Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501102/bmid_osudne-svedectvi-APt-501102.jpg 4 1575 1575

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

hlenicka
17.12.2022 5 z 5

Příběh byl super,ostatně jako vždy, Bryndza prostě nezklame. Jen co už jsem psala u předešlých knih,podle mě je naprosto zbytečný popisovat úplně každou postavu od hlavy k patě, že má stříbrné boty s podpatkem,v nich zelené ponožky, tepláky a pod nimi zelené kalhotky, pak růzový nátelník s popiskem,modrý svetr s vystřihem, zlaté naušnice, hnědé vlasy atd.
Člověk neví,co je důležité a co ne,na co si má dát pozor,když je tu popsaných 50 lidí,co mají vsechno na sobe. Čtenář se v tom topí,neví,čeho si všimnout a stejně zapomene,kdo měl jaký tričko a šálu. Je to škoda,protože já osobně tyhle odstavce přeskakuju.

Honza28
15.12.2022 3 z 5

Příliš uspěchaný konec a vraha jsem díky několika indiciím tušil. Od tohoto autora jsem předtím četl jen Temné hlubiny a ty se mi líbily víc. Moc nechápu, proč je tady většina lidí z této knihy tak nadšená. Detektivka dobrá, ale už jsem četl lepší.

ArwenAragorn
15.12.2022 4 z 5

80%
A pak se jí nůž zaryl do zad, rozřízl jí ze strany tvář, zajel jí do boku, pak do masitého polštářku lýtkového svalu. Muž vrážel nůž do matrace.
Nemohla dýchat, zběsilé bodání neustávalo a nůž se jí nořil do těla, zatímco ji drtila tíha přehnuté matrace.
Chtěla, aby smrt přišla rychle. Ale ty tři dlouhé minuty, než se její přání splnilo, trvalo celou věčnost.
_________________________________________________________________________________________________________________
Výborná detektivka. ale zdála se mi slabší, než jiné díly. Jsem ráda, že se autor vrátil k Erice Fosterové a jejímu týmu ,i když se mi zdá tento díl slabší, než předchozí. Zjištění vraha mi přišlo trochu uspěchané. Takový moc rychlý konec.
Knížku doporučuji.

Kaja1
15.12.2022 5 z 5

Za mě teda super detektivka. Návrat Eriky potěšil, pachatele jsem tušila, po dočtení mi bylo líto, že to skončilo. Už teď se těším na další Bryndzovu knihu.

Šánka
14.12.2022 5 z 5

Po třech letech těšení a je to tady! Další případ s Erikou byla jedna velká čtenářská rychlojízda plná napětí se spoustou matoucích uliček a možných pachatelů. Ne, neuhádla jsem, a tak to mám u detektivek ráda. Jen opět ten závěr, ne neuvěřitelný, ale pro mne malinko nedotažený. Některé věci (osoby) kolem pachatele bych uvítala více rozvést. Těžko bez spoileru popsat.
Ale autor už pár let má u mě protekci za to Slovensko a zmínka o české paštice taky udělala své :-).
Tak tedy za plný počet *.

marsden
13.12.2022 5 z 5

Ja to rikam porad a znovu se mi to povrdilo. Jeho knihy se ctou tak lehce, ma to spad, napeti, graduje to. Nevim zda je to dobry primer, ale opravdu mi to prijde, jako kdyz koukam na serial v TV. Nenudi, ma to super tempo, az zasnu, ze ctu jak zavodak.

Alena1957
13.12.2022 5 z 5

Na knihu Roberta Bryndzy jsem se těšila a opět mně nezklamal, kniha má spád a další vyšetřování Eliky Fosterové je strhující.

Karoley
12.12.2022 5 z 5

Jde vůbec najít vraha, který zničil všechny důkazy? Erika Fosterová se vrací v novém případu.

Moje desátá kniha od Roberta Bryndzy, po delší době se setkáváme s Erikou, což mě potěšilo, přece jen ji mám radši než novou Kate. Eričin tým tentokrát pátrá po sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky.. a je schopen i vraždit, jen aby nebyl odhalen. Přečteno za dva dny, jinak to snad ani u tohoto autora nejde! Těším se na další díl!

mirunda
11.12.2022 5 z 5

Kniha s úžasným spádem. Vraha jsem do poslední chvíle nepoznala. V této knize mi byla Erika sympatičtější než v předchozích dílech.

Aaloha
10.12.2022 5 z 5

Konečně je Erika se svým týmem zpět a zase je to jízda od začátku do konce. Nemohla jsem přestat číst. Napínavé kdo že je pachatel a neuhodla jsem. Výborné jako vždy a teď zase čekání na pokračování.

Terka18
10.12.2022 5 z 5

Tak tohle je naprostá pecka. Úžasný, příběh,který je rozjetý hned na prvních stránkách. Super závěr a musím říct že jsem netušila kdo je viníků. Moc povedené rozuzlení,chci další díl.

daja51
10.12.2022 5 z 5

Ani tentokrát autor nezklamal - další příběh s inspektorkou Erikou byl vemi napínavý a čtivý až do samého konce - doporučuji

nada3314
08.12.2022 5 z 5

Robert Bryndza je autor, od kterého se snažím přečíst vše hned, jak to vyjde. Ani tentokrát jsem nevydržela a hned se do příběhu začetla. Jedná se již o 7 případ pod vedením Eriky Fosterové a opět jsem nadšená a hodnotím 5 hvězdami. Tohle je opravdu skvělá série.

