Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 773 773

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

Miluna40
14.08.2020 3 z 5

Celkove nebyla spatna,ale cetla jsem od autora lepsi. Zacatek stridave nudil a vytacel. Pak napinava a konec zajimavy. Sice bych se obesla bez zdlouhaveho vysvetlovani,ale i tak jsem ji za dva dny precetla a mohu doporucit.

čef
12.08.2020 4 z 5

Na knihu jsem se těšil, vše, co jsem zatím o Davidu Rakerovi přečetl, bylo perfektní. To ale bohužel nemohu napsat o tomto příběhu. Zápletka byla zpočátku nastavena zajímavě, ale pak se napětí kamsi ztrácelo a postavy začali jednat poněkud nesmyslně. Ani závěrečný tah se nijak zvlášť nevydařil, dlouhé žvandy nikdy nic nezachrání. Popisy samotného pátrání zůstaly bohudík na předchozí úrovni a tak se snad mohu přeci jen znovu těšit na lepší dobrodružství.

Katulinka69
11.08.2020 5 z 5

Naprostá senzace

berila
02.08.2020 5 z 5

Autor patří mezi mé nejoblíbenější a opět mě nezklamal. Určitě všem doporučuji.

Petty001
29.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Zajímavá zápletka a napínavý děj. Těším se na další případy Rakera.

andream
29.07.2020 3 z 5

Ze začátku zajímavé, pak ponekud zdlouhavé a ke konci zase hodne neuveritelné... nicméně přečtení muzu doporučit.

burei
21.07.2020 4 z 5

Ze začátku mě kniha chytla, četla jsem jedním dechem. Ke konci už to bylo ale trochu zdlouhavé, jinak ale určitě ještě přečtu další díly. Bohužel jsem natrefila až na devátý díl série o Davidu Rakerovi, ale snad to nebude vadit.

EmilieJF
15.07.2020 5 z 5

Žena mého života .... Devátá kniha, kterou jsem zhltla jedním dechem .... Velice se mi líbí, jak David Raker vypráví vše v první osobě. A stále, celých devět případů. Toto bylo i z jiné stránky - city k Derryn - minulé, současné i budoucí. A snad i vyrovnání se s její ztrátou. Líbí se mi, jak Tím Weaver dokáže vše krásně popsat a vtáhnout do děje. Díky skvělým autorům, jako je Weaver, mám ráda"tlusté bichle", které mají víc než 400 stran :-).
No, už na mě čeká další díl - Nikdo není doma. Tak jsem zvědavá:-)

Misshell1
03.07.2020 3 z 5

Čekala jsem nějaké wau...četlo se ti dobře, v polovině knihy to mělo spád, že jsem knihu nedokázala odložit, ale zápletka dobrá, ale nevím, jestli sáhnu po dalších knihách od něj.

sabca
29.06.2020 5 z 5

Tak u mě teprve druhá knihu od tohoto autora a četla se mi dobře. Zajímavý námět a ještě zajímavější rozuzlení. Určitě si přečtu i ty ostatní, akorát mi nevychází abych je četla postupně jak jsou napsaný. Ale snad to nebude tolik vadit. Knihu určitě doporučuji

Pavlnka
21.06.2020 5 z 5

Opět skvělé pokračování série o Davidovi. Tentokrát hodně zaměřené na city. Těším se na další díl.

kubule
20.06.2020 4 z 5

Hmmm...všechny předešlé knihy byly wau...moc jsem se těšila i na tuto...ale...ne že by byla špatná,že nezaujala, že by se hůř četla, že by zápletka byla slabá, ne, nic z toho, kniha byla super...ale...prostě je tam to ale...

kozisek1
16.06.2020 3 z 5

Tento díl pokládám za nejslabší pro jeho zápletku. Nedokážu si představit, že by se tohle mohlo reálně stát.

Kerberos
15.06.2020 5 z 5

Tentokrát mě Weaver dostal,tápala jsem v paměti co se říkalo v minulých dílech o manželce a jeho nemocech.Každopádně jsem knihu hltala a čekala jak to vlastně dopadne a co je vlastně pravda.

Freez
12.06.2020

Dobrý spád, čtivé...

Hanaluna
08.06.2020 5 z 5

Moje první kniha od autora a vůbec nechápu jak k tomu mohlo dojít, že jsem se odhodlala číst až teď. Kniha byla vynikající, skvělé tempo, spád, napětí, záhadu atd. Dávám palec nahoru a kupuji další knihu.

Jančislava
08.06.2020 3 z 5

Toto je myslím čtvrtá kniha od tohoto autora, nečtu je za sebou, ale jak se ke mě dostanou. Mám ráda jeho knihy, ale u všech si říkám, že kdyby měli o cca 100 stran méně bylo by to lepší. Příběh se mi líbil, ale na začátku mě poněkud rozciloval. Konec byl zajímavý a je pravda, že jsem neměla ani tušení o tom kdo a proč a jak.... Celkově se mi kniha líbila, ale znovu bych ji číst nechtěla.

zuzana2599
06.06.2020 5 z 5

Již po deváté je tady David Raker a opět je to vynikající čtení, nabité napětím, akcí, tajemstvím, zlem i láskou. Žena mého života, ten název knihy se mi moc líbí. Téma příběhu je velmi atraktivní. Co je to za ženu, která se vydává za Derryn, jeho mrtvou manželku ? Život se Davidovi začne hroutit, sám pochybuje o své příčetnosti...
Již teď mám chuť na dalšího Rakera, autor je skutečná hvězda moderního thrilleru !!

Merry001
27.05.2020 4 z 5

Klasika od Weavera. A klasicky musím sundat jednu hvězdu. Tři čtvrtiny knihy jsou dokonale. Raker neví, co je skutečnost a zda neni opravdu nemocný. Jedna záhada střídá druhou, čtenář knihu hltá.
Když však dojde na rozuzlovani příběhu, některá vysvětlení jsou přitažena za vlasy. To je největší slabina spisovatele. Sice už upustil od situaci, kdy jde Rakerovi několikrát o život a on se štěstím vyvázne, ale proste některá vysvětlení jsou nereálná.
Knihu Weavrovi reviduje a pripominkuje cely tým lidi, nedává mi rozum, ze posledních sto stránek muže projít přísnou cenzurou. A toto najdeme v každé jeho knize.

Na závěr jeden spoil:
Mj. střídání identit zda se v Anglii za bezproblémové. Nepotřebujete snad ani falešné doklady, stačí si říct, jak se budete jmenovat. A vezmou vás klidně i k metropolitní policii, aniž by si vás prolustrovali.

cedos
19.05.2020 5 z 5

První dojem na mě udělalo poděkování českým čtenářům, za něj patří panu Weaverovi mé poděkování. Kniha se čte skvěle od první stránky, příběh je výborně vystavený, má spád i gradaci a konec vždycky trošku jinak, než čtenář čekal. Líbí se mi dvě roviny příběhu a styl thrillerů od tohoto autora. Věřím, že další kniha bude stejně dobrá.