Jak jsem vyhrál válku

Jak jsem vyhrál válku
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121511/jak-jsem-vyhral-valku-121511.jpg 4 1240 1240

Pohled na válku z božské perspektivy vládců a vojevůdců, čerpaný ze samolibých vzpomínek, vybraný z příhodných deníků a důkladně prošpikovaný dodatečnou jasnozřivostí, vykouzluje z chaosu navzájem nesouvislých událostí přehledný obrázek. Ten se dobře vyjímá v pamětech pánu jedině zodpovědných za vítezství v bitvách druhé světové války odměněných poctami a vyznamenánímí. Nenápadným svědkům těcho událostí, kteří je viděli zcela jinak, však nezbyalo ne si z nich dělat legraci, aby se nerozplakali.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Knižní klub

How I Won the War , 1963

Warty
21.09.2017 4 z 5

Humorný pohled na armádu a na válku. Kniha mě velice pobavila. Mohu jen doporučit.

frantisek8863
24.08.2017 3 z 5

Jednoduché, místy více a jindy méně vtipný pohled na absurdní situace okolo armády, války a pokus o britské Švejkování.

MayB2
27.07.2017 4 z 5

Bohužel mě kniha úplně nechytla ani za srdce, ani za bránici. I když – příběh o tom jak si poradit s brblajícími Řeky nemá chybu.

pedroK
17.07.2017 5 z 5

Neskutečná legrace...když si vyprávěné příběhy představíte, budete se smát nahlas a budete chtít ty story vyprávět prátelům, aby se smáli taky! Četla jsem několikrát!! Poručíku Fujbodymu salut !!

Matty
03.07.2017 3 z 5

Nejspíš zejména téměř dvacetiletý odstup umožnil Patricku Ryanovi, který sám působil v pěším pluku, pohlížet na absurditu války s ironickým nadhledem. Kniha má formu několika na sebe volně navazujících zápisků, psaných jakoby samotným poručíkem Goodbodym, který věří, že služba armádě je nadevše záslužná a jakékoliv odchylky od pevně daného řádu nejsou přípustné. Neprochází v podstatě žádným charakterovým vývojem a jeho názory zůstávají až do konce stejně naivní.

Ryan neusiluje o závažnější poselství, pobavení čtenáře je pro něj prioritou, což občas vede ke křečovitosti a podbízivému humoru. Jednodušší vtipy založené na záměnách, nehodách a omylech naštěstí zčásti kompenzuje autorova slovní ekvilibristika, které kniha vděčí za mnoho atypických slovních spojení a přirovnání.

Ivan F
24.04.2017 5 z 5

Výborné, výborné, výborné ... a viac slov komentára netreba. Kto to, o čom je táto kniha nepochopil, tak by mal prejsť výcvikom kurzu 212. Pohov, rozchod.

Madluska
24.04.2017 4 z 5

Viděla jsem ukázku divadelní hry a po nácviku Goodbodyho chůze jsem se nemohla dočkat, až otevřu knížku a přečtu si o tom mamlasovi v boji víc. Souhlasím s komentářem smilly, jen s tím rozdílem, že druhá světová není zrovna šálek mého čaje, a tak jsem se občas lehce ztrácela v tom, kde zrovna Goodbody operuje. Ale ono na tom stejně tolik nesejde. Místy k popukání (vylodění, cesta k povýšení, vodní krysy), místy trochu slabší (bitva o flašku, bordelové historky). A Goodbody jako by Švejkovi z oka vypadl, až na ty ambice, tam byl přece jen o něco silnější v kramflecích právě Ernie.

ajasin
31.03.2017 5 z 5

Pokud v životě něco špatného prožiješ a přežiješ, je lepší na to vzpomínat s humorem.
Knihu jsem přečetla znovu po několika letech v rámci výzvy 2017. Oblíbená mého otce.

Fonlord
06.02.2017 5 z 5

Když si chcete zlepšit náladu,přečtěte si tuhle klasiku :-)

gustav9805
30.01.2017 5 z 5

Valka ještě nikdy nebyla tak zabavna!

Rubas
14.01.2017 5 z 5

Po par letech jsem si ji znovu otevrel a smeji se uplne stejne (mozna jeste vice) jako tenkrat!
Vyborna kniha!

Littlewheat
11.01.2017

Kniha, která ani časem nic neztratí na humoru.

Jayak
03.01.2017 5 z 5

Výborná kniha

Michal_ctenar
20.11.2016 5 z 5

Poprvé jsem tuhle knížku četl někdy kolem roku 1990. Od té doby už asi dvacetkrát, naposledy tento týden...
Mě se tohle dílo prostě neomrzí.

joachim36
28.10.2016 5 z 5

Je to již hodně dlouho co jsem tuto knihu četl, ale ten pocit, jak jsem se dusil smíchem... ten si tedy doopravdy živě pamatuji :-)

vajglik
27.10.2016 5 z 5

Super, vtipné - dlouho jsem se tak nenasmál. Pohled na válku očima jednoduššího poručíka Goodbodyho...

WeeWar
29.09.2016 5 z 5

Převážně nevážné až zcela absurdní(jak taky jinak vtipně/vesele popsat děsivost a marnost války, válečnou mašinerii?) čtení o válce, které na 90% pobaví 90% čtenářů. Kdo nepřelouská Hellera, nechť potrénuje na Ryanovi:)

Maanna
09.09.2016 5 z 5

Jeden z mých instantních zlepšovačů nálady.

Tapeworm
04.08.2016 4 z 5

Skvělá oddechovka, první půlka naprosto bezkonkurenční, druhá trošku pokulhává, ale i tak jsou Goodbodyho příhody nezapomenutelné :)

kocourjulie
12.07.2016 5 z 5

Nádherná, úžasná vážně-nevážná kniha! Fujbodyho miluju :-)