Pulz

Pulz https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198452/bmid_pulz-198452.jpg 4 151 41

Frank Quinn série

Během převozu sériového vraha do věznice s nejpřísnější ostrahou udeří hurikán. Ostře sledovaný pasažér obrněného vozu beze stopy zmizí. Vládne sice všeobecné přesvědčení, že běsnění živlů nemohl přežít, ale jistotu nemá nikdo. To bylo před dlouhými deseti lety. Na transsexuálního zabijáka, který si nechával říkat Daniel Daniella, už svět téměř zapomněl. Teď se ale hrůzné vzpomínky znovu derou na povrch, protože bylo nalezeno několik zavražděných obětí – a modus operandi až příliš silně připomíná pohřešovaného vraha. Mohl Daniel Daniella skutečně hurikán přežít? Rozhodl se pokračovat ve svém hrůzném běsnění, na němž on osobně neshledává nic špatného? Anebo je někdo jeho činy natolik fascinován, že hodlá svůj bizarní vzor napodobit? Ať už je pravda jakákoli, detektiv Frank Quinn má plné ruce práce. Ví totiž, že každý den, kdy zůstává vrah na svobodě, může stát další lidský život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Domino

Pulse , 2012

Sam99
30.08.2016 3 z 5

Bylo to příjemné čtení, ale myslím si, že některé scény byly pouze vycpávkou a v knize vůbec nemusely být. Pro mě byl konec docela předvídatelný. Do dalších dílů se určitě nepustím, tolik se mi zase Lutzovo psaní nelíbí. Myslím, že 3* jsou takový střed, kterým je pro mě i kniha.

LutherKing
19.07.2016 4 z 5

Moc pěkná knížka. Bez složitostí. Příběh pěkně vystavěný od začátku, až do konce.

sgjoli
18.06.2016 5 z 5

Pulz je pro mne prvotina, když přijde na tvorbu Johna Lutze, a jsem ráda, že jsem sáhla zrovna po této knize, protože mi prostě sedla a otevřela mi tak pomyslná dvířka do Lutzova světa. Lutzův styl psaní mě bavil, četlo se to samo. Děj je pak napínavý do samého konce, čtenáře se vůbec nenudí. Vzhledem k tomu, jakým způsobem jsou „prováděny“ vraždy, tak si umím představit, že někoho by ty popisy mohly trochu odradit, ale já asi začínám být otrlá nebo co, nevadilo mi to tam. :-D Nicméně, bylo to napínavé, tísnivé a mrazivé, zároveň ale napsané tak, že to člověka snadno pohltí. A hlavní detektivové Quinn a Pearl mě hrozně bavili! Určitě si od Lutze přečtu ještě něco.

pepa4081
10.02.2016 4 z 5

Podle mě jedna z nejlepších Lutzových knih, co jsem četl. Mí oblíbení detektivové Quin, Pearl a spol. Příběh je více rozvětvený, než jindy. Více prostoru mají i osobní příběhy hlavních hrdinů. Snad jen příliš rychlý konec. Výborná detektivka. Doporučuji.

gama
18.12.2015 5 z 5

Autor opět nezklamal. Dobré čtení a zajímavý konec.

Veeris
11.07.2015 4 z 5

Kniha byla dost dobra, nenapadlo by me kdo je ten vrah vubec.. jen dopadeni bylo celkem rychle, obvykle jeste nekoho zachranuji, ale nevadi aspon zmena:)

tomas2582
14.04.2015 4 z 5

Opravdu povedená kniha. Velice poutavý příběh, modus operandi vraha této knihy taky velice zajímavý. Určitě tato kniha vzbudila ve mně touhu přečíst si další autorovi knihy.

Trina1
13.01.2015 4 z 5

Tato knížka mě oproti jiným dílům trošičku zklamala. Jednak mi zde chyběly Pearliny pichlavé hlášky a hlavně (pozor, spoiler) se mi nějak nezdá Pearl v roli matky. Konec byl zvláštní a uspěchaný. Snad bude další díl lepší, doufejme, že v této sérii to nepůjde od deseti k pěti.

ovpana
12.01.2015 4 z 5

Hezká a zajímavá detektivka

Mišulenka
13.11.2014 3 z 5

Geniální nápad. Výborná koncepce. A tím bohužel končím.
Příběh začal velice slibně. Hltala jsem každou stránku, každé slovo, věřila jsem v inteligentní závěr, který ovšem nepřišel. Stručné a vzhledem k průběhu dost jednoduché zakončení, žádná "klasická Lutzova pecka". Škoda.

S politováním hodnotím třemi hvězdičkami. A to nejen kvůli zklamání ze závěru, ale i pro ten příšerný rodinný patos o geniální znovuobjevené dceři.

Ach jo, Johne, obávám se, že procházíš stejnou selfvykradačskou krizí jako Dan Brown. Mám strach ze všech těch gradujících brutalit, protože působí dojmem náhrady za ukrytý smysl pro konzumentské čtenáře. Asi si dám na čas zase odfuk...

Misha11
19.09.2014 2 z 5

Kniha zase dějěm podobná těm ostatním o Quinnovi, napínavá, místy brutální, jen ten konec byl takový nijaký, nepropracovaný, což je škoda.

Neobee
14.05.2014 5 z 5

Výborná kniha, jen ten konec jsem čekala přeci jen o něco propracovanější.
Skvěle se mi četla, i děj se povedl. Doporučuji k přečtení...

Patapuf
21.01.2014 4 z 5

Sériový spisovatel píše o sériových vrazích....

marty77
08.01.2014 3 z 5

Tathle kniha me tolik nezaujala od Lutze jsem cetla lepsi.

Jajulle
04.01.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře jako každá Lutzova kniha, akorát ten konec mně zklamal, měl až moc rychlý spád a čekala jsem ho úplně jinak.

TerkaM
17.12.2013 5 z 5

Tato kniha mě opravdu bavila a nemůžu jinak než ji doporučit, ale některé scény byly opravdu trochu nevhodné pro děti a mladistvé.. ale pro mě to už neplatí a pokud pro vás taky ne, tak ji doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé thrillery :)

Rodaw
15.12.2013 5 z 5

Úžasná a napínavá knížka, která chytí a už nepustí. Místy poměrně brutální, takže by se na ni měl čtenář možná trošičku psychicky připravit.
Vřele doporučuji!!

Teereezka
23.08.2013 3 z 5

Konec teda nic moc :-(

kom72
18.08.2013 3 z 5

Četlo se to pěkně, ale ten konec mi přišel nějaký odfláknutý. Přesto se po nějaké knize Johna Lutze ještě podívám.

Boboking
10.07.2013 4 z 5

Velmi čtivý thriller, který si nehraje na nic jiného, než že má být o násilí a bestiální brutalitě. Jako návrat ke kořenům v podobě Mlčení jehňátek či Mys hrůzy. K tomu soukromé očko jako ze "drsné školy "detektivek". Celkově vřele doporučuji.