Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501102/bmid_osudne-svedectvi-APt-501102.jpg 4 1575 1575

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

Áňa 998
01.12.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od autora, prostě jistota. Děj pěkně ubíhal, konec byl překvapivý... Jen mě dostalo, že nevím jak jedna postava dopadla... Ale i tak pět hvězd, postava to byla jen vedlejší :⁠-⁠D

tulip131
29.11.2022 4 z 5

Bryndza prostě umí. Opět v akci Erika a její tým, tentokrát i nova postava Igor a samozřejmě George, který ještě určitě dostane příležitost.
Dvě vraždy a skutky z minulosti, které se dostávají na povrch. Zápletka jak se patří, vrah nebyl na začátku tak jasný.

_Brunetka_
27.11.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

K tomuhle není třeba říkat víc něž to, že se Robertovi zase povedla suprová detektivka. Vždycky se těším na jeho styl psaní, protože je lehký a velmi návykový. Skvěle pracuje s napětím a buduje atmosféru. Příběh mě moc bavil. Vyšetřovatelský tým mám už přirostlý k srdíčku, líbí se mi sledovat vývoj životů jeho členů a opravdu doufám, že tohle není naše poslední setkání. Místy opět nechyběl ani humor. Zápletku můžu pochválit, nad vrahem jsem přemýšlela spíše už z nedostatku času a možností. Epilog vypadal slibně, takže věřím, že se snad dočkáme dalších dílů. Jednoznačně doporučuju, pokud hledáte detektivní sérii, která vás bude bavit a vybuduje si k ní vztah.

klokan.1905
26.11.2022 5 z 5

Osudné svědectví...
V pořadí sedmý díl z mé oblíbené série Inspektorka Erika Fosterová... Na mě byla tříletá prodleva mezi šestým a sedmým dílem moc dlouhá... ;-) Robert Bryndza ji sice vyplnil sérií s Kate Marshallovou, ale ta je u mě, zatím, o hvězdičku níž... Prostě Erika Fosterová a lidé kolem ní mi moc chyběli... O to víc jsem se však na knihu těšil... Po přečtení musím konstatovat, že pokračování splnilo mé očekávání...
V tomto díle bude Erika a její tým řešit vraždu mladé ženy, a to ve čtvrti Blackheath, kam se Erika akorát přestěhovala...
Nebudu nijak více prozrazovat k ději knihy, zkrátka si ji přečtěte... Nejlépe, když začnete již prvním dílem celé série... Proč? Protože to prostě stojí za to... ;-) Uvidíte, že po přečtení sedmého kousku budete vyhlížet ten osmý... ;-) Doufám, že na něm již Robert Bryndza pracuje...
Čeká na Vás 379 stran, které obsahují 63 kapitol a k tomu epilog...

chrastova.m
24.11.2022 5 z 5

Perfektni pribeh, ktery me hned vtahl do deje, tak jsko vzdy u pana Brynzy.. Nemam co vytknout, za me napinave az do konce, kolikrat jsem si myslela, ze uz vim kdo je vinik a ejhle.. ani nahodou. Uz se tesim na dalsi knihu!

roman9276
24.11.2022 5 z 5

Tříleté (nekonečné) čekání je u konce a nová Erika je tady! Od prvních stránek mě autor vtáhl do děje a já byl zase zpátky u své oblíbené vyšetřovatelky. Nový případ byl zpočátku hodně zamotaný, ale postupně se nám to rozklíčovalo a závěr byl tedy opravdu nečekaný. Zajímavá zápletka a je vidět jak s každou další knihou autor roste a je lepší a lepší. Sympatický tým je zpátky a já jsem si užil každou stránku a doufám, že nás autor nenechá čekat další tři roky na pokračování, protože všichni potřebujeme víc Eriky!

vera4669
23.11.2022 5 z 5

Jsem ráda, že máme Eriku zpět.. jak píše koment níže - trošku nám sice vyměkla, ale nevadí mi to. Příběh byl zajímavý, nějaký ten moment překvapení tam taky byl, kniha se čte dobře, takže 2 dny a bylo hotovo :-) Tato série se mi líbí více než Kate a snad se dočkáme dalších pokračování

