Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 775 775

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

petra2284
13.12.2020 5 z 5

Super kniha, zase překvapive rozuzleni

astra3
15.11.2020 5 z 5

(SPOILER) To byl nářez. Dost děsivá představa, že se někdo snaží napodobit váš život. A unese kvůli tomu někoho, vymyje mu dokonale mozek. To bych nechtěla zažít. Už jen číst to, bylo dost náročné.

Imis
30.10.2020 3 z 5

3. a bohužel nejslabší od tohoto autora, kterou jsem četla. Moc se mi líbil Ztracený a Hon na mrtvého, ale tato kniha se vymyká. Je z velké části opravdu věnovaná vztahu hlavního hrdiny. Ze začátku napínavé, pak asi do poloviny pro mě osobně moc zdlouhavé, až nudné. Od druhé poloviny už se to zase zlepšilo a i když už člověk tak nějak tušil, kam to směřuje, tak to nebylo nudné.

Klaaarka
26.10.2020 5 z 5

Já prostě nemůžu jinak. Jako všechny předchozí knihy....plný počet. Prostě to je moje srdcovka.

veronika9761
25.10.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, z celé série. Hustý a lepkavy příběh, na konci s trochou hnusu. Doporucuju.

Doubravka1975
23.10.2020 5 z 5

9.dil série bývalého novináře Davida Rakera a tentokrát mega hustý a víc zvrácený než všechny předchozí díly. I když trošku přitažené za vlasy. Ale jinak super, doporučuji. Davida mi bylo fakt líto a být jím, tak se okamžitě stěhuju.
Než jsem začala číst a než jsem si přečetla anotaci, tak podle názvu knihy jsem si říkala, která pak to žena asi bude a tipovala jsem úplně jinou ženu, která se vyskytla v Davidově životě....
Skvělé hned v úvodu je Poděkování českým čtenářům

Alizon
07.10.2020 4 z 5

Dobre to bylo. Moje prvni kniha s Rakerem a urcite ne posledni. Jen jsem musela na zacatku prekousnout jednu vec (nic neprozrazuji - tohle je v anotaci) - opravdu v 21 stoleti policie nemuze behem chvilky zjistit jestli je nejaka osoba mrtva? Evidence obyvatel ... nic? Kdyz jsem se s timhle smirila, uz to slo jako po masle. Hlavni dej je prokladan uryvky z deniku (nahravky), ktere ho pekne ramuji. Pribeh dost zabrnka na emoce, Rakera mi bylo misty docela lito. Mimochodem anotace neni uplne presna, Raker nebyl na uteku. Policie mu uplne neverila, ale utikat nemusel.

dikobraz
01.10.2020 4 z 5

Noo, tato je na 4 hviezdy. Nebolo to zle, ale nieco tomu chybalo. Nieco, co by mi vyrazilo dych. Toho, kto bol za tym som tipoval od zaciatku spravne. Netusim preco, ale nejak som to vedel. Zapletka bola fajn, ale myslim, ze policia by sa tym ani nezaoberala. Kedze rozdielov bolo na zaciatku strasne vela. No, posledne 2 casti boli poslabsie, snad sa to vrati do normalu....

picapica
28.09.2020

začíná to pěkně ale po polovině se příběh nějak nepravděpodobně zamotá.Ke konci je to zdlouhavé a skončila jsem před koncem.Jsou lepší knihy

konicekbily
23.09.2020 5 z 5

Autor se rozhodl, že v první třetině knihy budou jeho hrdinové dělat neuvěřitelné "chybičky" a tím si vytvořil předpoklady pro dlouhotrvající kombinační akční děj, v němž David neochvějně kráčí za svým cílem - a oba autor i David nám po napětím nabytých scénách vše vysvětlí a informace se navzájem doplní. Skvělá fikce pro dospělé!

Kocourek
23.09.2020 5 z 5

Weaver opět nezklamal. Jeho knihy mají vždy zajímavou zápletku. Jen tentokrát to byl trochu větší propletenec.

Lucieenka
22.09.2020 3 z 5

Ze začátku mě kniha nadchla, postupem dalšího čtení na mě byla zdlouhavá a nudná. Knihu jsme nedočetla.

Johhanka79
19.09.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora kterou jsem četla. Čtivá a chytlavá. Dávám čtyři hvězdičky.

chamyl
18.09.2020 3 z 5

Byla by to docela slušná schíza, kdyby to prvních pětadvacet kapitol nebyla taková blbost.
Jeden by nevěřil, jak složité je v současném Londýně na konci roku pro policii zjistit, jestli někdo zemřel... Tady Weaver od čtenáře přezíravě počítá s tím, že sežvýká všechno. A proto nemůžu jít s hodnocením výše.

martin3554
18.09.2020 4 z 5

Zatím předposlední Raker, autor se vrací částečně do minulosti hlavní postavy. Asi trochu slabší než předchozí díly.

Pedro2408
14.09.2020 2 z 5

moc se mi to nelíbilo, zdlouhavé

koki.veru
11.09.2020 5 z 5

Další super díl z této úžasné série. Líbilo se mi, že tentokrát byl David Raker do toho velice osobně zapleten a "případ"souvisel s jeho životem. Moc pěkná knížka.

eliska8413
01.09.2020 2 z 5

Námět knihy mi přišel dobrý. Dokonce se autor oprostil i od kaskadérských kousků hlavního hrdiny, u kterých by i Rambo bledl závistí, ale prostě nemůžu věřit té letité zápletce. To jako nejlepší detektiv světa nezjistil, že ho někdo šmíruje, že se mu ztrácí anebo nevysvětlitelně ničí věci?
Kdyby tuto zápletku měla nová postava, kterou by se snažil David obhájit před policií a novináři, spíš bych mu to věřila, než že je on sám obětí takového komplotu.

Danago
17.08.2020 4 z 5

Příběh je úplně jiný . Autor mě příjemně překvapil. Zápletka byla pro mě dost originální a jsem moc ráda, že autor vybočil ze zaběhlých kolejí. Za mě fajn napínavé čtení.

šipek
17.08.2020 5 z 5

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Trošku mi přišla akorát ta zápletka málo uvěřitelná. Jinak to byla opět jízda plná napětí a očekávání jak vše dopadne. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.