Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1280 319

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

katryn85
17.11.2022 5 z 5

Martin, kniha je skvelá a mimoriadne pútavá, moc ma bavila, má len jednu chybu a to, že nie je dlhšia :) Určite si od Vás kúpim aj ďalšie. A ďakujem!

LenkaMacak
10.11.2022 5 z 5

Skvěle napsaný rozhovor, kniha je velice čtivá, pan Mareš je velmi sympatický nejen svými názory.

Ivanka0070
09.11.2022 5 z 5

Wau! Úžasně barvitě psaná kniha formou rozhovoru, která vám dovolí nakouknout pod pokličku kriminalistiky, zločinu, vyšetřování, uvažování vyšetřovatele a všeho kolem. Doporučuji všem, kteří jsou nadšenci tohoto žánru. Kniha si mě ihned získala a cením upřímnost pana Mareše, že si nebral si "servítky"s nikým a ničím. Realita je o dost jiná, než to, co vídáme v detektivkách a proto kniha za přečtení rozhodně stojí! Pan Mareš má můj veliký obdiv za svou skvěle odvedenou práci nejen u policie, ale i za to, že se se svými zkušenostmi, historkami a poznatky podělil :)

DreamerX9
09.11.2022 5 z 5

Tohle byl vážně skvělý rozhovor plný zajímavosti aneb nemyslete si, že když koukáte nebo čtěte detektivky, že znáte moji práci. Myslím že i přes nejrůzněji propracované knihy, filmy či seriál nemůžeme praci pana Mareše skutečně pochopit. Z rozhovoru bylo vidět že pan Mareš je skutečně špička ve svém oboru a ví o čem mluví, má znalosti a letité zkušenosti.
Skvělý rozhovor, místy jsem se i pobavila a kniha velmi zaujala.

hlenicka
08.11.2022 5 z 5

Tohle byla bomba čtení! Já sem milovník krimi od malička a jakmile jede nějaká dobrá v TV, hned si sedam do křesla.
Kniha je vyprávěna formou rozhovoru. Vtáhne vás to do děje tak rychle, že ani nevíte a je půlnoc ne-li další den ráno.
Mareš si nebere servítky a popisuje drsnou realitu vražd a vrahů, bohužel, tak to chodí.
Ja sem knihu zhltla za pár dnů a brala bych další díl. Dozvíte se rozhodne zajímavé věci, příběhy jsou vtipné, ale i smutné se smutným koncem.

petulasmidova
07.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která vám dá nahlédnout, jak vypadá vyšetřování vraždy od A do Z. Kniha je skvěle napsaná a vyprávění pana Mareše mě pohltilo. Navíc pan Mareš je velmi lidský a skromný člověk, čímž si získal mé obrovské sympatie. Doporučuji!!!

Filip17
07.11.2022 5 z 5

Kniha v nejlepším slova smyslu navazuje na předchozí knižní rozhovory autora s neurochirurgem Vl. Benešem a pilotem D. Heclem. Odkrývá práci elitního kriminalisty ve všech rovinách, probere všechny oblasti a osoby, které jsou součástí vyšetřování nejzávažnějších zločinů. Nemohl jsem se od ní odtrhnout. Výborné čtení!

katka.oo
06.11.2022 5 z 5

Perfektní a velice zajímavé čtení, dobře napsané, zpočátku mě zarazila forma knížky jako rozhovor, ale je tak čtivá, že mě to potom vůbec nevadilo. Jsem fanynkou pana Mareše a jeho seriálů a za jeho práci kriminalisty si ho nesmírně vážím a obdivuju, kdo to má stejně, tak by si knížku určitě neměl nechat ujít, vřele doporučuju.

