Fobie

Fobie https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383236/bmid_fobie-8AN-383236.jpg 4 327 327

Prosinec v londýnské čtvrti Forest Hill Sarah Bridgewaterová procitne uprostřed noci. Manžel se nečekaně vrátil ze služební cesty. Jenže když vejde do kuchyně, nečeká tam na ni Stephen. Neznámý muž však má na sobě Stephenův oblek, přinesl jeho kufr a přijel jeho autem. Navíc neochvějně tvrdí, že je její manžel, a zdá se, že o Sarah ví úplně všechno. Začíná zákeřná psychologická hra, jež využívá hluboce zakořeněnou smrtelnou fobii.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Phobia , 2013

Ivi835
19.04.2019 5 z 5

Spokojenost, dobře se četlo a nechybělo napětí

Alena_S
10.04.2019

Říkám si, jestli jsem to neměla číst odzadu. Do půlky mi u čtení bylo fakt ouzko, jenže časem mi špatňák a autor začali splývat v jednoho cynika, který se snaží udělat hezký příběh s ponaučením, ale nejde mu to, jelikož je cynikem. Ale čte se to samo a napínavé to je, to se musí nechat, autora jistě zkusím znovu.

TomD
02.04.2019 4 z 5

Ze začátku jsem váhal, zda-li ji dočtu, ale pak se děj rozhýbal a dočetl jsem ji docela rychle. Docela to bylo i napínavé.

Šánka
02.04.2019 5 z 5

Za mě nadšení, to je přesně ten typ knihy, kdy začnete číst, dáte ještě jednu kapitolu, pak ještě, no a končíte ve 2 v noci. Wulf Dorn umí navodit nádherně strašidelnou psycho atmosféru, jeho knihy se nejen bezva čtou, ale já se u nich i krásně bojím :-).
Začátek knihy mně přišel až takový hororový, pak přijde trošku zklidnění, ne že by se vytratilo napětí nebo kniha ztratila náboj, to vůbec ne, ale děj se začne vyvíjet úplně jinak, než asi každý očekával. A nakonec vše do sebe dokonale zapadne. Nad závěrem jsem přemýšlela ještě dnes, a to mám ráda.....

jana2302
01.04.2019 5 z 5

Nejlepší knížka, jakou jsem za poslední dobu přečetla. Klobouk dolů. Hluboce na mě zapůsobila, doteď z ní mám husí kůži. Nejdřív se mi do ní nechtělo kvůli obálce, která se mi nelíbí a odrazovala mě, ale jsem vděčná, že jsem se do knížky nakonec pustila, byla jsem totiž na Wulfa Dorna na základě doporučení zvědavá. Je to napínavé, strhující, já to četla s vyvalenýma očima a nechápala jsem, co se to tady sakryš děje... Nakonec vše zapadne do sebe a dává to děsivý smysl. Po psychologické i dějové stránce dokonale propracované, chytré, poučné... Po dočtení příběhu zůstanete sedět jak opaření a hluboce se zamyslíte nad životem. Nebo aspoň na mě tato kniha tak zapůsobila.

Katulinka69
25.03.2019 3 z 5

Celkem fajnove poctenicko.

Blondebookdevil
22.03.2019 5 z 5

Wulf Dorn a jeho poutavý rukopis mi moc chyběl! Přečetla se skoro jedním dechem, kapitoly navazovaly hned na sebe, ještě na té samé stránce, takže se jednoduše nedalo přestat číst :D
Jak již avizuje přebal knihy, milující manželka Susan Bridgewaterová má pracujícího manžela a roztomilého syna. Manžel Stephen je často z domu, protože odjíždí na služební cesty. Sarah se ocitá na nebezpečné horské dráze, kterou jí připraví neznámý šílenec, který se převlékne do oblečení jejího manžela a vydává se za něj. Co víc, když se do jejich domu ani nevloupá, ale použije Stephenovy klíče a přijede jeho autem. Sarah chrání především syna a utečou z domu, nepozorovaně po nějakém čase i děsivý neznámý. Po manželovi není stopy. Sarah její historku policie nevěří a ona se necítí bezpečně. Do příběhu však vplouvá psychiatr z knihy Spouštěč Mark Behrendt a jako jediný Sarah podporuje a nasedají na kolotoč děsivých úkolů a překvapení, které pro ně šílenec nachystal, aby získali nějaké stopy po Susaniném manželovi.
Při určitých pasážích jsem zadržovala dech, např. když se Harvey schoval v koši na prádlo. Málokdo umí vykreslit hororovou scénu jako právě Dorn. Za mě nejde jinak než 5*.

zbožňuju_knihy
20.03.2019 5 z 5

Kniha je čtivá a svižná, žádná hluchá místa. Narazila jsem na ni náhodou v jednom hypermarketu a jsem za to ráda, slupla jsem ji za 2 dny :-).
Určitě se nebudu bát sáhnout po další knize od tohoto autora.
Chvílemi mi záporná postava lezla krkem, na konci jsem vše pochopila a už jsem ho tak neodsuzovala. Stále mi ale zůstal ten pocit, že ať už je záměr jakýkoli, do životů cizích lidí nám nic není a nemáme právo do nich zasahovat..
Přečtěte a zamyslete se nad tím i vy.. :-), prže stojí za to.

hurwajz
19.03.2019 4 z 5

Zajímavé, napínavé, místy hrůzné, depresivní.....jen mi nepřijde fér, že chtěl vytrestat jednoho člověka a zamotal do toho všechny okolo sebe...

aalma
19.02.2019 5 z 5

Tajuplné,napínavé, čtivé. Protože to nebyla první kniha tohoto autora,věděla jsem,co můžu čekat. Nezklamal,těším se na další.

ddkk
13.02.2019 3 z 5

Zajímavý nápad, zajímavý, napínavý a tajuplný začátek....jenže pak to byla pro mne těžko skousnutelná konstrukce, která mne bohužel nepřesvědčila. Kniha si už našla řadu nadšených čtenářů, já však ani při nejlepší vůli mezi nimi nejsem....

konicekbily
12.02.2019 5 z 5

Příběh má hlavu i patu, je dokonale sestaven. Zdánlivě nesouvisející obrazy jsou v závěru vysvětleny a některé myšlenky z knihy mi natrvalo uvízly v paměti. Autor svému řemeslu rozumí, jeho další knihu bych si rád přečetl.

Knižní střípky
10.02.2019 5 z 5

Mé první setkání s autorem a rozhodně není poslední. Tento psychothriller se mi moc líbil. Je vidět, že autor ví, o čem píše, bodejť by také ne, když sám ve svém civilním životě pracuje v psychiatrické léčebně. Ze začátku mi kniha trochu připomínala Cizince, kterého jsem četla před pár dny, ale pak se to rozjelo jiným směrem a rovněž výborným. Téma zločinu a trestu jsem v této knize vnímala přímo hmatatelně, úplně jsem ho cítila mezi řádky. Dalším velkým námětem této knihy je strach, který může přerůst až ve fobii. Hranice mezi obyčejným strachem, který je přirozený a fobií, která už normální není, je velmi tenká a člověk jí může překročit, aniž by si to uvědomil. A cesta zpět je velmi těžká.

putpuda
27.01.2019 5 z 5

Po této knize jsem sáhla v knihovně úplnou náhodou... Spisovatel mi nic neříkal. Zrovna jsem dočetla. Že začátku jsem si myslela, že to bude pěkná hovadina, páč kdybych já narazila na nějakého podobného chlápka ve své kuchyni, tak bych ječela tak, že by to slyšel celý barák :D
Ale opravdu povedená kniha, napínavá a to hodně... Ke konci jsem se musela nutit nepřetáčet stránky dopředu. Ikdyž by mě tedy zajímalo, jestli se Mark objeví ještě v další knize? To mi nějak nejde do hlavy :o
Už jsem si zamluvila Mrazivé ticho (jinou nemají - škoda) a už se těším.

Crozz
26.01.2019 4 z 5

Ze začátku nic moc, ale stejně sem dočetl do finále a zklamaný sem nebyl, přesto max. 4*

dominika2585
16.01.2019 4 z 5

Škoda, že jsem podobný příběh četla jen o několik málo týdnů před touto knihou a to v knize Cizinec od Ursuly Poznanski. Podobný motiv, i když s rozdílným koncem.
Kniha se četla dobře, ale kvalitou se nevyrovná Dornovým předešlým knihám z prostředí lesní kliniky.

gad
14.01.2019 5 z 5

Zajímavý a dobře vystavěný příběh. Napínavé až do konce. I když je to vlastně konec? Těším se na další pokračování.

ArwenAragorn
13.01.2019 5 z 5

Originální zápletka, napínavé, i když poněkud depresivní čtení a spousta nečekaných zvratů. Ode mě má 5 *.

Digi28
04.01.2019 5 z 5

wulf Dorn je proste vzdy trefa do cerneho a ani ted to nebylo jinak. miluji tohoto autora. Za me je hvezdou na thillerovem nebi. Napeti,necekane zvraty zde nechybi navic ocenuji vzdy psychologicke propracovani jeho knih. kniha se mi moc libila a doufam ze od autora vyjde opet nejaka pecka

katerina5544
01.01.2019 5 z 5

Dorn nezklamal. Napinavy a ctivy. Zezacatku jsem se i bala ;-) nicmene pokud bych mela hodnotit jako serii tak za me nejslabsi dil, ta zapletka byla totiz uz v jednom filmu uplne stejna. Vic rikat nebudu udelejte si nazor sami ;-)

Londýn psychiatrie krimi psychologické thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969