Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1305 1305

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

Lily101
31.12.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha.

wikca
31.12.2022 5 z 5

Víte jaký je rozdíl mezi škrcením a rdoušením?
Tuhle otázku by Vám dost možná položil Josef Mareš, když by Vás přijímal k policii, a jelikož je to záludná otázka, dost možná byste na ní pohořeli stejně jako ostatní uchazeči. Pokud chcete znát rozdíl mezi těmito pojmy a celkově Vás zajímá práce kriminalisty, ať už k tomu máte jakékoliv motivace, určitě Vás zaujme nejedna další informace v knize. Autor celou knihu vede jakoby výslechem Josefa Mareše a ten se tady tak dostane na druhou stranu výslechového stolu a prozradí i pár informací, které nejsou běžně známé. Nejde nezmínit, že Josef Mareš je spoluautorem seriálů První oddělení a Devadesátky. Některé jeho případy objevíte i v Legendách kriminalistiky. A jestli tyto seriály rádi sledujete, tak tahle kniha je jakousi třešničkou na dortu, kde dostanete další informace a můžete si i připomenout případy, které byly zfilmovány a v knize jsou zmiňovány. Rozhodně doporučuji, bavila mě číst. Moc :-)

DraculasLady
31.12.2022 4 z 5

Mnoho případů, o kterých pan Mareš vypráví, známe již díky velké medializaci. Ale i přes to dokázal autor přidat něco navíc. Dokonce dvakrát jsem musela s husí kůží na krku zavřít a jít se na chvíli rozdýchat. Zákulisí vyšetřování ze všech pohledů zúčastněných osob dává člověku jasnější pohled na celou kriminalistiku.

icezero
31.12.2022 4 z 5

Vánoční dárek přečten hned po svátcích. Spojeni obou aktérů rozhovoru se mi libilo, stejně jako spousta zfilmovaných případů prvního oddělení. Je mi jasné, že není možné spoustu detailů z policejní prace prozrazovat, ale i tak je v knize dost zajímavých informací a rozhodně je příjemným zpestřením toho, co většinou čtu

lea735
30.12.2022 5 z 5

Tohle spojení dvou skvělých autorů se povedlo.
Martin Moravec a je úžasný novinář a sloupek v magazínu MF je mým oblíbeným čtením.
Pan plukovník Mareš byl ve svém oboru stejně skvělý jako pan Moravec ve svém. Dva chytří lidé s respektem , pochopením a empatií. Vznikla skvělá kniha ! Moc děkuji , že jsem mohla dvě odpoledne být u pana Mareše na výzvědách .Tolik času mi stačilo k přečtení téhle knihy. Líbila se mi upřímnost pana Mareše, jeho sebekritika a přístup k jeho práci.
Moc hezké čtení !

MíšaKulička@
30.12.2022 5 z 5

Jak se zde už napsalo několikrát, jako milovník kriminálek knih, audioknih a TV seriálu případů I. oddělení, mě kniha naprosto nadchla. Možná ještě trochu předběhla seriálové zpracování případů. Utvrdila mě v tom, že je pan Mareš naprostý profesionál, inteligentní a schopný člověk na svém místě. A upřímně obdivuji, že po těchto všech zkušenostech není rozhovor afektovaný, cynický nebo vychloubačný. Byla jsem nadšená a přečetla jedním dechem.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Tak takto rychle jsem knihu snad ještě nepřečetla. Za jeden den přečteno - kniha je plná zajímavých informací, historek, příběhů. Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala a naprosto doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají.

Annie10
30.12.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od Martina Moravce a druhá pecka. Knihu s Marešem jsem dostala k Vánocům a každou volnou chvíli jsem jí věnovala. Otázky jsou pokládány skvěle, pan Mareš je velice upřímný a jsem ráda, že popsal činnost policie tak, jak je. Až mě někdy mrzelo, že jsem po vystudování POLACu k policii nešla. :-D Kdyby byl druhý díl, přečetla bych si ho hned. Rozhodně doporučuji a určitě se k ní ještě vrátím.

