Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1299 1299

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

georginaa
21.12.2022 5 z 5

Když v televizi začali vysílat další sérii byla jsem natěšená. Myslím, že naše kriminálky jsou velice poutavé. Tím spíše když vyšla tato kniha, musela jsem si ji přečíst. Moc mě zajímalo jak si povede Josef Mareš v odpovědích a bylo to úchvatné a velice zajímavé. Normálně se k takovým případům člověk nedostane a vlastně ani neví co se kolikrát děje mezi zločinci a kriminalisty.

JirkaBerna
21.12.2022 4 z 5

Zajímavá kniha. V rámci žánru patří určitě ke těm lepším,

Dant76
20.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha, kdo viděl seriály 1. oddělení a Devadesátky v knize je hovořeno o spoustě případů, které v nich byly k vidění.

annastasia.j
19.12.2022 5 z 5

Skvělá knížka! Byly kladeny dobré otázky, postupně se vhodně měnily témata, čtenáři se toho dozvěděli spoustu - ať už o úplných začátcích pana Mareše u policie, přes jeho nejzajímavější případy a natáčení seriálů, až po konec jeho kariéry. Pan Mareš odpovídá výborně, jeho odpovědi mají hlavu a patu a ještě se u nich občas i pobavíte. Musím vyzdvihnout i fotografie na konci knížky. Za mě osobně super čtení o zajímavém člověku, který vykonával zajímavou práci. Rozhodně doporučuju

Irsaf
18.12.2022 4 z 5

Nebyla jsem tak nadšená, jako u předešlé knihy - Mluví k vám kapitán, ale rozhodně je to zajímavé čtení…

kate9326
15.12.2022 4 z 5

Dost zajímavé, opravdu se do toho začtete a přitom ani nemusíte být zaměřený na tento typ literatury..vůbec to nevadí...
Srozumitelné i pro laika

p.pavlina
14.12.2022 5 z 5

Bylo to velmi zajímavé čtení. Nahlédnout do práce vyšetřovatele vražd a do života velmi zajímavého člověka bylo moc zajímavé. Takto můžeme nahlédnout do dalších profesí. Paráda, skvělý nápad.

Christie2020
13.12.2022 5 z 5

Velmi zajímavé čtení. Pan Mareš je dobrý vypravěč a má v kapse spoustu historek ze své praxe vyšetřovatele. A jeho Případy 1. oddělení rozhodně nemají chybu.

ParallyShawy
12.12.2022 4 z 5

Někdo se ke knize dostal skrzeva seriály a jiní, jako například já, přes dokumenty typu Legendy kriminalistiky. Díky nim jsem si pořádně uvědomil, že tu máme schopné lidi, kteří vženou kriminálníky do náruče spravedlnosti. Jedním z těchto lidí je i Josef Mareš a tak, když jsem procházel knihkupectvím a viděl jsem tuto knihu, tak jsem neváhal a koupil si ji.
Kniha se čte velice rychle, některé případy jsem znal a tak bylo dobré nahlédnout i na jiné a to vše propletené do života pana Mareše.

hungryreader00
12.12.2022 4 z 5

Pan Mareš měl nevídaně zajímavé a náročné povolání. Líbí se mi jak stručně byl schopný povyprávět různé případy a historky aniž bych měla pocit, že tomu vyprávění něco chybí. Neochudil nás ani o vtipné příhody a špetku černého humoru. Samozřejmě je to mimo hodnocení knihy, ale nevím zda bych se s panem Marešem chtěla setkat natož s ním pracovat. Sám o sobě tvrdí, že není mezi lidmi moc oblíbený a já docela chápu proč. Nicméně to asi bude právě kvůli jeho povolání.
Jediné co bych panu Moravci vytkla, je členění otázek. Je zde asi pět okruhů otázek. V každém okruhu jsou otázky, které na sebe volně navazují, což mi dost vadilo. Možná bych otázky ještě rozčlenila, aby bylo jasné, kdy se trochu odbíhá od tématu, protože jsem několikrát musela hledat, kde přesně končí vyprávění o fotbale apod. Zkrátka věci, které mě zrovna moc nenadchly.

Mirka320
09.12.2022 3 z 5

Pan Mareš je natolik zajímavá osoba s ještě zajímavějším povoláním, že v tomto případě nemohla vzniknout jiná kniha než zajímavá. Jen škoda, že se p.Mareš neodhodlal napsat knihu sám jako třeba autobiografii.

brabofka
08.12.2022 5 z 5

Opět skvělý rozhovor. Stejně jako u p. Benešem, i zde je rozhovor veden a podán velice čtivě a zajímavě. I když. Asi jako u každého policajta, jeho historkám lze věřit tak na 50%. Někde je přidáno, někde ubráno. Docela zajímavé je, že on i v té knížce mluví jen o případech, které už šly v Devadesátkách a nebo Případech. Nepřidá nic dalšího. Jako kdyby to měl naučené, co přesně chce říct. O tom co může, netřeba ani diskutovat. Stejně jako u p. Beneše, i v tomto rozhovoru mě překvapilo (je to správné slovo?), jaké má sebevědomí a jak o sobě přemýšlí a mluví. I tento člověk je nejlepší, nejdokonalejší jako člověk, šéf, policajt. I zde si můžeme říct, že kdyby nebyl takový tak by na takovéto pozici nikdy nebyl, ale...
Přesto, to pro mě bylo zajímavé. A to nejen proto, že jsem si ověřila že všichni policajti jsou stejný. Stejně mluví, stejně myslí, stejně jednají... Jsem velice zvědavá na p. Hecla.