Pedruska01
06.11.2022 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ačkoliv jsem pořádně neměla obrázek, co bych přesně měla čekat, a o to víc mě to překvapilo. Jedná se o formu rozhovoru, což pro mě bylo neznámé a nové, především v knize jako takové. Pan Mareš mi přišel do podvědomí před nějakou dobou, však opravdu nepatrně a přitom vlastně úplně nedávno, už ve větší míře. Přišlo na mě období, kdy jsem se vlastně náhodou dostala ke skutečným zločinům. Znala jsem seriál Případy 1. oddělení, ale nebyla jsem typ, co sledoval by kriminálky. Jenže pak se to změnilo, já přičuchla k Legendám kriminalistiky a následně zhltla a v současné době ještě hltám i Případy 1. oddělení. Snad jedinou věc, u které jsem si nenechala ujít ani jeden díl. Má to hlavu a patu, uvěřitelnost a cením taky tu hrstku humoru. Za mě velmi povedené a to velké je na tom taky to, že je to založené na skutečných událostech.
Tahle kniha možná přinese malé zklamání těm, kteří čekají, že se do detailu budou probírat velké případy, ale tohle není předmětem knihy samotné. Především se jedná o osobu - pana Mareše - která vypráví a to nejen díky otázkám, jak to celé z jeho úhlu pohledu bylo a má být. Je to o vyšetřování, pachatelích, poškozených i pozůstalých a o panu Marešovi jako samotném. Kým byl, co si přál, co dělal a udělal, co si myslí.
Musím konstatovat, že jsem měla před takovým mužem v jeho kůži jistý respekt a obdiv. Nyní k tomu musím přidat i to, jaký na mě ten muž dělá ještě větší dojem. Je neuvěřitelně skromný, cílevědomý, spravedlivý, chytrý a nenechá nic být dokud to pořádně nenastuduje a nedojde k závěru. Je lidský a upřímný, schopný, vynalézavý a taky všestranný. Je toho dost, ale to bych tu byla ještě zítra a jen v tom nejlepším světle. Nenašla jsem na něm nic, co by mi bylo proti srsti a nelíbilo se mi. Mnoho toho nebylo vysloveno, což je i v pořádku nejen vůči jeho práci policisty, ale i vůči soukromí, však nemyslím si, že by tam v tom neřečeném bylo něco špatně.
Kniha mě dost bavila, byly situace, kdy jsem se opravdu a překvapivě zasmála a i ty, kdy mě překvapilo menší nepochopení - jak co vlastně funguje. Pokud v těch odpovědích, respektive vyprávění nebyly žádná nebo velké zásahy, pan Mareš má neuvěřitelný vypravěčský styl a jak jsem ho mohla i několikrát slyšet, tak krásný a příjemný hlas, takže bych jeho historky ráda poslouchala třeba dokola. Bylo a vlastně je to neskutečně zajímavé. Četlo se to velmi dobře až mi je líto, že jsem se dostala na konec. Ten člověk udělal ohromný kus práce a měl by být na sebe náležitě pyšný, včetně jeho okolí. Pomohl obyčejným lidem od velkého zla, pomohl zúčastněným a nastolil spravedlnost, když někoho oprávněně dostal za mříže. Řekla bych, že to nebyla jen jeho práce, ale spíš poslání. Jak by jistě řekl on, byl to sen, který se mu splnil. Stal se velmi úspěšným i v psaní seriálů, a to si vzpomeňte, jak se pral s psaním na psacím stroji.
Musím říci, že mě pan Mareš velmi okouzlil a hluboce před ním smekám. Samozřejmě, že jsou jemu podobní, ale tentokrát pod září reflektoru stojí on, a tak mi to jiní jistě prominou. Knihu mohu rozhodně doporučit, líbila se mi, byla pro mě nová a překvapující jen v dobrém. Tudíž logicky musím hodnotit plným počtem. Opravdu si to zaslouží. No a hlavní hvězdě, panu Marešovi přeju jen to dobré a těším se, že bych se s ním zase mohla potkat - v knize, článku, videu s podcastem anebo u další televizní tvorby. :)