Cmacuba
29.12.2022 5 z 5

Případy 1.oddeleni jsou skvělé, takže knížka byla jasná volba. A zklamání se nedostavilo, naopak v knize jsem poznala spoustu případů, které byly v tv. A spoustu vrahů jsem si googlila a dočetla jsem se zajímavé věci. Knížka je famózní. Psaná jako rozhovor, takže pěkně ubíhá. Měla jsem ji přečtenou za 2dny.

Kabuky

Perfektní knížka.

Reacher
29.12.2022 5 z 5

Tak trochu jiná kniha, než Markovičův ,,Lovec přízraků". Forma rozhovoru ale vůbec není na škodu, jelikož když se umí člověk správně ptát, hodně se dozví. A pan Moravec to naštěstí umí moc dobře. Neznalý čtenář tak zjistí, jaký je rozdíl mezi operativcem a vyšetřovatelem, zběhlý si zase doplní info o známých případech a některých detektivech, kteří se na tom všem podíleli... Je to záživné, čtivé a je jen škoda, že kniha nemá o pár desítek stránek více.

iveta3689
29.12.2022 4 z 5

Od knížky se nedá otrhnout. Poutavé vyprávění, šikovně kladené otázky. Pan Mareš je hodně otevřený a upřímný, hodně se dozvíme o zákulisí jeho práce.

evakundelova
28.12.2022 5 z 5

Tuhle knížku by měl mít doma každý fanoušek true crimes! Skvěle vedené otázky a ještě lepší odpovědi. Nebyla stránka na které by nebylo něco zajímavého. Jelikož jsem studovala tento obor a je to můj velký koníček, tak jsem případy z knihy a postupy kriminalistů více méně znala, ale čtení mě stejně bavilo. Pan Mareš umí skvěle, stručně a zajímavě vyprávět. Pan Moravec zase skvěle vede rozhovor. Dokázala bych si představit klidně další knihu. Výborná práce.

Swissman
28.12.2022 5 z 5

Super čtení! Pan Mareš má co vyprávět, a umí to výborně. Obsahově a informačně bohatá kniha. Žádná hluchá místa, nebo nedej bože nudný kecy. Vřele doporučuji každému, koho zajímá práce kriminalistů.

MedvidekS
28.12.2022 5 z 5

Stejně jako předchozí knihy M. Moravce, knížka výborná. Přečteno za dva dny.

Veve131
28.12.2022 5 z 5

Kniha byla dárek pod stromeček a je skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem. Kdo má rád české kriminálky určitě nebude zklamán.

akinomV
27.12.2022 5 z 5

Skvělý rozhovor, jako bych s nimi seděla u stolu a poslouchala. A smekám před kriminalisty a jejich každodenní prací!

Veruru1981
27.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Přečteno za dva dny. Miluju tyto knihy, které odkryvaji určitě profese. A formou rozhovoru, opravdu dobře zpracované! Četla jsem už loni pilota a dokupuji i neurochirurga Beneše. Doufám, že autor bude psát dal.

Odehnalka
26.12.2022 5 z 5

Čteno jedním dechem, člověk se od toho nemohl odtrhnout. Skvěle popsaná práce kriminalisty a policie obecně, a že dopadením vraha případ zdaleka nekončí, ačkoliv si to veřejnost často myslí. Poutavé, zajímavé čtení, u kterého si člověk uvědomí, že páchat zlo se nevyplácí, páč na vás stejně nějak dojdou. Pro fanoušky seriálu jak dělané a pro fanoušky detektivek vlastně taky. Doporučuji a právem plný počet hvězd.

kalinkacz
25.12.2022 4 z 5

Rozhovory Martina Moravce mě neskutečně baví! To, jak jsou sestavené, zajímavé a plné nových informací…
Po neurochirurgovi a pilotovi přichází rozhovor s kriminalistou Josefem Marešem!
Moje případy z 1. oddělení vám odpoví na tolik otázek… Kdo jako první dorazí na místo činu? Vraždí více muži či ženy? Co je nejčastější vražedná zbraň?
Já si čtení náramně užila a tuto novinku rozhodně doporučuji, stejně jako předchozí autorovy rozhovory.

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy