Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 773 773

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

Vlaďkaa4
15.05.2020 5 z 5

Jako obvykle to melo spad a konec opravdu prekvapivy.

Nelly
08.05.2020 3 z 5

Knížka mne poněkud zklamala - příliš nelogických věcí, konec překonstruovaný a málo uvěřitelný, některé pasáže zdlouhavé, myslím, že autor to umí i lépe. Snad bude další díl lepší...

ennlady
07.05.2020 5 z 5

Opět bomba! A tahle snad ještě větší než ty Weaverovy předchozí. Tentokrát se příběh obešel bez honiček a téměř bez rvaček, ale o to byl pro mě úžasnější. Klubíčko bylo tentokrát opravdu hodně zašmodrchané a pro Davida Rakera bylo nesnesitelně těžké a bolestivé ho rozmotat, ale nakonec jako vždy zvítězil a zlo bylo potrestáno... Ono se to fakt nedá popsat, ale jisté je, že tahle knížka je skutečně dechberoucí, čtivá, napínavá po celou dobu, prostě mě naprosto uchvátila.
Jo, ještě doplňuji jako už někteří čtenáři přede mnou: úvodní povídání a poděkování českému čtenáři mě až dojalo a pana Weavra si za to vážím ještě víc než před tím.

Ivetinka
28.04.2020 4 z 5

Nedokážu si to ani představit... Jinak ale pěkně propracovaný příběh.

Sabi163
21.04.2020

Skvělá kniha. Už se těším na další.

Dee69
20.04.2020 5 z 5

k sérií kníh od tohto autora som sa dostala absolútnou náhodou v čase keď som už nevedela do čoho strčiť nos a potrebovala som pauzu od fantasy a romantických kníh a môžem povedať, že neľutujem. Všetky knihy som hltala od prvej po poslednú stranu, dej je napínavý, zaujímavý a núti vás nepustiť knihu až do poslednej strany. Dúfam, že v budúcnosti sa sa objavia od tohto autora ďalšie knihy.

kykyna42
17.04.2020 3 z 5

Všichni zde píší kladné komentáře,mě ta kniha zas tak super nepřišla.Děj byl hodně nepravděpodobný a překombinovaný.
V dnešní době,abych musela dokazovat,že mi umřel partner a vyšetřování se rozjede na plné obrátky,přitom se čeká jen na paní na matrice,která vystaví opis ,mě rozesmálo.Soukromí detektiv,který by asi nikdy nic sám nevypátral a kterému se skoro ze všech věcí dělá špatně od žaludku, mě opravdu nenadchl.No a ten závěr to už ani nechci komentovat.Dočetla jsem,ale s vypětím sil.

PADA123
14.04.2020 5 z 5

Zatím nejlepší díl od autora. Ikdyž jsou všechny skvělý, tak tenhle nemá chybu. Až do konce čtenář není kdo je kdo. Doporučuji k přečtení

salunka
08.04.2020 5 z 5

Další úžasný příběh. Tim nikdy nezklame!

rumova_kulicka
04.04.2020 5 z 5

Prvních osm knih jsem shltla během deseti dnů. A tuhle jsem též slupla jako malinu. Jiná než předchozí, ale stejně dobrá. Pecka! A ještě nás autor na konci namlsal na další díl :-)

Sajinka28
27.03.2020 5 z 5

Výborná knížka :-) Tím Weaver je prostě TOP autor ...

Gaeberys
19.03.2020 4 z 5

Byla jsem příjemně překvapená, že Weaver dokázal opět vymyslet další zajímavou Rakerovku s na první pohled "dost divným" námětem. První dojem před otevřením knihy byl "co to bude za blbost", ale tentokrát Raker nebyl ani tak nadlidským superhrdinou, jakým bývá ve většině předešlých knih.
Příběh je plný emotivních, napínavých zvratů, které vám nedají neotočit další stránku.
A závěr mi dal naději, že se snad v příštím díle objeví starý známý hrdina...

Petra88991
11.03.2020 4 z 5

Skvěle napsaný a hlavně naprosto nepředvídatelný.

85098211
06.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, jako ostatně i další případy z této řady, které se mi už dostaly do rukou. Jen se mi zpočátku zdála tak trochu neobvyklá, protože se vrací do niterného soukromí, minulosti, ale také současného Davidova života. Sice je hned od začátku jasné, že se nejedná o skutečnou Derryn, ale na druhé straně čtenář touží zvědět, proč se tedy ona žena za zemřelou vydává. A postupné odhalování všech skutečností je nejen nadmíru zajímavé, ale také napínavé a čtenář si sotva vydechne. A když už se na závěr zdá být všechno jasné, nastane zvrat - a já za sebe musím přiznat, že mi překvapením málem spadla brada ;-). Každopádně i tento Davidův případ mne strhnul do svého víru a já doufám, že se s ním zase časem potkám...

Eliška82
05.03.2020 5 z 5

Za mě nejlepší z jeho knih.Napeti od začátku do konce.Nemuzu se dočkat dalšího dílu

Jiparis
29.02.2020 5 z 5

Vymývání mozku, ztráta identity spojené s bolestí, kterou člověk prožívá, když mu odejde milovaný člověk. To vše zpracoval Weaver mistrovsky.

Beruska18
27.02.2020 5 z 5

Kniha mě ihned zaujala, napínavý děj od začátku do konce, zajímavá zápletka, můžu jen doporučit.

muchomurka
25.02.2020 4 z 5

Když jsem knížku začala číst, nebavila mě. Táhlo se to a váhala jsem, zda ve čtení pokračovat. Naštěstí jsem vydržela a pak už to byl klasický Weaver, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout a obětovala spánek, jen abych věděla, jak to celé dopadne.
Nápad byl hustý, nejdřív mi připadal přitažený za vlasy, ale pak jsem si řekla, proč ne? Vždyť to není knížka o běžných věcech, chtěla jsem napětí a akci a to by s obyčejnou zápletkou šlo asi těžko. Takže ano, jsem spokojená. A jsem ráda za ten závěr. Kdyby to bylo jinak, bylo by to dost divné a dost věcí z předchozích by to asi i popřelo.
A je celkem děsivé, když si představím, jak poměrně jednoduše může někdo udělat druhého duševně nemocným. Brrrr.

tamara1351
25.02.2020 5 z 5

Od této knihy jsem se nedokázala odtrhnout, prostě jsem potřebovala vědět,jak to dopadne:)

Haduwig
16.02.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorem a velká spokojenost. Oceňuji hlavně cit autora pro dějové zvraty - jakmile se zdá první dějová linka vyčerpaná a vy už tušíte, přihodí nový zvrat a posune příběh jinam. Takže já jsem spokojená a uvidíme se u dalších dílů.