Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6723 6723

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

swayno
09.10.2016 3 z 5

Třetí hvězda jen za to, že mám celoživotní slabost pro HP. Na knihu jsem se těšila, o to větší bylo zklamání. Za ty prachy se mi chce i trošku brečet.
Děj se mi zdá osekaný, stránky poloprázdné, chybí mi tam JK Rowling (její barvité vyprávění a umění strhnout čtenáře do děje)

KatChiss
09.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Přečetla jsem ji jedním dechem a trvalo mi to dohromady asi nějakých 6 hodin! Nemohla jsem přestat číst. Zase jsem se dostala do té nezapomenutelné atmosféry Harry Pottera a jeho přátel. Vrátila jsem se do Bradavic, kde to všechno začalo. Přeji si, aby tento příběh nikdy neskončil...

SPOILERY!!
Chápu, že tam muselo být to rychlé přeskakování, protože vyprávět všechno zase od znova, akorát z pohledu jiného chlapce, by bylo dosti nezáživné. Cestování v čase bylo také úžasné. Mohli jsme nahlédnout do světa bez Harryho Pottera - do světa plných nočních můr.

Prostě a jednoduše bomba!!!!!

Akorát by mě zajímalo, jak všechno to přesouvání v čase vypadalo na jevišti. Ve filmu si to člověk umí představit, s naší technikou. Ale na jevišti? To by stálo za to. Ale bohužel se to asi nikdy nedozvíme...

fons
09.10.2016 4 z 5

Nebudeme si nic nalhávat, příběh Prokletého dítěte je prostý, asi jako by jej vyplodil nadšený fanoušek pro vlastní potěšení z rozšiřování tohoto popkulturního fenoménu. Jenže nejde to brát takhle, když se jedná o scénář. Dokud se v našich končinách někomu nepovede získat práva na inscenaci, nemůžeme soudit vůbec nic. Pro účely divadelních prken je dle mého děj naprosto perfektní a ve fyzickém podání to musí být show jako blázen. Proto můžeme všichni jenom zářit radostí, že u nás český překlad vyšel a my se mohli po letech spolu s našimi starými známými vydat zpět na nostalgickou prohlídku milovaného světa. Nejedná se o regulérní pokračování, svým způsobem to jen recykluje původní události... ale zkrátka a dobře, po dlouhé době jsem se u knihy zase od srdce zasmál, zavzpomínal a i se občas bál o osudy jednotlivých postav. Navíc, kniha se díky své struktuře a jednoduchosti dialogů čte neskutečně rychle a já si zase po každé kapitole říkal, nečti dál, schovávej si to... kdepak, mám to v sobě zase za jednu noc.
Přistupuji k Prokletému dítěti s respektem a naivně doufám, že bych tu hru mohl někdy vidět na vlastní bulvy. Takže knihu neodsuzuji a i přes mírné výtky ji vřele doporučuji!

A hlavně, pulty knihkupectví si zase podmanil příběh, jenž trhá rekordy v prodejnosti a který nutí lidi číst. Toho já si vždy cením!

adevis
09.10.2016 4 z 5

Při čtení jsem byla trošku zmatená z dějových linek, které se každou chvíli odehrávaly v jiném čase a prostředí, ale.... četlo se mi to skvěle! Vůbec mi nevadilo, že je kniha napsaná jako divadelní scénář. Z knihy jsem nadšená, líbí se mi a jsem ráda, že zaujímá místo v mé knihovně. Přece jen... HARRY je HARRY :-)

RiaPretsch
08.10.2016

Takže...Harry Potter a prokleté dítě, a to navzdory tomu, že scénář nelze hodnotit jako román, je sračka sraček, a pokud jste to nečetli, nekažte si odpoledne a dojem z původní ságy. Přehnaně patetické dialogy plné omšelých klišé o lásce a přátelství po pár stránkách silně znechutí i skalní přívržence mott z tábora H+H, a kultu outsiderovství by hloub do prdele nevlezl ani nejnovější Tim Burton zkřížený s Lady Gaga. Paskvil, ve kterém vaše milované postavy budou vypouštět z úst věci, jaké by nevymyslela ani nejšílenější pisatelka Mary Sue fanfiction se slashovou minulostí. Severus Snape ne že se v hrobě obrací, on se tam točí jako cirkulára. A mně se chce zvracet!

Gallaxy
08.10.2016 3 z 5

Novinový článek o tom co by kdyby, tak to na mě působilo. Přečteno hned a zmatečné skákání v čase nám ukýzalo několik možných pokračování. Jeiné co chválím je, že byl zachován zákon paradoxu.

Jacinda
07.10.2016 odpad!

Harry potter byl znásilněn. A bylo to provedeno činem tak ohavným, že by měli být autoři uvrženi do Azkabanu. Mám ráda Samanthu Carterovou a v dětství byla mým vzorem. Proto jsem se začala zabývat astronomií a proto znám Dědečkův paradox. Mám ráda Harryho Pottera. Kompletné sérii jsem přečetla osmkrát. Proto mohu tomuto paskvilu s čistým srdcem věnovat odpad. A ted konec cirátů a k věci. Je to příšerný. Kdyby najmuli nějakého fanouška ze světa, napsal mi lepší scénář. Veškeré charakterové rysy byly zničeny. Postava Severuse Snapea zprzněna. Charaktery jsou absolutně OOC. Ale absolutně. V žádném z hrdinů nevidím ani špetku jejich původních myslí. Snad jedině Hermiona. Zápletka vadná. Hlavní postava blbá. A Harry, nejlepší bystrozor, si nedovedl poradit s dvacetiletou blbkou. Bylo to tak špatné, že jsem to dočetla jen proto, abych měla splněno a přiznám se, abych mohla napsat tenhle komentář. Kdysi jsem si myslela, že má autor povinnost vůči svým fanouškům. nyní jako spisovatel razím myšlenku, že by si měl autor psát jen to, co sám chce číst. Proto bychom měli jeho rozhodnutí respektovat a říct si, tak to prostě chtěla. Ovšem nedokážu pochopit a v životě bych nedopustila, abych znesvětila své vlastní postavy, abych je zabila, roztrhala a pak sešila do paskvilu. A pod tohleto se Rowlingová podepsala. Nejenom, že neměla tu úctu a nesepsala to do knihy (nejspíš má příliš práce se svýma trapnýma detektivkama). Ale měla žaludek na to zabít vše co stvořila. naštěstí pro ni..ne...naštěstí pro HP....vymazávám sobě vzpomínky, protože HP miluju a protože si ho chci pamatovat takový, jaký byl a jaký je. Takže pane profesore Lockharte, jsem připravena.

mandrawer
07.10.2016 odpad!

Fanusikom sibe - 15 ecek, dat za taku kebudzinu.
Dalsia cast - diel bude ked Harry bude mat 80 rokov a Alzheimera, Hermiona bude jazdit na kolieskovom kresle a Ron bude v domove dochodcov.

viktorie7142
07.10.2016 5 z 5

Jeto nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Určitě baych Rowlingovou neschazovala, ale naopak ocenila práci její i Johna Tiffanyho a Jacka Thorna. Myslím že je to dokonalé pokračování příběhu o Harrym Pottrovy.

Engie
07.10.2016 3 z 5

Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, celou sérii jsem četla čtyřikrát a J.K.Rowlingová mě v podstatě naučila milovat čtení. A jako správný fanoušek jsem knížku samozřejmě potřebovala mít. Čtení nelituju, ale jsem celkem zklamaná. Příběh není špatný, ale něco tomu chybí. Kouzelnický svět není tak kouzelný a okouzlující jako v původní sérii, postavy se chovají nesmyslně a forma scénáře není nic moc. Jestli byl někdo u původní série stejně jako já ohromený její genialitou a tím, jak do sebe vše zapadá a je dokonale propracované, u této knihy se toho nedočká. Úplný odpad to podle mě není, věřím, že někomu se knížka bude hodně líbit :) Ale já si raději znovu přečtu původní sérii...

ELMA
07.10.2016 4 z 5

"Myslím, že si v určitém okamžiku musíš vybrat, jaký člověk chceš být. A v tu chvíli potřebuješ vedle sebe rodiče nebo kamaráda. A když ses naučil rodiče nenávidět a kamarády nemáš.... tak jsi úplně sám. A být sám je strašlivě těžké." (Draco Malfoy)

A v těch pár větách je řečeno několik životních příběhů z Harryho Pottera: Brumbála, Voldemorta, Snapea, Nevilla, Draca, Harryho, Albuse a Scorpiuse. A o tom to celé je.

terpin
07.10.2016 5 z 5

Hezky pribeh, dobre se to cetlo, i kdyz je to prepis divadelni hry. A moc moc dekuji za Severuse!!! Rozbrecel me.

Odehnalka
07.10.2016 2 z 5

S knihami o chlapci, který zůstal naživu jsem vyrůstala, ale ...
Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Tohle se stát nemělo! Postavy a jejich chování hrozné, nikdy jsem nečekala, že by se takhle mohly hlavní postavy chovat! A na některé třeba úplně zapomněli - haló, co Hugo? Párkrát zmínit nestačí! Podivná a nesmyslná zápletka... Jak tohle mohla Rowlingová dovolit, taky nechápu. Forma scénáře tomu ještě uškodila.
Hvězdy dávám za obálku a za Scorpiuse a Albuse.
Jak jsem napsala, vyrůstala jsem s tím, ale tohle se fakt nepovedlo. Nejlepší by bylo, kdyby nechali na fanoušcích a jejich fantazii, jak to pak vlastně celé bylo.

tina4913
06.10.2016 odpad!

Opravdu lituji, že jsem tuto knihu vůbec začala číst. Na HP jsem vyrůstala a děj miluji. Tato zrychlená depresivní fraška Vám jen zkazí náladu. Existují knihy, které jsou napsané formou scénáře a dokážou Vás vtáhnout do děje, ale tato kniha k nim určitě nepatří ! Nevím jak se mohla dostat na pulty knihkupectví kniha, kterou očividně čtou a budou číst převážně děti, ve které se vyskytují nadávky do kreténů.
Autoři, či překladatelé by se měli zamyslet co mládeži předkládají. Pak ať se společnost nedivý odkud to ty děti mají, když už se takové vulgarity nachází i v knížkách jako je HP.

scully
06.10.2016 4 z 5

Ráda jsem se znovu vrátila do světa Harryho Pottera. Velká škoda,že to nenapsala JKR,asi by to bylo přece jen o pár tříd výše. Chtěla jsem původně dát tři hvězdičky,ale jednu přidávám za Severuse :-)

Terrez93
06.10.2016 5 z 5

nostalgie, prožívat zase příběh HP....někdo čekal něco jiného, ale divadelní hra je hra, bylo jasné,že to nebude jako díly předtím...všechno má strašně rychlý spád, časové linie se neustále přeměňují, ale není to nic složitého hezky se v tom orientuje, nebo alespoň já jsem to tak měla....za mě 5*, škoda,že se to tak rychle četlo..za jedno dopoledne celý příběh přečtený...nezbývá než čekat na další

venacava
06.10.2016 2 z 5

Já nevím, miluji HP a jsem ráda, že jsem mohla číst další pokračovaní, ale chyběla mi JKR...nemám nic proti scénářům, ale próza to není...chyběl mi celistvější příběh. Přislo mi to cele hrozně rychlé, málo propracované, ale byl to jen scénář, takže má kritika není úplně opodstatněná. Děkuji za Severuse Snapa :)

mchl_
06.10.2016 4 z 5

Do poslední chvíle napínavý příběh. Bál jsem se, jaké bude číst scénář, ale po prvních pár stránkách člověk nevnímá a čte jako každou jinou knihu.

SedllY
05.10.2016 3 z 5

Od knihy-scénáře jsem nečekal přílíš, a tudíž jsem vcelku spokojen.. :) Jen mě zamrzela přemrštěná cena, zato kvalita knihy naopak potěšila, i překlad je naprosto bezchybný. Určitě bych se nebránil dalším podobným knihám ze světa HP, avšak tentokrát už bych nechal psát pouze JK Rowling.

Gabika9
05.10.2016 1 z 5

Jediné pozitivum, které jsem na knize našla je, že byla rychle přečtená. Skoro lituju, že jsem ji koupila. Od Rowlingové to má opravdu daleko. Snažila jsem se oprostit od předsudků a podobně, ale příběh mi přijde opravdu o ničem a možná je opravdu snahou jak ze jména vytěžit maximum.

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky