Dopisy Děda Mráze

Dopisy Děda Mráze https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75358/bmid_dopisy-deda-mraze-JAl-75358.jpg 5 164 27

Dopisy psané typickým třaslavým písmem a končící podpisem Děda Mráze přicházely dětem J. R. R. Tolkiena každé vánoce počínaje rokem 1920, kdy byly nejstaršímu synu Johnovi tři roky. Ze skromných počátků se postupně vyvinuly v podrobná líčení Dědova domu, jeho přátel a veselých i dramatických událostí, k nimž v uplynulém roce došlo na severním pólu, a obsáhly mnoho dalších postav – Dědova věrného druha Ledního medvěda a jeho dva synovce, sněžné elfy, trpaslíky i dotěrné skřety, skrývající se v jeskyních pod Dědovým domem. Výběr z těchto okouzlujících dopisů, jež Johnovi a dalším třem Tolkienovým dětem chodily více než dvacet let, včetně reprodukcí barevných ilustrací a obálek k nim obsahuje tento svazek, připravený k vydání autorovou snachou Baillie Tolkienovou.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladá fronta

The Father Christmas Letters , 1993

taikatalvi
28.12.2015 5 z 5

Tolkien písal tieto listy svojim deťom v mene Deda Mráza a je to úžasné. Zmenil písmo pre všetky postavy a opisoval deťom zážitky Deda Mráza a jeho priateľov zo Severného pólu. Závidím jeho deťom, že mali takého otca ktorý si na tom dal takto záležať. Z listov sála láska, duch Vianoc, proste krása. Knihu som čítala v angličtine s reprodukciami listov, kresieb a obálok ktoré deti od neho dostávali.

bibi.r
18.08.2015 5 z 5

Suprová knížka, která mě opravdu okouzlila a dýchla na mě kouzlo Vánoc :).

Alex.Barunka
18.08.2015 5 z 5

Čteno v originále a musím říct ze Tolkien nezklamal ani zde. Jedná se o opravdu milé vánoční dopisy, které psal Tolkien svým dětem. Pro dospělého úsměvné příběhy, pro děti dech beroucí příhody Děda Mráze :)
Pro fanoušky Tolkiena je tato kniha povinností!

Lucy2211
15.08.2014 5 z 5

Musím říci, že jsem hodně dlouho sháněla tuto knihu. Naštěstí se mi jí podařilo sehnat v jednom antikvariátu a rozhodně to stálo za to! Moc hezké ilustrace a úžasné vyprávění samotného Děda Mráze. Jediné co mi vadilo, bylo to, že to bylo strašně krátké :)
Klobouk dolů před panem Tolkienem, který musel být skvělým tatínkem.

marmota-b
20.03.2014 5 z 5

Uvažovala jsem chvilku nad čtyřmi hvězdami, jakože je to tak nevážné, ale knížka, která mi do života dala Severopolárního medvěda a jeho synovce Paksua a Valkotukku, si míň než pět hvězd nezaslouží. :-) Tímhle dárkem se kdysi strejda neskutečně trefil. Pak jsem jiný exemplář věnovala městské knihovně, protože tohle doopravdy stojí za to. Nejenom, že je to mnohdy bláznivě vtipné, ony se dokonce ty postavy během let trochu vyvíjely a svým způsobem je v tom i takový delší a vážnější příběh. Což při způsobu, jak to vznikalo, je co říct.
A jak naznačuje kní, klobouk dolů před ilustracemi!

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Dalo mi hrozně práce sehnat tuhle knihu a opravdu to stálo za to. :) moc krásná kniha, kterou budu v budoucnu ráda číst svým dětem

Enefersis
08.02.2013 5 z 5

Milé... četla jsem je letos (teď už vlastně loni) před Vánocemi a dostaly mě do té správné nálady. Tolkien musel být skvělý táta :)