Katulinka69
21.11.2022 4 z 5

Erika nám trochu vyměkla, ale každopádně jsem ráda, že je zpátky

Hakate
21.11.2022 5 z 5

Už 7. Případ Eriky. Tento případ se mi opravdu líbil, akční, nápaditý, zamotaný. Tentokrát jsem vraha neodhalila, což po minulých dílech, kdy byl vrah odkryt velmi brzy, nebo k němu vedla ne cestička, ale přímo dalnice, kvituji. Robert povodil pěkně nejen nás, ale i Eriku, vyšetřovací tým a vlastně i pozůstalé. Čtivé, krátké kapitoly ihned vtáhnou do děje. A když jsem po delší době měla zase větší dávku Bryndzy za sebou, trochu jsem se tohoto dílu bála, zda už nebude toho Roberta trochu moc, a zda jsem neměla chvili počkat, tyto obavy se rychle rozplynuly a opět jsem si užívala skvělý krimi zážitek. Líbila se mi zápletka, skvělé popsáné pasáže, kdy Erika i tým neví kudy kam. Igor se jeví jako sympaťák a Erika si už někoho zaslouží. Konec pěkný, dojemný. Celkově tento díl považuji za velmi vydařený, vlastně nemám, co bych vytknula a mohu vřele doporučit.

ivousekk
21.11.2022 5 z 5

Opet to bylo super. Bryndza drzi latku stale na stejne urovni. A milym prekvapenim je Igor. Jsem zvedava, zda bude i v dalsim pokracovani. Doufam, ze ano.

optimista55
21.11.2022 5 z 5

Erika Fosterová opäť vyšetruje. Zaujímavý príbeh s prvkami Slovenska. Často spomínaná Nitra, ale aj pivo Corgoň. Vidno, že autor má pekný vzťah ku Slovensku a dosť času trávi aj v Nitre. Odporúčam prečítať, ľahko sa číta a aj zaujme.

nevřelka
19.11.2022 4 z 5

Asi mě ten příběh nepřišel až tak zajímavý, trošku mě kniha nudila. Vraha jsem do poslední chvíle nepoznala. Na druhou stranu, Eriku mám ráda a celkově se to velmi dobře četlo. Další knihu si koupím bez zaváhání.

simona g.
18.11.2022 5 z 5

Erika je zpět a já jsem ráda, protože mi je prostě něčím sympatická, fest. No a knížka opět paráda pecka supr fajn a já už se teď těším na další :). Rozhodně se mi nová "Bryndzovina" hodně líbila!

Martiiiik
14.11.2022 5 z 5

Výborná kniha :-) Další díl po letech, ale jako kdyby to bylo včera, čtenář se hned dostal do děje.. A kniha za celou dobu nepustila.. Je moc čtivá, zajímavý příběh, vraha jsem tipla správně, ale jistá jsem si vůbec nebyla a to je dobře :-) Příběh je tajemný, nikdy nevíte, co z toho všeho je důležité a co je náhoda nebo jen souhra okolností.. Malinko uspěchaný byl konec a Erica je taková superhrdinka, co přežije všechno.. :-D Autor opět stvořil výborné dílo a už aby tu bylo další.. :-) To mluví zkrátka za vše :-)

Nepri
14.11.2022 4 z 5

Kniha byla od prvních stránek napínavá, ale zdála se mi, z těch co jsem zatím přečetla, taková slabší. Proto ubírám jednu hvězdu:-( Ale jsem ráda, že se opět objevila na scéně Erika.
Přesto doporučuji k přečtení.

Surmei
13.11.2022 5 z 5

Byla jsem přijemně překvapena návratem k Erice, Petersonovi, Mossové, atd. a doufám, že to nebyl poslední díl a že zjistíme i to, jak to bude s Igorem a Georgem (i když o tom to není). Knížka napínavá, čtivá. Vlastně jsem ji zhltla jako všechny předchozí s Erikou a Kate. A konec byl dost drsný. Že se ta Erika vždycky takhle přichomejtne :-D

Dashmo
12.11.2022 4 z 5

Ja neviem, mne hrozne vadí ten zvláštny preklad a niektoré vety. Príbeh bol zaujímavý to áno. Aj keď koniec bol raketový. Mne sa najviac páčila časť, keď na scénu prišiel Igor fingers crossed

Ivuska.09
11.11.2022 5 z 5

Skvělý příběh, který stojí za přečtení. Další setkání s Erikou mě potěšilo a vypadá to, že ji ještě uvidíme v akci! Autor opět nezklamal: čtivé, napínavé, dobře promyšlené, vraha jsem neodhalila. Doporučuji!

makke
10.11.2022 5 z 5

Oceňuji spisovatele, co píší knihy rychle a skvěle. Po přečtení tak na člověka nedopadne tíseň, že se další knihy dočká za pár let.
Skvěle napsané, rychle přečtené a teď už se jen těším na další.

Pavlina1987
09.11.2022 2 z 5

Nevím proč, ale tato kniha ne mi líbila z této série nejméně. Asi jsem měla vysoké očekávání. Snad to napraví Robert dalším dílem.