Ani slovo

Ani slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492368/bmid_ani-slovo-Aaq-492368.png 5 391 391

Jedenáctiletý Mikey se vrací s kamarády domů. O dva dny později několik místních teenagerů objeví jeho tělo v záhoně květin. Pro inspektorku Lottie Parkerovou je tento případ osobní. Mikey byl kamarádem jejího syna Seana a ona cítí, že jí něco tají. O několik dní později je nalezen další mrtvý chlapec, taktéž obklopený květy. Při pátrání po zvráceném vrahovi s děsivou vizitkou musí Lottie rozkrýt síť tajemství v okruhu Mikeyho kamarádů. Někdo má tajemství, ale koho chrání? A dokáže to Lottie zjistit dřív, než bude pozdě? Než se něco stane i jejímu dítěti? Ani slovo je dalším případem z úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Tell Nobody , 2018

Lily101
08.11.2023 4 z 5

Téma není vhodné pro slabší povahy (SPOILER: Kniha obsahuje sexuální násilí: KONEC SPOILERU). Ale budiž; to je autorky věc. Byť musím jako slabší povaha uznat, že by kniha byla děsivá i bez násilí a současně by si ji tak mohly přečíst i slabší povahy.

Ale napínavou knihu zhatit tím, že na konec postupně předkládám čtenáři další a další situace, aby již nebyl schopen určit vraha, a to v takovém sledu, že čtenář již pomalu není schopen se zorientovat, a vlastně už chce, aby celá kniha skončila, protože ještě chvíli a nebude schopen pochopit, to je za mě velké ne.

Karolína7
20.10.2023 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem - během tří večerů. Kniha plná napětí, zpočátku jsem se však musela naučit trochu orientovat ve jménech jednotlivých postav. Tušila jsem, kdo byl do vražd zapleten, ale jméno samotného vraha mne překvapilo - záměrně neprozrazuji. A jdu pátrat po dalším titulu této autorky...

AlbionFoxyFox
25.09.2023 3 z 5

Série je fajn, na to, že mě Lottie neskutečně štve, jsem si už taky zvykla, ale mě prostě nebaví ta práce týmu jako taková. Přijde mi, že Lottie s Boydem jezdí od jednoho podezřelého k druhému, dokud se pachatel nějak sám nenajde. Budí číst i další díly, jsem v tomhle příliš konzervativní, ale v porovnání s Marsons, Nesbem, Carterem je to slabší.

-markéta-
11.09.2023 4 z 5

Předchozí díly série jsem hodnotila 5 hvězdičkami, avšak tento si zalouží "pouze" 4. Není to proto, protože bych byla znuděná, přestal mě bavit styl psaní, nebavil mě případ nebo něco podobného. Jen mi v tomto díle Lottie extrémně vadila.
Mně doopravdy nevadí, když je hlavní postava jiná, než si jí všichni vysníme. Já mám upřímně ráda, když je někdo někdy "na přesdržku", ale tohle byl extrém. To, že je špatná matka, co chlastá, kouří, zobe antidepresiva, nezajímá se moc o své děti, to víme, s tím jsem se smířila, ale její chování k Boydovi, to nezvládám. To fakt neeeeee!

Každopádně když pominu toto, kvůli čemu jsem dala 4 hvězdičky, tak kniha byla opět super. Není to moje nejoblíbenější krimi série, ale ráda ji čtu a rozhodně v ní budu pokračovat. Styl psaní se mi líbí, kapitoly jsou dlouhé tak akorát, kniha je čtivá, napínavá, má vše, co od krimči potřebuji. A hlavně mě zajímá vývoj vztahu Lottie x Boyd - klasika já.

Hella
11.09.2023 3 z 5

Já opravdu s každým dalším přečteným dílem nesnáším tu Lottie víc a víc. Jak může být nějaká literární postava, kterou autorka určitě stvořila s úmyslem ji naopak čtenářům přiblížit a udělat lidskou a sympatickou, (mně) tak příšerně protivná a nepříjemná? O svoji rodinu nedbá, vcelku může aspirovat nejen na Matku, ale i Dceru roku, Xanax po kapsách, věčná cigareta, alkohol po nocích, nepříjemná na tým.... A ano, jak tu někteří píší, to divení se, že jedenáctiletí mívají mobily, je hodně komické..... 2,5*

lištička123
01.09.2023 5 z 5

Skvělá série.

