Smrtící pomsta

Smrtící pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2367/bmid_smrtici-pomsta-pbm-2367.jpg 5 213 24

Eva Dallasová série

Zabijákovy morbidní hádanky, jimiž je láká na místo zločinu přivádějí policii k šílenství. Jeho zlomyslné nápovědi mají totiž pokaždé něco společného: na záchranu oběti je vždycky už příliš pozdě. Eva se ze všech sil snaží dopadnout vraha a zabránit dalšímu řádění. Z minulosti zavražděných se však vynořují dávná a temná tajemství, která neomylně vedou k Evinu manželovi, multimilionáři Roarkeovi...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

Vengeance in Death , 1997

Senza Jenka
08.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Samozřejmě, že z dnešního hlediska se mohou elektronky a fax dohromady s plně funkčními satelity na okolních planetách jevit trochu legračně. Ale je potřeba vzít v úvahu skoro 30letý odstup od doby, kdy byla kniha napsána. Futuristické rozdíly jsou malé, ale rozšiřují možnosti scén ohledně komunikace (hologramy...), stříleček (laser...), honiček poldů se zločinci (vzdušná doprava, kolmý start auta...), rutiny u počítače atp. Mě to docela baví.
Na Evě mi vadí ta vzteklá a odtažitá povaha, většinou mě unavuje se takovými lidmi zaobírat. Roark je zase tak dokonalý, že prostě není reálný. Ale funguje to.
Příběh o staré, dobře uleželé pomstě v kombinaci s náboženským fanatismem a osobní angažovaností hlavních hrdinů není sice možná dokonale originální, ale má spád a logiku.

branislav1814
03.01.2024 4 z 5

Tohle je jedna z mála knižních sérií která mě opravdu baví.

Babo
04.04.2022 3 z 5

Možná budu ve svém hodnocení nespravedlivá,protože kniha se četla dobře. Ale nebylo v ní nic originálního .
To ,že se celá série odehrává v budoucnosti mi příjde celkem zbytečné. Rozhodně se zde neobjevují věci příliš odlišné od současnosti .Dokonce i v roce 2058 budou lidé používat fax,tak to mě pobavilo.
Jako oddechovka,ale dobrý.Prostě průměr.

QueenOfBs1
05.05.2021 5 z 5

Sice nemám ráda série, které se skládají z mnoha dílů. ALE tady musím udělat výjimku. Nestalo se mi, že bych se nudila. Každá kniha má jiný zajímavý příběh. Knihu můžete číst i bez předchozích dílů. Smrtící pomsta je zatím nejlepší díl (přestože jsou všechny díly úplně boží). Nejvíc se mi líbí scény mezi Evou a Summersetem - to bylo nejlepší.

gigi77
05.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla konečně jízda. Od série Eva Dallasová nečekejte brutální scény jako v thrilleru, je to detektivka jak vyšitá se špetkou erotiky :-) A tento díl byl navíc dost akční.
Díly na sebe navazují a postavy se zažívají skvěle.
Jen ty knižní obálky jsou k diskuzi.

leonessa
04.07.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl z těch, které jsem četla. Doporučuji.

georginaa
10.06.2019 5 z 5

Konečně se něco dozvíme o tajemství samotného Roarka. Vyšetřování Evu zavede do minulosti zavražděných a tentokrát musí napnout všechny síly, aby vraha všech obětí dostala za každou cenu.

bekule
09.04.2019 5 z 5

Konečně díl s Brianem! Hodně drsné , několik velmi dramatických momentů se prolíná s odhalováním té nejtemnější Roarkovy minulosti jakou si lze představit. Už z prvního čtení jsem si naprosto přesně pamatovala McNabův hvězdný nástup, pro tohohle človíčka mám slabost. Zato si vůbec nepamatuji jak se postupně objevují Evini podřízení z jejího týmu, tady poprvé Baxter. A mezi Evou a Summersetem první náznak prolomení ledů. A jako bonus navíc pro mě nejpovedenější obálka z celé série.

hrosik3
23.10.2018 4 z 5

Nepřestává mě to bavit!

helenkan
02.10.2018 5 z 5

Nemůžu jinak, než opět super díl u kterého až mrazí. A další kousek odhalení z minulosti. Tentokrát Roarka a Sommerseta.

Ajrad1981
22.06.2018 4 z 5

Snaha postavit Summerseta a Evu proti sobě sama o sobě zní zajímavě, nápadem i provedením je dobrá, ale asi jsem zrovna nebyla v kondici, ve které bych to ocenila. Naopak hodně mě napumpoval závěr, to se nedalo přestat číst.

lifeoptimist
01.06.2018 5 z 5

čím dál lepší, hádání mezi Evou a majordomem a špičkování s Roarkem je stále lepší a neomrzí, jsem ráda, že čtu postupně a těším se na další díly, co asi ještě odhalí z minulosti hlavních postav....

Jessybelle
19.11.2017 5 z 5

Zdá se, že s každou další knihou přitvrzuje... Kniha se opět výborně četla... Zajímavý příběh... Miluju to hašteření Evy a Sommerseta...

munka
25.08.2017 5 z 5

Získala ma ďalšia hrdinka. Zaujímavá zápletka a opäť skvelá Eva Dallasová.

TaLu
17.07.2017 5 z 5

Jsem ráda, že knihy z počátku série se čtou také velmi dobře. Zajímavá zápletka, temná minulost manžela Evy je v tomto časovém období mnohem více patrná, než tomu je později. Samotný Roarke je komplikovanější, balancující na hraně mezi dobrem a zlem, což je asi logické, vzhledem ke zmiňované minulosti. Čtenář musí být rád, že potkal Evu a začalo mu záležet na tom, aby nemusela na hraně zákona balancovat i ona.
První setkání s McNabem mě velmi potěšilo. Jeho postava dostala velký prostor, takže bylo možné se s ním opravdu seznámit. Stále mne překvapuje Summerset, opravdu jsem netušila, jak silně napjatý vztah mezi ním a Evou panoval. Ale už se blýská na lepší časy. Série vražd strhující, vrah, a to, co ho formovalo, už tak strhující ne - to mi přišlo přitažené za vlasy. Sečteno a podtrženo: Mohu opět doporučit.

moudivlacek
27.08.2016 5 z 5

A další skvělý kriminální příběh poručíka Evy, tentokrát se jí dotýká i dost osobně. I když se to možná tak nejeví, ale i člověka, kterého moc nemusí, brání před zlem. Což je jen její další plus.

Laf
20.03.2016 5 z 5

Úžasná zápletka a skvěle propracovaný detektivní příběh. Je to čím dál lepší a lepší čtení.

bruens
28.01.2016

Napínavé a strašidelné čtení

kiraa
25.08.2015 4 z 5

Napínavé, strašidelné, šílené i morbidní. Tak tady zapomeňte na relax!

mariva
17.09.2014 5 z 5

Tentokrát šlo o dost drsnější příběh, ale všechny knížky z této série se výborně čtou, jsou napínavé a i pokračující příběh manželství Evy a Roarka mě baví. Těším se na další díl.