Tanec za odpuštění

Tanec za odpuštění https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509299/bmid_tanec-za-odpusteni-63c527799fa12.jpg 4 328 328

Hřiště lásky série

Jack: Koukám na svýho nejlepšího přítele, jak je šťastnej s holkou, co za ním přiletěla přes půl světa, aby mohli být spolu, a přeju si, abych našel něco podobnýho. Holku, kterou budu nade všechno milovat a která mi bude oporou i v těch horších časech. Protože horší časy, to teď znám moc dobře. Zdravotně na tom nejsem vůbec dobře a vypadá to, že budu muset s rugby úplně skončit. A do toho se do mě opírá bulvár a hrabe se mi v soukromí docela nepříjemným způsobem. Naštěstí jsem potkal Riley, která vypadá, že by mohla být ta pravá… Riley: Velkej, silnej chlap s dredama, co se mnou flirtuje v baru? Panebože, navíc je to Jack Parata, kapitán All Blacks! To tedy můžu, i kdyby to měla být jen krátká záležitost. Ale ne, vypadá to, že by z toho mohlo být časem i něco víc… Jenomže mám toho moc. Dodělávám školu, musím se sama živit, a navíc se můj povedenej bratříček do něčeho zamotal, zmizel a nechal na mně, ať to za něj celý vyřeším. Proč nikdy nemůže jít všechno hladce? Proč člověk nikdy nemůže mít všechno?... celý text

MAU256
16.03.2023 5 z 5

Další krásně čtivý příběh, tentokrát to byl příběh Jacka. Na něj jsem se těšila už z prvního dílu, byl prostě super. Mrzelo mě, co se stalo mezi ním a Lydií, ale není se čemu divit, kdo by se chtěl koukat na toho, koho miluje, jak se sám ničí? Riley se mi ze začátku líbila, až do chvíle, kdy to všechno zkazila. To ho nemohla poprosit o pomoc, to mu musela takhle vrazit kudlu do zad? A co pak čekala, že jí hned odpustí, takovou zradu? I když jsem byla z jejího počínání zklamaná, nejsme stroje, člověk prostě chybuje a má právo na odpuštění.

Oba díly mohu jen doporučit.

Bryel
15.03.2023 4 z 5

"Beru zpět. Nejsem na žádným koni. To ona drží otěže pevně ve svých rukou a může mě bez problému převálcovat.
Jsem jen takovej přičmrdovač, co se snaží držet krok a doufá, že se jeho paní smiluje a dovolí mu cokoliv."

Tanec za odpuštení je příjemná čtivá kniha plná zvratů, u které se nasmějete i dojmete. Přesto mi přišla místy zbytečně natahovaná a zaujala mě méně než první díl.
Jack je prostě úžasnej chlap a jeho chování bylo skvělé - ta lehkost, nadhled, vtip, s jakým čelil svým pádům. Jeho postavu jsem si vážně oblíbila.
Naopak Riley si Jacka nezasloužila a její hloupé chování mi občas lezlo na nervy.

havrmoni
15.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Tohle už se mi trochu táhlo. Víc Alexe a Lili bylo moc fajn. Jack se mi líbil už v předchozím díle. Riley, co o ní říci, že mi byla celkem sympatická než...... Tak to asi každému čtenáři. Vím, že když někoho milujete, tak odpouštíte, dáváte šance apod. Jenže tahle chyba spustila lavinu hnusu, která ubližovala. Někdy jsem měla pocit, že si Riley tu chybu zdůvodnila a omluvila a jako dobrý, jede se dál. Tak bohužel u mě skončily všechny sympatie k ní. A fakt se divím, že autorka zvolila zrovna tuhle ,,kudlu do zad", protože nevím jestli by reálně tohle nějaký vztah vydržel a ten zrazený odpustil a začal znovu tomu člověku věřit. Co se týče bulváru, nečtu to a až na nadpis a začátek jsem nečetla ani tady. Už jen z těch nadpisů mi bylo nevolno a to i v reálu, kde to vyskakuje všude možně na netu. Takže když to shrnu, horší než předchozí, ale stále dost dobré na 4*.

Lofda
11.03.2023 5 z 5

Páni, tleskám!! Tolik zvratů.. Upřímně, chvíli jsem si říkala "Riley, to jako fakt?" Úplně mi vyrazila dech a vlastně až do konce jsem si říkala, že si stejně takového chlapa asi nezaslouží, těžko jsem hledala pochopení.. Protože Jack? Jack byl prostě nejvíc. Autorce tleskám, tolik emocí, to jsem nečekala. Skvěle popsán vztah co byl jak na houpačce, skvěle popsáno, co dokáže bulvár.. A ten závěr?? Nechtěla jsem, aby to skončilo, četla bych dál a dál. Bude ještě další díl, prosím?

Knihomolka97
10.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Jack byl úžasný už v předchozím díle a na jeho příběh jsem se velice těšila.
Riley se mi od začátku zalíbila, byla sympatická, vtipná, svá, tvrdě dřela, působila rozumně. Říkala jsem si, že mi snad sedí víc než Lily. Ha! V jednom momentu se to úplně otočilo. Dá se říct, že mi to skoro zlomilo srdce. Zklamání, nevíra, lítost, vztek, kudla do zad a upřímně se mi udělalo i zle. Riley jsem nechápala a když to napíšu slušně, úplně mi odpadla od srdce. (ovšem tuhle reakci asi vystupňonala i sklenka vína, co jsem při čtení pila, ups :D )
Takovou emoční bombu jsem ale zkrátka nečekala, nebyla jsem na ni připravená a chvíli mi trvalo se z toho dostat a začít zase racionálně přemýšlet.
Před autorkou musím smeknout imaginární klobouk, protože umí ve čtenáři vyvolat opravdu spostu emocí. Chci příběh prožívat se vším všudy. Smát se, brečet, být naštvaná, dojatá.. A tenhle příběh mi to dal.
Mezi Riley a Jackem to krásně jiskřilo a jejich konverzace nejednou vykouzlily úsměv na tváři či výbuch smíchu.
Prostor dostal i Alex s Lily z předchozího dílu, což je další plus.
Jacka mi bylo tak líto. Zatracení novináři.
Maxe a jeho chování nemůže omluvit absolutně nic, pitomeček. Riley jsem nepochopila ve více věcech a bohužel se mi její chování postupně zprotivilo. S tím právě souvisí poslední cca třetina, která mě vývojem událostí docela zklamala. To je ovšem takový můj osobní problém, že tohle klišé v knihách fakt nemám ráda, takže se to snažím brát objektivněji.
Pár věcí mi taky přišlo ne uplně dotažených, takže dávám 4/5. Přece jen Haka se mi líbila více.

Krlu
06.03.2023 5 z 5

Tak to bylo něco. Autorka si s mými emocemi pěkně pohrála. Jako na houpačce, opravdu! Vzpomněla jsem si na své mládí a okamžiky, kdy jsem čekala odpověď na SMSku od někoho, s kým mi bylo dobře. Prostě přečtete si větu a najednou cože? A čekáte, co bude dál... čtete, čtete a zase! No, paní autorka umí Na začátku roku jsem četla Haku a když jsem zjistila, že bude pokračování, věděla jsem, že ho musím mít. A určitě si vyhledám i starší díla, protože píše neuvěřitelně čtivě

Andrejka91
04.03.2023 5 z 5

Po dočtení této knihy jsem se do této partičky zamilovala ještě víc.
Aleka a Lily jsem si oblíbila v prvním díle a jsem ráda, že i v tomto se docela často objevovali.
Jacka jsem si v předchozím díle oblíbila taky a na jeho příběh jsem se těšila.
Raily jsem trošku nechápala, já být v její kůži, tak na bráchu kašlu, když kašlal i on na ni, ale každý jsme jiný.
Docela dobře tu bylo nastíňeno, jak to v bulváru chodí, je to hnus ale tak to bohužel v reálném životě je.
Rozhodně potřebuji víc dílů, jsem zvědavá hlavně na Aleka a Lily a jejich snažení.

Moniska2410
03.03.2023 5 z 5

Na začátek musím říct....... Co to k sakru jako bylo????
Ta emocionální nálož která se na mě sesypala. Autorka si pohazovala s mým srdcem jak kdyby to byl jen nafukovací míček. Měla sem pocit, že jsem na horské dráze, smích, radost, pláč, nasrání, prostě všechno dohromady se ve mě mísilo.

Jak sem byla naštvaná na konci prvního dílu, že mi přišel konec uspěchaný a já bych ho brala o pár stránek delší, tak začátek druhého dílu mi to vynahradil. A já to vše opět prožívala s nima, jak kdybych na tom hřišti byla taky.

Lili a Aleka sem si zamilovala v prvním díle a jsem moc ráda, že i v tomto díle na ně natrefíme a to několikrát. Vždyť bez nich by to nebylo ono

Jacka sem si oblíbila už v prvním díle, takže sem se na jeho příběh nesmírně těšila, kdo by ho nemiloval. Úplně ho mám před očima a teda řeknu vám, toho chtějí všechny
Reily mi byla sympatická od začátku, ano udělala chybu, ale ruku na srdce kdo jí nikdy neudělal. A obzvlášť, když vám vyhrožují lichváři.

Opět tu je nějaké tajemství, jen tady zasáhne bulvár a jejich zprávy, které jsou, jak už to u takových novin bývá zvykem z jedné třetiny pravdivé a zbytek jedna velká lež. A i z pití vody se dá udělat alkoholik.

Musím říct, že Haku sem si zamilovala, ale Tanec tak ten mě totálně pohltil, rozsekal a jen tak mě ze svých spárů nepustí.
Doufám, že bude ještě nějaká knížka o těchto namakaných ragbystů

Já se s Vámi loučím a jdu hledat letenky na Nový Zéland a Vy si knížku určitě přečtěte

Stojím za svým kapitánem

Dellphi
27.02.2023 3 z 5

Po prvním knize ze série jsem byla tak nadšená, že by bylo asi dost obtížné splnit mé očekávání. Ale, že mě kniha vyloženě zklame jsem taky nečekala… Prvních tak 150 stran mi přišlo o ničem, pořád jsem čekala až se to rozjede a příběh bude zajímavější. A když se tak konečně stalo, tak jsem zas byla vyloženě znechucená hlavní hrdinkou. Ano připravte se, bude spoiler: Protože ta káča místo toho, aby si řekla o pomoc, tak hlavního hrdinu a svého přítele raději podrazila a vyzradila jeho největší tajemství …. Konec knihy byl teda mnohem lepší, ale prostě už jsem v sobě nemohla najít sympatie k hlavní hrdince. Takže tentokrát mi to tak dobré nepřišlo...

biki
26.02.2023 4 z 5

Zatímco Haka byla naprosto pohodové čtení (také odpouštím autorce ten rychlý konec), v tomto případě už to nebylo tak jednoduché. První část se sice nesla v duchu úvodního dílu - Jack byl fakt pohodář a jeho reakce na mediální útoky byly téměř geniální. S Riley to už bylo složitější - zpočátku jsem ji musela obdivovat, ale po odhalení jejích činů, které byly hodně a hodně daleko přes čáru, bych jí nejraději nakopala. Stejně jako předchozí komentující mám pocit, že to tady autorka přehnala. Zrazená důvěra se jen těžko obnovuje a Jack podle mého názoru odpustil až moc snadno. Co mě taky naštvalo, byl Rileyin postoj k bratrovi, kterému zřejmě vůbec nic nedošlo - to by si možná taky zasloužilo ještě nějaký dovětek.

