Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6723 6723

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

zuzak07
13.10.2016 4 z 5

Je poznat, že to nepsala Rowlingová, ale je poznat, že nad tím měla dohled. Je to jiné, ale pořád je to Harry Potter. Je to čtivé a zábavné a ta nostalgie má určitě velký podíl na tom, že se mi to opravu líbilo. Fanouškům určitě doporučuji. Každopádně by tomuto příběhu více slušelo klasické románové zpracování, jako předchozím dílům.

Ivuska.09
12.10.2016 5 z 5

Nejnovější díl Harry Pottera se od předchozích knih radikálně liší - ať už formou či autory. S tím je také nutné ke knize přistupovat. Na můj vkus občas plyne čas až příliš rychle - chtěla bych delší příběh s více detaily, ale to je samo o sobě také způsobeno tím, že nejde o román, ale o divadelní hru. Každý fanoušek Harryho si další setkání s ním, jeho kamarády a rodinou užije. Pokud jste četli všechny předchozí příběhy o Harrym (a pokud se vám líbili), určitě byste neměli vynechat ani tento. Já ho přečetla za pouhé odpoledne a byl pro mě krásným návratem do dětství.

bakjo95
12.10.2016 2 z 5

VAROVÁNÍ: Tento komentář může obsahovat spoleiry a zbytky korýšů...

Zajímají mě 2 věci:
1 - Proč je to cestování v čase tak zmatečné a zbytečně složité? Kdyby se autoři chytli něčeho mnohem jednoduššího a nekombinovali tolik, vypadlo by z toho něco lepšího než Voldemortova dcera.
2 - Kolik tý Rownlingový sakra zaplatili za ten podpis na obalu?
Jediná věc, kterou na této knížce shledávám pozitivní, je procvičení angličtiny. 30%

velka0999
12.10.2016

I přestože jsem zvyklá na čtení divadelních scénářů, myslím, že právě této knize to svým způsobem ublížilo a troufám si říci, že to nebyla dobrá volba pro čtenáře. Někdy až příliš zkratkovité jednání postav, převzatá charakterová klišé z původních dílů bez hlubšího vývoje, zbytečné scénické poznámky, velice mi chybí vyprávěcí rovina, která je u Harryho téměř nepostradatelná. Často jsem si u čtení kladla otázku: Proč byl vydán tento pracovní scénář? Proč nebyl vydán románový příběh jako ty předešlé? Celkově jsem měla z knihy pocit dvojsečnosti - buď do toho původní autorka měla jít naplno anebo vůbec. Tohle je rozhodně kompromis, který poněkud snižuje hodnotu předešlým dílům.

SarahRoyalAss
12.10.2016 2 z 5

Nečekala jsem žádný zázrak, ale i tak jsem se ohromně těšila až si knihu přečtu. Upřímně, Rowlingová musela být zhulená když dala téhle knížce zelenou. Některé části byly moc pěkné, zajímavé a na to, že je to zpracování scénáře, se knížka čte velmi dobře. Ale upřímně, jako velký fanda Harryho Pottera, plakala jsem slzy zoufalství a byla na sebe naštvaná, že jsem kvůli tomuhle blábolu byla vzhůru a četla do 2 do rána. Ale i tak si mého názoru zaslouží knížka alespoň 2*

Ali88
11.10.2016 4 z 5

Nejsem kovaný fanda Harryho Pottera, ale tohle se mi líbilo a zhltla jsem to za odpoledne! :) Je to čtivé a napínavé... trochu jsem se toho bála jelikož tyhle "a uplynulo 20 let" většinou nedopadají dobře... tady se to povedlo a pro mě milé překvapení takže zasloužené 4 * :)

kája14
11.10.2016 3 z 5

Musím přiznat, že většina knihy se mi zas až tak nelíbila a bylo dost těžké dostat se přes první části. Všechno to zachránila až část poslední, ze které jsem byla naprosto unešená a kvůli ní to stálo za to číst. Knihu ale beru spíše jako fanfikci.

