Tanec za odpuštění

Tanec za odpuštění https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509299/bmid_tanec-za-odpusteni-63c527799fa12.jpg 4 328 328

Hřiště lásky série

Jack: Koukám na svýho nejlepšího přítele, jak je šťastnej s holkou, co za ním přiletěla přes půl světa, aby mohli být spolu, a přeju si, abych našel něco podobnýho. Holku, kterou budu nade všechno milovat a která mi bude oporou i v těch horších časech. Protože horší časy, to teď znám moc dobře. Zdravotně na tom nejsem vůbec dobře a vypadá to, že budu muset s rugby úplně skončit. A do toho se do mě opírá bulvár a hrabe se mi v soukromí docela nepříjemným způsobem. Naštěstí jsem potkal Riley, která vypadá, že by mohla být ta pravá… Riley: Velkej, silnej chlap s dredama, co se mnou flirtuje v baru? Panebože, navíc je to Jack Parata, kapitán All Blacks! To tedy můžu, i kdyby to měla být jen krátká záležitost. Ale ne, vypadá to, že by z toho mohlo být časem i něco víc… Jenomže mám toho moc. Dodělávám školu, musím se sama živit, a navíc se můj povedenej bratříček do něčeho zamotal, zmizel a nechal na mně, ať to za něj celý vyřeším. Proč nikdy nemůže jít všechno hladce? Proč člověk nikdy nemůže mít všechno?... celý text

Toledo
11.09.2023 3 z 5

První část knihy mě úplně neoslovila, ale od cca půlky mě to začalo bavit. Je super, že i české autorky umí psát tyto tipy knih.
Budu si tento příběh pamatovat ještě za měsíc ? Nejsem se úplně jistá, ale četlo se to dobře.

Fortuna7
10.09.2023 4 z 5

Je to totálně nerealistické? Ano! Četla jsem už takovýhlech knih stovky? Ano! Bavilo mě to? Ano!!! Já vím, je to klišé, ale člověk prostě občas potřebuje totální vymývárnu mozku v podobě knihy s namakanejma ochranitelskejma borcema :-D. A když to jsou ještě ke všemu novozélandští ragbisté, tak se prostě nedá odolat. U knihy jsem se neskutečně nasmála, uculovala jsem se nad skvělými dialogy a rozplývala se u romantických scén. Velmi jsem si oblíbila hlavního hrdinu Jacka, ale Riley mi teda úplně nesedla.
Haka za lilii mě bavila o trochu víc, ale i tak se už těším na další díl.

Jenny46
10.09.2023 4 z 5

Na Jackův příběh jsem se moc těšila byl mi sympatický hned v prvním díle...
Trochu mám smíšené pocity, nebylo to špatné čtení asi to nebyl takový zážitek, jak Haka za lilii.
Určitě se těším na další díl

TerryDee
02.09.2023 3 z 5

Na Jackův příběh jsem se těšila. Neboť jsem si ho v předešlé knize velmi oblíbila. Ale bohužel jeho příběh nebyl takový, jaký jsem si asi představovala. Základním kamenem úrazu byly svým způsobem postavy a jejich neschopnost komunikace.

Jack už není tím Jackem, jako v předchozím díle. Chápu, že přišel o to, co nejvíce miloval, ale jeho chování v tomto případě občas nedávalo smysl. Ale i tak ho mám pořád ráda. I s dredy!

S Riley jsem to měla jako na houpačce. Ale spíš převládá to negativní, než pozitivní. Někdy mi jí bylo líto. Ale když si to vezmu, tak za hodně věcí si mohla ona sama. Nejen že problémy řešila nesmyslně, ale ještě to ospravedlňovala jako správnou a jedinou věc. Takže jsem si v některých případech říkala, zda to myslí vážně. A po tom, co provedla, tak to u mě klesla na samé dno. A z něho se těžko dostává.

I jejich vztah mi přišel takový zvláštní. Necítila jsem tam to společné pouto, jiskru a vášeň. Někdy to působilo až na sílu.

Jsem ráda, že se tu objevovali postavy z předchozího dílu. Protože Lili a Alex zůstali úžasní. Ti dva ten příběh drželi. A víc mě zajímal jejich vztah a příběh.

"Stojím za svým kapitánem."

PawlušQa
25.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Tohle byla knížka, která mě donutila zvednout zadek, dobře vzít klíčky od auta, a vyrazit do knihovny. Nemohla jsem totiž v danou chvíli utratit peníze za další knížku, takže byla knihovna jasná volba. Sice jsem věděla, že si ji pak i koupím, ale Musela jsem si ji přečíst prostě hned. Nakonec jsem si krom tohoto skvostu půjčila několik dalších, ale o nich zase jindy.

Příběh začíná téměř tam, kde skončil první díl. Tentokrát je však hlavním hrdinou Jack Parata, se kterým jsme se seznámili už v prvním díle. Doteď zbožňuju scénu, kdy lezl po čtyřech . Jack rozehrává boj s novináři a lékaři. Čeká ho dlouhá cesta. Na psychiku to ma těžké fakt hodně. Jednou v baru potká Riley. Bohužel nakonec neskóruje, protože jedna malá a velice nebezpečná, pro jeho práh bolesti, fyzioterapeutka ho požádá, aby vyzvedl její sestru na letišti. No a novináři si na něm smlsnou, to ne že ne

Riley je naopak nucena zachránit svého bratra, který si to dost vykašláním se na splátky lichváři. Snaží se bojovat, ale je to nad její síly a udělá něco, co fakt nechápu ale to její gesto, které pak udělala na svatbě, mě rozbrečelo. To bylo fakt krásné.

Musím říct, že příběh to byl skvělý, celou dobu jsem netušila, kde novináři berou informace a to zjištění mi vyrazilo dech. Upřímně se Jackovi pak ani nedivím. Některé momenty z knihy byly fakt skvělé! Lily návrat do týmu, Jackova nová práce, oslava u Aleka Sice je těžší rozpomenout se na detaily, ale celkově byla kniha skvělá! Až na tu Riley To se prostě nedělá! A ten závěr?! Připomnělo mi to chvíle, kdy jsem sama nevěděla, co de děje a jestli je vše v pořádku. Jeho rozhodnutí naprosto chápu, nechci říkat, že je správné, protože žádné správné není. Nemělo by se to dít!

Podtrženo, sečteno... Až na ten Riley přešlap dokonalost a těším se na třetí díl!

PS Riley brácha je a zaslouží pár facek!

PS 2 rozhodně nesledujte @kristyna_kaderova má až moc dobrých tipů na knížky... Zrujnuje vás to!

4, 5 / 5

Rosse
22.08.2023 4 z 5

Po dočtení se stále nemohu zbavit pocitu, že kdyby měla kniha v druhé polovině méně "vycpávek", byla bych z tohoto dílu nadšená mnohem víc. V porovnání s prvním dílem se mi Haka líbila víc. Možná proto, že vztah Alexe a Lily mi přišel přirozenější a uvěřitelnější. S nimi jsem veškeré emoce prožívala, zatímco u Jacka a Riley to bylo "když se to stane tak se to stane". Chyběla jim jistá kompatibilita.

Navíc, místy jsem nechápala jejich chování vůči sobě navzájem. Gesta vypovídala o tom, že se milují, ale když pak oba otevřeli pusu, moc to tak nevypadalo.

Co se mi naopak hodně líbilo byly novinové články, které knihu (dle mého názoru) velmi pozitivně obohatily. Navíc, to jak se Jack ke všem článkům postavil bylo obdivuhodné! :-)

I když zastávám názor, že bylo v druhé polovině dost vycpávek, ráda bych podotkla, že kniha byla neskutečně čtivá. Styl psaní autorky je prostě návykový a já už se teď těším, jak si zpětně přečtu i její starší knihy a samozřejmě další díl ze série Hřiště lásky.

Suma sumárum - pro romantické duše je série Hřiště lásky trefou do černého. Věřím, že nadchne nejednoho romantika. Ačkoliv knihu nehodnotím plným počtem hvězdiček, budu ráda když se nenecháte odradit a uděláte si na knihu svůj vlastní názor. :-)

Njangu
15.08.2023 4 z 5

Tenhle díl se mně líbil trochu míň než ten první. Ale spíš stylem psaní, ten první bych řekla že byl víc propracovaný textově. To se myslím, bude s každou další knížkou zlepšovat.
Jinak co jsem vytýkala v prvním díle, že konec byl trochu moc uspěchaný, tak tady se mně zdálo, že se to rozuzlení trochu víc vleklo.
Každopádně je to opět příjemné počtení. České autorky obvykle nečtu, protože se z toho obvykle vyklube překombinovaná slátanina. Ale v tomto případě se nemusím bát a na nové knížky se těším a s chutí si je přečtu.

veruptackova
24.07.2023 4 z 5

M.K.Hardy píše pohádky pro dospělé. Pro takového cynika jako jsem já bych řekla, že to bude až moc, a i přesto mě baví. Uznávám, že tentokrát jsem byla nejvíc nadšená ze začátku příběhu, který měl pro mě ten správný náboj, poznávala jsem více jednu ze svých oblíbených postav a k tomu i nějaké další. Tam, kam kniha poté směřovala, jsem úplně nečekala a asi bych si více přála trochu jiný vývoj. K reálnému příběhu má tento na míle daleko, ale rozhodně si u něj odpočinete.

M.K.Hardy pro mě patří k tomu nejlepšímu, co v daném žánru vychází a já už se těším na další díl této série, kterého se pravděpodobně dočkáme už na podzim.

3,5*

stelloušek
16.07.2023 5 z 5

Kniha se mi hrozně líbila. Na konci prvního dílu jsem byla trochu zklamaná, že se příběh Lily a Alexe rychle ukončil, ale v tomhle dílu se to hezky dořešilo a dál se tam objevovali. Tanec za odpuštění je o Jackovi, který je kapitán All Blacks a nejlepší kamarád Alexe a o nové postavě Riley, která řeší problémy se svým bratrem. Oba byli sympatičtí a hned jsem si je oblíbila. S jejich chováním jsem většinou souhlasila a jejich vztah byl prostě krásný.

Nika.
14.07.2023 5 z 5

Stejně jako druhý díl, i tohle byla PARÁDA! Děj, kdy není vše nalajnované a předem jasně dané, opět prostředí Nového Zélandu a All Blacks...
Zkrátka mě kniha moc bavila a rozhodně si zaslouží plný počet hvězdiček :))

veronikahessy
04.07.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a musela jsem se držet, abych ji nepřečetla jedním dechem. A z dvojice Riley - Jack jsem fandila Jackovi.

SusieMusie
22.06.2023 5 z 5

Ach můj bože! Pojďme vzdát hold teto autorce. To jak poutavě a živě dokáže psát příběhy daných postav je nádhera a spojení Nový Zéland a rugby. Neomrzí se.
Zrovna včera byl v Praze zápas Česko vs. Nový Zéland (All Blacks). A díky této autorce jsem se tak nadchla do HAKY, že jsem neváhala a koupila lístek.
Řeknu vám, že ten sport jsem si zamilovala a HAKA na živo je úplně jiný zážitek. Tímto děkuji za skvělou motivaci a vlastně i objevení nezvyklého a zároveň skvělého sportu.

tereza9371
05.06.2023 4 z 5

Autorčin styl mám ráda. Píše velice poutavě a ani u jedné kapitoly se člověk nenudí.

Jack je pohodář s velkým srdcem. Dokonalý chlap? Tak to fakt ne, ale díky tomu se dostane do vašeho srdce.
Nejdřív se musel vyrovnávat se špatným zdravotním stavem a končící kariérou a potom s velkou zradou. Máme tedy možnost poznat jeho veselou ale i smutnou a naštvanou stránku.

Riley byla také fajn. Udělala co udělala, ale bez sobeckých důvodů a když zjistíte proč, určitě její kroky také pochopíte. Nakonec mi jí bylo až líto. Získat ztracenou důvěru a také odpuštění není snadné, což jí Jack nezapomněl dávat najevo.

Ačkoliv se kniha zdá předvídatelná, opak je pravdou a nejednou vás překvapí. Milý a emoční příběh je hodně ovlivňován bulvárními články. Tahle strana slávy není vůbec hezká.

Kniha je krásná jak obálkou, tak svým obsahem a rozhodně stojí za přečtení.

P.S. Stojím za svým kapitánem

IG: vesnicka_knihomolka

nela3812
05.06.2023 4 z 5

Příběh byl opět velmi čtivý a od první stránky mě pohltil. Není divu, že jsem jej opět přečetla jedním dechem! Autorka si mou pozornost získala a udržela od začátku do konce.

Tentokrát jsem vůči hlavním hrdinům nepočítali takové sympatie. V přecházím díle se mi moc líbila přímočarost a upřímnost, ale o tom zde nemůže být vůbec řeč. Hlavní postavy jsou spíše uzavřené a problémy řeší, podle mě, dost nelogickými způsoby. Narovinu - hůř už by to opravdu nešlo. Dostáváme tedy spoustu zbytečně vyhrocených scén.

Ačkoliv jsem tam tyto scény nijak nevítala, dějem zamíchaly velmi zajímavým směrem. V poslední části knihy jsem se hodně prala s odstupem hlavních hrdinů, který mě opravdu hodně zasáhl. Musím tedy poslat poklonu autorce, protože mě tyto scény nechávají jindy zcela chladnou. Tentokrát se však i u mě něco zlomilo. Pocity jsem měla velmi smíšené a dej knihy mě nutil hodně přemýšlet.

Tento příběh mohu rovněž doporučit a budu se těšit na další příběh shledání s autorkou.

Hodnotím 4/5

Lilinka.Ká
29.05.2023 4 z 5

Asi bych to hodnotila stejně jako předchozí díl. Je to takové milé pohlazení. A Jack byl opravdu hodný možná až trochu moc :-)

lucie3944
25.05.2023 4 z 5

Jako jo, přečetla jsem to za dva dny. Hezky se to četlo, odsýpalo to. Ale.... Pro mě je poměrně nepochopitelné, co dokázal Jack odpustit. Pro mě je to absolutně za hranou, tohle se prostě nedělá, i kdyby důvody byly jakékoliv. Vážně pro ní bylo jednodušší zradit, než požádat o pomoc?! A ačkoliv byl Jack dobrák, co nic neřešil, tohle mu ublížilo.
Chápu důvody, proč tam byl vražen nějaký důvod k dramatickému ději, (protože proč by mělo být vše OK), ale myslím si, že autorka mohla vymyslet lepší důvod k rozchodu.
Za mě je to kapku přitažené za vlasy, já bych asi hned tak nezapomněla, i když láska asi vážně zvládne všechno. Aspoň tedy v knize.
Závěr : čtivé, leč dějově poměrně na hraně.

Hypatia1010
22.05.2023 3 z 5

Předchozí díl Haka za lilii mě nadchnul a pohltil, takže jeho čtení jsem si opravdu moc užívala. Proto jsem se těšila na druhý díl o Jackovi, který mě zaujal už v předchozím díle. Musím říct, že jsem byla malinko zklamaná. Příběh samotný mohl být opravdu skvělý, bohužel to kazila postava Railey. Ani chemie a interakce mezi nimi mi nepřipadala příliš uvěřitelná. A i když bych nechtěla moralizovat, v tomto případě si neodpustím poznámku, jak mě zklamala svým způsobem řešení finančních problémů s lichváři. Takovou zradu si Jack rozhodně nezasloužil, protože on byl prostě zlatíčko.
Přesto autorce musím přiznat, že její styl psaní je velice čtivý a svižný, což už dokázala i v jiných svých dílech. Celkově bych tuto knihu hodnotila 3,5 hvězdy.

Prokrastinuji
19.05.2023 3 z 5

Tanec za odpuštění, volnější pokračování Haky za lilii, má novou ústřední dvojici, a to sice mého oblíbence Jacka a Riley. On kapitán All Blacks, co hledá holku na vážný vztah. Ona studentka a barmanka, která má věcí nad hlavu.

Jack zápasí se zraněním, hrozícím koncem kariéry v ragby, i novináři. Příběh je mimochodem doplněn o novinové články, což je skvělé ozvláštnění. Riley zase řeší problémy svého bratra, a dluhy, které nadělal. Ti dva se potkají, a i když to zpočátku vypadá růžově, věřte, že je čeká ještě pár dramat a zvratů.

Příběhu nechybí svižnost, a líbily se mi návraty předešlé dvojice Alexe a Lilly. Z jednoho zvratu mi pak trochu spadla brada, naprosto jsem to nečekala. Věta "Stojím za svým kapitánem je pro tuhle knihu prostě ikonická.

Bohužel mi nesedla Riley, a v některých vypjatých situacích, jsem to ústřední dvojici prostě tak úplně nebaštila, a to je u romancí trochu problém.

Pokud máte rádi sportovní romance, možná jste už četli i Haku za lilii, určitě můžete dát téhle knize šanci. Někomu to sedne, někomu trochu méně.

_Brunetka_
06.05.2023 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Parádní pokračování série, které v mých očích ještě předčilo předchozí díl. Díky skvělému stylu psaní autorky jsem vyloženě hltala každou stránku. Na začátku jsem se sice zhrozila, že má tohle dílko vzhledem k typu obsahu velký rozsah, ale ve výsledku bych těch stran přidala klidně ještě jednou tolik. Příběh mě pohltil mrknutím oka a já doteď nevím, jak se mi vlastně podařilo dostat se na konec. Je třeba říct, že postavy v tomto díle už pro mě byly nesrovnatelně zajímavější a celkem se mi dostaly pod kůži. Upřímně jsem jim fandila a oblíbila si je. Romantickou linku mezi nimi pro mě byla radost sledovat. Jiskřičky a chemie ve vzduchu pronikaly skrze řádky až ke mně. Děj obsahoval i nějaké zvraty a překvapení, čímž u mě kniha ještě víc zabodovala (když jsme ale u toho, z toho jednoho ZVRATU jsem málem potřebovala rychlou a dost mě to naštvalo). Objevily se tu hezké momenty spojené s pár věcmi k zamyšlení. Humor je protkaný celým příběhem a já jsem se dost nasmála. Emoce lítaly na všechny strany. Z jistého úhlu pohledu tu také lze nalézt vážnější témata jako ztrátu něčeho, co celou dobu určovalo váš život a vyrůstání v neúplné rodině. Z konce jsem si radostí poskočila. Pokud hledáte romantickou knihu se sympaťáky, která si vás získá hned několika věcmi, tahle je ta pravá pro vás!

Kešu1981
04.05.2023 1 z 5

...zrada... dítě.... manželství...jako vážně!? Tohle paní autorka dost nezvládla...

romantika ragby

M. K. Hardy