Tanec za odpuštění

Tanec za odpuštění https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509299/bmid_tanec-za-odpusteni-63c527799fa12.jpg 4 328 328

Hřiště lásky série

Jack: Koukám na svýho nejlepšího přítele, jak je šťastnej s holkou, co za ním přiletěla přes půl světa, aby mohli být spolu, a přeju si, abych našel něco podobnýho. Holku, kterou budu nade všechno milovat a která mi bude oporou i v těch horších časech. Protože horší časy, to teď znám moc dobře. Zdravotně na tom nejsem vůbec dobře a vypadá to, že budu muset s rugby úplně skončit. A do toho se do mě opírá bulvár a hrabe se mi v soukromí docela nepříjemným způsobem. Naštěstí jsem potkal Riley, která vypadá, že by mohla být ta pravá… Riley: Velkej, silnej chlap s dredama, co se mnou flirtuje v baru? Panebože, navíc je to Jack Parata, kapitán All Blacks! To tedy můžu, i kdyby to měla být jen krátká záležitost. Ale ne, vypadá to, že by z toho mohlo být časem i něco víc… Jenomže mám toho moc. Dodělávám školu, musím se sama živit, a navíc se můj povedenej bratříček do něčeho zamotal, zmizel a nechal na mně, ať to za něj celý vyřeším. Proč nikdy nemůže jít všechno hladce? Proč člověk nikdy nemůže mít všechno?... celý text

TheMelorry
29.04.2023 4 z 5

Stejně jako první kniha, i tahle se mi moc líbila. Přestože je v popředí nová ústřední dvojice, s původními Alexem a Lily se zdaleka neloučíme a jejich příběh pokračuje dál. Tentokrát je v popředí dobře známý Jack a nová postava Riley. Oba jsou sympatičtí, dobře charakterově propracovaní a jejich chování je poměrně uvěřitelné.
Pozitivně hodnotím také vsuvky novinových článků, které text krásně doplňují a ozvlášťńují.
Haka se mi líbila o něco více, ale ani tohle nebylo vůbec špatné. Myslím, že je vidět větší propracovanost a vrstevnatost příběhu.
Souhlasím s ostatními - "Stojím za svým kapitánem" - je skvělá věta a její smysl a vyznění v příběhu je výrazné.

MamaKnihomolka
24.04.2023 4 z 5

Druhý díl ze série Hřiště lásky a má třetí kniha od M.K.Hardy a jsem spoko. Jak už jsem psala u recenze Haky, Hacker mě moc nepřesvědčil, ale Haka za lilii to rozhodně zlepšila. Musím uznat, že autorka teda jede a moc jí to přeji (a závidím? ). Má originální nápady na prostředí a velmi čtivý styl psaní.

Jack je mnohem zajímavější než Alex z prvního dílu. A přišlo mi, že byl svým způsobem do Lily zamilovaný. To jeho věčné opěvování bylo po nějaké době už moc a já se neubránila protáčení očí. Myslím si, že kdyby hlavní postavou byl Alex a ne Jack, kniha by u mě ztratila hodně hvězdiček z hodnocení. Ale Jack to vše nějak tak držel. Jeho zápasení se zraněním, s koncem kariéry i novináři + svinstvem co se týče Riley a ještě do toho jeho vtipné myšlenky a poznámky dávaly dohromady skvělý celek. Samozřejmě není nejostřejší tužka v penále, ale je to sportovec, takže je jasné, že některé věci nechápe nebo neví.
Co se týče Riley, tak ta mi k srdci moc nepřirostla. Obdivovala jsem její pracovitost a snahu vše zvládnout sama, ale pak... U mě hluboce klesla. A kor v druhé polovině knihy se chovala jako čůza. Přišla mi, že v některých situacích byla upřímná až moc a v některých (mnohem důležitějších) si vše nechala pro sebe a dělala jako by nic. I přesto, že byla její zrada vysvětlena, nechápu jak mohla být kolikrát dotčená, že ji to Jack opakovaně omlátil o hlavu. Riley je celkově dost divná a podle mě nereálná postava.
Chyběla mi mezi postavami ta chemie a porozumění. To, že si řeknou, že se milují bylo naprosto v rozporu k jejich chování.

Musím souhlasit s některými čtenářkami, že těch vycpávek v druhé polovině bylo docela dost. Klidně mohla být kniha o pár desítek stran tenčí. Zbytečně se to táhlo. Ale to nic nemění na tom, že se kniha moc dobře četla. Jen mě rušil na mě až moc přeplácaný vnitřek knihy.

"Stojím za svým kapitánem" je boží věta, která mě dojala a tak nějak scelila celý příběh.

Za mě je trochu lepší než Haka příběhově a nápadem (i přesto, že mnoho čtenářek to má spíš naopak). Haka je lepší co se týče postav. Byli uvěřitelnější a jejich vztah také.

Doporučuji romantičkám, které si chtějí odpočinout u kvalitní knihy od české autorky.

Dela90
22.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Jack, kapitán All Blacks. Musí přestat hrát rugby kvůli zdraví, je pořád propíraný v bulváru a do toho potká ji. Riley - řeší problémy za svého bratra, který si nadělal dluhy. A přitom potká Jacka. Z počátku to vypadá vše růžově, jenže opak je pravdou. Půjde vše hladce, nebo jeden z nich udělá něco co toho druhého bude opravdu bolet? A jak s tím ta druhá strana naloží? Jaké komplikace je čekají?

Po prvním dílu jsem se moc těšila. Ale na rovinu první díl nasadil laťku opravdu hodně vysoko. Jacka jsem si oblíbila už v 1.díle a tady to nebylo jinak. Bavilo mě, jak všechny žvásty z bulváru obrátil v legraci. To, jak zarytě pomáhal svému nejlepšímu kamarádovi a jeho snoubence. I jeho starost o největší poklad v životě.

Líbily se mi i návraty předešlé dvojice Alexe a Lilly. Takže jejich příběh dostal takovou další druhou šanci, za což jsem ráda.

Co mě naopak docela štvalo byla Riley. Já osobně nesnáším lhaní. Korunu tomu nasadila v okamžiku, kdy se to všechno provalilo. Upřímně jsem měla docela šok. Vůbec nechápu, proč mu neřekla pravdu. A pak si najednou myslela, že všechno bude zase sluníčkový. Děs.

A ačkoliv mi Riley nesedla, tak takového bratra jsem jí fakt nepřála. To bylo opravdu příšerný s jakou pohodou jí řekl, proč to platila? Tehdy jsem byla fakt ráda za Jacka, který mu to dal pěkně sežrat.

Knížka se četla poměrně rychle, musím pochválit kresby na začátku a na konci kapitol. Nejspíš jsem čekala trošku víc, ale rozhodně doporučuju přečíst, protože Jack za to opravdu stojí.

happy19
21.04.2023 3 z 5

No,popravdě mi moc nesedla.
Za mě to nemá ten náboj z 1.dílu,který je skvělý!
Dost klišé situace a ještě takové nedotažené...
Riley a Jack...nesourodá dvojce,kterým jsem ty emoce neuvěřila:-/
Mrzí mě,že jsem musela takhle hodnotit:-(
Prostě má představa se nesetkala s realitou...jsem z toho rozčarovaná přátelé...

,,Někdy je v životě nejtěžší přijmout zklamání jako skutečnost."

pogmanka
18.04.2023 5 z 5

Jelikož mě nadchnul první díl tak, že jsem rovnou přelouskala i druhý, mám rovnou co říct i k druhému. Také se mi hodně líbil, Jacka jsem si oblíbila už v prvním díle, takže nebylo nač váhat. Každopádně kdybych měla porovnat tak přece jenom o něco víc se mi líbil příběh Lily.

knihomolkaJani
18.04.2023 4 z 5

Nádherná kniha plná emocí!
První polovina je lehce slabší a možná nudnější, ovšem druhá polovina je opravdu jízda!
Hlavní hrdinové nedostanou nic zadarmo.
S knihou dostanete úžasné hrdiny, lásku, napětí a opravdu mnoho různých emocí.
Jako bonus je to, že se nemusíte rozloučit ani s dvojicí Lily a Alex (máme jich tu opravdu dostatek).
Už teď se těším, co si pro nás autorka nachystá dál.