Anor505
22.02.2023 3 z 5

První polovina knihy byla parádní, tam nemám co vytknout. Jack se snaží vyrovnat s novou situací, jenže život se s ním nemazlí a háže mu další klacky pod nohy… A on se s tím rve fakt statečně. Riley to taky nemá jednoduché, ovšem některá její rozhodnutí… jednou by se to dalo pochopit, ale takhle už mi to přišlo moc. Pár kotrmelců bych v druhé polovině knihy ubrala, nevěřím, že by tohle nějaký vztah ustál.

helg_abooks
21.02.2023 5 z 5

Riley byla sympoš. Sem tam bych ji teda propleskla. Ale kdo někdy neudělal pár chyb, že jo. S Jackem byla hrozná sranda. Fakt. Celou dobu jsem se u knihy buď usmívala jak měsíček na hnoji nebo měla záchvaty smíchu. Ke konci dokonce pláč.
Romantická linka super příjemná. Autorka hezky pomalu odhalovala tajemství jak jednoho, tak druhého. Člověk vydržel napnutý jak kšandy až do konce.

Rychlé ukončení prvního dílu už chápu. Postavy Lily i Aleka se tam stále objevovaly dost. Super. Za sebe můžu říct, že TANEC se mi líbil o něco víc, než HAKA.

musivila
18.02.2023 5 z 5

Příběh Jacka se mi líbil, kniha se dobře četla, byla vtipná i plná emocí. Ostatně Jack byl skvělý již v prvním díle, je to neskutečný sympaťák a srdcař. A bylo mi ho v mnoha ohledech líto. Autorka mu tedy pořádně naložila.
Riley byla zas jedna z těch, co je moc hrdá a stydí se svěřit, říci si o pomoc a samozřejmě vše řeší absolutně nejhloupějším způsobem. Který jsem tedy vůbec nečekala. A tím u mě hodně klesla.
Opět se ukáže skvělá soudržnost týmu All Blacks a jedinečné přátelství s Alekem a Lily

*** Stojím za svým kapitánem ***

Minispoiler: kdo zoufal nad rychlým koncem prvního dílu Haka za lilii, už nemusí, protože hned na začátku druhého dílu se s Lily i Alexem setkáte ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
… Postavila se přímo před první řadu a pro každého z hráčů si vyhradila upřený pohled. Zbožňovala ty chlapy, tolik to na ní bylo vidět. Její srdce překypovalo láskou pro celý tým a oni uctívali ji.

… Nemohl bych si přát tančit svou úplně poslední haku při jiné příležitosti.

petraLI
17.02.2023 4 z 5

Byla jsem mile překvapena českou autorkou. Jack mi byl velmi sympatický i když trošičku dětinský. Riley byla zase místy dost naivní. Oba k sobě však skvěle pasovali. Příběh byl napsán poutavě, nechyběla mu šťáva ani vtip. Jediné co mi přišlo trochu nesmyslné bylo, že přestože všichni říkali jak neřeší bulvár, tak každou chvíli někdo četl, co se o nich zrovna píše. Chápu byla tam spojitost s Riley, ale i tak. Každopádně kniha se povedla.

Ralemo
17.02.2023 5 z 5

Musela jsem si připomenout i první díl a musím uznat, že tento se mi líbil o trošičku více. Zajímavé hlavní postavy, zamotaný příběh, se zajímavou a bolestivou zápletkou. Každopádně kniha se nádherně četla, mezi hlavními hrdiny byla super přitažlivost. Moc se mi líbí propojení hrdinů z minulého dílu. Určitě se ke knihám vrátím.

Kudík
16.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Jack Palata byl v předchozí části sice vtipnější, ale zde tak nějak hezky dozrál, a protože se mi líbí obálky u knih od této autorky, tak jsem čekala, zda dojde na zásadní rozdíl mezi ní a hrdinou. Došlo. ;) Každopádně to co provedla Riley… já osobně bych nedokázala odpustit. Jsou věci, navíc v začátcích vztahů, které jednoduše zasadí rány a zrnka nedůvěry, které nejde snadno překonat. Překvapilo by mě, kdyby na NZ řešili zdravotní indispozice Jacka přesně jako u nás. Protože jsem si tím sama prošla, tak už tam jen v tom ukázkovém postupu chybí pouze PRT. Jsem ráda, že se zde nadále vyskytují postavy z prvního dílu, i když by bylo divné, kdyby se zde jeho nejlepší přítel s Lily neukázali. Ohledně Maxe jsem si říkala, zda to celé není fligna (dokonce z jeho strany) a Riley vše podstoupila zbytečně, přesto měla jiné, lepší možnosti. Opět super čtení, tentokráte s Poi.

veronika3699
15.02.2023 5 z 5

Na Tanec za odpuštění jsem se moc těšila a maximálně jsem si ho užila. Byla to pro mě emočně jízda na horské dráze. Jacka miluju už z prvního dílu a ikdyž celkově nemám moc ráda druhé díly které jsou primárně o vedlejších postavách, tak tady mi to vůbec nevadilo. Hlavně i proto že se tam hodně objevují hrdinové prvního dílu které jsem si zamilovala. Musím moc pochválit začátek knihy, kdy jsme se mohli vrátit dějově na konec prvního dílu. Byla jsem v průběhu čtení naštvaná, dojatá, smála jsem se, zadržovala dech, měla přihlouplý úsměv na tváři a úplně na konci jsem byla mírně šokovaná….mě osobně se dotkla stejně intenzivně jako Haka….Jo a abych nezapomněla….tanec za odpuštění bych se moc chtěla naučit :-)

maky1702
15.02.2023 2 z 5

(SPOILER) Knížka je čtivá, autorka nepochybně psát umí. Ale bohužel děj a chování postav vůbec nedává smysl. První část, kdy se seznamují, se mi líbila. Občas jsou konverzace nesmyslné, ale celkově je to ok. Druhá část je o poznání horší a spousta věcí zůstává absolutně nedořešená (především bulvár) a postavy se prakticky tváří, že se to vlastně ani nestalo.

tittanie
14.02.2023

(SPOILER) Autorku jsem objevila až letos a už mám od ní přečtené čtyři knihy, prozatím jsem nečetla jenom Hudbu z vedlejšího kupé. Musím říct, že první díl se mi líbil daleko více.
Tuhle knihu bych rozdělila do dvou částí. Na první ve které se Jack a Riley seznamovali a ukončila bych ji, když prasklo to s tím bulvárem. Musím říct, že mě Riley tak moc naštvala, že jsem si říkala, že bych ji neodpustila. A chvilku jsem si říkala, jestli to vůbec chci číst dál, ale samozřejmě, že jsem pokračovala. Ještě musím dodat, že mi docela vadilo, jak si Jack nevěřil, Riley mu řekla nějaký vtípek a on hned uvažoval, jestli je to vážně nebo ne jestli se má urazit nebo ne. Ať už to bylo víno, velikost auta nebo prstýnek (mimochodem až tady mi došlo, jak divné je, když vybírá muž snubní prsten pro současnou partnerku s bývalou partnerkou)
Druhá část mi přišla docela nedotažená, postavy nevěděly, co chcou nebo si to neuměly říct. Žili vedle sebe a pořád se sami uráželi. Ta zápletka s bulvárem mi přišla nedořešená a stejně tak ten tanec za odpuštění. Návštěva u doktora mi přišla hrozná.
Musím ale ocenit prostředí Nového Zélandu, přijde mi docela exotické. Líbily se mi zase dva obrázky pod názvem kapitol. Jenom jsem si pořád říkala, proč jsou u Riley ty klubíčka vlny a jehlice... no pak mi to došlo.
Komentář zní hodně kriticky, ale kniha je dobrá, dobře se čte, ale chtěla jsem jenom poukázat na věci, které se mi nelíbily.

Zomy
13.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Skvělá knížka, opravdu snad lepší než první díl.
Pokud jde o mě, klidně bych knihu ukončila před tím velkým zvratem. To, jak se Riley a Jack sbližovali, bylo parádní, culila jsem se u toho a moc si to užívala. To rozuzlení s bulvárem mě opravdu překvapilo a zklamalo. Já bych na Jackově místě snad ani odpustit nedokázala, úplně mi to zkazilo dojem z jejich dosavadního vztahu, pro mě to bylo za hranou.
Ale klobouk dolů před autorkou a jejím stylem. A název knihy je s ohledem na příběh vážně skvělý.

romantika ragby

M. K. Hardy