Girl Online

Girl Online https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241613/bmid_girl-online-fqN-241613.jpg 4 657 161

Girl Online série

Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Když ji na školním představení potká ten ,,největší trapas", který díky internetu uvidí ,,celý svět", a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou na pár dnů do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu. Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.... celý text

Glimmer
19.10.2016 3 z 5

Tato knížka se mi sice moc líbila, ale rozhodně to není žadné velké literární dílo. :)
Kniha se čte velmi lehce, což vzhledem k zápletce není nic překvapivého, a děj hezky ubíhá. Je to obyčejný romantický příběh, jakých byla napsána už spousta, ale příběh je opravdu milý a pěkně se čte. Vzhledem k tomu, že to napsala mladá youtuberka,... :)
Hodnocení: 68 %

Petucelli
14.10.2016 2 z 5

Přiznám se, ze mám z teto knihy, tak rozpolcene pocity, ze opravdu nevim. Za prve jsem se do ni vůbec nemohla zacist, za druhé me to přišlo opravdu pubertální příběh od a až do z, ale nakonec po přečtení zvazuju, ze si přečtu i díl druhy

svobonís
23.09.2016 5 z 5

Tuhle knihu mi doporučila kamarádka a já jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Rozhodně mě nezklamala. Za mě pět hvězdiček:):)

Faiglová
23.09.2016 5 z 5

Tuhle knihu mám dlouho v knihovně. Bála jsem se ji přečíst, že mne zklame. A teď můžu říct, že jsem byla blbá. Ta kniha je suprová. Je to taková ta romantika jako z pohádky. Plus Vánoční atmoška z New Yorku, což miluju.

lucie4181
16.09.2016 2 z 5

Knihu jsem včera rozečetla a ačkoli do konce zbývá ještě spousta stran, už mě asi nijak nepřekvapí. Je to romantika pro -náctky jako každá druhá. Každopádně si myslím, že i Lenka Lanczová je lepší než tato kniha.

KnihomolkD
02.09.2016 5 z 5

Úžasná kniha.Za mě 5*.

andyval
08.08.2016 5 z 5

Tahle kniha je jako čaj do, kterého sypete jednu lžičku cukru za druhou, pak přidáte citrón, ale zjistíte, že jste co s tím citrónem přehnali, tak tam přidáte ještě dalších pár lžiček cukru.

Aichah
04.08.2016 2 z 5

Poslední dobou čtu všechno co mi přijde do ruky. A tahle kniha mi měla do ruky přijít tak o patnáct, dvacet let dříve. Jednodenní oddechovka s předvídatelným příběhem. Jako náctileté by se mi líbila víc, už holt stárnu.

Klarka0123
31.07.2016 3 z 5

jedním slovem oddychovka
odehrává se to v Brigtonu,který má přenádherné pláže a krásnou atmosféru
není to těžká angličtina to byla moje 1.anglicky přečtená knížka a četla se mi opravdu dobře takže na její procvičení je určitě fajn,ale kdybych ji četla v češtině asi ji nedoču,ale
líbila se mi tam 1 rada - když jsi smutná mysli na nějaké 3 věci které tě dělají šťastnou :-)

Akjadzord
17.07.2016 1 z 5

Nejhorší, nejklišoidní a nejhloupější kniha, co jsem kdy četla. Jako opravdu, ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemohu přijít na nic, co by mi tato kniha přinesla nebo v čem by byla alespoň zajímavá. Penny se chovala opravdu pošahaně naprosto ve všem, co udělala. U všech scének jsem naprosto přesně věděla, jak bych se měla tvářit. ,,Teď bych se měla usmívat od ucha k uchu'', ,,teď bych měla brečet'', ,,teď bych měla být štěstím bez sebe''. Je to prostě vyloženě špatné. U všech scén, které by měly vyvolat nějaké emoce, jsem akorát tak pozvedla obočí - ,,To jako vážně?''. Jelikož mě tato kniha tak strašně moc nudila, všímala jsem si dost slohových chyb. Všimli jste si například, že když Penny s Noahem byli na prvním rande, Penny třikrát někdo pochválil její ,,cute british accent'' -_-? Plus za tuto dobu na každé stránce někdo přikývl. To bylo samé ,,I nod'' ,,He nods'' ,,I nod'' ,,He nods''. A to se opakovalo v celé knize, opravdu mi to jejich přikyvování lezlo na nervy.
Tak proč jedna hvězdička? Musím říct, že nápad je to super, originální. Jenže by musel mít také originální zpracování a nápad na zápletku. Chtělo by to dobrou knihu o blogerství.
Ještě vidím jednu dobrou věc. Jelikož knihu napsala Zoella (nebo je pod ní alespoň podepsaná), je tato kniha velmi známá a najdete ji přeloženou snad do každého jazyka. Když k tomu přičteme ještě to, jak jednoduše je to napsané, máte skvělou možnost přečíst si cizojazyčnou knihu. Toto je jediná možnost, jak zařídit, aby vám Girl online alespoň něco dala. Číst jí v češtině je naprostá ztráta času

DenisePartridge
12.07.2016 2 z 5

Tato kniha poslední dobou hodně získává na faktu, že je léto, a co víc letní prázdniny, což je ta část roku, kdy si většina čtenářů přeje především nad ničím nepřemýšlet, a k tomu je Girl Online opravdu ideální, co si budeme povídat. Obsahuje tak málo podnětů k zamyšlení, až je to smutné, leč nyní je to to, co lidé vyhledávají. Někde tady jsem asi četla, že všechny knihy potřebují svůj čas. A já si nemůžu pomoct, ale stále si stojím za tím, že tato kniha dobrá jednoduše není, jen je právě její čas. Ale takhle by to snad být nemělo ne?
↑ řečnická otázka, odpověď opravdu nečekám :) :D

kalinkacz
12.07.2016 3 z 5

Girl online je živým důkazem, že i blogeři mohou napsat knihu, která má hlavu a patu… Neříkám, že se jedná o napínavé psychologické dílo, ale Girl online je naprosto skvělou prázdninovou oddechovkou k vodě a koktejlu… Příběh opravdu není nijak náročný, takže je určený pro naprosto všechny, kteří věří v neuvěřitelnou zamilovanost a životní smůlu v jednom… Budete se smát a soucítit s hlavní hrdinkou od začátku, až do samotného konce… No a já jen věřím, že druhý díl nebude výjimkou..!

verden
12.07.2016 3 z 5

Jeden z tých "uveriteľných" príbehov, ako zo života :))

Okej, aj keď som sa pri čítaní nespočetnekrát pousmiala, že jasné, čo iné by sa mohlo stať, ako že POZOR SPOILER! Penny ukáže gaťky pred celou školou, potom aj s rodičmi odíde do New Yorku a spozná svoju spriaznenú dušu, šťastnou zhodou okolností si s rodičmi pobyt predĺžia a samozrejme, kde inde by Vianocovali, keď nie práve v dome Penninej spriaznenej duše, z ktorej sa nakoniec vykľuje americká hviezdička (čo sme ani nááááhodou netušili od ich prvého stretnutia) KONIEC SPOILEROV, tak teda, napriek tomu, že príbeh je úplne mimo reality, musím sa priznať, že som si čítanie veľmi užívala. Penny som si obľúbila (pričom s tým mávam často problém, tieto moderné dievčatá a ženy zo súčasnej literatúry mi zväčša nesedia), hoci tú jej nešikovnosť si Zoe fakt mohla odpustiť (nebolo toho dosť už v Twilight-e?!) Tak či tak, kniha má veľmi príjemnú atmosféru, číta sa ľahko a rýchlo a hoci je príbeh predvídateľný až strach, vôbec neľutujem, že som sa do nej pustila :)

lulu28501
01.07.2016 5 z 5

Popravdě asi po 130 strankach mě to yačalo bavit(až se Pennz setkala s NOahem)
A pak uplně boží.
Megan a Ollieho sem po pravdě nesnášela od začátku.
Strašně se mi (Asi po 130 stránkách)lívila.
Takže doporučuji přečíst.

StefFišerová
26.06.2016 3 z 5

Knížku jsem musela začínat dvakrát - při prvním pokusu jsem ji po pár stránkách zavřela, protože mě nebavila. Nicméně, nakonec jsem Girl Online dala druhou šanci a jsem za to nesmírně ráda. Miloučké počteníčko.

Alethea_k
21.06.2016 5 z 5

Už od začátku jsem čekala, že Girl online bude takové to typické "dívčí čtení", takže se budu muset připravit na slaďák. Asi proto jsem se čtením knihy moc nepospíchala. Jenže Girl online ke mně přišla ve správnou dobu. Ihned jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Je sice pravda, že občas jsem musela přemýšlet nad tím, kde se děj odehrává, ale jakmile jsem si zvykla, zamilovala jsem se do hlavních postav. Žila jsem příběhem Penny a cítila jsem s ní smutek, radost, zlost...
Pokud budete ke knize přistupovat jako k ideálnímu čtení na léto, nemůžete šlápnout vedle. Jestli budete očekávat něco víc a hlubší myšlenky, na knihu v knihkupectví/knihovně vůbec nesahejte a jděte dál!

klarinka9974
21.06.2016 5 z 5

Vtipný příběh, který je plný srandy, trapasů ale i trápení a smutku. Opravdu čtivé počteníčko na letní večery. Doporučuji protože je to opravdu hodně zábavné.

Tea11
13.06.2016 3 z 5

Je to hezký příběh, je to čtivé.
Ale hrozně předvídatelné podle mého. :)

Alisce
01.06.2016 4 z 5

Jedna z nejhezčích knížek pro mladé holky. Bylo to děsný klišé, úplná pohádka, ale pokud hledáte oddechovou knížku, je to skvělá volba!

lili65
15.05.2016 4 z 5

Velice příjemné čtení, zahřálo mě příjemně u srdíčka, ale objevují se tam začátečnické chyby - jako třeba nedostatečné popisování děje, občas nedávala věta smysl nebo byla nejednoznačná. Docela mě i vadilo, jak se hlavní hrdinové vždy tak hloupě ptali sebe navzájem, když spolu komunikovali, hlavně tedy hlavní hrdinka, přišla mi kvůli tomu místy dost hloupoučká, např. "Dnes jsem šel ven." odpověď "Vážně?" takže celkem vtipné :D (neubráním se vysmátého smajlíku) :D
Jinak knížka byla krásně romantická, v některých částech to bylo opravdu krásné, jako čtení na odreagování velice doporučuji!