Určitě jí dejte šanci.
Knihu jsem měla možnost si přečíst v rámci spolupráce

bezzink
17.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Za me velke zklamani, bohuzel. Chovani postav bylo tezce nerealne.
Jack a Reily mi k sobe vubec nesedeli. Prislo mi, ze si ani poradne nerozumi. Ze si nemaji co rict a kdyz uz si neco rekli, tak se zas nechapali. Porad premysleli, co ten druhy jak myslel. Nemeli stejny smysl pro humor. Ona neco myslela ze srandy a on se div neurazil - napriklad prihoda s jeho malym Jackem.
Necitila jsem z nich zadnou chemii, neprislo mi, ze by po sobe touzili, zezacatku se ani moc nevyhledavali. Proste cit nula na obe strany a najednou si rekli, ze se miluji. Do toho prvni sex byl uplny no comment.
Riley mi od zacatku vadila. Mela proste divnou osobnost a taky povahu, jak se pozdeji ukazalo. Byla az moc lhostejna, suverenni, skoro az neurvala a az moc uprimna. Samozrejme lhat je spatne, ale umet byt taktni neni obcas na skodu. Rict chlapovi, ze se ji nelibi jeho uces a ani pritom nehnout brvou. No nevim. Plus spoustu dalsich situaci, kdy byla prehnane uprimna.
Hlavni zapletka byla moc. Tohle jen tak clovek neodpusti. A jeste se Riley kolikrat citila nastvane, ze na ni Jack neni mily! Zacatek toho jejiho hnusu jeste jakz takz pochopim, ale od chvile co to zacalo byt mezi nimi vazne, tak stejne to dal dela? Tahle osoba je fakt otres. Od tehle chvile jsem s ni nemela zadny slitovani az do konce knihy. Vubec jsem ji nelitovala, ze mela tezke tehotenstvi. Bylo mi to jedno.
A uz vubec jsem nepochopila, proc mu neplanovala rict o diteti? Nedavalo to zadny smysl.
Boze a taky nechapat jak probiha gynekologicka kontrola v tehotenstvi, to je proste mimo. Byt nastvanej na doktora, ktery dela svou praci? Absolutne nechapu. Uplnej trapas! Doktor ma nenechavy prsty, protoze dela svoji praci? No mam dost Jacku!
Jaktoze byl Max prekvapeny, ze Riley za nej platila dluhy? Prece mu posilala nekolik sms denne ne? Vsak mu to v nich musela rict - takze to zase nedava smysl.
Proc o Jackovi nerekli ze ma spatna zada a ze to neni o alkoholu? Vi nekdo?
Ta kniha byla za me plna nelogicnosti, chovani postav nerealne, chvilemi az trapne nebo nedospele. Je to skoda. Jednicka je pritom pecka.

Terka18
15.04.2023 5 z 5

Autorka a její knihy si získaly mé srdce. Zamilovala jsem se jak do Jacka tak do Aleka. Kniha byla skvělá, v příběhu byl velký zvrat a já jsem ráda, že nakonec dopadl tak jak dopadl. U knihy jsem se zasmála až mi tekly slzy, protože popisy určitých scén stály za to. Jsem s knihou naprosto spokojená!!!!

meda2007
12.04.2023 5 z 5

Do této knižní série jsem se normálně zamilovala. Její hrdinové jsou naprosto úžasní.
Jacka miluju už z prvního dílu a držela mu palce. Riley jsem chvilku měla ráda, pak ji nenáviděla a nakonec jsem ji opět měla ráda. Krásně napsaný příběh který hladce plynul. Postavy i dej byly úžasně propracované. Líbilo se mi i to že se dozvídáme jak se mají hrdinové z prvního dílu a že je to tím krásně celistvé.

Jediná česká autorka kterou čtu. Už se těším na další její knihy.

Micandy
11.04.2023 5 z 5

Autorku jsem si oblíbila. Je to oddechové čtení, zasmála jsem se i trochu zamyslela. Moc hezky příběh, Jacka si zamilujete. Riley ho pěkně potopila,ale nebudu prozrazovat. Jinak, obálka je boží. Doporučuji.

hodna.postacka
09.04.2023 4 z 5

Knihu jsem četla hned poté, co jsem dočetla Haka za lilii. Předchozí kniha se mi líbila o trošku více, i když musím říct, že i tento příběh se nádherně četl. Chtěla bych i zmínit moc hezké grafické zpracování vždy na začátku kapitoly. Minimalistické, ale krásné.

petulkapeta
08.04.2023 5 z 5

"Stojim za svým kapitánem."
Jack je Jack stale vtipný nejen slovy, ale i myšlenkami. S Riley jsme se seznamili v baru a vyklubala se z ní studentka a barmanka a ja doufala že bude v knize víc jako tanečnice Poi. To mě tak trochu zklamalo. v této knize byl hlavním tematem bulvar, rodina a zrada bych řekla, ale laska tam samo nechyběla.

Mamka_cte
03.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Úžasné pokračování prvního dílu! Jack a Riley mají obdobnou chemii a začátky jako já s mým snoubencem. Taktéž jsem otěhotněla velice brzo (půl roku po seznámení). Tím, že teď čekám druhý poklad, tak jsem s Riley hrozně moooc soucítila! Mám teď dny, co nedokážu ani umýt nádobí a nebo se otočit v posteli na druhý bok bez toho, aniž by se mi nezvedl žalůdek.

To, co dokázala udělat Riley Jackovi mě dost šokovalo, ale dokázala jsem to na jednu stranu pochopit. Strach a rodina jsou velice silné hnací motory.

Líbilo se mi, že v tomto díle nebylo zapomenuto na Aleka a Lily, i když tento díl nebyl o nich.

Nejvíce jsem byla ráda za prostředí Nového Zélandu, bylo mnohem lepší než Anglie. Při čtení jsem jim strašně záviděla a chtěla tam být taktéž! Hlavně se cachtat u vody a to krásné teplo! Nesnáším počasí co máme teď.

I přes super osobnosti Riley a Jacka, se mi více líbí Alek a Lily. To jsou prostě moje lásky, takže se mooc těším na třetí díl. A mám veliké očekávání!

Na konci ve mě totálně hrklo! Už jsem myslela, že bude smutný konec. Tohle mi nedělej @m.k.hardy, takhle před porodem!

Při čtení se kolem pohybuje hodně emocí. Od pláče až po smích a to, se mi moooc líbí! Všem, tuhle testosteronem nabitou a vtipnou sérii doporučuji! 4,5 z 5

ivetdos
31.03.2023 3 z 5

Slupnuto za jeden den. Superčtivé, miluju sazbu s velkými mezerami :) Za mě to byl ale slabší díl oproti Hace za Lilii. Některé situace mi přišly nereálné a bohužel mi nesedli ani hlavní hrdinové. Trošku jsem to čekala po přečtení prvního dílu, ale doufala jsem (: Je to odpočinková četba na víkendové odpoledne, jen mně tento díl bohužel úplně nesedl.

Gaabii
30.03.2023 3 z 5

První polovina byla pěkná a četla se skvěle, druhá byla neskutečně nudná (až jsem myslela, že posledních pár stránek ani nedoctu) a nechápu Jacka, jak mohl odpustit neodpustitelné. Těžko uvěřitelné pro mě. První díl byl pecka, ale druhý teda zklamání.

be_pa
25.03.2023 3 z 5

Po prvním díle jsem se těšila na druhý. Bavila jsem se u Jackových hlášek, obdivovala jsem jeho mírné reakce na všechny ty útoky v bulváru. Líbilo se mi číst o sportu, který znám jen podle jména a ještě s dějem posazeným k protinožcům. Našla jsem si díky tomu při čtení o Zélandu na netu pár zajímavostí. Potvrdila jsem si, že bulvár je spodina a dělám dobře, že ho nečtu a když už jo, tak s myšlenkou "cože si to zase na toho chudáka vymysleli".
Ale samotný děj mě bavil jen do poloviny knihy.
SPOILER: Po zjištění, co byla schopná udělat Riley Jackovi, jsem lapala po dechu. A ještě se za to ani moc neomlouvala. Asi proto, že to bylo neomluvitelné. A ještě se dotčeně taaak divila, co tím způsobila. Skutečně romantický příběh. Tohle by nikdo v upřímném vztahu neodpustil.

Rominda600
24.03.2023

(SPOILER) Prvni dil byl dobry a tak jsem se tesila na druhy, ale bylo to zklamani. Prvni pulka se dala, ale pak uz se to tahlo. Ve finale ani nevim jestli se meli radi doporavdy nebo jen kvuli miminu

klodnerovic
23.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Příběh super - hráč rugby, servírka, oba kupu starostí, láska největší, dokud nepřijde na podraz, na dítě a rozhodnutí, kterému by, myslím, nechtěl čelit nikdo. Jazykově trošinku slabší. Chvílemi jsem se ztrácela v tom, kdo zrovna mluví, o čím myšlenku jde. Ale třeba jsem tento problém měla jen já. Takže těm, kteří mají toto "romantické" čtení rádi, doporučuji.

moma08
18.03.2023 3 z 5

Já jsem po dlouhé době zase začala číst a vzala do ruky tuhle knihu.
Musím říct, že první díl byl pro mě určitě lepší.. Nějak se mi to více táhlo..
Tady mi vůbec nesedlo chování Riley, za to Jack byl zlatíčko.

ElikaBendova
17.03.2023 2 z 5

Co se týče kvality, tak kniha je na 5* ale děj od poloviny knihy je na -10. Žádný chlap by s Riley nebyl, kdyby tohle udělala. Vždyť ona mu zničila život. Nezlob se Hardyová, ale jestli uděláš další knihu ze hřiště lasky, tak se vyhni takovym klišé srackam. Haka za Lilii byla fenomenální a koupila jsem si ji. Tuhle nechám někomu jinému.

romantika ragby

M. K. Hardy