Mamosvain
11.10.2016 4 z 5

No tak si to shrňme. "Kniha" vcelku dobře napsaná. Námět je dobrý a i nápad na děj apod. Ale kvalita napsání trochu pokulhává.
1. hvězdičku dávám za dobře vymyšlený námět, jak jsem již zmiňoval.
2. hvězdičku tahle "kniha" ode mne dostává za dobrou zápletku. Cestování v čase... Jo jasně... Dneska je v knížkách už docela "normální", ale tady jsme mohli jasně vidět, že i sebemenší změna v historii může vypvořit vlnu nových událostí.
3. je za to, že se Albus dostal do Zmijozelu - dodává knize trochu neočekávatelný zvrat.
No a 4. hvězdičku si nezaslouží tak uplně kniha, ale je to za to, pokud se jim skutečně povedlo ty kouzla a triky udělat věrohodně v divadle.

Pelunka
11.10.2016 3 z 5

Kniha jako scénář dobrý nápad. Divadelní nadšence to určitě potěší. A kdo viděl představení tak mu můžu jen závidět. Napsané je to moc pěkně i nápad není vůbec špatný. Jenže hrozně rychle je to přečtené. Kdyby to autorka napsala formou příběhu a zavedla nás zase do kouzelnického světa možná by to bylo o něco lepší. Takhle musíte stále lovit v paměti jak to vlastně všechno vypadalo. Ale jinak krásný příběh doporučuji přečíst :)

Marki87
11.10.2016 3 z 5

Přečteno... A také z toho mám docela rozporuplné pocity. Samozřejmě jsem to přelouskala jedním dechem. Přestože je to psané jako scénář k divadelní hře, dokázalo to neuvěřitelně vtáhnout do děje... Ale čím víc děj postupoval, tím větší slátanina z toho vznikala. Mám tak nějak pocit, že Rowlingové už došla fantazie, tak vykradla pár fanouškovských verzí a poslepovala to dohromady... a vznikla z toho pěkná slátanina....

essidaven
11.10.2016 2 z 5

Tak upřímně...velké zklamání. Zápletka na mě působila jako špatný vtip, byla velmi chabá a dost kostrbatě natahovaná na dvě divadelní hry. Nemohla jsem uvěřit, že toto opravdu pochází z hlavy samotné Rowlingové, já měla spíše pocit, že čtu slátaninu nějakého velkého fanouška na blogu Fanfiction ze světa Harryho Pottera. Dokonce mi přišlo, že některé dialogy popíraly ráz a charakter postav z původní série HP. Také jsem měla pocit, že některé postavy tam byly "do počtu" jen proto, aby se s nimi věrní fanoušci mohli opět setkat, ale v ději to příliš neklapalo (Snape, Dolores,...). Draco také mimo svůj původní charakter a teorie o tom, že jeho syn není jeho synem byla směšná. Vzpomínám si na starý rozhovor s JKR, když se jí novináři ptali, zda má Voldemort děti. Její odpověď byla: „Ne. Voldemort jako otec, to není hezká představa, že?“ A pak nám naservíruje tuto špatnou parodii?

Dadula118
11.10.2016

Na tuhle knížku jsem se hrozně moc těšila.Bála jsem se toho,že je napsaná jako divadelní hra.tedy v dialozích,ale příjemně mě to překvapilo,četlo se to lehce.Hodně jsem si to užívala,četla pomalu a nehltala:-D jako vždy.Ráda jsem potkala staré známe Hermiona,Ron(toho zbožńuju:-D,nezklamal:-D)Harryho(rozvážný,jako vždy)Překvapil mě Draco.Děti našich hrdinů z předešlých dílů.Příběh zajímavý,zápletka taky dobrá jen to bylo HROZŇE KRÁTKÝÝÝ :-(:-(
chci víc .Mám tenhle svět moc ráda:-)

