Fobie

Fobie https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383236/bmid_fobie-8AN-383236.jpg 4 327 327

Prosinec v londýnské čtvrti Forest Hill Sarah Bridgewaterová procitne uprostřed noci. Manžel se nečekaně vrátil ze služební cesty. Jenže když vejde do kuchyně, nečeká tam na ni Stephen. Neznámý muž však má na sobě Stephenův oblek, přinesl jeho kufr a přijel jeho autem. Navíc neochvějně tvrdí, že je její manžel, a zdá se, že o Sarah ví úplně všechno. Začíná zákeřná psychologická hra, jež využívá hluboce zakořeněnou smrtelnou fobii.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Phobia , 2013

Aneleh
15.05.2021 5 z 5

Tak ano, tohle skutečně stálo za přečtení a už si rezervuji další knihy tohoto autora, kterého jsem doteď neznala. Ale dá se předpokládat, že jeho knihy budou mít nejen nevšední a napínavou zápletku, ale zároveň budou i silně psychologické, když sám autor pracuje na psychiatrické klinice. Když začnete číst, nevíte, co vás čeká a nikdy byste neuhádli, co to bude. Prostě fascinující a úloha strachu v našem životě výborně vykreslena: Strach je živnou půdou pro nedůvěru, nenávist a diskriminaci a dává obrovskou moc těm, kteří ho dokážou zneužít ke svým cílům. Ta největší z pravd na závěr.

moudivlacek
31.03.2021 5 z 5

Páááni! Tak to bylo něco. Dočetla jsem knihu a vím, že vzpomínky na ni ve mně hodně dlouho zůstanou. Zdá se, že nějaký úchyl se chce z neznámých důvodů vecpat na místo manžela Sarah, která díky svým fobiím pracuje z domova. Stephen není k nalezení. Do toho do Anglie přijíždí její dětský kamarád psychiatr Mark, který je nyní troska po osobním traumatu. Jejich kroky jsou společné a stejně tak i jejich pátrání.
Kniha má hluboký podtext, téma - naše fobie, náš vztah k okolí, k blízkým, uvědomování si svého já, pomsta, odpuštění, láska. Prostě - kdo má rád psychologické romány, tak své si zde určitě najde. Doporučuji.

Petronela16
27.01.2021 3 z 5

Tak takto: moja prve stretnutie s týmto autorom, ale ako som si všimla, to nie je autorova prvotina.Ja som si pri čítaní myslela, že áno, nakoľko mi prišla kniha taká striedavo dobrá, potom zase nudná, úplne ako keby to bol prototyp.Nevravim, ten začiatok ma vážne chytil, len potom to už nebolo až také , že nutkave, že poď no ideme čítať...A ten záver,no ešte že sa to vysvetlilo, prečo konal ten zjazveny tak,ako konal, lebo to by ma už dojalo, keby to nebolo objasnené.Napriek tomu ma to nepresvedčilo.Uplny úplný záver som absolútne nepochopila, čo to bude mať pokračovanie, či ako...V každom prípade má autor nenadchol natoľko, že by som ho ďalej vyhľadávala.Idem skúsiť, či mi pasuje aspoň do výzvy.Hm..pasuje mi už len do témy, že kniha, ktorú po prečítaní darujem...no neviem, či bude mať ten dotyčný obdarovaný radosť...ale keď výzva tak poriadna!A basta!

Pája699
08.12.2020 5 z 5

Dorn si u mě vylepšil reputaci a dokázal, že prostě umí. Tohle mě neskutečně bavilo. Od knihy se nešlo odtrhnout. Tajuplné, napínavé a mrazivé. Nad koncem knihy přemýšlím ještě teď...

Hvězdinka
08.11.2020 4 z 5

Mám ráda tohoto autora, je vidět, že je z oboru. Kniha je čtivá, napínavá. Hvězdičku ubírám za konec, mám ráda, když je vše dořešené...

85098211
16.09.2020 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a byla jsem opravdu nadšená. Už samotný začátek mne strhnul do svého víru a i když později napětí lehce povolilo, byla jsem přesto stále zvědavá, jak se bude celý příběh vyvíjet dál. Autor to měl vymyšlené skvěle, některé dějové zvraty jsem vůbec nečekala a závěr knihy, kdy je čtenáři vysvětleno, z jakého důvodu k pachatelovým činům došlo, a kdy je přiblížen i jeho předchozí život - tak ten mě fakt dostal! ;-) Je vidět, že autor se s takovými lidmi setkává prakticky denně a podle mého názoru je jen dobře, že se o své zkušenosti a zážitky podělí i s námi, čtenáři. Neváhám a hodnotím plným počtem, plus knihu doporučuji k přečtení také ostatním :-).

michaela.22
09.08.2020 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Od první strany se nešlo odtrhnout a nutila mě pokračovat ve čtení. Oceňuji zápletku a stále se rozvíjející napětí. Jen mne trochu zmátl konec knihy, čekala jsem, že bude více uzavřený. Jinak bez výtky.

booklover
02.08.2020 4 z 5

Kniha byla velmi chytlavá, nedala se odložit, rozčilovala mě (v dobrém). Motiv pachatele zvláštní a překvapivý. Má to rychlý spád. Wulf Dorn sice není úplný mistr thrillerů, ale má svoje kouzlo. Je poznat, že spisovatel se problematikou zabývá profesionálně. Doporučuji.

Lukeronka
31.07.2020 5 z 5

Mrzelo mě, že kniha nepatří do série Lesní psychiatrické kliniky, tak jsem od ní moc neočekávala. Chyba, byla skvělá. Napínavá od začátku do konce, čtivá. Konec mě trochu zmátl, nejsem si jistá, že jsem ho dobře pochopila, uvidíme, jestli někdy bude nějaké pokračování.

kaja3190
03.07.2020 4 z 5

Výborná kniha. Nemohla jsem se odtrhnout od začátku až do konce.

MarkétaI.
20.06.2020 4 z 5

Začátek a konec knihy byl výborný. Do toho zbytku jsem se sice nemohla začíst, ale i přesto jsem měla po přečtení uspokojivý pocit.

Micha-Él
07.06.2020 4 z 5

Z Fobie mám rozporuplné pocity, proto jsem nedala 5*. Na jedné straně je to čtivý, z psychologického hlediska velmi propracovaný thriller začínající opravdu hodně napínavě. Nicméně na druhé straně mi tam po tom slibném začátku napětí celkem chybělo. Po dočtení mám dojem, jako bych spíš četla výborný psychologický román s prvky krimi. Co ale musím rozhodně vyzvednout, je již zmíněná psychologická propracovanost a přesah. Autor ukazuje, že nikdo nejedná tak, jak jedná, zcela bezdůvodně. Často mívají i ty zdánlivě nejšílenější činy racionální motivy. Dále, že každý z nás, byť si to nechce přiznat, trpí nějakými strachy a fobiemi. Myšlenkové pochody jednotlivých postav a jejich chování také Dorn skvěle vystihl. Na knize je znát jeho profese psychiatra, což pokládám za velmi pozitivní. Kdybych tvrdila, že mě kniha nechala chladnou, lhala bych. Spíš mi jen nepřipadá jako ukázkový thriller. Přesto se ale někdy s chutí pustím do série Lesní psychiatrická klinika...

danielosbourne
23.05.2020 3 z 5

Od autora jsem již četl knihu Spouštěč, ale nějak extra mě nenadchla. To samé platí i pro knihu Fobie. Mám rád téma v knihách, kdy někdo někomu ukradne identitu, ale zatím se nenašel nikdo, kdo by toto téma zpracoval k mé spokojenosti. Fobie není špatná knížka, ale na mě zkrátka autorův styl nějak nefunguje. Přesto to nebylo špatné čtení a tři hvězdy si jistě zaslouží. Obzvláště na knize oceňuji závěr, protože autor přišel s neotřelou a poměrně originální zápletkou, kterou odůvodnil počínání pachatele.

Leena
02.05.2020 4 z 5

Napínavé, čtivé i dojemné.
Líbilo se mi to.

SilvieSisinka
26.04.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Napínavé až až. Těším se na další knihu od autora

monci6485
02.03.2020 3 z 5

Kniha se dobře čte, je napínavá a skvěle napsaná. Ale zápletka mi přišla dost slabá, měla jsem jiné očekávání. 3,5 *

pavlinka0250
25.02.2020 5 z 5

Mé první setkání s autorem a poslední nebude, to už vím.
Kniha se téměř nedala odložit, jak mě příběh pohltil.
Čtivé a velice dobře napsáno. Jsem tedy opravdu zvědavá na další knihy od pana Dorna.
*****

Česneksmedem
17.02.2020 4 z 5

Zas až tak veselá ta kniha není. Ona vlastně veselá není vůbec. Celkem čtivé, ale neustále vás provází úzkost, strach a fobie. Nic na tom nezmění ani mravní důvody pachatele.

bekule
12.02.2020 5 z 5

Výborný psychologický thriller, kde se nejedna postava vypořádává s fobiemi. Ze začátku je to hodně napínavý tajemný až hororový thriller , později přechází v amatérské pátraní protože policie bere případ na lehkou váhu. Příběh je neustále zahalen do tajemné hrozby něčeho ještě děsivějšího,temnějšího. Konec naznačuje možné pokračování .
.................................................................................Výzva 2020/8

mariva
03.02.2020 4 z 5

Zpočátku mě z knihy hodně mrazilo, nemám ráda příliš drsné a drastické knihy a říkala jsem si, že tentokrát jsem asi sáhla vedle. Ale nešlo knihu odložit a postupně jsem se propracovávala k pochopení pachatelových činů. Drsné, ale v mnohém i poučné, protože nikdo nevíme, co nás v příštím okamžiku může potkat.

Londýn psychiatrie krimi psychologické thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969