Fobie

Fobie https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383236/bmid_fobie-8AN-383236.jpg 4 327 327

Prosinec v londýnské čtvrti Forest Hill Sarah Bridgewaterová procitne uprostřed noci. Manžel se nečekaně vrátil ze služební cesty. Jenže když vejde do kuchyně, nečeká tam na ni Stephen. Neznámý muž však má na sobě Stephenův oblek, přinesl jeho kufr a přijel jeho autem. Navíc neochvějně tvrdí, že je její manžel, a zdá se, že o Sarah ví úplně všechno. Začíná zákeřná psychologická hra, jež využívá hluboce zakořeněnou smrtelnou fobii.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Phobia , 2013

knihomolkadorfa
31.01.2020 4 z 5

Nechápu, že mi tento autor tak dlouho unikal. Skvělé ! Jdu si koupit jeho další knížky.

čika
31.01.2020 2 z 5

Slabulinke, prekombinovane, prespekulovane, nedoriesene, povrchne, velmi jednoducho napisane. Napriek tomu sa to citalo dobre, do isteho momentu som bola aj celkom napata...Koniec ma rozladil.

NymphMaeve
28.01.2020 5 z 5

Četla jsem všechny předchozí knihy od Wulfa Dorna a musím říct, že tato je z nich nejlepší. Má neskutečně propracovaný příběh, až do závěrečného dopisu jsem vůbec netušila a ani neodhadovala pohnutky pachatele. Příjemné bylo i to, že jsme se znovu setkali s Markem Behrendtem a v tomto ohledu otevřený konec mne velmi navnadil. Kniha je neskutečně napínavá, poutavá a stále mne něco hnalo k pokračování ve čtení. Je to hrozné, děsivé, ale i smutné a dojemné. Postavy mi tam všechny sedly a i když na začátku byla velká podobnost s knihou Cizinec od Ursuly Poznanski a Arno Strobela, brzy zmizela. Je přeci jen zajímavé, jaké drobné náhody nám mohou změnit celý život. Myšlenku a poselství tedy kniha určitě má. Každému ji rozhodně rozhodně doporučuji, je to autorovo mistrovské dílo.

Ďumbierka
18.01.2020 4 z 5

Začnem netradične. Krátkou myšlienkou z knihy, o ktorej si možno mnoho ľudí povie, že je to len ďalší triler v rade.
No tento triler napísal psychiater a výborný autor. Od W. Dorna som čítala všetko, čo v češtine vyšlo a sú to výborné knihy.
No poďme k myšlienke, alebo citátu, ak ho tak môžem nazvať.

“Většina lidí si bohužel začne svého života vážit, až když už je pozdě. Lidi si pořád stěžují na maličkosti. Nikdy nejsou spokojení. Honí se za penězi a nikdy nemají dost. Žárlivě sledují, jestli jejich sousedé nebo kolegové, nejsou náhodou o trochu úspěšnější. Vůbec netuší, co je důležité. Každý jednotlivý den je dar, ale to chápou jen málokteří. Šlapou si po štěstí, protože nevědí, co štěstí je.” - W.Dorn, Fobie

Kniha sa mi páčila, no niečo mi tam chýbalo? Otázka pre mňa samú. Neviem to definovať. Nevadilo mi ju odložiť a robiť iné veci, ale zase, veľmi rada som sa k nej každý deň vracala. Kniha má v sebe hlbšie posolstvo a odkaz a to mám na Dornovi rada.
Zahrá sa s vašimi emóciami a vám sa to nakoniec zapáči až natoľko, že zistíte, že príbeh v knihe končí...
ale je to tak naozaj?

Arev122
11.01.2020 4 z 5

Zajímavý námět, každý máme nějakou svou malou fóbii. Příběh má napětí a dobře se četl.

MamaKnihomolka
01.01.2020 4 z 5

Zajímavý námět knihy,proto jsem si ji koupila... Ze začátku byla kniha velmi zajímavá s čtivá, později jsem chvílemi byla zmatená v ději, o kom zrovna kapilota je a trvalo mi než jsem se zorientovala. Celkový konec nabral obrátky a vše do sebe zapadlo. Rozhodně oceňuji promyšlenou zápletku příběhu.
Na knize se mi líbí ten nápad "fobie", že i když to na lidech není vidět, mohou prožívat různé bolesti, strachy a smutek

Calibra
25.11.2019 4 z 5

Mně se Fobie libila, ctivě napsáno, krátké kapitoly, žádná zbytečná omáčka okolo... to jen v případě, že to beru jako knihu psanou někým... ale protože vím, že ji napsal Wulf Dorn jsem mírně zklamaná. Ze všech jeho knih jednoznačně nejslabší, dost mi chybělo velké napětí, mráz v zádech a pocit, že nemůžu dát knihu z ruky jako u jeho předchozích knih.

beruska
16.11.2019 5 z 5

Tak tato kniha se panu autorovi opravdu povedla!! Napínavé od začátku až po poslední stránku. Navíc se mi líbila pointa celého mrazivého čtení, člověk nad svým životem více přemýšlí... Sice některé situace byly trošku "přes čáru", ale to ráda panu Dornovi odpustím :)... Více samozřejmě prozradit nemohu, prostě si knihu přečtěte!!
PS: Líbí se mi i obálka knihy, je děsivá jako celý příběh :) ...

iiiccc
29.10.2019 4 z 5

Začátek knihy je poměrně chaotický, měla jsem trochu problém se zorientovat v postavách. Děj mě překvapil. Maličko jsem se bála, že se budeme motat kolem psychické poruchy Sarah. která jako jediná uvidí svého manžela jinak než ostatní. Jisté psychické problémy Sarah sice měla, ale takového rázu, že mi byly až nepříjemně blízké, a proto mě kniha donutila se i notně zamyslet. Jedna hvězda dolů za to, že to prostě nebylo až tak napínavé.
P. S. Zajímalo by mě, jak by vypadal život tohoto manželského páru poté, co by se vrátil do "původních" kolejí.

ivana02
05.10.2019 4 z 5

Povedený psychologický thriller, autora čtu ráda. V knize se objevuje klasický motiv, kdy policie hlavní hrdince nevěří (což i chápu) a ona pátrá na vlastní pěst. S kamarádovou pomocí se jí pomalu daří rozkrývat psychopatův motiv a manželovo tajemství.

micha-ella
25.09.2019 3 z 5

V podobných příbězích nesmí chybět logika. Proč by policie nevěřila tomu, co se stalo? Matrace pod oknem, dveře do ložnice rozbité zvenčí, vyděšené dítě, zlomená ruka... to je málo důvodů k vyšetřování a k policejní ochraně? Podrobnosti, které autor opomíjí, mě při čtení štvou. Celé mi to přišlo málo pravděpodobné.

gordon13
01.09.2019 3 z 5

Musím se přiklonit k těm čtenářům jež Fobie příliš neoslovila, perfektní atmosferický začátek a posléze podivné vyústění, které mi přišlo opravdu prapodivné, pro mě nejslabší kniha pana autora.

Jamra
23.08.2019 3 z 5

Mno, začátek dobrý, konec dá se, konec není zbytečně prodlužovaný, ale prostředek zdlouhavý, bez nějakého zvratu.

lachtan77
12.08.2019 4 z 5

Myslel jsem si, že tohle bude stejné jako spousty jiných knih na téma ukradení identity. Nakonec jsem byl mile překvapen, protože příběh úplně o tom nebyl. Už teď vím, že s Dornem jsem ještě neskončil.

invocation11
22.07.2019 2 z 5

Dorna mám moc ráda, ale tímhle mě tentokrát nepřesvědčil. Celé mi to přišlo až moc vykonstruované, tematicky trochu vybrakované jak ze série Saw. Ani konec tentokrát nebyl tak silný jako obvykle. Pro mě osobně nejslabší z Dornových knih.

TessaJean
20.06.2019 5 z 5

Vynikající kniha. S tímto panem autorem mám vždy jistotu, že nešlápnu vedle.

Princezna22
30.05.2019 5 z 5

Spisovatel nezklamal,napínavé,děsivé čtení .. Jsem spokojená. U pár pasáží jsem měla dokonce i strach a mrazení v zádech. Paráda,ze mě naprostá pecka!! DOPORUČUJI !!!

lenik284
05.05.2019 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, musím říct, že mě bavila, napínavé, mrazivé, sice pár hluchých míst to mělo to je pravda,ale zkusím si od autora přečíst i něco jiného. Doporučuji přečíst.

dominika8486
27.04.2019 5 z 5

Super...

Ráčkajda
26.04.2019 5 z 5

Naprosto mě kniha pohltila, příjemně mrazivá, přesně tak akorát, četla se jedním dechem.

Londýn psychiatrie krimi psychologické thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969