Girl Online

Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Když ji na školním představení potká ten ,,největší trapas", který díky internetu uvidí ,,celý svět&qu... celý text

Když ji na školním představení potká ten ,,největší trapas", který díky internetu uvidí ,,celý svět", a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou na pár dnů do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu.

Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241613/girl-online-fqN-241613.jpg 3.6373

Girl Online (1.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Jota

dennie3

Kniha nebyla špatná, připadala mi částmi možná až moc naivní, ale pro dospívající dívky asi musí být zábavná a v určitých směrech přínosná. Na konci byl zajímavý twist, ten se mi líbil. Popis úzkosti a rady, jak se s ní vypořádat, byly super.

bookwoman

Omg!Naprosto skvělá kniha,která mě od začátku do konce bavila (kdo to měl stejně??)...Měla pěkný čtivý děj o Penny-holce,co dělá na každém kroku trapasy.V Americe si však najde Noaha-její spřízněnou duši(iniciační zápletku :) ).Až přijede domů do Británie,tak se stane něco,co už nebudu spojlerovat :) .Nejvíc se mi asi líbil ten konec,kdy se dá všechno do pořádku.Teď hned si musím přečíst i druhý díl.Všem holkám doporučuji :) .

A235711

Panebože to byla ale kravina.

novakovaterka22

Mně se knížka moc líbila. Já vím, že je určena spíše asi puberťačkám, ale mě ten pohádkový příběh se šťastným koncem hrozně bavil. Penny jako hlavní hrdinku jsem v hodně věcech chápala. Chtěla bych mít nejlepšího přítele jako je Eliot. Vážně jsem knížce nevytkla nic a, vše co mi přišlo trochu zvláštní tak tam prostě asi patřilo. Těším se na další díl :)

Fafyna

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli tomu, že je v angličtině a je jednoduchá - přidaná hodnota k jinak poměrně splachovacímu ději. A taky samozřejmě kvůli Zoelle, která je prostě fenoménem, ať už se to někomu líbí nebo ne. Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena. Styl, kterým je kniha napsaná se mi nějak zalíbil (je možné, že mi připomínal styl Rowlingové?) a hlavní postavy mě neiritovaly tak, jak bych u náctiletých hrdinů očekávala. Za mě velké překvapení a myslím, že časem rozhodně sáhnu po dalších dílech.

Tofinka

Úžasná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout a byla jsem ráda, že jsem po jejím přečtení měla při ruce druhý díl :D

malinkamajinka

Stále netuším co si o té knize myslet. Je to klasický román... Ale doufám, že se brzy dostanu k druhému a třetímu dílu :)

1v8na

Možné SPOILERY!!!
Po této knize jsem sáhla s tím, že potřebuju nějakou oddechovou četbu, u které si odpočinu a nebudu muset přemýšlet - ano, to moje očekávání naplnilo - to se musí uznat. Musím také uznat i to, že na to, že holka, která to psala, je stejně stará jako já - tak to vymyslela celkem dobře a má k těm -náctiletým hrdinům celkem blízko.
Na druhou stranu jsem už trošku na samotný vztah v knize pohlížela mým nynějším pohledem - což byla nejspíš ta největší chyba - protože mi tam vadila jedna zásadní věc a to, že si neujasnili představy o vztahu a nepovídali si o sobě, tak aby se o sobě něco dozvěděli a aby si mohli s klidným srdcem důvěřovat.
Jinak byl příběh celkem dobrý, kapitoly průměrně dlouhé a byl zde i dobrý font, kterž odlišuje, zda se jedná o sms zprávu či příspěvek na blog nebo klasickou kapitolu.
Neodradilo mě to od toho, abych si přečetla druhý díl.

JustMia

Je lepší než ten druhý. Doporučuju!

barunka.p
31.12.2016

Četla jsem to hlavně kvůli autorce Zoe Sugg. Kniha pěkná, oddechová. Typický dívčí román především pro 10-16 let. Nebyla jsem nadšená, ale ani zklamaná. Těším se na další díl.

Market = )
29.12.2016

Knížku jsem četla neplánovaně kvůli čtenářský výzvě, když už jsem věděla, že P.S. z knihovny do konce roku prostě už mít nebudu. A jsem moc mile překvapená (ač samozřejmě už nejsem cílová skupina). Mám ráda rodinu Penny i všechny další "důležitý" postavy, bylo bezva, jak byla knížka vlastně i trochu vánoční. A Zoe mám mimochodem taky moc ráda :-).

Emíša
25.12.2016odpad!

Nešlo to dočíst.

Dakarianna
23.12.2016

Nebýt slavného jména autorky, kniha by se (podle mě) určitě takhle dobře neprodávala. Je to kýčovité, předvídatelné a třeba popisy jsou strašně jednoduché. Celé mi to přijde jako průměrný Wattpad... Kniha byla čtivá, ale postavy mi byly nesympatické, nešlo se do žádné vžít. Druhý díl si přečtu jen protože jsem ho dostala.

BlackBunny
11.12.2016

Nemám moc ráda přeslazené příběhy s hvězdičkovou budoucností a pocitem, že život je lehký, a všechno jde snadno, proto mě kniha moc nezaujala. Čekala jsem od Zoe příběh přesně tohoto typu, ale až tak moc slaďoučký jsem ho opravdu nečekala. Nechci knihu zbytečně hanit, určitě by se na ní našlo něco originálního a hezkého! Proto chci jen dodat, že tohle je pouze můj názor :D a ne každý ho musí mít stejný :D
--bb--

monita333
27.11.2016

Docela mě mrzí, že mohu dát jen 5 hvězdiček, protože tahle kniha by si jich zasloužila mnohem víc :D Ne opravdu, získala si mě hned jak jsem ji otevřela. Hrozně jsem sympatizovala s hlavní hrdinkou Penny, jsme si docela podobné, až na to, že jsem nikdy nezažila takové hrůzy jako ona (jako ukázat všem své spodní prádlo, nebo být středem mezinárodního "skandálu"). Obdivovala jsem ji za to, jak se se vším dokázala vypořádat. Sice ten konec už byl docela průhledný, jako že už pár stránek dopředu víte jak to skončí, ale to nevadí. Pořád lepší než špatný konec, ne? Penny mě v mnoha ohledech inspirovala, jako bych se sama stala fanynkou jejího blogu. Rozhodla jsem se si některé její rady vzít k srdci. Opravdu skvělá knížka, zvláště na tuto dobu, kdy už se blíží Vánoce. Už se moc moc těším, až si přečtu i druhý díl. Aspoň už "Ježíšek" ví, co mi má dát. :DD

daniela58
24.11.2016

Kniha byla fajn,taková jednodušší.Po druhé už asi po ní nešahnu..Ale dokoupím si druhý díl,abych věděla jak to dopadne.

Allka
22.11.2016

Ne... Prostě ne... Tahle kniha nebyla nic pro mě. Nejsem už sice autorčina cílová věková skupina, ale myslím, že příběh by mi přišel naivní, plytký a nevěrohodný i před deseti lety.

ivca3710
14.11.2016

Velmi hezká kniha. Něco bych z tama oddělala, ale velmi se mi to líbilo.

Laf
13.11.2016

Nejdříve jsem nad knihou dlouho zvažovala, jestli si ji přečíst, ale nakonec jsem ráda, že jsem po ní sáhla, protože se mi moc líbila. Dobře napsaná, takže se nedá u ní nudit a plná humoru, takže se u toho musíte i smát a navíc si z ní odnesete i nějaká moudra, která se vám mohou hodit. Jako odpočinková kniha je tohle ideální volba. Za mě palec nahoru a můžu všem jen doporučit. :)

TerezaZV
09.11.2016odpad!

Za mě rozhodně ne-e. Zoe je skvělá youtuberka, ale spisovatelka nikoliv. Knížka, kterou by zvládla napsat 10 letá holka a ze které bych byla nadšená možná ve 12. Upřímně nechápu tolik kladných recenzí, protože za mě totální propadák.
Děj je úplně o ničem. Nejzákladnější slaďounký dívčí románek, co se dá napsat. Všechno neskutečně předvídatelné, absolutně to postrádalo napětí. Hlavní hrdince přislo z nějakého nepochopitelného důvodu všechno hrozně trapné. I když tenhle žánr není moje krevní skupina, ať se snažím jak se snažím nedokážu najít jedinou věc, co by se mi na knize líbila.

Maysonnie
06.11.2016

Knížka se mi líbila, byla to prostě taková klasická, odpočinková romanťárna na podzim.
Všechno to bylo psané v přítomném čase a až doteď jsem si myslela, že knihy v přítomném čase mi vadí, ale zrovna tahle mě vyvedla z omylu, protože se četla jako po másle.
V Penny jsem se často i sama viděla, např. v těch záchvatech paniky, nebo při tom pocitu trapnosti... Takže hlavní hrdinka mi sedla.
Jediné, co mi vadilo bylo to, že tam bylo docela dost takových klišé... Teď si zrovna na nic moc nevzpomenu, ale nějaké části byly takové hodně umělé.

kroupik13
04.11.2016

Tahle kniha je naprosto úžasná. Mám ji hrozně moc ráda ne jen proto, že ji napsala Zoe Sugg kterou moc ráda sleduji na youtube, ale její knihy Girl Online jsou naprosto úžasné a čte se hrozně rychle. Kniha vypráví o Penny, která píše blog a pak jede s rodičema do New Yorku a tam pozná Noaha Flynna, ale ona neví, že je rocková hvězda. A jako každý románek, který jsem četla se oni dva dají do hromady a začnou spolu chodit. Druhý díl je taky úžasný a už se moc těším na třetí!!!

simi28
31.10.2016

Tato kniha se mi celkem líbila. Prostě mě nezklamala ani nepřekvapila. Byla to prostě taková oddechovka u které jsem si odpočinula. Ale hlavně se mi líbila Penny, která je taková smolařka a stávají se jí různé trapasy a musím přiznat, že je mě trochu trochu podobná a hodně jsem s ní soucítila. Tak za mě nenáročná kniha, kterou doporučuji těm, co si chtějí odpočinout a nepřemýšlet.:)

Princezna22
29.10.2016odpad!

Sory ale tohle prostě ne....

Ania_x
28.10.2016

Prostě ne.

Davina
28.10.2016

Čekala jsem opravdu víc, tohle mě nebavilo. Vůbec mi nepřišlo, že by se to nějak lišilo, od jejího vlogování na YT. Zjednodušeně to bylo všední a nudné. Myslím, že youtubeři by neměli lézt do světa knih a raději si dále vlogovat. Tím nemyslím nic špatného k autorce jako youtuberce, ale kniha se jednoduše nepovedla.

Gabča17
25.10.2016

Dávám 4 *, protože mě tato kniha moc nenadchla. Už od začátku mi bylo jasné jak to skončí, ale na večerní relaxaci byla příjemná. :-)

janulik3211
23.10.2016

Tahle kniha se mi pravdu líbila.Ze začátku jsem se do ní nemohla vůbec začíst,ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout.Právě čtu druhý díl(na turné) a ten mě prozatím taky nezklamal a těším se na třetí díl. :))))

Linduš17
22.10.2016

nejlepší knížka k vánocům dostanu 2 díl (na turné)

Glimmer
19.10.2016

Tato knížka se mi sice moc líbila, ale rozhodně to není žadné velké literární dílo. :)
Kniha se čte velmi lehce, což vzhledem k zápletce není nic překvapivého, a děj hezky ubíhá. Je to obyčejný romantický příběh, jakých byla napsána už spousta, ale příběh je opravdu milý a pěkně se čte. Vzhledem k tomu, že to napsala mladá youtuberka,... :)
Hodnocení: 68 %

pro dívky