Kubajzz
15.08.2023 4 z 5

K teto serii jsem se vratil po cca roce a pul a chvili mi trvalo se do toho zase dostat. Ale musim zhodnotit, ze dobra knizka kterou urcite doporucuji :-)

šipek
26.07.2023 5 z 5

Prostě tato autorka umí čtenáře zaujmout. Dost náročná detektivka, jak se jedná o smrt dětí je to vždy náročné čtení a ne pro každého. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

rumova_kulicka
18.07.2023 4 z 5

I tento díl se četl dobře, bavil mě víc než předchozí. Lottie se asi trochu uklidnila, už mě tolik nerozčiluje. Ale nechápu, proč musí být pořád do případů zamotány její děti. Jak je psáno níže, figurování byť v jednom případě by bylo na dětskou duši až moc. Takže tohle je fakt zbytečné. Jednou fajn, je to zajímavé, ale stačilo by. A jak se koukám, tak v dalším to bude zas.

Elda12
11.07.2023 4 z 5

Velice silné čtení. Ze začátku mi dělalo problém orientovat se v tolika jménech, ale nakonec kniha byla velmi čtivá a určitě doporučuji.

Maky806
26.06.2023 5 z 5

No jako byla to síla. Ty děti. Nemohla jsem se od toho odtrhnout.

milena9798
22.06.2023 5 z 5

Dobře vy, Lottie a Boyde!

Olous1
26.05.2023 5 z 5

Uf..tak to bylo teda něco. Paní autorka teda umí skvěle psát. Od začátku vás kniha chytne a nepustí. Další skvělý díl s inspektorkou Lottie. Celá tato série je skvělá, určitě vás nezklame. Pachatele jsem opravdu neodhadla, proto mě konec velmi překvapil. Už se moc těším na další díl. Za mě 100%.

Sulmo
19.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Proč proboha proč musí vždy někdo z týmu zemřít tak blbě, a proč je do případu zamotaná vždy rodina policisty. Ty její děti už by musely být v blázinci a bát se vycházet. A ještě se policajti podivují nad tím,že už mají děti mobil. A já teda nevim,ale jestli mají v Irsku opravdu takovouhle mládež,kdy se desetiletí toulají po nocích, tak je s lidstvem konec. Amen. Jinak zápletka dobrá,ale ubírám hvězdy za výše popsané.

Jana65
05.05.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem a už otvírám další díl. Zase super příběh.

netopýrek1985
01.05.2023 5 z 5

Opět mě nezklamala. Byla to jízda a zase ty děti no

Dumicek
15.04.2023 5 z 5

Tak opět naprosto luxusní čtení! Tomuhle se nedá nic vytknout. Propracované od začátku až do konce. Skvělé téma,brutálnější..oběti jsou děti,takže náročnější,ale prostě se to četlo samo..děj odsejpal,drží vás to v neustálém napětí. Lottie je prostě super a moc mě baví a nejen ona. Už se těším na další díl.

PolBara
23.03.2023 4 z 5

Další díl mé oblíbené série mě opět nezklamal. Čtivá, napínavá knížka s poněkud drsnějším tématem zneužívání dětí. I v tomto díle se objevuje mnoho postav, občas jsem měla problém uvědomit si, kdo je kdo. Pachatele jsem neodhalila hned, ale postupně s přečtenými stránkami jsem svůj tip měla. Na celé sérii mě baví i charaktery vyšetřovatelů, jejich vzájemné vztahy či případné osobní zkušenosti, problémy.

miloslav5679
21.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Tento diel mi celkom nesadol. Príliš veľa mien, prečo mám vedieť názov ulice, názov krčmy, meno maliara obrazu na stene? Nelogické veci :žena je dnes tehotná, zajtra behá krvavá po meste a ani netuší čo sa stalo, kde rodila, ako rodila.. To, že obete boli deti mi až tak nevadí, beriem to ako kriminalku kde mi až tak nevadí kto je obeť, ale aby deti boli aj spolupáchateľom sa mi nepáči

misaC
21.03.2023 5 z 5

Výborný příběh od začátku až do konce. Poslední zradu už mám přichystanou !

vraždy vyšetřování

Patricia Gibney