Ditules
08.12.2022 5 z 5

Skvělý rozhovor. Vždy mě děsily příběhy vrahů, ale v poslední době jsem doslova zhltla několik podcastů, viděla Případy 1. oddělení, Devadesátky a Legendy kriminalistiky. Pan Mareš je skvělý. Otázky pana Moravce jsou dobře připravené.

Svamburger
06.12.2022 5 z 5

Dokumentární série: Legendy kriminalistiky, seriály Devadesátky a Případy prvního oddělení = pan Josef Mareš. Vše už asi ke knize napsali čtenáři níže. Ja zkusím svůj názor ve stručnosti podat jinak. Kdybych byl mladší a pohrávál si s myšlenkou, zda nastoupit k policii, nebo raději tu svou heroickou představu rychle zahnat, nejspíš by po přečtení této knihy zvítězila odvaha a přihlášku bych podal. Poslední dobou vyšlo velké množství knih s tématikou True Crime (Ted Bundy, Ramirez) či seriál (Dahmer), který se snaží nahlédnout do života těch nejhorších vrahů a monster. Proto je moc dobře, že svůj příběh mohla taky odvyprávet ta druhá strana. Můžeme jen děkovat za to, že máme kolem sebe takové správné chlapy s takovým mozkem a zkušenostmi - ano zkušenostmi, které není nutno panu vyšetřovateli závidět, neboť takové zkušenosti vycházejí z hodně ošklivých zážitků a děsivych scén, o kterých si raději jen přečtu v teple domova, než abych je musel prožívat na vlastní kůži kvůli úspěšné kariéře a živobytí. Ano, je mi jasné, že tahla práce se jen kvůli penězům dělat nedá. Proto ještě jednou velké díky všem správným poldům, co na ulici chytají všechny ty dárebaky.

Katania
02.12.2022 5 z 5

Paráda! Opravdu povedené čtivo. Pak Mareš je opravdový sympaťák a určitě každému knihu doporučuji.

Val
01.12.2022 5 z 5

Pro fanoušky seriálu Případy prvního oddělení naprostá nutnost . Kniha psaná formou rozhovoru, každopádně velmi čtivou . Pokud vás zajímá pozadí policejní práce, je tato kniha právě pro vás. Pan Mareš velký sympaťák .

Kara28
30.11.2022 5 z 5

Úžasný! Hltala jsem každé slovo a jako velký fanoušek seriálu jsem musela po přečtení knihy znova sjet všechny díly. Dozvěděla jsem se všechno, na co jsem se chtěla vždycky zeptat. Knížka změnila můj pohled na zločiny a vše okolo. I někteří zločinci jsou lidi. Takže za mě super, kniha nebude chybět v mé knihovničce a velmi ji doporučuji.

ivana3541
28.11.2022 5 z 5

Naprostá bomba! Hltala jsem každou stránku. Během čtení i teď, beru zločiny jinak než dříve. Rada se koukám na Zemana, Pitavala, Případy 1.oddělení (miluju) těším se na každý díl. Už se těším na další knihy od spisovatele.(momentálně čekám až přijdou poštou) Klidně bych dala 10 hvězd!!!!

Hahonz
23.11.2022 5 z 5

Vždycky jsem obdivovala, jak úžasně se umí ptát svých hostů Na plovárně Marek Eben. Přesně trefoval to, co mě jako diváka zajímalo, na co bych se hosta v rozhovoru, tak jak plynul, také ráda zeptala. A teď panu Ebenovi vyrostl velký konkurent. Martin Moravec v roli zpovídajícího obstál neméně dobře, kniha je vhodně rozčleněna, zajímavé otázky se potkávají s odpověďmi profesionála, který léty vyrostl v extratřídu ve svém oboru a které čtenáři dovolí nahlédnout do atraktivní, nebezpečné a skryté práce kriminalistů. Četla jsem jedním dechem. V momentech, kdy byl zmiňován psycholog Slavomil Hubálek, jsem sáhla do zásuvky se svými poklady a znova si přečetla rozhovor z května 2011 v MFD, kde pan doktor Hubálek hovoří o svém podílu na vyšetřování vraždy nešťastné malé Aničky. Rozebírá možné pohnutky pachatele, jeho osobnost, chování v různých fázích psychologického vyšetření. V kontextu s vyprávěním pana Mareše se mi otevřel autentický obraz práce kriminalistů i jejich spolupracovníků. Jsem tady nováčkem, a tak nevím, nakolik je vhodné reagovat na hodnocení ostatních. Já si ale nemohu odpustit připomenout "certchlup", že jestli někdo něco nepochopil, tak pan Moravec to není. On nepsal detektivku. A ještě závěrem - v souvislosti s předchozími autorovými knihami rozhovorů mě fotka na přebalu hodně baví.

Barčita
23.11.2022 5 z 5

Kniha David Hecl a Josef Mareš mě poslední dobou hodně nadchly a čtení mohu jen doporučit. Děj knihy vás vtáhne ani nevíte jak a nemůžete přestat. Žánr krimi mě vždycky zajímal takže pro mě byla vlastně taková nutnost si to koupit. Opravdu jsem nečekala, že případy budou skoro do detailu vylíčené a někdy se mi až kroutil žaludek. Jde vidět, že pan Mareš je špička ve svém oboru a vi o čem mluví. Skvělá, upřímná četba.

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy