Ani slovo

Ani slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492368/bmid_ani-slovo-Aaq-492368.png 5 391 391

Jedenáctiletý Mikey se vrací s kamarády domů. O dva dny později několik místních teenagerů objeví jeho tělo v záhoně květin. Pro inspektorku Lottie Parkerovou je tento případ osobní. Mikey byl kamarádem jejího syna Seana a ona cítí, že jí něco tají. O několik dní později je nalezen další mrtvý chlapec, taktéž obklopený květy. Při pátrání po zvráceném vrahovi s děsivou vizitkou musí Lottie rozkrýt síť tajemství v okruhu Mikeyho kamarádů. Někdo má tajemství, ale koho chrání? A dokáže to Lottie zjistit dřív, než bude pozdě? Než se něco stane i jejímu dítěti? Ani slovo je dalším případem z úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Tell Nobody , 2018

Šánka
21.08.2022 5 z 5

Tady nejde jinak než opět pochválit, znovu zopakovat již mnohokrát řečené superlativy o této sérii, dát plný počet * a těšit se na pokračování :-). Noó, tak to by bylo moc jednoduché....
Pro mne to byl tentokrát asi nejnáročnější díl vzhledem k vraždám malých chlapců i k samotnému závěru. Patricia Gibney nám připravila pořádnou porci napětí, strachu, emocí a v samotném závěru poodhalila další střípek minulosti Lottie, takže se máme příště na co těšit. Tahle rodinka ještě všechna svá tajemství nevydala a v novém pokračování se jistě najde další její kostlivec.
Tak jestli ještě váháte, zda se pustit do nové série, do této jistě!!!

Katuska88
17.08.2022 5 z 5

Jedná se o román, který je velmi znepokojující pro rodiče dětí mladšího školního věku.
Autorka závěrem slibuje další pokračování této populární série.

dencazrnu
11.08.2022 5 z 5

Knihy od Gibney jsou pro mě sázkou na jistotu. Tentokrát téma této knihy nebylo vůbec jednoduché a při čtení mi běhal mráz po zádech. Já velmi oceňuji styl psaní této autorky, protože příběh vždy tak perfektně ubíhá a nemá žádná hluchá místa. Závěr knihy jsem zhltla jako malinu, protože to prostě nešlo odložit :-) Do dalších dílů doufám, že dostane více prostoru Lottie a její osobní život. Už bych jí přála trošku toho klidu a rodinného zázemí, protože ani tentokrát se příběh neobešel bez osobního dramatu. :-)

gad
07.08.2022 5 z 5

Zapeklitý případ. A zase děti. To mi nedělá dobře. To by jeden nejradši vzal spravedlnost do svých rukou.
Četlo se to velice dobře. Nechybí napětí ani akce a o mrtvoly také není nouze. Ani se Lottie nedivím, že má nervy v kýblu, tohle by porazilo vola. Vřele doporučuji.

Knižní střípky
05.08.2022 5 z 5

Bylo to nervy drásající, emocionálně náročné, o násilí na dětech se nikdy nečte dobře. Kniha nešla odložit, díky krátkým kapitolám se děj posouvá nadzvukovou rychlostí. Jelikož mám Lottie a její rodinu ráda, byl to pro mě hodně náročný díl. Tak moc bych jim přála, aby se již konečně u nich začalo blýskat na lepší časy...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

alexis818
02.08.2022 5 z 5

Autorka zase dokázala,že opravdu umí.Tento díl byl snad nejlepší.Tesim se na další.

chrudas
29.07.2022 5 z 5

Ani slovo byl dechberoucí zážitek, paní autorka opravdu umí. I když tentokrát zvolila velmi hrůzné zločiny páchané na dětech (co může být horší než, když někdo ubližuje dětem) a velmi smutný konec. Knihu jsem četla jedním dechem a držela opět Lottie palce. Skvělá detektivka v které nic nechybělo.

Ajuszka
29.07.2022 5 z 5

Již pátá kniha s inspektorkou Lottie Parkerovou. Musím říct, že tahle mě zatím bavila nejvíc.

Lottie a její tým se zde potýká s vraždami malých chlapců.. Jak už to u takových knih bývá, v jednu chvíli podezříváte úplně každého a odhalení mě vcelku překvapilo.
Nebudu spoilerovat, ale čeká nás zde menší ztráta z vyšetřovacího týmu.

Určitě doporučuji a těším se na další díl, který nám autorka v poděkování slibuje

Kekik
27.07.2022 5 z 5

Nejvíce emotivní díl. Slzy se nedaly zastavit. Zvolené téma je brutální. Smrt malých chlapců zasáhne každého. A nejen to. Zvěrstva páchaná na nebohých dušiček nenechají chladného žádného čtenáře. Celý příběh mě od počátku pohltil. Téměř jsem ani nestíhala otáčet stránky. Krátké, úderné kapitoly mohly za to, že jsem jen nerada knihu opouštěla. Jenže v práci jsem občas musela knihu odložit. Bohužel.
Měla jsem tipy. Některé mně vyšly, jiné ne. Vrah mě napadl jen pár stránek před odhalením. V tu chvíli jsem ale neměla radost, že jsem ho uhodla, neboť v příběhu právě došlo k tragické události. Je mi to tak líto.
Série si drží laťku hodně vysoko. Autorku řadím vedle velikánů jako je Angela Marsons a Robert Bryndza. U těchto autorů vím, že nikdy nezklamou. A také vím, že jejich knihy nemají šanci se mnou strávit více než pár hodin. Pokaždé je mi smutno, že už to mám za sebou. O to více se těším na další díly. Již aby tu byly.
Čtení, byť velmi náročné na psychiku, doporučuji.