Moc se mi líbí, jak jde autor s dobou a zařadí do své knihy, vždycky co je aktuální nebo moderní. Tentokrát jsme se podívali na zoubek sexuálnímu predátorovi, který zneužívá na škole studentky. Toto odhalila Vicky a vše co postupně zjišťovala, nahrávala pro svůj podcast, který vysílá každý čtvrtek na svém kanálu ze svého bytu.

Jak už to tak bývá, naše Erika se k případu připlete jako slepý k houslím... Erice se po poslední případu radikálně změnil život. Po zotavení se rozhodla najít si nový domov. Právě se nastěhovala do malého domku v klidné části Blackheath. Šla se projít po okolí, aby věděla, kde se tady dá dobře najíst. Na zpáteční cestě z restaurace, nedaleko svého domku uslyší ženský křik, který patří sestře oběti a přiběhne na pomoc. Už se nedá nic dělat žena je mrtvá a vypadá to, že brutálně zavražděná.

Opět jsem se bavila, vyšetřování plyne, vše postupně do sebe zapadne a překvapí nás i několik zvratů, které jsem nečekala. Robert prostě umí a já se moc těším, až zase něco napíše – a je mi jedno jestli to bude případ s Erikou nebo s Kate… Nebo by nás mohl Robert překvapit a napsat díl, ve kterém budou obě naše vyšetřovatelky. To by se mi líbilo moc, kdyby se holky potkaly. Každopádně se nechám překvapit a už teď vím, že se mi to bude opět líbit!

Doporučuji tuto sérii číst postupně, vývoj hlavní postavy Eriky a jejich kolegů je důležitý a je škoda si ho vyspoilerovat.

Ajina76
08.12.2022 5 z 5

Opět nezklamal. Luxusni čtení. Jen ten dům mohla Erika koupit trošíčku v lepším stavu

ctenarkaEva
05.12.2022 4 z 5

Napínavý příběh, který se četl dobře. Nejvíce si mi asi líbily knihy ze začátku této série, ale na další díl s Erikou jsem se těšila o hodně víc než na díly s Kate. Doufám, že brzy vyjde další pokračování.

Blaufik
05.12.2022 5 z 5

Erika Fosterová se ke čtenářům opět se svými kolegy - Petersonem a Mossovou vrací s plnou parádou a rozhodně se jedná o opravdu vydařené setkání, které si každý z nás užije až do posledního písmenka.
Tentokrát si musí poradit s vrahem, který si dává opravdu pozor, aby nebyl prozrazen, Erika a její tým jsou však stoprocentně sehraní a tak se rozbíhá vyšetřování, které má jediný cíl - nalézt vraha.

georginaa
04.12.2022 5 z 5

Erika nezklamala, spíše Robert Brynza nezklamal. Pořád si udržuje laťku vysoko a já jsem za to nesmírně vděčná. Erika vyšetřuje tak zvláštní případ, že jsem po celou dobu hledala toho správného vraha a stále jsem obměňovala výsledek a nakonec? Uhodla jsem to přesně v tom okamžiku kdy to nastalo, takže vlastně neuhodla a to je na detektivkách to skvělé, že vás to nutí u toho přemýšlet a ty návaznosti si dáváto po chvilkách dohromady a bum...autor vás stejně překvapí. Co říct na závěr? Byla bych moc ráda kdyby se Erika s Igorem dali dohromady, moc to Erice přeju, takže doufám, že v dalším díle se Robert více rozvášní.

Kekik
04.12.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha. Jsem ráda, že se autor vrátil k sérii o Erice Foster. Cítila jsem se, jako kdybych po dlouhé době navštívila svou rodinu.
Příběh byl zajímavý. A to dost. Vydržela jsem a ani jednou nespoilerovala. Tudíž o překvapení nebyla nouze. Malinkatou výtku bych měla ke konci. Čekala jsem něco jiného, trochu více děsivého. Přesto však hodnotím plným počtem. A již teď netrpělivě vyhlížím další díl. Doufám, že se Eričin osobní život bude vyvíjet směrem, který autor naznačil. Moc bych jí to přála.

alnahu
04.12.2022 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla po delší době po detektivce a jsem spokojená ,že jsem si vybrala právě tuto knihu od pana Bryndzy -jsem ráda,že se opět vrátil k Erice Fosterové.I tento příběh byl velice napínavý již od začátku.Pachatele jsem si tipla špatně-podezřívala jsem Tessina manžela Jaspera.Ale rozuzlení bylo opravdu překvapivé.Opět skvělý příběh,psaný v krátkých kapitolách,což mi vyhovuje.Již se těším na další příběhy právě s Erikou.

martineden
01.12.2022 5 z 5

Hurá, Erika je zpět! A moc mě bavila. Akorát ten konec trochu zrychlený a useknutý, ale furt dobrý! Chci další Eriku.