Smrtící rituál

Smrtící rituál https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2369/smrtici-ritual-2369.jpg 5 221 23

Eva Dallasová série

Ve chvíli, kdy dojde k vraždě policisty, vkročí poručík Eva Dallasová, pověřená vyšetřováním případu, na nebezpečně horkou půdu. Náhle před ní vyvstává nelehké dilema, a Eva je nucena volit mezi osobní loajalitou a profesionální etikou. Stopy ukazují k některému z dávných kultů či bizarních rituálů, o nichž si většina lidí myslí, že byly nenávratně zapomenuty. Zdá se však, že nezanikly tak docela...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Columbus (ČR)

Ceremony in Death , 1997

TeaPeter
14.04.2024 3 z 5

Jako učebnice předpojatosti a zaslepení předsudky a statistikami to bylo dobré. Ale jinak to byl nešťastně zavražděný dobrý námět. Vlastně případ ani Eva nevyřešila - pachatel jí všechno nadiktoval. Byla přitom tak netrpělivá, že jí musel přivázat, aby si to vydržela poslechnout.

Senza Jenka
05.02.2024 3 z 5

Moc se to vleklo. Spousta točení v kruhu. Spousta přehlédnutých očividností. Za to, jak byla hnusná na Chase Fortea ubírám *.
Jinak je to slušný průměr.

Daneta
17.08.2023 2 z 5

Tento díl se mi nelíbil. Nedočetla jsem. Zkusím časem další knihu od tohoto autora. Na sérii jsem určitě nezanevřela.

animovanej medv
23.04.2021 3 z 5

Zatím nejhorší, co jsem o Evě četla.

Příběh byl průhledný, od začátku víte kdo vraždil. Eva se občas vyspí se svým dokonalým manželem a jinak litá z jedné části města na druhý. Případ netěší, většinou ji někdo zavolá a dá jí tip a tím se v případu posune.
Závěr typický - Evě jde k život, vrah ji sám řekne, jak to všechno udělal a někdo ji na poslední chvíli zachránil. Zajímá je ale postava toho mladého kluka, doufám, že se objeví i v dalších dílech.

Jako na druhou stranu, když je tolik dílů od této autorky, tak se nemůžeme divit, že některé nebudou tak dobré jako ostatní

dom.ini
05.03.2021 3 z 5

Po dlouhé době jsem se vrhla na další díl a opět nezklamal. Téma bylo zajímavé a já mám tuto detektivní sérii jednou za čas opravdu ráda. Jistě, je to taková míchanina lehkého sci-fi, romantiky, erotické literatury a detektivky, ale na mě to jako "odpočinkové čtení" funguje.

jinbr
17.08.2020 5 z 5

Hm, že lidé stále budou věřit rituálům starým jako lidstvo samo, mě nepřekvapuje. A také jak je v této sérii opakováno, dobro nemůže existovat bez zla a opačně. Bez jednoho si neuvědomíme to druhé.

gigi77
31.12.2019 4 z 5

Okultismus a jakákoliv jiná víra byla, je a bude pro mnohé lidi nepostradatelná, nesmí být však zneužívána. Tento díl mě moc bavil. Osobně jsem realista ateista.

georginaa
10.06.2019 5 z 5

Též jsem propadla rázné Evě Dallasové. Její příběhy jsou neotřelé, stále nové nápady a její neotřelý humor mě vždy odzbrojí. Hlavně to její přirovnání. No co se týče tohoto dílu, různé sekty fakt nemusím, jsou děsné, až fanaticky posedlé. Vždy se najde jeden, který zblázní ostatní - hlavně slabší povahy, které potřebují vedení. Pak všichni jsou jak stádo krav, co řekne jeden musí i ostatní, to prostě nejde přes rozum. No v každém případě to je všude a i bude, s tím nikdo nic neudělá.

bekule
07.03.2019 5 z 5

Na tento díl jsem se těšila, chtěla jsem si připomenout jak se poprvé objeví Jamie. Příběh jako takový je hodně zajímavý napínavý i když téma okultismu mě stejně jako Evu nebere. Překvapilo mě že už v pátém dílu je z Řachy najednou Crack, takže ty nepřesnosti v překladech se táhnou už od začátku série. A Summersetův pravý vztah k Evě se opět projevil:
Když byla pryč, Summerset se ohnul ,zvedl kočku a pohladil ji. "Poručík je velmi nešťastná,"šeptal."Asi bychom měli někomu zavolat".

..................................................................................................Výzva 2019/15

hrosik3
23.04.2018 4 z 5

Série mě vážně baví. Ani jsem to nečekala.

venora
18.01.2018 4 z 5

prima oddychové čtení se zajímavou zápletkou a plastickými hrdiny

Jessybelle
11.11.2017 5 z 5

Skvělá zápletka, děj odsýpá, místy drsnější, ale to rozhodně neškodí. Jinak je to defakto na jedno brdo... Vždy zapojen Rourke, vždy na konci mala výměna podezřelých... Ale i já propadla kouzlu Evy a těším se na další díly...

TaLu
05.08.2017 5 z 5

Jedním dechem - tak se tato kniha čte ! Opět naprosto originální zápletka, na to si nezvyknu, že série, jež obsahuje tolik dílů, nabízí stále nové příběhy. Autorka zkrátka umí a mohu jen obdivovat její fantazii. Tento díl patří k těm nejlepším. Za nejlepší ho neoznačím pouze kvůli úplnému závěru, kde bych já dala přednost trochu jinému vyústění, například sebeobraně, nebo jinému zvratu. Nebudu prozrazovat. Mohu doporučit každému, velmi dobře se tato část nechá použít i jako samostatný thriller, pokud chce někdo ochutnat jen jednu knihu série. Musím se přiznat, že mě zasáhl motiv vražd i prostředí. Zpracování okultismu. Lidé se často z nevědomosti, hlouposti, touhy po uznání a moci vydávají na cesty, které nikam nevedou. Měli bychom si dávat velký pozor komu, nebo čemu otevíráme dveře. Skvěle zpracovaná tématika.

moudivlacek
13.08.2016 4 z 5

Čím dál hezčí a hezčí, nejen že se ty případy s ubráním techniky mohou dít i dnes, ale skvěle jsou propracovány i vztahy mezi hrdiny. V závěru jsem smutná, že vše skončilo, ale záhy se těším na další díl.

Laf
29.03.2016 5 z 5

Prostě super čtení, skvělá zápletka a zase něco nového jsem se dozvěděla o hlavních postavách.

helenkan
26.10.2015 5 z 5

Opět skvělé čtení.Škoda,že nemůžu dát víc hvězdiček.

Kubíííína
25.12.2014 5 z 5

Byl jsem velmi spokojen. Určitě doporučuji.

mariva
05.09.2014 5 z 5

Další výborně napsaná detektivka ze Smrtící série, už se těším na další díly.

nier
18.10.2013 4 z 5

Pěkný díl, i když mě Eva chvílemi rozčilovala a pachatel se (stejně jako v předchozích dílech) musel přiznat sám...

kika 13
03.03.2013 2 z 5

Dramatický a místy až drsný děj.

detektivní a krimi romány

J. D. Robb (p)