WaN635
27.07.2022 5 z 5

Když jsem knihu začínala číst, zdejší hodnocení bylo 66 %, což mě značně zneklidnilo a říkala jsem si, že asi Patricie s úrovní klesla. Když komentář píšu, jsme již s procenty mnohem a hlavně zcela oprávněně výš.
Nové knize s Lottie dávám plný počet a každou z těch hvězdiček má plně zaslouženou.
K příběhu samotnému, před Lottie je nová životní výzva, když v minulém knize přišla o veškerý svůj majetek a nyní bydlí u své ,,matky,, Rose. Příběh začíná nálezem mrtvolky a postupně se rozjíždí spirála, která děsí každého rodiče.
Samotný příběh strašně rychle uplynul, vyšetřovaný případ je zvrácený, vzhledem k tomu, že se jedná o vraždy dětí, četl se mi těžce. Každou stránkou, každou větou či slovem se posouváme k děsivému a šokujícímu závěru (nebudu lhát, oči zvlhly).
Musím se přiznat, vraha jsem neodhalila, měla jsem jiný tip.
Co se týče samotné Lottie, musím říct, že za mě v její osobnosti zase došlo k posunu, který tentokráte velmi kvituji. Velmi se mi opět líbila postava Boyda, který tentokráte byl ten, o koho byl projeven zájem a to, jak se k tomu postavil bylo super.

nada3314
26.07.2022 5 z 5

Je to až neuvěřitelné, jak ten čas letí… Ani se mi nechce věřit, že se již po 5 vydáváme do fiktivního městečka Ragmullin Lottie Parkerovou a její rodinou a pracovním týmem. Moc se vždycky těším kam se Lottie v osobním životě posune. Žije sama, manžel ji tragicky zahynul a zůstali po něm 3 děti a teď má doma i vnoučka.

V minulém díle jim vyhořel dům a její máma jim nabídla azyl. Lottie nemá na růžích ustláno, její životní situace není lehká, proto mě moc baví dívat se, jak vše zvládá a jak bude všechny nadcházející problémy řešit.

Příběhy by se daly číst i samostatně, ale to moc nedoporučuji, přišli byste o důležité momenty v Lottiině životě. Trochu jí trápí alkohol a prášky, ale více méně se s tím statečně pere. Vypadá to, že by i Lottie mohla mít trochu toho štěstí a k tomu jí dopomůže Boyd její kolega – jsem napnutá, jak to s nimi bude dál :-D …

Tentokrát Lotttie a její tým řeší vraždy malých chlapců, pro mě jako matku chlapce, to vůbec nebylo lehké čtení a v některých pasážích mě až mrazilo, přiznávám, že s hrůzou a strachem jsem ani nedýchala. Z celého příběhu čiší zoufalství, které Vás nenechá chladnými. Kniha asi nebude vhodná pro citlivější povahy, raději upozorňuji. Kdo nemáte rádi v knihách násilí a vraždy dětí, tak bych moc čtení této knihy nedoporučovala.

Tempo je velmi svižné, krátké kapitoly mě nutily číst dál a dál. Příběh je šikovně rozdělen na dny, sledujeme dění od pondělí do pátku, proto není šance se u čtení nudit. Série se nám krásně rozbíhá a je díl od dílu lepší a lepší. Moc jsem si čtení užila a už teď se nemůžu dočkat dalšího. Kdo ještě váháte, tak děláte chybu  Celá série je návyková a stojí za přečtení!

Ulala
24.07.2022 4 z 5

Autorka postavila tuto sérií na inspektorce Lottie Parkerové, která mi připadá zmatená, chaotická, nevyrovnaná. Způsobené je to jejím životním osudem, který je velmi hektický. Celé vyšetřování líčených případů na mně působí stejným dojmem. Navzdory všemu je Lottie však výbornou vyšetřovatelkou a vše končí vyřešením záhad. Pouze její život je pořád plný rozporů. Určitě jsem četla lépe propracované příběhy, ale nechci srovnávat a určitě budu číst další díly, až vyjdou.

postrach
22.07.2022 5 z 5

Tenhle díl mě překvapil.Dobře vymyšlený příběh.Dost emotivníSmrt malých chlapců,která zasáhla a zranila spoustu osob.Odhalení pravdy a závěr.....Tojsem myslela,že by autorka měla tuto sérii ukončit.Původně jsem nechtěla knihu číst....

vraždy vyšetřování

Patricia Gibney