HEX

HEX https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347618/bmid_hex-7y6-347618.jpg 4 387 129

Každý, kdo se zde narodí, je odsouzen setrvat zde až do smrti. Každý, kdo se zde usadí, se odsud už nikdy nedostane. Vítejte v Black Spring, zdánlivě malebném městečku v údolí řeky Hudson, městečku, jímž obchází přízrak čarodějky od Černého kamene, ženy ze sedmnáctého století, který byly zašity oči a ústa. Takto umlčena se prochází po ulicích a podle libosti k vám vstupuje do domu. Dlouhé noci vám bez ustání stojí vedle postele. Všichni vědí, že oči už nesmí nikdy otevřít. Obecní rada s využitím těch nejmodernějších sledovacích zařízení městečko prakticky uvrhne do karantény, aby se kletba, jež na něm spočívá, nemohla dále šířit. Ale místní mládež, takovou izolací už notně otrávená, dojde k rozhodnutí, že přísná omezení poruší a o přízračnou kletbu se virálně podělí, čímž však městečko odsoudí k pozvolnému pádu do osidel temných, středověkých praktik.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Argo

Hex , 2013

Ben Nevis
01.02.2019 5 z 5

Sice má děj pomalý rozjezd, ale autor se nezalekl konce a připravil vskutku hororovou jízdu, které jsem obětovala pár bezesných večerů. Autorovi není nic svaté, takže útlocitné povahy by se měly poohlédnout po jiné četbě.

slezakova.nika
24.11.2018 5 z 5

Kniha veeeelmi mile potěšila. Zajímavý příběh se spoustou zvratů a nečekaným koncem. Vřele doporučuji lidem, kteří mají rádi napínavé horory a knihy s "netradičním koncem" ;)

muchomurka
28.10.2018 3 z 5

Nápad se mi moc líbil, ale zpracování už méně. I když to bylo napínavé, bylo to neskutečně roztahané. První polovina měla ještě jakž takž šmrnc a dalo se to, ale druhá polovina - děs. To Stevovo šílenství mě nebavilo, už to nebyl hrdina, kterému bych fandila. Také jsem čekala, jaké rozuzlení bude mít čarodějčin příběh, ale ono nic. Jen vágní historie a žádné objevy a zvraty. Jsem doufala ve víc.

ivana02
26.10.2018 5 z 5

Perfektní kniha, není to "jenom" horor. I když jeho téma je originální (viz anotace), najdete v příběhu ještě další vrstvy - děláme dobře, když se snažíme chránit své děti za každou cenu, nebo obětujeme jedno na úkor druhého? Je možné, aby se v současné době civilizovaní lidé začali chovat a lynčovat jako ve středověku? Začátek byl kupodivu velice vtipný, pak se to drsně rozjelo.
Ještě několik dní po dočtení jsem na ni musela myslet...

PetK
29.09.2018

Vzdala jsem to poměrně brzo, ani King není můj úplný favorit. Možná jsem tomu měla ještě dát šanci, ale zkrátka mě to nechytlo. Radši věnuju čas knížce, kde to pro mě od začátku zajiskří.

Ceeca
25.08.2018

Zpočátku jsem se prokousávala a louskala kdo je kdo, co kde kdy jak a proč, druhá půlka knihy mě bavila. Bezvadný námět.

BlaueEule
21.08.2018 4 z 5

Námět knihy je opravdu originální, ale myslím, že potenciál nebyl plně využit. Druhá půlka knihy se mi fakt líbila, události už vzaly rychlý spád, ale skončilo to nějak uspěchaně, a já přitom pořád na NĚCO čekala. Myslím, že se z toho dalo vytěžit víc. Nicméně v noci jsem z toho měla trochu znepokojivé pocity, takže účel kniha asi splnila. :D

Záhadný
11.08.2018 3 z 5

Kniha není vyloženě špatná, ale při zmínce "velikána" Stephena Kinga se člověk neubrání srovnání. Románu přece jenom něco k dokonalosti chybí, něco co vás při čtení u Kingových příběhů nutí s radostí otáčet jednu stránku za druhou. Něco, co vás nutí po přečtení nad dílem přemýšlet a přiznejme si, často i dojme.

DominaCZ
28.07.2018 3 z 5

První půlka otřesná, poté se to od toho lynče trochu zlepšilo.
Ten námět je jak ze Silent Hillu (atak na občany uschované v kostele apod.)
Nicméně je to tak naivní hloupost, že by to mohl někdo zfilmovat, zajímala by mě zreálněná verze té "hrůzy".
Puberťáci byli hnusní a to bičování jsem jim přála.

Israha
29.06.2018 4 z 5

Základní premisa knihy výborná (hodně mě bavila to zasazení vysloveně "staromódního" horrorového tématu do současné doby moderních technologií, velmi pěkný a dobře využitý kontrast), úvod do děje správně mrazivý a nejasný, závěrečná část zhruba od nočního natáčení při pátrání po psovi pak neúprosné psychologicko-supernaturální inferno, ve kterém padáte spolu s protagonisty dolů po spirále, ze které není úniku. Prostředek knihy se však poněkud dlouze otáčí na patě a čekání na gradaci směrem ke konci je méně atmosférické a více ukecané, než by se mi líbilo (napětí a atmosféra v těchto pasážích existuje v rámci vybraných kapitol, ale nikoliv jako celek). Chápu, že se zde mělo pracovat na postupném duševním rozkladu vybraných postav, ale patřičné vyznění tomu chybělo, spíš šlo o takové nezávazné bububu, na které všichni stejně byli zvyklí. I přesto ale výsledný dojem velmi pozitivní, mmj. také z důvodů, že Heuvelt přesně ví, kdy tlačit na horrorovou pilu a kdy si dovolit i mírný humor a nadsázku, a že i přes promakané a dosti dekorativní popisy nejrůznějších nechutností uniká samoúčelnosti a využívá tyto prvky umně k podpoře celkového dojmu. Velmi dobré, rád bych si od autora ještě nějaký další horror přečetl.

Cryptkeeper
19.06.2018 3 z 5

Obrovská škoda,potencionál to mělo. Přišlo mi to jako mix "Pod kupolí" , "Městečka Pines" a "Blair Witch" . Škoda,že jako celek to bylo takové chaotické,promarněné. Měl jsem hrozný problém se ztrátou soustředěnosti. Vždy když byla nastolena trochu děsivější a mysteriozní atmosféra,autor couvl a začal se opět zaobírat něčím jiným. Jediné,co si z této knihy vemu je to,že se budu v lese vyhýbat kruhům z mochomůrek se zavřenýma očima;)

robinoza
08.06.2018 2 z 5

Občas fakt strašidelné

KSamara
16.05.2018 4 z 5

Ze začátku nic moc, poté se to rozjelo. Čekala jsem více, zejména od konce. Stále jsem čekala a čekala, až jsem byla na konci :-D :-( Ale četlo se to samo. Dobře psané. Atmosféra na jedničku :-)

Svica
10.05.2018 5 z 5

Na začátku knihy jsem měla sto chutí jí odložit. Nezaujala, nenadchla, celkově to bylo takové zdlouhavé. Někde v půlce jsem si řekla, že je štěstí, že jsem ji neodložila a dočetla jedním dechem. Kniha je úžasným obrazem toho, jak se lidé chovali, chovají a budou bohužel i nadále chovat - jako ovce. Temná atmosféra prostředí, čarodějnice a velice překvapivý konec je jedno velké plus celé knihy. Skvělý příběh, který stojí za to.

Enii556
06.05.2018 4 z 5

Knížka se zezacatku velice obtizne cetla ale jak uz se to toho clovek dostal tak uz ju neodlozil. Kniha ma velice zajimavy konec a a hned mi nedosel ale je to velice ze zivota ze nejvetsi zlo je uplne nekde jinde nes si clovek myslel na zacatku knihy! kdyz tu knizku bude cist hodně se zamyslete nad tim koncem autor luxusne ukazal tvar lidi.

michal3736
16.04.2018 4 z 5

Krásně depresivní mám rad knihy, které končí tak jak si na začátku nemyslíte

Kortexo
10.04.2018 5 z 5

Skvělý horor, který svým stylem silně připomíná nejlepší díla Stephena Kinga.
Uzavřená fungující komunita s jasnými pravidly, které nelze porušit za žádných podmínek.Po stovky let, fungující ekosystém!!! Ale stačí malá bezvýznamná událost, která spustí dominový efekt a vše čemu jste věřili a o co jste se opírali je pryč...
Filosofická záležitost na téma odboje mladých proti cenzuře a nelogických pravidlech dospělých a jejich strachu a neschopnosti cokoliv změnit i když jde o jejich vlastní budoucnost a budoucnost jejich dětí...
Vřele doporučují !!!!!!
PS: Rozhodně se dočkáme filmové adaptace s velmi kvalitním režisérem a hereckým obsazením...

Pigface
30.03.2018 5 z 5

Došlo ke zvratu. Doteď jsem se nejvíc bál Čarodějky z Blair, následované Babou Jagou a jen o trochu méně čarodejnice z Perníkové chaloupky. Ovšem Katherine z Černých skal je všechny a najednou ledabylým chmatem jakobynic strčí do kapsy. Žádný poletování po lese na koštěti, žádná infantifilní dieta, můří křidýlka a žabí hleny. Černoskalská čarodějka prostě je. Nic víc nemusí. 99% hrůzy zvládne dav. Strach z neznámého, nevysvětlitelného se ventiluje násilím a krutostí, které nezastaví ani rozum, ani láska. I když jsem začal poněkud lehkým stylem, kniha taková není. Budete se bát. Jo, bojte se - nejhorší bytost, která vám bez výčitek ublíží jste vy!

...skutečná bouřka, které se lidé bojí nezuří venku, ale v jejich nitru...

Statista
12.03.2018 4 z 5

Kniha podle meho nazoru neni hororem v pravem slova smyslu. Jde spise o psychologicky thriller s nadechem mysteriozna, jelikoz to nejtemnejsi, co tento pribeh nabizi, se vyskytuje v lidech samotnych. Trochu me zklamal konec, kde se udalosti ponekud chatrne sesypaly, nicmene mozna jde o vec vkusu. Kniha se mi cetla pomerne dobre, jen me trosku mrzi, ze jsem se u toho prilis nebal.

J_Ch
11.03.2018 4 z 5

Prvních pár stran jsem měl problém se začíst, avšak po naladění na jazyk a náladu knihy se to podařilo. Kniha má svou atmosféru, která dokáže vtáhnout.
Místy je kniha lehce přesycená akcí, avšak vše je dáno do kontrastu s dobře vykreslenou snahou hlavních postav budovat a žít normální rodinný život. Stejně tak kontrast starodávného prokletí a mládeže, která natáčí videa na YouTube dodává další dávku atmosféry.
Posledních pár stránek knihy je apokalypticky geniální. Nečekané zakončení v kulisách zkázy knihu pozdvihá na zcela jinou úroveň.

čarodějnice horory prokletí informační systémy

Thomas Olde Heuvelt
nizozemská, 1983