Jostein
11.10.2016 1 z 5

no, upřímně, mě se to nelíbilo :(
bylo mi řečeno, že je to proto, že neumím číst divadelní hry.... tedy nevím, pár jsem jich četla a v pohodě :D
podle mě je to takové nepovedená fanfikce... a jak jsem psala kamarádům, podle mě, si z nás autoři dělají srandu! :D :D :D

annytheangel
10.10.2016 1 z 5

No nevim připadá mi to spíš jako taková podivná fanfikce. Scorpius je sice zlatíčko ale jinak nic moc. Četla jsem daleko lepší fanfikce na Harryho než tohle, možná že zahrané to působí líp, to ale nic nemění na tom že celkový příběh je takový prapodivný.

Nikoll2
10.10.2016 4 z 5

Další Harry Potter?!
Pro mě to bylo velké překvapení a skvělá zpráva, protože patřím mezi jeho velké fanoušky:) Od knihy jsem, asi jako většina lidí, očekávala to nejlepší.
S jistotou můžu říct, že se mi kniha líbila, avšak nebyl to ten napínavý Harry, kterého jsem očekávala. Bylo to takové příjemné čtení, které jsem měla dočtené za pár hodinek v autobuse, ale ne příběh, od kterého bych se nemohla odtrhnout. Četla jsem, četla a najednou konec. Ani jsem si neuvědomila, že se něco zásadního událo.
Podle mého to ale bude pravděpodobně tím, že je to divadelní hra a tam se asi nemůže stát tolik co v jiné knize.
I přes moje zmatené, propletené názory, ale určitě doporučuji přečíst:)

abelmoony
10.10.2016 4 z 5

Další kniha z mého milovaného kouzelného světa. Nemohla jsem odolat a rovnou jsem si ho přeobjednala. Nemůžu si stěžovat. Kniha byla pěkná, četla se skoro sama a rozhodně bych si ji koupila znovu.
Upřímně jsem si knihu ani moc nespojovala s předchozími příběhy. Brala jsem knihu jako další samostatný příběh, kde sice byly známé postavy, ale od našeho posledního setkání uběhlo několik let a oni zestárly.
Ráda si knihu přečtu znovu.

kittlerka
09.10.2016 5 z 5

Upřímně, kdyby bylo v knížce cokoli, budu to milovat, protože prostě Harry.
Ale je pravdou, že Harry od Rowlingové to není - chtěla bych víc detailů, víc popisů, víc všeho!, ale bylo úžasný zase prožívat Harryho příběh:)

Tvefisto
09.10.2016 5 z 5

Mně se to líbilo. Vtáhlo mě to do děje a byla jsem zvědavá na konec. Je to scénář, tak jsem to i tak brala, jen kdyby mě tam Harry místy tak neštval. :D

fflew
09.10.2016 3 z 5

Rozpačitý zážitek. Díky formě scénáře se kniha čte takříkajíc sama. Největší její slabinou není ani tak místy nelogický, šroubovaný a naprosto předvídatelný děj, jako patetické, duchaprosté dialogy... Velká škoda. Staré známé postavy v Prokletém dítěti působí jaksi vybledle a vyždímaně a chovají se, jako by neustále schytávaly zásahy matoucím kouzlem do palice. Hlavně tedy Ron a Harry... proč? :/ O dobré nápady nouze nebyla, mohly však být lépe dotaženy do konce. Věřím, že divadelní zpracování by mě oslovilo a že čtení scénáře je pouze polovinou zážitku. Proto nechci být příliš kritická a dávám o hvězdičku navíc. Méně klišé a trýznění oblíbených postav by však rozhodně nebylo na škodu.

Mialll
09.10.2016 3 z 5

Plytký příběh, z oblíbených postav jsou v lepším případě karikatury (Ron), v horším ubozí zoufalci (Harry) a k tomu všemu spousta vaty v podobě prázdných citových výlevů. Tři hvězdičky z nostalgie.

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky