Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501102/bmid_osudne-svedectvi-APt-501102.jpg 4 1576 1576

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

aamy
01.01.2023 5 z 5

Bryndza prostě umí. Vraha jsem opět neodhalila:)) . Závěr mohl být více propracovaný.

oleg
01.01.2023 5 z 5

Opět bezva čtení, vše šlo stranou,jak ráda bych sáhla po další,ale mám všechny přečtené, tak musím doufat, že bude další příběh.....

Magdalenkačte
31.12.2022 4 z 5

Letošní poslední recenze

Erika Fosterová, šéfinspektorka původem ze Slovenska, pracující v Londýně se přestěhovala do nového domu.
Náhodně se během cesty z restaurace ocitá na místě činu o pár ulic dál od jejího domu. Na místě nalézá brutálně zavražděnou Vicky, která se věnuje podcastu o skutečných trestných činech. Vicky je na stopě jednoho z pachatelů a možná právě to se ji stane osudným.

Případ se komplikuje, když Erika a její tým zjišťuje souvislosti kolem Vicky a je tu velké riziko, ze vrah zaútočí brzy znovu. Erika musí konat rychle, ale indicií je málo.

@robertbryndza opět mistrně vystavěl případ od základů a já vraha nebyla schopná odkrýt a proto mě příběh velmi bavil.

Erika je moje oblíbená vyšetřovatelka a je se těším se další její příběhy

ElikaS
30.12.2022 5 z 5

Zatímco série s Kate má bohužel sestupnou tendenci, série s Erikou si stále drží nastavenou láťku. I tento díl je výborný!
Líbil se mi vývoj Eriky, která si začíná uvědomovat, že práce není vše a začíná pomaličku žít i v osobním životě. Jen bych tam uvítala trošku víc Isaaca, ti dva mě spolu baví.
Samotné vyšetřování má spád, který udržují i krátké kapitoly. Kdo je pachatelem mi došlo až ke konci, takže knížka nebyla ani nijak predvidatelna.
Za mě super a doufám v pokračování

cucik14

(SPOILER) SPOILER
Další díl s Erikou, opět skvělý.
Co mi tady teda oproti předchozím dílům nesedělo, byl uspěchaný konec. Celá kniha na cca 350 stránkách vykreslena do detailu a pak během jedné kapitoly vše uzavřeno? Co třeba Ray, který se na konci rychle vypařil? Jaký spolu vůbec ta "trojka" měla vztah? A co se stalo s Oříškem? Myslím, že by neuškodilo, kdyby byl konec víc rozpracován, ovšem 5 hvězdiček má pravem :)

ivetdos
29.12.2022 5 z 5

Detektivky si dávám spíš výjimečně a pokud, tak spíše osvědčené autory. Od Bryndzy jsem četla Dívku v ledu a Temné hlubiny, u kterých si do teď pamatuji děj, a to už o něčem svědčí. Rozhodla jsem se proto naskočit zpět.
Začetla jsem se v podstatě ihned, kniha se četla svižně, nejen díky krátkým kapitolám. Zapomněla jsem, jak nás autor svými krátkými kapitolami nutí číst dál a dál, dokud se nedozvíte konec. Zaujal mě námět podcastů o skutečných zločinech a nástrahy s tím spojené. Čeká na nás nejeden zvrat a když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, tak nastane další a další. Asi od půlky knihy můžete tipovat vraha, ale věřím, že na závěr budete překvapeni stejně jako já. Ve srovnání s předchozími knihami, ji řadím jako nejlepší. Velké doporučení!

Daenerys
29.12.2022 5 z 5

Nemám moc srovnání, kdysi jsem četla Dívku v ledu, pak už nic, mám jen tušení, že se líbila... teď přistálo pod vánočním stromkem tohle a já se zkusmo koukla na první stránku a druhý den (fňuk) dočteno! Za mě super, taková rychlovka, co se čte sama.

Sančez
29.12.2022 2 z 5

No já byla zklamaná a nasraná tohle, že je klasický Bryndza? Totální havárka. Jediné co se mi líbilo byla soukromá linka Eriky jinak nic moc.

MarBra
29.12.2022 2 z 5

Já mám sérii s Erikou ráda, opravdu ráda, Erika jako postava má ohromný potenciál. Ale jako by bylo Osudné svědectví šité horkou jehlou. Bohužel.

snehule04
28.12.2022 5 z 5

Erika nezklame.

onyx84
27.12.2022 4 z 5

Konečně nová Erika...tak sem se těšil, že sem se asi přetěšil...chybělo napětí,konec byl takovej tuctovej,uspěchanej...kam se poděl tchán za kterým odjela na konci předchozího dílu?nebyla ani zmínka...dávám 4 hvězdy, ale jsou teda s odřenýma ušima...

PaníLenka
26.12.2022 5 z 5

Nový díl série byl opět skvělý, děj originální, měl spád a i dějová linka osobního života Eriky mimo vyšetřování se ubírala zajímavým směrem… už teď doufám v pokračování a těším se na něj!

