Smrtící extáze

Smrtící extáze https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2366/bmid_smrtici-extaze-fmc-2366.jpg 4 243 30

Eva Dallasová série

Tři mrtví, kteří očividně spáchali sebevraždu. Tři neznámé osoby, které nemají vůbec nic společného a neexistuje ani žádný motiv, napovídající, že by se mohlo jednat o vraždu. Poručík Eva Dallasová se však nemůže zbavit podivného pocitu. Něco tady není v pořádku. Soudní pitva její podezření potvrdí - v mozcích všech tří obětí jsou nalezeny záhadné stopy. Jedná se o genetickou anomálii, nebo snad o technicky dokonalý způsob vraždy? Evu vyšetřování zavede do světa počítačových simulací a her virtuální reality.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

Rapture in Death , 1996

TeaPeter
30.03.2024 4 z 5

Dobré pokračování série. Urputnost Dallasové se stupňuje a už teď byla na konci jen o vlásek od svěrací kazajky :) Peabodyová se z watsonovských počátků pomalu stává velmi důležitým prvkem, který Dallasovou stabilizuje od bytí ještě neřízenější střelou.

m.valova
10.01.2024 4 z 5

Další povedená zápletka z budoucnosti a moderní technologie ve hře.Dallasová si jde urputně za svým a snaží se dokázat,že zdánlivě jasné sebevraždy jsou vraždy a najít viníka jí dá hodně úsilí,ale jako vždy se podaří,určité podezření na vraha jsem měla,ale opravdu až ke konci knihy.

pip11
20.04.2023 5 z 5

Tohle byla má první kniha z této série a dalo fušku sehnat jeden z prvních dílů, abych se lépe orientovala v ději. Co se příběhu týče, tak byl moc povedený a já se budu poohlížet po dalších dílech.

lucakuca
28.01.2021 3 z 5

Tuhle sérii miluju - kriminálky z roku 2050 a víc. Extáze bohužel bez chuti a bez zápachu.

jinbr
17.08.2020 5 z 5

Velmi zajímavý pohled na možnosti ovlivňování mozku. Myslím, že tady nikdo z nás neumí odhadnout, kam se za 30 let dostaneme. Nicméně já mám pořád velmi dobrou šanci se toho dožít. Tak uvidíme :-)

CARODLENKA
21.07.2020 5 z 5

Další strhující příběh!

Ajrad1981
21.01.2020 4 z 5

Asi bych dala přednost spíš klasickým vraždám, tedy mám na mysli takovým, o kterých není pochyb. Tohle nebylo tak úplně ono. Ale mnou podezíraná osoba byla pachatelem.

gleti
17.01.2020 3 z 5

Jsou knihy, které vás natolik osloví, že po jejich dočtení zažíváte stav podobný absťáku. (Buďte klidní tato kniha to není).

A pak jsou knihy, sice čtivé, ale vyloženě odpočinkové. Vhodné pro stavy vyčerpání, nemoci a čtenářského absťáku. Nora Roberts napsala přes dvě stě knih, zatím jsem z nich přečetla necelou desetinu, ale všechny spadaly do druhé skupiny.

V sérii Eva Dallasová okořenila autorka klasickou detektivku scifi reáliemi, čímž získala nové zajímavé zápletky. Zaujmou, pobaví, ale časem na ně zapomenete.

gigi77
26.12.2019 4 z 5

Tentokrát poněkud vláčnější rozjezd a mírné rozčarování vyvážil závěr. Téma virtuální reality ... hrozba ovladatelnosti našeho podvědomí ... to mě baví a nutí k zamyšlení. Tak dokonalou hračku bych vážně brala ... užít si neskutečné dobrodružství či dokonalý relax ... ale stálo by to za možná skrytá rizika?

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Dallasová a Peabodyová jsou jako dvě kočky, které se vzájemně provokují. Líbí se mi jak Eva každého zpraží i když to tak ani nemyslí. Má respekt u svých kolegů, její práce je jí vším. Miluje svou práce a hlavně když dostane pachatele a spravedlnost. I ten nejnáročnější úkol, což na první pohled není vidět, je úkol který Eva vyřeší.

bekule
25.02.2019 5 z 5

Opět skvělý díl, vlastně jako vždy v této sérii a ten napínavý konec..... Konečně se poprvé nesměle objevuje Morris, Peabodyová oficiálně přiřazena k Evě a zatím ve všech dílech nechybí scéna Roarka s cigaretou , což se v pozdějších dílech úplně vytratí.

veselaa
05.11.2018 3 z 5

Tato serie není špatná,čte se to lehce,není to pro náročné čtenáře.Detiktiv Eva mi je sympatická.Je to z budoucnosti a je zajímavé číst o tom v jakém prostředí bychom mohli žít,létat na jiné planety ..

Lhafo
06.09.2018 3 z 5

Sérii teprve začínám, ale zatím dobrý...

hrosik3
08.04.2018 3 z 5

Tento díl byl na mne moc sci-fi,ale postavy mám ráda a těším se na další knihu.

Jessybelle
07.11.2017 5 z 5

Děj má švih, zápletka jedna radost. Na odreagování super. Jen pokaždé je do toho nějak zapleten Roarke a jeho společnosti...není to trochu divný... Ale stejně jdu do dalšího dílu s už se na něj moc těším.

TaLu
03.08.2017 5 z 5

Moje léto je vskutku "smrtící", protože čtu první díly série jeden za druhým. A znovu mě překvapila zápletka. Autorka použila možnosti z budoucnosti, ve které se příběhy Evy odehrávají, a vytvořila nečekanou možnost vražd. Jediné, co bych mohla vytknout je fakt, že v době, kdy bude možné koupit nějakou tu stanici mimo zemi a létat nadzemní dopravou, by určitě existoval vypracovaný plán na záchranu skokanů. Například létající pěnový koberec ? Bavila jsem se velmi dobře. Doporučuji. Jako vždy.

munka
22.07.2017 4 z 5

Ďalšia skvelá detektívka. Oproti predchádzajúcim dielom sa mi páčila trošku menej, preto len 4*.

Erica
29.06.2017 4 z 5

Někdy za pět hvězdiček, někdy za čtyři, pokaždé radost z originální vraždy, vtipných dialogů, skvostné stylistiky. Ano, taková je série Eva Dallas.

dom.ini
05.01.2017 4 z 5

Nevím čím to je, ale tato série mě něčím moc baví. Běžně nečtu sci-fi a nemám ani velkou oblibu v dlouhých sériích, protože mám potom pocit že mě někdo nutí číst pořád jeden strašně dlouhý příběh. Ale u této série mi ani jedno z toho vůbec nevadí a jednou za čas si nějaký díl přečtu. Zápletka toto konkrétního dílu byla pro mě opět velmi zajímavá a snažila jsem se číst každou volnou chvilku, abych už konečně věděl jak to vlastně bylo. Pro mě příjemná odpočinková detektivka.

moudivlacek
09.08.2016 4 z 5

Zneužití počítačů, her apod. - tak to mne děsí i dnes, opět super krimi.
A vztah hlavních hrdinů se stále vyvíjí a není nikdy nudný.