četla lepší detektivky, ale i tak má 5* a doporučuji přečíst.

Arsi007
25.11.2020 4 z 5

Hlavní postava Jo mi byla velmi sympatická. Její osobní život byl zajímavý a celkově se chovala velmi uvěřitelně. Pointa celého případu a to, kdo byl v únosu dívky zapletený mě při čtení napadlo, ale samozřejmě ne do detailu. Věřím, že pro většinu čtenářů to bude šokující. Já ale čekala ještě nějaký dodatek. Nebo epilog, u kterého mi spadne brada a řeknu si: "A sakra.." to se ale nestalo.

IG: @hanybooks

katka.oo
23.11.2020 5 z 5

Super, super, mě se knížka hodně líbila, chválím, nová autorka, nová série, další pokračování s Josie (mě byla celkem sympatická :-) si určitě nenechám ujít. Kdyby to šlo dala bych 4,5*, ale protože se mi velice líbí i obálka knihy tak 5*.

Warty
21.11.2020 2 z 5

Námět je zajímavý, kniha už méně. Do poloviny to bylo dokonce dosti nezajímavé a spíš než detektivku to připomínalo vztahovku. Druhá polovina byla sice lepší, ale nějak nemůžu zaplašit pocit, že vyřešení případu byla spíše náhoda, než důsledek schopností hlavní hrdinky. A když už jsem u ní, tak ta mě celkově moc nezaujala, ani jako detektiv, ani jako osoba.

soupik2012
21.11.2020 4 z 5

Zápletka příběhu není příliš originální. A hlavní postava knihy, suspendovaná s traumatem z dětství Josie Quinnová, tak to již vůbec ne. Ale je to model, který téměř pokaždé zaujme a je snad větší umění podobný příběh pokazit, než-li ho napsat slušně. A to je i tento případ. Napsané je to moderním způsobem, tedy krátké kapitoly, ve kterých se neustále něco děje. Bohužel rozsah samotného zločinu a také jeho vyřešení, byl hodně za hranou věrohodnosti. Možná jsem tolik kritická i z toho důvodu, že audioknihu načetla má nepříliš oblíbená narátorka Zuzana Slavíková.