MamaKnihomolka
26.12.2022 4 z 5

Přiznám se bez mučení a také trochu se studem, že jsem četla ze série s Erikou Fosterovou jen jeden díl. A to jen první (Dívka v ledu), ale nestydím se za to, že mi její postava vůbec nesedla a tudíž mě odradila pokračovat v sérii. To bylo před dvěma lety. Proto jsem se rozhodla jí dát ještě šanci. Sice ne navazujícím druhým dílem (Noční lov), ale hned sedmým. Proč ne?
•••
Detektiv šéfinspektor Erika se čirou náhodou během své večerní procházky ocitá na místě činu. Zavražděna je Vicky Clarkeová, která točila podcasty o skutečných zločinech.
Erika se ujme případu a zjišťuje, že Vicky přicházela na kloub skutečnému sexuálnímu predátorovi, který se vloupává do bytů mladých studentek.
Samozřejmě vše není tak, jak se zpočátku zdálo a Erika si musí poradit s novými okolnostmi a podezřelými.
•••
Tentokrát ne Erika teda mnohem sympatičtější a udělala si u mě plusové body, díky kterým si přečtu předešlé díly. Nejvíce se mi líbilo, že policista není jen robot, ale má i rodinu a potřebu nebýt sám.
Text se četl sám a i když mě skolila nemoc a já více jak týden nečetla, nedělalo mi problém se do příběhu znovu ponořit. Na čtivosti přidávají krátké kapitoly a nechybí ani další různé zápletky, se kterými si autor skvěle poradil a na konci si vše parádně sedne.

blebuska
26.12.2022 5 z 5

Další skvělá kniha Roberta Bryndzy. Opravdu nezklamala, super zápletka, kniha měla spád, děj a napínavý konec. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo za tím stojí. A co si Budem povídat, Erika mi chyběla a jsem zvědavá, jak se jí bude dál dařit :)

veruptackova
25.12.2022 5 z 5

Příběhů, které se točí okolo podcastů, je na můj vkus poslední dobou až moc. Nebyl by to však Robert Bryndza, kdyby ze zdánlivě běžného námětu nezvládl udělat skvělou detektivku. Opět nechybí krátké, úderné kapitoly, spousta odboček, které vás donutí přehodnotit vašeho podezřelého a naprostá absence nudných pasáží.

Není to jen skvěle promyšlený případ, ale celou sérií vás provází i tým vyšetřovatelů, kteří chybují, jsou lidští a mají zkrátka i své problémy, díky kterým vám přirostou k srdci.

Pokud jste nečetli předchozí díly, rozhodně si můžete přečíst jen tento, protože autor v každém díle minulost hlavní hrdinky rekapituluje, takže vše krásně pochopíte. Na druhou stranu by byla škoda, připravit se o několik opravdu skvělých krimi knih. A pokud nemáte čas na čtení, zkuste si najít chvilku na audioknihu. Tato série totiž vychází i v audioverzi a Martin Stránský, který Osudné svědectví načetl, patří zcela zaslouženě k nejoblíbenějším interpretům.

Upřímně doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu s Erikou Foster, protože nejen ji, ale i ostatní postavy jsem si zamilovala. Tato série patří k mým jednoznačně nejoblíbenějším. Je vidět, že autor od prvního dílu ušel pěkný kus cesty a s každou další knihou nasazuje sám sobě laťku!

Vik40
23.12.2022 4 z 5

Je to "Bryndzovka", ale postupně ztrácí náboj a dynamiku. I když tento díl byl lepší než předchozí, tak stejně vím, že podruhé číst nebudu.

mary2019
21.12.2022 5 z 5

Opět naprosto luxusní čtení. Do posledních stránek jsem neměla absolutně tušení, kdo za vraždami stojí. Tedy měla, ale velmi mylné. Hltala jsem každou stránku, měla jsem potřebu číst stále dál a dál...tohle na knihách miluji.
Bryndza nikdy nezklame. Doporučuji

Opatov
21.12.2022 5 z 5

Erika pátrá a přitom buduje nový domov. Bohužel podezření se přesouvá z jedné osoby na druhou a vražd přibývá...
Bryndza dovede napsat thriller tak, že je člověk donucen dočíst co nejdřív do konce. I když tady čtenář po určité době tuší.....

dencazrnu
18.12.2022 5 z 5

Konečně jsme se dočkali pokračování série s Erikou Fosterovou. Musím říci, že ač mám Kate ráda, tak Erika a její banda mi neskutečně chyběla. Robert Bryndza opět ukázal, proč je mým nejoblíbenějším autorem. Zase se mu povedlo napsat neskutečně dobrou detektivku se skvělou zápletkou. Znovu a znovu mě přesvědčuje o tom, že jeho knížky si musíte přečíst za každou cenu. Kniha měla krátké a svižné kapitoly, které vám doslova mizí pod rukama a než jsem se nadála, měla jsem knihu přečtenou. Vraha jsem trošku odhadla, ale bylo to spíš střílení od boku, než můj přesný tip :-) Jsem ráda, že mě autor nezklamal a já doufám, že další díl s Erikou na sebe tentokrát nenechá dlouho čekat! :-)

knihomolka_eli
18.12.2022 5 z 5

Erika pri prechádzke v okolí svojho nového domu počuje žensky výkrik. Ide sa pozrieť, čo sa deje a ocitne sa rovno na mieste činu. Obeť je brutálne zavraždená. Ide o Vicky Clarkeovú, ktorá natáčala krimi podcasty a pravdepodobne odhalila niečo, čo jej bolo osudné.
No v prípade nastane nečakaný zvrat a Erika je úplne na začiatku. Nemá žiadne indície, ani dôkazy a odhalenie páchateľa je v nedohľadne.

Tejto knihe som dala 5*. Najradšej by som ale dala 4,5*....prípad nebol zlý, dej bol napínavý a kniha má všetko na čo sme pri Robertovi Bryndzovi zvyknutí. No min.pol hviezdičky by som dala dole pre ten záver, ktorý sa mi zdal neskutočne uponáhľaný a zdal sa mi aj úplne nedovysvetlený, mala som pár nezodpovedaných otázok. Čo sa týka súkromia hlavných vyšetrovateľov, hlavne teda Eriky, to ma celkom bavilo a som zvedavá ako sa jej súkromný život bude uberať ďalej.
Trošku viac ma baví séria s Kate a teším sa na ďalšie časti.