eM.017
01.11.2022 4 z 5

Miluju to !! :) Případy 1. oddělení je moje srdcovka asi jako Colombo. Takže pana Mareše jsem si musela přečíst. A nelituju, jeho odpovědi jsem brala. Názor na něj jsem měla rozpolcený a knížka ty misky vah naklonila přeci jen k té sympatičtější poloze. Ikdyž! :) Forma psaní mi úplně nesedla, typu Otázka - Odpověď, ale dalo se to. Čekala jsem nějaké hlubší rozbory, detailnější informace, nové případy, ale to se nestalo. Všechny případy milovníci detektivek znají z televize . .. jinak skvěle rozdělená témata na pachatelé - svědky - operativa apod. Sumasumárum, dobrý to bylo. (( mimochodem už teď se těším na konfrontaci s knihou Vrah je v každém z nás, kde píše kapitoly i sám pan Štoček ))

Le Chat
31.10.2022 5 z 5

Opravdu zajímavá a velmi dobře napsaná kniha, která se navíc čte sama! Rozhodně doporučuji - a nejen fanouškům jistého pondělního seriálu České televize. ;-)

Kačison
31.10.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, čte se úplně sama. Jsem fanynka p. Mareše a dozvěděla jsem se spoustu informací. Jednoznačně mohu doporučit někomu, koho zajímají kriminálky a reálné vyšetřování.

cleopatra11
31.10.2022 4 z 5

Zajímavá kniha, jen mě trochu štvalo, že celá kniha je ve formě rozhovoru ( otázka - odpověď ).
Tato forma mě už v půlce unavovala.
Ale co se informací týče, parádní kniha.

Leona333
29.10.2022

Hned v úvodu se přiznám, že nejsem fanynka pana Mareše, ale zároveň nejsem ani jeho odpůrkyně. Jsem pouhá čtenářka. Nic víc a proto i tak, hodnotím tuhle knihu.
Začnu přebalem - obalem knihy. Ten je vždy pro první dojem důležitý. A ač chápu, že je marketing a reklama potřebná..., obal mě nikterak neuchvátil. Spíš mi to evokovalo hollywoodské drsňáky typu: Bruce Willis, nebo Sylvester Stallone. A já mám bohužel naivní představu, že k objasnění a vyřešení případu, je zapotřebí mnohem víc, než jen chlapácká - svalnatá postava a ostrý pohled. "Třeba aspoň trochu štěstí...?"
Nicméně jsem ráda, že jsem se odvážila podívat do vnitřku - obsahu knihy a ten mě vážně nadchl.
Už samotný úvod je netypický. Nezačíná notoricky - nudně známým: ,,Jmenuji se tak a tak..., narodil jsem se tam či onde..." Prostě super! Super je i pokračování ve vyprávění - "vyslýchání" pana Mareše, které je velice čtivé a místy, dle možností... i zábavné.
I když si netroufám, nechci hodnotit knihu počtem hvězd, abych tím neovlivnila další, možné čtenáře..., myslím si, že se obsahově jedná o velice kvalitní knihu, která jistě mnohého čtenáře potěší, nebo inspiruje jako možný dárek...

janamaxik
27.10.2022 5 z 5

Jedním slovem perfektní. Jsem velká fanynka pana Mareše, takže kniha mi udělala opravdu radost

Marketa1994
23.10.2022 5 z 5

Knižní jednohubka, čte se to samo. Sledovala jsem práci pana Mareše už dříve a patří mu za jeho službu poděkování.
Přála bych budoucím studentům kriminalistiky, aby ho ukecali k učení.

Kleo25
22.10.2022 5 z 5

Pro mě jako nadšence opravdových zločinů, Případů 1. oddělení, Devadesátek atd. a fanynky pana Mareše absolutní must have! Kniha se čte sama.

Daniel994
21.10.2022 5 z 5

Nová kniha od pana Martina Moravce Vás doslova vtáhne! Rozhovor s bývalým kriminalistou Josefem Marešem je velice chytlavý a nebudu se chtít od knížky odtrhnout. Měl jsem možnost být na autogramiádě která se povedla na jedničku!

Korba2468
18.10.2022 5 z 5